Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
22. máj 2010

@vinifera ja som napríklad alergická na peruansky balzam a ked sa kuknes co to je tak tam vanilka ako alergen figuruje a mna bolí napr.hlava z vanikových nasladlých sprejov či parfémov,ked mm este volakedy fajcieval vanilkove cigary,inak vanilku velmi nejedávam kde je,mi velmi ani nechutí

preto som sa ta pýtala ci nemáte náhodou aj kontaktnu dermatitídu

http://www.imuno-alergo.sk/kontaktna-kozna-aler...

mukky
22. máj 2010

ide reklama tak som dosla 😀 a idem kuk asi bez servitky..som uz nevdidela vela castí..

nikollette
22. máj 2010

Baby ja sa idem osprchovať a zalahnúť...
som K.O....

Dobrúúúúúúúúúúú

mukky
22. máj 2010

@nikollette dobru nocku 😔

vinifera
22. máj 2010

@mukky Dobrá stránka. Ale už som uťahaná. Preštudujem zajtra.

mukky
22. máj 2010

@vinifera ok a za vysetrenie u inej dr nic nedás..nech máš viacero názorov idem aj ja,lenka a leelo este iste dofrcia,papa

leelo
22. máj 2010

niki, dobru.

vini, dnes som videla hipp od 4.mesiaca jablko-mango. dost ma to prekvapilo. ty si znala veci, co vies, prosim ta, o mangu?

vinifera
22. máj 2010

no to mi zaváňa exotikou - a neviem či sa to radí medzi citrusy - ale nedala by som to.
Tak inak výživu sú velice zaujímavé - od 4 mes s jahodami a pod. Čo sú teda dosť silné alergény....

leelo
22. máj 2010

ja tiez mango ratam medzi exoticke, aromaticke, takze rizikove. nikde v odporuceniach sa neuvadza ako ovocie na 1.prikrmy, ale nezachytila som ho ani medzi "zakazanymi", to mi je divne. a teraz ta hippka v obchode... my dost cestujeme , takze sa nakoniec asi sklickam/kelimkom nevyhnem, preto po nich pokukujem 😒

a neboj, maly si teraz odkruti to najhorsie a neskor bude dobre. taka blbost ma napadla, ale neskusala si mu na to potierat mliecko? viem, ze nie su na to ziadne studie, ale ked sa napr. B doskrabe a ma to okolo take zacervenane, dam mu MM a ma to zacelene, na druhy den uz je to skoro zabudnute

lenka_66
22. máj 2010

lelo, mango = exotika. eee nepapat

lenka_66
22. máj 2010

vini , o MM a la masticka som uz pocula viac krat

petka035
23. máj 2010

Ahojte nemám ešte dočítané,len som preletela posl.stránku. Včerajšia návšteva svokrovcov dopadla podla očakávania-sme sa s mm potom parádne pohádali 😠 8 a pol mesiaca mu prízvukujem nech im povie,že nech si umyju ruky, včera som mu to celý den vtlkala do hlavy a on nič 😠 mali so sebou 6ročného vnuka a ten bol na záchode a ruky si neumyl a obchytal Ninke všetky hračky tak som sa potom naštvala a hodila ich do igelitky že ich vyhodím 😝 Prišli vlakom a tam je kopec kadejakých bacilov 😒
inak kočke z témy kam chodím povedali na tom detskom veltrhu propagátori hami,že tie ich výživky sú zbavené alergenov, to znamená,že ked to obsahuje jahody tak tie jahody sa môžu,lebo sú zbavené tých zrniečok,čo sú vlastne oni tie alergény a že to musí prejsť prísnymi normami 😖

leelo
23. máj 2010

dobre ranko 🙂 dnes sme potiahli do 8.00, aj to potesi. potom sme sa este vyvalovali do 9.00

@lenka_66 diki moc. ja to ale nehodlam malemu davat ani omylom, ja som sa len zamyslala, ze je to vo vyzivach od 4.mesiaca. v tomto som ja tabulka velka, ja mu ani kupovane podla moznosti nechcem davat vobec.

@petka035 to uz je vrchol, co si ti vyrobcovia vedia vymysliet. ale vyzera, ze su unifikovani, lebo tento drist s jahodami som uz aj ja pocula od niekoho tu na mk.
co dodat ku svokrovcom...hygiena je vizitka kazdeho cloveka. zvlast trivialna hygiena ruk 😖
a co ti tvrdi muz? preco im nic nepovie?

vinifera
23. máj 2010

@petka035 nechcem tu byť za humusáka - ale! Aj v najnovšom časopise zdravie v článku venovanému alergiám (asi6 strán) je písané že za jeden z dôvodov prečo je teraz tak veľa alergií je prehnaná čistnotnosť. Nonstop dezinfikovania, stále umývanie rúk. Organizmus si potom nemá kde budovať imunitu a keď potom príde do styku s nejakým bacilom tak je to potom katastrofa.
Citujem:
Hlavný problém v súčastnosti tkvie v tom, že žijeme v priveľmi čistom prostredí. Deťom večne umývame ruky a doma všetko dezinfikujeme. ....

vinifera
23. máj 2010

@petka035 vieš vyhodiť hračky za to že ich ochytalo iné decko mi príde vyhrotené. A v škôlke bude robiť čo? Sedieť a dívať sa na ostatné ako sa hrajú?

leelo
23. máj 2010

@vinifera ja viem ako to myslis, nema sa to prehanat. ale prist z vonku, este k tomu z vlaku a neumyt si ruky pri malom babatku...
ja si napr.dezinfikujem, ked robim so surovym masom. na tom nic prehnane snad neni.

vinifera
23. máj 2010

@leelo No nie je lebo v surovom mase sú kadejaké pliagy. To ti neberiem.
Ale čo napr budete robiť keď malý začnú chodiť a budú vonku chytať všetko? Vidím to na malom. Je takmer nemožné ho ustriehnuť. Kamene, hlina, kvety ... všetko ochytá ocape.

vinifera
23. máj 2010

keď budem pokračovať v citácii toho článku:
Deti kedysi žili na vidieku, v blízkosti kráv, čo psilňovali ich obranyschopnosť. Hovorí sa aj o tom, že ľudia, ktorí prekonali hepatitídu typu A alebo tuberkulózu, tiež zrejme nepoznajú problémy s alergiou. Prepuknutie oboch chorôb totiž predpokladá styk so špinou. Ich imunitný systém pri týchto chorobách zamestnávala likvidácia škodlivých mikróbov. Nenastal sa preto neprimerane precitliveným. Alergia je totiž istým spôsobom agresívna reakcia, a keď človeka umiestnite do sterilného prostredia bez mikrobov, ktoré by mal imunitný systém ničiť, vezme mu objekt, s ktorým by mal bojovať. Obráti sa proti nám a začne si hľadať nový zdroj likvidácie.

Autorom je Mudr. Boris Hruškovský - (mimochodom ten je aj na tej stránke čo mi včera dala Mukky)

leelo
23. máj 2010

vini, ja vychadzam z toho, ze imunitny system dozrieva v case. cize v roku a pol bude na tom inak, lebo uz pride do kontaktu s vselicim. a ked pojde do skolky, bude na tom este uplne inak, aj jeho imunitny system.
napr. teraz, ked mu padne hracka na zem a je z plysu, tak ju nehadzem hned do pracky, to by som prala 6x denne. oprasim, ked sa da, omyjem, ale ide sa dalej. najlepsia je takato imunizacia v spojeni s dojcenim, to ho chrani.
ale ruky som si umyvala vzdy, aj ked nebol na svete. to je taka dost zakladna vec. v clanku mysleli asi to, ked niekto sebe/dietatu umyva kazdych 15 min.

leelo
23. máj 2010

vini, nie je to boris hruskovic? to je syn mojho doktora. poznam ho od malicka

vinifera
23. máj 2010

Nie alergiológ a imunolog MUDr. Boris Hruškovský.

Kamoška malému takto vydeznifikovala všetko keď sa narodil. Všetučko všetko. A prvé tri mesiace bol stále chorý - antibiotiká a tak dokola ... -(

Ja som nič také neriešila. Tomáš nebol do roka ani raz chorý. Mne napr nevadia ruky. Alergická som na to keď chce niekto malého bozkávať na tvár 😠 V hube je najvačší borde - a samozrejme aj na perách.

Áno imunit systém dozrieva v roku. V roku sa malému prejavili alergie. (teda ekzém bol najhorší) A to mi ešte všetky doktorky hovoria že na tak silného alergika je to veľmi dobré dieťa. A že s takýmito hodnotami by mal reagovať ešte horšie. No ale bol v kontakte s bežným prostredím - nie sterilným. Tak mu to podľa mňa veľmi pomohlo.
Si zober ten rozdiel v rodinách - u nás - jak na statku - chovali sa kravy, kozy, psy, mačky, svine --- nikto u nás nemá žiadnu alergiu. U svokrovco - vždy max hygiena. Žiadne zvery. A alergie....

petka035
23. máj 2010

ahojte, tak ale malá doma oblizuje kadečo,tak bacily sa na nu isto dáke nalepia. ale tak príde mi to blbé,že ja vlastná matka si ruky umývam a cudzí si nemusia 😝 a fakt ten vlak a po wcku 😔 a hračky nevyhodím,ved boli drahé 😅 to som len v záchvate zlosti mu povedala a zbalila ich.teraz ráno ich mm umýval v dettole a tie lamaze asi opral 😅 a už ked bola uplne maličká tak si ruky neumyli,a mm ich furt len obranuje, však oco si umyl ruky a podobne-on mi to nevie vysvetliť, sa asi bojí,žeby sa na neho naštvali ked im to povie. ale tak už som mu povedala,že k nám nebudú chodiť a ani Ninka k nim a je mi to jedno

petka035
23. máj 2010

Vini nás v škole učili,že v slinách je menej bacilov ako na rukách 😖 mne vadí,že malú chytajú za ruky a včera jej svokor bozkával ruky a ona má celý den ruky v ustach 😔

leelo
23. máj 2010

vini, imunit.system dozrieva do 5.-.6. roku. uvidis, ze aj u vas sa to dovtedy zlepsi.
to, ze je statok, nemusi automaticky znamenat nehygienu, len styk s roznymi alergenmi. co imunizuje, cize ok. ale ak ma niekto na alergiu predispozicie, reagoval by aj ako narodeny na statku.

to meno je sialena nahoda: on je alergiológ a imunolog MUDr. Boris Hruškovič = szn toho, co chodi aj dotelerana na mrkz

leelo
23. máj 2010

ja tu jazdim dost metrom. neviem si predstavit neumyt si ruky po...

leelo
23. máj 2010

vini, oprava: szn - syn

petka035
23. máj 2010

a hračky nevyváram ani nič, čiže sterilita nehrozí,ale myslím si,že hygiena rúk svedčí o výchove 😔 samozrejme neumývať si v kuse ale ked príde človek z dopr. prostriedku a v styku s dieťaťom a po toalete by sa to patrilo.
a na tom článku je určite kus pravdy 😉

petka035
23. máj 2010

a mna nahnevalo hlavne to,že mu dávam pred tým prednášku a on aj tak držal hubu 😠

leelo
23. máj 2010

sterilitu nedosiahneme nikdy. aj teraz mam na rukach miliardu bacilov z laptopu a nejdem si ich umyt pred tym ako maleho chytim 🙂