Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
9. aug 2009

dobre idem dat malemu mliecko abuvat ahojte ......... ☹ som sklamana z tej vyzivy 😢

lubko
9. aug 2009

Presne tak malinky je zdravy, spokojny a to je pre mna najdolezitejsie. 🙂 🙂 😉

bejbypd
9. aug 2009

vydrz s tym kravskym aspon do roka naozaj...my sme s kravskym zacali len teraz prednedavnom,lebo jej chuti a umele nechce od roka ale lubi jogurty...a tie vyzivy kupuj radsej cisto ovocne alebo ovocie jablcko bananik pomixuj a hotovo vyriesene...

roka96
9. aug 2009

ja sa tiež kolko krát divím, že výživa od 4 mesiaca a je tam tvaroh, alebo med.. Ja som sa takým vyhýbala..

mukky
9. aug 2009

ahojte,
miska chrumka nic v zlom,ale radsej si nastuduj co moze a nemoze dieta do roka,aby si predosla zbytocnym neprijemnostiam,ak by si aspon co to precitala,dozvedela by si sa aj o tvarohu a kravskom mlieku...
vyrobcovia chcu predat,niektorym je uplne jedno co tam daju,hlavne ze sa to preda...ja neviem pochopit ze mas internet a ziaden zaujem si nastudovat aspon co to o vyzive deti,v tvojom pripade do roka.

myslim ze asi vsetky tu vedia o tvarohu aspon nieco,ze zatazuje oblicky,to ci to maminy akceptuju a dodrzuju je uz o inom
myslim ze som tu pred tym podavala linky a aj zrozumitelne,ale komu niet rady...

mozno ma odsudite,ale je mi luto niektorych deticiek tu,ale je super ze ich uz nie je az taka vela..a trosku ma zarazilo ze az dnes tu pisete o obezite,to ste na to prisli az teraz?ved aj zavadzanie skorych a nevhodnych prikrmov k nej vedie..a toto je aj jedna z veci,na ktore sme my "tabulkove"chceli poukazat,ale nikto nas nepocuval...dat do kase zemiakovej mlieko,este k tomu maslo..tam to zacina..uz len k tomu rezen,a bude to..ved ked bude na hippke napisane rezen od 5 mesiacov,preco ho nekupit,no nie?

a s tym kojenim a blbymi recami sa netrapte,hlavne je ze ste kojit chceli,ak to neslo,to vy za to nemozete...je rozdiel ked matka kojit nechce,napriklad z pohodlnosti

tak sa majte

megi93
10. aug 2009

Ahojte, tak my dnes vyrážame, večer vás čítam 🙂 držte palec na ceste

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

caute baby no teraz som si vas docitala, ked Damian zaspal. Ani ja nekupujem vyzivy, ktore maju divoke zlozenie pre dany vek babatka.
Mam problem: nas maly nechce uz viac ako tyzden jest vecer masovo zeleninovy prikrm. Vzdy pri tom spusti plac ako keby ho rezali. Ani kupovany ani doma robeny. Proste to do neho tlacime nasilu aby aspon polovicu zjedol. Pritom predtym bol velky jedak prikrmu a niekedy si vypytal este extra duplu. Vsetko ine zje v priebehu dna bez problemov:
rano mlieko 150ml + ryzove vafle, desiata ovocie, obed chleba s maslom a sunkou alebo iba s maslom( niekedy aj dva krajce- holandsky chleba je iny ako slovensky taky paperovy), poobede jogurt s cerstvym ovocim 150-180ml no a vecer ma jest ten masovo zeleninovy prikrm. Pred spanim este dalsia flasa mlieka cca 150ml.
Co mam robit aby tu zeleninu zacal jest tak ako kedysi.

roka96
10. aug 2009

andrea my máme ten istý problém akurát my to papáme na obed.. vobec nechce akurát, ked dám aj jemu lyžičku do ruky tak vtedy sa aj on hrabe a papá a otvára ústa.. A ja to rieším tak, že ked nezje na obed dám mu na olovrant, a ked ani to dám mu na večer, samozrejme, ked nechce na olovrant tak mu dám niečo iné.. nenechám ho hladovat.. Ja to pripusujem zúbkom, lebo mi sme boli dobrí papkáči!!
A inak ahoj dnes nepracuješ??
na pikniku ste neboli??

roka96
10. aug 2009

mukky miška chcela do tých zemiakov dať mlieko alebo UM humanu- takže myslím, že na tom nieje nič zle! Alebo? Ved jej malý mliečko piť nechce, takže podľa mňa je dobre ak by mu chutilo napr. v tých zemiakoch, on to mliečko potrebuje a nejako ho do neho musí dostať..
No a ešte k Tvojím poučkám, už som písala , ked niekto napíše niečo na úrovni a aj keď je to názor s ktorým iní nesúhlasia tak si z neho niečo zoberú, ale keď niekto príde a začne sa osočovať na niekoho koho nepozná, potom vzniknú hádky!
A smejem sa na tom, ako niekto túto tému iba číta a ked vidí príležitosť na hádku hneď sa zapojí!! 😀 je to zlaté, ale veď nech sa páči!

roka96
10. aug 2009

no idem variť, potom dočítam ak stihnem.. Uvidím koľko bude ten moj chrustík spinkať!! Teraz sú tie moje najvačšie lásky vonku, dnes tu je total zamračené- asi bude pršať... ale som aj rada, lebo to teplo už je na nevydržanie!!
Ahojki zatiaľ"

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

ahoj roka ja pracujem zatial len tri dni v tyzdni od stredy do piatku. takze aspon dva dni som sama s malym doma. dost si to teraz uzivam, lebo lieta ako sarkan a teraz ma velmi komunikativne obdobie. na vsetko ukazuje prstikom a nieco pri tom vysvetluje. dokona aj so mnou debatuje.no zatial mu moc nerozumiem. dnes rano ma krmil s jablkom a strasne sa pri tom smial. niekedy si odkusol aj on ale vacsinou to tlacil mne do ust.
piknikovat sme boli a bolo super. boli sme pri takom umelo vytvorenom jazere, kde su urobene aj umele plaze. takze drobec sa hral v piesku ako divy a dokonca aj vo vode sa mu lubilo. som rada, ze to bolo ok pre neho aspon viem co mozem od neho ocakavat na dovolenke.
tu v NL sa dava masovo zeleninovy prikrm na veceru. holandania na obed jedia bagety, salaty a preto Damian obeduje chlebik. ani v skolke by ho nenakrmili s prikrmom iba s tym chlebom. nesmu podavat detom nic varene ☹ inak by som sa riadili slovenskym systemom, ktory sa mi viac lubi. preto ma to zeleninovo masove jedlo trapi. vsetko ostatne je v pohode len tento chod jedla je velky problem. nechapem to ☹

roka96
10. aug 2009

uvidíš, že bude ok.. prejde to. No na Slovensku mi vždy mamina hovorila, že základ obeda je polievka! ale samozrejme všade je to inak. Ty máš asi podobného živánika ako ja.. Na nom sa každý smeje jemu sa ústa nezastavia fakt už v porodnici mi povedali, že bude velmi komunikatívny! 😀 vraj už komunikuje pohladom,, a on celkovo vie strašne prejavit radosť to sa všetci smejú a aj smútok.. Ludia mi hovoria, že bude herec 😀 lebo vraj on ma dar mimikou tváre hovorit, no teraz už rozpráva aj slová a strašne dobre mu to ide.. fakt mu raz niečo poviem a zrazu mi to zopakuje ani neviem ako..
a lieta všade fakt .. ale ja už som naučená aj s manželom.. ho voláme Ty náš živánik!!
to más fajn aspon si ho o to viac užiješ pondelok a utorok!

miskachrumka
10. aug 2009

mukky ako sprepacenim nepytala som sa ta na tvoj nazor! 😠 ale pytala som sa bejbypd !a kravske mlieko sa dava normalne od pol roka andrea aj ty si to pisala ze ?aj nam to dr povedala a kolke deti ho piju aj skor aj ja som ho pila a nemam nanic alergiu a mam 21!kazde dieta je individualne a mukky nemozes ich hadzat do jedneho vreca niktore deti su menej odolnejsie a ine viac ja som maleho napr kojila len mesiac a pol a este nebol vobec chory a kamoska co koji odusu jej mala je vkuse chory a teraz jej zistili alergiu ty sa strasne riadis nejakymi prikazmi a zakazmi ale ja taka niesom!andrea podla mna sa to vyriesi same uvidis!!!!!!!! 😉

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

roka no to dufam, lebo doktorka do mna hucala na kontrole ze Damian musi papat masovo zeleninovy prikm ale ako to do neho dostat to mi neporadila.
no Misko je presne ako ten nas, len nas este nedosiahol taky vysoky level ako Misko. tiez hovori len pohladom. kolkokrat sa pozriem na neho a je mi vsetko jasne, co mi chce povedat. inak dnes z neho vyslo ked si blabotal pri jablckach doga ada. skoro som odpadla ked to povedal

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

hej miska aj mne doktorka na poradni povedala ze deti mozu kravske mlieko od pol roka ked UM nechcu. ale ma sa s tym zacat postupne nie ho hned prvy den navalit litrom kravskeho mlieka.

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

miska no to dufam, ze ho to coskoro prejde a zacne jest tak ako kedysi. lebo on inak vela papa aj ked to na nom nevidiet lebo lieta ako sarkan

miskachrumka
10. aug 2009

ved to je jasne!a bejby pd je rozdiel ked babo chce um ako tvoje a ked nechce akomoj maali ja už skoro 2mesiace donho tlacim mlieko len ked spi ..............inac ho vypluva vobec nechce preto som zacala s prikrmami hadam ho nenecham hladneho len preto ze je to proti tabulkam!

miskachrumka
10. aug 2009

andrea moj mali ma osem liko a nevidno to lebo sme atrasne dlhyyyyyyy 😀 mame 73cm na 5mesicov je dost!a mozes byt rada ze lieta ze je zivy ako sarkan a ze sa smeje a atd lepsie ako by mal byt mrzuty a lenivy a uplkany nie?a co sa tyka tych zemiakov uvarenych som mu ich nedala to maslo kravske som chcela dat nie tak pre chut ale preto aby naboli take suche ale co už niektory to musia prevratit inac!

miskachrumka
10. aug 2009

ze liko myslela som kilo pisem rychlo lebo musim ist riadit mali drieme a rycho varit kym buvka spucoval kasu za 5min 130ml mlieka a 3lyz.kasi nemliecnej takze dokopy 170ml hustej kasi! 🙂 ale naposledy papal vcera vecer mliecko o pol desiatej spapal 210ml tak som bola rada! 🙂 baby tak az vecer budem tu ideme nanavstevu ale ak poriadim skor este sa tu zastavim!

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

aj ja idem na hodinku s drobcom von kym nebude cas obeda. zatial cafte 🙂

roka96
10. aug 2009

andrea moj ked nechce masko a zeleninu urobím mu polievku takú riedšiu a to spapá.. to maso je doležité kvoli železu..

mukky
10. aug 2009

roka aj ja sa smejem v tejto teme,ale nad ludskou hlupostou.ale skor je to tu do placu.le chrumku tlapkajte po pleci a drukujte jej,miesto toho aby ste jej poradili a pomohli a myslite si svoje o nej aj tak

chrumka ja sa mozem zapojit kedy ja chcem,a napisat co ja chcem a kedy chcem.nikoho som neurazila ani nikoho neosocovala,ale ty si pripad na zamyslenie,prepac...a bud mas hlupu lekarku,alebo si dost vymyslas

ani ja som nemala ziadnu alergiu do 28 rokov

kravske mlieko a mlieko umele dat dietatu tak malemu pit je sakra rozdiel,rozpisovat preco to tu nebudem

ak je zena tehotna 9 mesiacov,ma dostatok casu aby sa na dietatko pripravila a co to dozvedela,nastudovala o strave,potrebach...aspon u vela mamiciek to tak byva

mukky
10. aug 2009

chrumka do ip si mi pisala ze ty nemas cas sediet na internete a postudovat si nieco ,ze len ked ti maly spi 😕 ,a nedavno si pisala ze maly ti cez den nespi a vidim ze dnes mac casu dost a aj preto si myslim ze si dost vymyslas a ip ktore mi pises su na takej detskej urovni,ako si ty sama

myslim ze klames aj o psikovi fischer price,ktory vraj hadze ruckami atd,a podoba sa na toho co mame viacere,ty mas asi taky jediny kus na svete,lebo nikde ani o takom nie je zmienka

mukky
10. aug 2009

ja vela veci prekusnem a radsej nereagujem,ale pri tebe sa nieco nepovedat fakt neda....ja neviem ,ale vela veciam sa cudujes ako opica chvostu 😕 ,ze caj moze skysnut si nevedela a trapila si si nad tym hlavu ze pre boha to moze caj skysnut a co ak som taky dala malemu?ale to ze do maleho pchas veci uplne nevhodne,to ti zjavne nevadi

vinifera
10. aug 2009

... ako opica chvostu - to bolo dobréééé-)))

miskachrumka
10. aug 2009

vies co ja ti tu nebudem dokazovat co klamem ci nie nebudem sa tu hadat o mackovi 😅 ci sa hybe ci nie!je to tvoj nazor a tom kravskom mlieku neppcula som to len ja!a co pises o ip zamyli sa nas sebou co si ty mne napsala do ip!stale vsetko otacas procpech seba ja sa tu nemienim hadat nestojis mi zatoi!ja si sem chodim pisat s mamickymi ako je megiroka nikol anrea ................nemienim sa zbytoecne rozculovat aked si myslis ze som decko tak si to mysli myslo si co chces kazdy si mysli co chce!a napisem to aj sem nieje t nic zle som ti napisala aj do ip ze by si už nemusela vkuse vrtat vzdy mas voci mne len pripomienky ked ti vadim tak namna nereaguja ked ti toto napisem tak mi napises ja mozem reagovat nakoho chcem tak kto je ako decko su to zbytocne konflikty ktore vyvolavas ...............nemam už natoto chut pisat si stebou a mudrejsi ustupi!baby dufam ze tu vecer budete papa!

miskachrumka
10. aug 2009

a co sa tyka toho caju aj ty si hned vedela vsetko ie!nikto mudry z neba nespadol nezbudni clovek sa uci cely zivot!a niesom jedina co nevedela ze caj moze skysnut len ty vzdy musis ripat domna zere ta nieco?ze mas taku pasiu proti mne?zavidis nieco?nechapem ta už!je to smiesne fakt! 😠

vinifera
10. aug 2009

Áno Miška. Človek sa učí celý život. Ale v určitom veku by už určité veci mal vedieť...
Áno Miška. Človek sa učí na vlastných chybách. Len je smutné keď vlastnou nevedomosťou nevedome ubližuješ niekomu inému.

krpito
10. aug 2009

... ako opica chvostu - tiež som nepočula, ale trefnéééééééééé 😀

miskachrumka
10. aug 2009

vinifera presne nevedome ja napríklad prídem skoro každý den s niečim novým domov a ked to poviem manželovi tak sa vždy čuduje čo sa ešte nedozviem!vieš keď každy hovori a robi všetko inač tak je ztoho človek mimo!...............................................dobre ideme sa naobedovat a ideme preč baby tak večer vás čakam!