Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

petka035
23. máj 2010

leelo,že sa nehanbíš 😀

vinifera
23. máj 2010

petka nič proti zdravotníckym školám - kamoška teraz študuje opatrovateľstvo - učia ich tam kojiť tak že prikladáš každé tri hodiny - prežitok nie?

@leelo hej je to náhoda🙂) Ale mám ten článok pred sebou otvorený. A môj malý je Hruška🙂)

Ja viem že keď je tam genetická predispozícia mohol by aj na ťave chodiť aj tak by sa prejavil. Mne ide o tú silu prejavenia sa. Inak krásne to bolo v bývalého rodine.
Jeho mama mala dve deti - bývalého a jeho segru. Mali ale rozdielnych otcov. Matka bola z dediny - tiež z hospodárstva. Nikdy žiadna alergia. Dcéru mala s jedným chlapom - nikdy žiadnu alergiu nemala. Môjho bývalého mala s druhým mužom. Ten pochádzal z mesta (tiež total dezinfikovaná domácnosť) Môj bývalý aj s jeho otcom sú veľmiiii silnýýý alergici.

@petka035 nedenzifikovala by som hračky v dezinfekčnom prostriedku. Keď si pozrieš na čo reagujú alergici - ako aj mukky včera prikladala článok o kontaktnej dermatitíde - tak reagujú na chemické prostriedky a všetky ti bordele čo sú v nich ☹
No ale tak malá je zdravá a dúfam že Vám to aj dlllhoooooooooo (tak min do 100) vydrží.

leelo
23. máj 2010

peti - 😀 nemhanbim, ja sa snazim byt aj "netabulkova"
baby, keby ste videli niekedy tych ludi v metre - prskaju, kychaju mi do kocika. no na infarkt! ked bol maly uplne bibo, tak som s nim nechodila verjnymi prostriedkami. zacali sme az okolo 5 mesiacov.
ide o to, ze toto mesto je multikulturalne a kazda kultura ma iny nazor na hygienu - indovia, arabi, cernosi - bezne pluju na zem, kychaju, kaslu bez ruky na tvari

petka035
23. máj 2010

vini jasné s tými školami máš pravdu a na ošetrovatelstve učia blbosti 😔 ako prax žiadna ale učiť sa ,,o dáme s lampášom" a podobne mi príde trošku uletené 😔 chodila som na ošeto,len som prerušila.
a ja hračky nedezinfikujem, to len mm dnes ked som mu vynadala.Malej hračky sa válajú po zemi, sú oslintané tak sa na ne kadečo nalepí ale čo už

petka035
23. máj 2010

ja viem,že prehnaná hygiena je ešte horšia ,ale tak mám ju nechať chytať kadekomu,neumývať ju a čo ja viem čo ešte. myslím si,že treba všetko postupne

nikollette
23. máj 2010

Ahojte...
Ja som troška upratala, najedli sme sa, a asi pojdeme von. Máme celkom pekné počko 😉

mukky
23. máj 2010

ahojte,
my tiež nebývame chorí,len raz ked malý nemal ani 3 mesiace sme museli brať ATB,lebo mm ma silou mocou presvedčil aby sme šli na chatu,bola tam velká kopa ludí,aj rodina z Nemecka tak sme šli,bolo to fajn ale bolo tam asi chladnejsie,malý potom trosku soplíkoval a potom mu to spadlo na priedusky ☹ ale ta nasa dr je neschopná,mozno ich ani nemusel brať...odvtedy ziadne nádchy,malého otužujem od malinka,ziadne choroby,okrem horučky po 2 dni ked nám vysli očné zubky,tak hádam to nezakríknem..

nikdy som nedezinfikovala,max sa povysávalo a umyli podlahy a nie savom a podobne..akurát som flase a cumliky steriilizovala ale to asi kazdý,cca do roka aj niečo,naposledy som po dlhsej dobe vyvarila flasky..

ruky si umývame po wc a ked prídeme z von,ja ked aj niečo hodím do koša..ci po prebalení malého..
do 3 mesiacov aj niečo sme neboli s malým v žiadnom obchode,malom ci velkom,potom sme chodili do NC
hracky plysove som vyprala raz,pred príchodom z porodnice,tie moje starsie a aj nové..teraz som kupila nedavno dettol ak náhodou by chytil von hovienko 😀 😝 😝 ako minule neterka 😔

nasi maju psa,teda ja a segra sme ju dostali ako pred rokmi a ja ked som otehotnela,odvtedy som ju nepobozkala na cumáčik 😔 ani na papulku,ani odkedy je malý a ak ju chytám ci ma olize,umývam si ruky...toto jedine sa u mna zmenilo,lebo viem kde sa vala a co von olizuje...a mozno sa to psickarom nebude pacit,ja tiez nasu havinu lubim,ale ja by som nikdy nechcela aby malý spal v posteli so psami,ci psom..ako babo uz vobec,mne to nesedí malé dieta a pes ci macka v posteli..ked by bolo nejake o dost uz starsie ok ,ale male nie..aj keby psik bol cistotný a denne okupkaný

mukky
23. máj 2010

aqj my pojdeme von niekde,chlapi uz cez hodku spia,je pekne,slnecno aj ked sa obcas zatahuje..

mukky
23. máj 2010

inak svokrovci si tiez neumývali velmi ruky ked prisli z von a to je svokra zdravotnicka 😔
a tiez som trosku trpla ale mm ma predbehol a povedal im to..

peti a preco to svokrovcom nepovieš sama?mm asi nechce byť medzi dvoma mlynskými kolesami,ved im slusne povedz ze prosim Vás umyte si ruky,lebo malá vsetko olizuje a je to..

mukky
23. máj 2010

ja dnes nejdem spať a nikde nikoho? 😕 🙄 😀

mukky
23. máj 2010

😕 😝

nikollette
23. máj 2010

Ahoj Mukky idem ťa dočítať...
My sme bli vonku, pridala som aj foto do alba 🙂
A tu máš foto v plavkách, nech nečakáš do leta 😀 Ale nieee, len som sa trocha slnila, a urobili sme s MP fotky 😉

mukky
23. máj 2010

dik netakáááá kočka 😀 😵 😵 😵 ,super vyzeráš,peknučká si velmi 😉

mukky
23. máj 2010

bože jak ty možes jesť ako chlap??ved si aká tenučká 😵

nikollette
23. máj 2010

ďakujem 😵 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Mne malý akurát zaspal...

mukky
23. máj 2010

ja idem off,ideme von,musím obliecť bobačika..tak papa 😔

nikollette
23. máj 2010

Ale zase neprehánaj, sú aj tenšie baby 😉
Tak pa 😎

zuziiiicek17
23. máj 2010

Ahojte
Tu cokoladu mu dala MP svagrina.Mam pocit ,ze je pripad pre psychiatra .Jej deti sa od rana do vecera pchaju sladkostami .Na ranajky mali chlieb s maslom a medom ...jasne ,ze mna sa ani neopytala a uz ho davala malemu ,no nastastie som bola pri tom ,tak som to zatrhla .Na obed este nebolo nic ,ale viem ,ze chce dat malemu KNEDLIK.Cize drobec dostane odo mna radsej Hami kasu.vcera mi na Kinder cokodadu povedala ,ze to je detska cokolada ,ze to moze .Nech si krava radsej precita co v tom je ,v tej super detskej cokolade..
Ked budem mat viac casu ,tak napisem nejake jej perly ...ako napr .: Nemuzes byt u pocitace ,to je jeste skoro ,jeste si malej ,jdi radsi koukat na televizi 😀 😀 😀 😔

zuziiiicek17
23. máj 2010

Inac ,tu su psy dva a valaju sa vsade .dva yorky maju-luckyho a saru...ja ich volam patkane 😀 maly sa hra s kockami .DDnes mi chcela do maleho napchat pribinacka 😖 sa s nmou nebavim a basta .ja uz som taka nasrata ,ze nevladzem z nej .Uz aby soim bola doma.I ked mi bude smutno za mp ,ale uz cem byt doma.Je to sprsta hlupa krava...prisaham ,ze za tie dva dni co sme tu som ju videla vypt minimalne 8 kav a liter Coly.okolo 40 cigariet a dve piva 😠

zuziiiicek17
23. máj 2010

A niki ,kraaaansa si v tych plavkach 😵

nikollette
23. máj 2010

Zuzi dík.. Ja som sa najedla akurát... malý hajá stále...
Kokos, by ma tam porazilo..ž sa tešíš domov, mať klud a pokoj že?
A ona nevysedáva na PC? Nechatje s nejakými chlapmi, nevieš? 😅 ci si este nezarába tým, ved vieš čím 😕
To sa s nou vážne nebavíš? A ona čo na to, nie je urazená?

nikollette
23. máj 2010

My ešte pôjdeme von na dvor, ked sa malý zobudí 🙂

vinifera
23. máj 2010

Mukky ja som psíčkar veľký a psy mi spávali v posteli. Ale som rada že sa mi po veľkom a dlhom boji podarilo psa z postele vystrnadiť (trvalo to asi rok). Teraz už spáva na gauči. A po novom ho učíme hore u mami na poschodí. No a konečne nemusím prezliekať posteľ každý týžden 🙂)Tiež si myslím že pes by mal mať svoj pelech a spávať v nom. No len som zo začiatku spravila chybu a naučila si ho hned do postele. Lahko sa naučil ťažko odúčal. Teda francúzovi to trvalo asi tri dni. Len tomu bledému rok.

Nika fešanda si v plavkách. ja by som teda na ne odvahu nemala. A ani by na mne nedržali. Nakoľko kozy žiadne. Možno by sa na pupku zastavili 😀

Ja som bola zaviezť drahému obed. Skočila do Hypertesca na nákup. Zaviesť jednej kočke obliečky. Vrátiť jedno dvd. Čakám ešte návštevu.

nikollette
23. máj 2010

Sme dnu.
Boli sme ešte vonku v piesku sa hrať. Malého to neuveriteľne baví a vie sa tam dosť dlho zahrať sám, len tak sa tam prplať.
Musela ho som ho hned hodiť do vane, bol špinavý ako malý cigánik 😅
Tak už okúpkaný, aj ked nezvyčajne skoro dnes. Najedený...
MP ide o chvílu variť ked dojde hore...

Vini dík 🙂
a si ma pobavila 😅 😅 😅 veď aj ty si štíhla, tak čo potom? Máš viac kíl možno o trocha, ale aj viac cm, takže sa to v podstate vyrovná 😉

petka035
23. máj 2010

Ahojte.sme dnes boli na nákupoch.kúpili sme zrkadlovku a sme z toho mimo 😝 možno ked bude mať malá rok tak sa aj fotiť dovtedy naučíme 😀
Niki krásna si,plavky Ti pristanú 😉 aj ked na sebe by som si ich nevedela predstaviť 😅 Mne by to zas prsia asi neudržalo,ked tak kukám 😀 ja som si minulý rok kupovala v tescu 😝 lebo do mojich mi nevliezli prsia ked som bola na konci tehu.ale teraz už je to ok 🙂 len sa zbaviť pupku 😔 a máme pokazenú váhu,tak mám nervy,váži si ako chce 😖

petka035
23. máj 2010

Zuzka no nemám slov 😒 dúfam,že Ti to tam rýchlo ujde a budeš nazad 🙂 a s mp ako?už ste sa rozprávali,či tam teda pojdete bývať?

nikollette
23. máj 2010

Ahoj Peti. Aj MP chcel kúpiť zrkadlovku, no som mi povedala že načo, že máme dobrý foťák... (12,5megpx) nám stačí 😉
Hento má kolko??
a dík 😉 🙂

petka035
23. máj 2010

Niki tiež tolko,ale dnes nám to ten predavač vysvetloval a že tie megapixle sú väčšie len na to dobré ak robíš velkoplošné fotky.čiže nie je až taký rozdiel 10 a 12.ja sa v tom moc nevyznám,len viem,že zrkadlovka robí kvalitnejšie fotky ako digi.my máme tiež celkom fajn digitálny a ten budeme nosiť ked niekam pojdeme ale som chcela aby mala malá pekné fotky.
dá sa s tým robiť kopec vecí,len sa to naučiť. a ked si vezmeš tak fotky zo svadieb a podobne bývajú fotené takýmito foťákmi a tam je vidieť rozdiel

petka035
23. máj 2010

idem chytro do sprchy

nikollette
23. máj 2010

No áno. Ale my sme spokojný. Je to dosť megapixlov, (vidíš ako vaša zrkadlovka) a je to inteligentý fotoaparát, takže sa s ním lahučko fotí, a dá sa na nom nastaviť všeličo možno od výmyslu sveta 😅
A čo vás vyšiel???