Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
25. máj 2010

No mne malého nečakane zobral svokor - sme sa akurát vrátili s kočíkom domov. Malý sa stihol pohrabať v štrku omáčať v kastroli s vodou čo je pod odkvapom a takého mokrého si ho svokor zobral. Ale tak ja som mu hovorila že je špinavý 😝 😀
Idem upratať dedkovu kuchynu lebo mám tam sklad - kočík, vajco, trojkolka, autosedačka, obličky - už sa tadiaľ ani chodiť nedá. A žehleeeenia čo ma čaká. Najradšej by som si šla ľahnúť ku knihe. A ja koza sprostá idem žehliť.

nikollette
25. máj 2010

U nís fuka ako keby mal ísť koniec sveta 😕

vinifera
25. máj 2010

Nika o počasí mi ani nehovor - doobeda nás dážd vyhnal domov. Poobede nás dážď vyhnal domov☹(

nikollette
25. máj 2010

Neviem aké zvieratko kúpiť.
Ja som vždy chcela opicu, ale ked už mám malého by som si na to netrúfla.
Takže jedine korytančka suchozemská (ale tam je to zložité s tým jej zazimovaním zase, a môže umrieť 😒 )
Alebo leguána??? Nevieeeeeeeeeem.....

nikollette
25. máj 2010

Úplne ako keby sa to počasie zbláznilo. Raz je tak, a raz onak... 😒

vinifera
25. máj 2010

No suseda mala túto suchozemskú korytnačku. Zazimovaná bola dobre. Ale asi ju odzimovala zle. Lebo 2 týždne po tom ako ju vytiahla tak zdochla ☹( a teraz im krásnu mačku aj auto prešlo. No ale majú ešte rybičky, škrečka (pred mesiacom jeden zdochol ale jeden ešte ostal) a vtáky.
No u nás sú tri psy a jedna mačka a bohate stačí. Ja som kedysi veľmi chcela fretku - ale potom som si prečítala jeden mierne ironický humorný článok od jedného chalana čo majú doma fretku a upustila som od kúpy. Bolo to písané z láskou ale pravdivo. Popísaná celá povaha fretky a úskalia života s ňou. Tak sa fretka nekonala. Kamoška mala doma zajaca - ale strááášne to smrdí. NO a na bazoši som videla aj nádherné mini opičky - boli vo veľkosti prstu na ruke. Aj fotku mal tak že tá opička sa držala prsta ako koala bambusu.

vinifera
25. máj 2010

A kolegyna mala chameleona a veľmi si ho chválila. Že krásne zviera. Len je dosť drahý a dožije sa tak 3 rokov. Aj keď je v chovprodukte tvrdili že 20 😠

nikollette
25. máj 2010

Ja som čítala že 10rokov 😀 vsade inak čo 😅
Ale chameleon je iné ako leguán 😉 Ja chcem niečo krotké, co sa dá aj chytiť a vybrať, nie len to sledovať cez sklo 😉

nikollette
25. máj 2010

A chameleon je lacmný práveže 😅 Kortynačka stojí aj 5x tolko ako chameleon 😉

vinifera
25. máj 2010

Ja viem že chameleon je niečo iné - ale nikoho s leguánom nepoznám.
Inak aj potkany sa dajú krásne socializovať. Len by som to ku decku nekúpila.
A my sme kedysi chovali na povale veveričky 🙂)

vinifera
25. máj 2010

No tak ona za nu dávala 2500 skk. A zdochol po 3 rokoch...

nikollette
25. máj 2010

Mne sa tie mini opičky nepáčia. To je oničom. Ja som mysela skor takú, ako bola v pirátoch karibiku napríklad 😉 co sedí na ramene...
Mačky nemám rada, neviem...
3krečkov som mala ako malá, aj myši... to by so nechcela... takisto morčatá, a mini zajace... smrdí to, to je pravda.. A sere bobky kade chodí...
KOrytnačka je zase problém zo zazimovaním...
Leguán sa bije chvostom, a malokedy sa dá skrotit....
Chameleon je skor prítulny, a je pomalý, takže s chytaním ho nie je problém... Ale zase žerie hmyz.. kto mu ho bude stále zhánať a kupovať čerstvý...
Fretku sme tiež mali.. a sme sa jej asj s MP báli... má zubiská, brrrrr...
Psa máme...
Vodné korytnačky som tiež mala... to je oničom...

nikollette
25. máj 2010

Tak aké zviera, hm.... och jo.... 😅

MP mal aj hadov, pavúkov, a podobne...
Rybky a kraby sme mali obaja...
SOm si už prešla takmer všetkými zvieratkami, okrem opice, či nejakého čínskeho prasiatka 😀

vinifera
25. máj 2010

tie prasiatka sú úžasné - ale videla som to len na obrázku 😀

nikollette
25. máj 2010

Aj ja iba na obrázku čo v Zoo 😀
Ja neviem, chceme niečo do toho akvarka, ale neviem čo...... 😒

nikollette
25. máj 2010

Ale to je tiež náročné na chov. Treba sa tomu venovať. Mať dobré podmienky. Kebyže neám malého, tak si takú kúpim určite.
My sme už raz aj boli s MP pozerať, este ked sme nemali malého, že si kúpime opicku... Ale vtedy sme tieto nevedeli zohnať, iba tie mini, a takú som nechcela.

nikollette
25. máj 2010

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/3890011/leguan...

najskôr...
kedže su este maldé, snád sa daju ako tak skrotiť 😒

nikollette
25. máj 2010

A sú bylinožravé, nie ako chameleón, čo žerie chrobáky 😉

nikollette
25. máj 2010

Kokšo u nás sa úplný lejak spustil 😝 krupi padali, úplne hustý dážď 😝

nikollette
25. máj 2010

A už aj svieti slnko... Celé to trvalo tak 7minút 😕
Vravím, počasie sa zbláznilo 😒

nikollette
25. máj 2010

😵 😵 😵

nikollette
25. máj 2010

Ja chcem opicu a nie korytnačku 😀 😀 😀 😀

mukky
25. máj 2010

@nikollette a čo tak slona alebo žirafu? 😅 😀
ja len na skok,pojdeme sa este s malým pohrať a do prchy,mliecko a spinkať..

nikollette
25. máj 2010

😅 😅 😅 😅 to nie dík 😉
Ja nechápem ako lacno sa tieto opičky predávajú.. Legálne drahšie okolo 1500 - 2000eur, a nasla som kopec na nete okolo 300 - 400eur 😕 (určite nelegálne dovezené či čo) už som písala na pár inzerátov 😀 😀 😀

mukky
25. máj 2010

@petka035 a ty si kde?? 😕 ako sa máte?

bejby a ty?máš toho vela chudatko ☹ ☹ a ako vlastne si dopadla s tou školou?aj švagriná chodí na právo,druhý či už tretí rok? 😕

nikollette
25. máj 2010

Bejby zvykne písať občas, ale nie v našej téme 😅

mukky
25. máj 2010

@nikollette miláči pre teba 😀 😀

1. myš iba papá a kaká, sem tam spí (keď nie ste doma), hrá sa v noci (keď chcete spať vy) a neuveriteľne zapácha, pokiaľ denne nečistíte jeho priestor niekoľkokrát. To isté platí pre morča a škrečka, len ten zápach je o trošku menší, stačí čistiť 1x za deň.
2. zajačik potrebuje veľkú starostlivosť - bobky hádže kde sa mu zachce, je veľmi náchylný na choroby a chúlostivý aj na chytanie, prenášanie, čerstvú zeleninu....
3. vtáčik je iba pre silné osobnosti - perie je všade, krmivo tiež, takže vysávať, vysávať, vysávať. Okrem toho nemusíte mať budík, zaručene denne vás zobudí ešte pred východom slnka
4.korytnačky (vodné) - v lete nezaostávajú za zápachom myší, čistiť denne, nedá sa s nimi hrať, zábava je len keď sa kŕmia a to je tak 1x za 2 týždne, v zime raz za 2 mesiace
5. pes - malý zlatý, veľký na oštaru - lebo chce jesť (a iba to, čo by mal), hrať sa, prechádzať a ešte potrebuje aj silného vodcu, lebo inak preberie túto úlohu on. okrem toho robí potrebu kde chce on, treba za ním zbierať, a má aj chlpy, ktoré máte aj vy a vaši známy aj všetky návštevy a vie o ňov každý, najmä keď nie ste doma
6.rybičky - čím menšie akvarko, tým viacej roboty a to väčšina ľudí nechápe a tak kupujú malé a rybky kupujú a kupujú až sa na to vykašlú a sklo vyhodia (škoda, veľké akvárium je nádherné a takmer nepotrebuje údržbu)
7. mačka - milovaná a nenávidená asi ako žiadne iné zvieratko - zápach, srsť, dotieravosť alebo naopak ľahostajnosť - toto znesie iba naozaj ozajstný milovník zvierat. ale ten kto toto pretrpí, získava múdreho, hravého, pohodového, inteligentného spoločníka.
Takže - aké zvieratko dieťaťu? Akékoľvek, pokiaľ budete spolu s ním sa oň starať a viesť dieťa k zodpovednosti o živého tvora. Moja dcéra mala niekoľko mesiacov, keď už vedela, ako robia rybičky, mala 3 roky, keď dostala korytnačky (žijú dodnes) a o pár mesiacov na to kocúrika a odvtedy množstvo zvieratiek, o ktoré sa sama starala, my sme asistovali. Teraz chodí na výšku a stále zvieratká má a na diaľku nás inštruuje, čo máme s nimi robiť, kým príde domov. Neexistuje ideálne zviera, každé má svoje

mukky
25. máj 2010

@nikollette miláčik 😀