Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
28. máj 2010

no,vztahy budu vzdy komplikované..

leelo
28. máj 2010

oki, idem zalahnut. maly akoby sa chcel budit. idem to preskumat 😉
dobru noc

vinifera
29. máj 2010

Čaute. Tak ja som večer akurát nakukla a šli sme von. Tak neplánovane lebo svokrovci chceli malého zobrať až dnes poobede - nakoľko ideme do tej BA. (nika aké maáte počasie - čo si mám obliecť?) Ale nakoniec ho zobrali ešte večer. Už spal ked sme ho nakladali do auta.
Inak netuším čo malému budem v lete obliekať. On ked sa dostane k odkrytej pokožke tak sa okamžite rozškirabe do krvi. Prebalujem ho s ponožkami na rukách. Celú zimu nosil naspodku tie overaly čo sú zapnuté od hora dole - takže pohoda. Ale čo v lete? 😕 Včera chúda mal oblečený overal na tom teplatky a tričko. A tak horko bolo. Nakoniec ked sme boli u susedy tak som mu nechala len ten overalík (aj plienku som mu šlohla) a behal tak navoľno. To bolo super. Ale takto do mesta nemôže ísť☹
Inak ja mám spánlu zelenú. Veľmi príjemná farba. Už mám asi 4 obliečok zelených. A mukky napr pôrodnica kde som robila už bola prerobená - takže izby boli oranžové, žlté, modré, zelené.
No a ešte k tomu veku som chcela. Môj chlap je 87 - Sladkých 23. Ale na druhej strane v dohľadnej dobe by mal byť výlučným vlastníkom autobazáru. (ešte furt to nie je doriešené 🙄 A dokáže vybaviť milion vecí. V tomto je veľmi šikovný. V podstate máme dve autá. Vačšina jeho kamarátov má nad 35 - s rovesníkmi si nemá čo povedať. Dostal teraz tie trasy čo som písala že bol s papalášmi na káve. Všetko to dosiahol sám. Veľa ľudí čo sa s ním rozpráva tak si myslí že má tak 35 a nie 23. No ale sem tam motyka vystrelí a urve sa z reťaze.

vinifera
29. máj 2010

pôrodnica kde som rodila nie robila 😀

vinifera
29. máj 2010

@nikollette podaj snehové správy - či už ste na tom MDD?
@leelo bio prášky tak kúpiš normál v drogérii? Lebo ja čo malému kupujem ten špeci prací gél tak musím cez net z CR. Tu nič také nie je☹

leelo
29. máj 2010

@vinifera volala som prave s nasimi - v ba je slnecno a ma byt tak vselijako striedavo oblacno, aj burky, vraj.
ty kupujes toho ulrycha? ja tu kupuje,m v drogiske al. v bio-shope. vacsinou sonnet alebo ecover, sanosan.
ecover maju aj v dm v ba. nehodlate sa niekde zastavit na nakup? ulrych asi v bio-shopoch, sonnett detto.

vinifera
29. máj 2010

@leelo http://www.dekortextil.cz/mydlove-vyrobky-na-pr... - ten mydlový gél. Vídu tri litre na 18 € 😝
V tom našom mini bio obchode nemajú. Kuknem v DM ke v ZA. Len tam chodievam zúfalo málo. (priznám sa mám v hlave od autoškoly blok - nechodím do centra ZA - raz tam na mna inšturktor strašne navrieskal - bol to kretén - a odvtedy ma tam nikto nemôže dostať. ) Obehám autom dookola celú ZA. Odkerujem do Trenčína, do Bialska Biala v PL, dnes asi budem šoférovať z BA. Naše mesto a to dokola bezproblémov. Ale centrum ZA - neexist. NO a tá prašivá drogeria je v centre ZA ☹(

leelo
29. máj 2010

@vinifera mne je ZA tiez nesympaticka, kvoli slotovi. ale zase tam mam naj kamosku z VS 😉
ked kupujes ten, tak iny asi nebudes. iste mas dovod, preco pravve tu znacku. v dm v ba toto iste nemaju, tam max.ecover. a tu mi v bio shope vraveli, ze ecover nie je zase tak eko ako sa tvari 😒 ale custiace prostriedky mam ecover rada.
a nemozu ti v ttom vasom bioshope objednavat tuto znacku? ved by este na tebe aj zarobili. odbyt zaruceny a iste by si to nekupovala jedina 😉
instruktor v autoskole - kapitolka. moj uplne kaslal na vycvik a stale sa ma pytal na veci okolo stavby domu, otras...

vinifera
29. máj 2010

@leelo no som spokojná s týmto pracím gélom. Je síce dosť drahý. Ale tak výsledok bol viditeľný - a bola som veľmi rada. Lebo v čase keď už som bola zúfala z toho prašivého ekzému - bola toto jedna z vecí ktorá nám veľmi pomohla. Malému sa vtedy krásne vyčistil hrudníček aj chrbátik a skľudnil sa ekzém na končatinách.
Inak sa mi ništ nechce. Mala by som upratať. A skultúrniť sa na ten koncert. No ale najradšej by som išla spať. (ale tak včera som popratala dosť - mala som takú fest náladu na upratovanie tak som vygruntovala kúpelku, wc ko. chodbu aj s botníkmi. No a dolná kúpeľka je aj skladisko tak bordelu bolo dost. Ale už to tam aspon lepšie vyzerá. )

vevusiatko
29. máj 2010

@vinifera u nas je teplucko ale predpokladam ze vecer bue prsat to posledny tyzden kazdy vecer prsi cez den je teplo dragana beha len v satach 🙂

vevusiatko
29. máj 2010

Inak ahojte som neslusna ani sa nepozdravim...
Balim a neviem co nam treba vsetko 😖

leelo
29. máj 2010

@vinifera uz pls neupratuj a venuj sa sebe 🙂
ano, prasok, teda jeho zmena je vzdy prva vec, co viditelne pomoze, ked nastupia taketo obtiaze.
mam kamosku, co rodila tiez ako ja, ma dceru. jej zacal atop.ekzem, ked zacali s prikrmami. zacali ale dost skoro- pred 5.mes. ktovie, ci by to bolo inak, keby pockali. a ktovie ako by to bolo u vas, keby si napr. nekojila...

leelo
29. máj 2010

@vevusiatko ahoj, ani ja som nepozdravila. chcela som vini rychlo odpovedat o pocku v ba 😉
kam balis? uz cestujete na daleky vychod?

vini, a po koncerte este niekam idete zit? stretavate sa tam s kamosmi, ci len v dvojke je to vylet?

vinifera
29. máj 2010

leelo aj unás to začalo s príkrmami. A tie som dávala až od 6,5 mesiaca.Dovtedy bol plne kojený. A prejavy by boli údajne o dosť horšie keby som nekojila.

vinifera
29. máj 2010

Ideme traja. Ak sa podarí ešte zohnať listky tak 6 ti. Po koncerte ideme domov ☹( V BA máme len jedného kamoša ale ten je ako na potvoru cez víkedn v BB.

leelo
29. máj 2010

@vinifera aj ja si myslim, ze mate stastie v nestasti s tym kojenim. ciste kojenie do 6,5 mes je super zaklad pre maleho.
z nedavnej debaty o mlieku som pochpila,ze mu davas UM. to ti odporucali? vravela si, ze MM mi ajtak neskor nebude stacit. ako si to myslela?

vinifera
29. máj 2010

No myslím objemovo že už ho bude menej. Keď už budete viac papať budete sa menej kojiť a laktácia sa zníži. Už nebude tak veľa mlieka ako teraz keď sa len kojíte.
UM mlieko mi bolo odrazu predpísané. Ja nemám ako nahrádzať mliečnu dávku dennú. Keďže nemôže jogurty, syry, smotanu .... Tak to doplname UM. Začínala som Nutrilonom HA a teraz už Nutrilon Alergy Care.

leelo
29. máj 2010

@vinifera aha uz rozumiem, preco - vy nemozete ml.vyr. no ten allergy care je uplne najvhodnejsi pre vas. a chce to maly? lebo to je uplne horka zosusenina...tak je super, ze to papa.
my uz prikrmujeme dlho, od 6.mes, a praveze sa koji viac ako pred tym - stale zapija daco 😉 ja mu aj dost ponukam, aby som nemala menej. a on nikdy neodmietne. tak zatial citim skor vyssiu produkciu ako znizenie. uvidim ako dalej

vinifera
29. máj 2010

@leelo Tak ja som zníženie produkcie pocítila až po 10. mesiaci.

vinifera
29. máj 2010

@leelo čierne alebo červené nechty?

leelo
29. máj 2010

na kiss? cervene 🙂 😎

vinifera
29. máj 2010

tak nan nohách aj rukách sú krvavo červené 😎

vevusiatko
29. máj 2010

Nasral ma chlap... ach 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

@vinifera ja mam na nohach cierne ale ruky sa mi nechceli lakovat 😀

vinifera
29. máj 2010

@vevusiatko a čím ťa nasral - daj - až sa sama necítíim že mam chlapa hovado 😀 😝

vevusiatko
29. máj 2010

@vinifera natankoval namiesto nafty benzin...plnu 😀 😠 neviem ci sa smait ci plakat fasa cesta do rv nas vyjde 120 eur a este ku svetkemu ho budem cakat o dve hodiny dlhsie....zabijem ho....nemam ja nervy na neho....ja neviem on nepozera ked tankuje 😠 😠 😠 😠

leelo
29. máj 2010

@vevusiatko my sa vzdy tiez pohadame pred cestou. on ma uplnu neurozu a stresuje ma. proste ma predstavu, ze s malym babom vyrazime presne na minutu ako bolo naplanovane. je to taky empatik... 😠

ja si lakujem tiez len na nohach - v lete

leelo
29. máj 2010

@vevusiatko to je taka akoze zenska chyba. keby si to spravila ty, tak si sliepka. ale chlap sa "pomylil"

zuziiiicek17
29. máj 2010

Ahojky 🙂
Ja už sa taaak teším domov ,že sa to ani nedá popísať.Nie žeby bolo všetko úplne zlé ,ale uvedomila som si ,že ja by som v takej diere asi bývať nemohla.Je íce možné,že by som si zvykla ,ale ja som strašne naviazaná na kamarátov doma.Som tu len pár dní a všetci mi chýbaju.A hlavne to tam všetko poznám a viem kde čo nájdem a tak .Tu nie je nič.V meste je niekoľko obchodov,poväčšinou vietnamci a asi jedna reštika.O NC by som mohla snívať.Čiže by mi neostávalo nič iné,iba chodiť do Prahy minimalne raz za mesiac.I keď ,aspoň by som bola častejšie s mamou.
Mimochodom,písala mi ta pani ,čo som od nej vydražila bazén.Vraj jej ešte nenabehla platba.Lenže ja som platila ešte minulý týždeň.Napísala som jej ,že ak nenabehne do pondelka ,tak to budem riešiť na pošte.Ale štve ma to riadne.
Dnes som sa skoro pohádala s Potvurkou Anet 😀 To je taká kraaavaaa .Vravela som jej ,že by sa nemala čudovať,že Tobiasa bolia zúbky,keď si ich ani nečistí a od rána pchá oboch drobcov sladkostami .Veď len napr dnes mali na raňajky perníky :-/ A ona mi nato povedala,že od roka aj ja budem dávať sladkosti ,tak jej nemám vyčítať to čo budem robiť aj ja.Keď som jej povedala ,že možno mu aj čosi dám,ale nie v takom mnozstve a len kvalitné ,tak len prevrátila oči ,že preháňam.Jasné ja so všetkým preháňam,ale on nepreháňa.

Napišem vám jej najlepšie poznámky:
určite sa vyhnem kojeniu ,malá to nebude potrebovať a mňa to boli.Po Sunare prespí celú noc
Moje deti po Sunare nevedeli kakať.(potom som sa jej spýtala ,prečo nezmenila značku UM ) Sunar je najlepší a potom som im davala kozie mlieko,to je lepsie ako UM.
Mám pocit ,že Tobiasa bolia zuby ,lebo si čistil kefkou niekoľkokrát a vyšúchal si to tam
Musíš dávať malému sladké ,on to potrebuje,su tam vitamíny
Musíš kúpiť chodítko ! Skôr bude chodiť
Moje deti oboje chodili na polroka 😀
Dieťa nesmie robiť prvé kroky Bosé!!! Musíš mu dať topánky
Fackujem deti ,lebo na nich nič iné neplatí ☹
Neuč malého na režim ,lebo sa nikdy nikde nebudeš mocť zdržať

A plno ďalších somarín,pri ktorých neviem či mám plakať alebo sa smiať.Isté je že tie deti budú mať problém aj v škole ☹ Vôbec sa im nevenuje,neučí ich básničky,nečíta im ,maju v byte jednu jedinu knižku ☹

Ja viem ,že toto je hotový sloh ,ale musela som sa vykecať ,lebo sa akosi nemám ským ☹
Mp už vadí ,že sa stále sťažujem

A mimochodom ,maleho asi bolí brušku 4krat mi vracal a aj hnacku ma

vinifera
29. máj 2010

@vevusiatko kokossss a to aj naštartoval? Šak odpáli celé auto. Tyyy vole. A to ja sa cítim jak krava keď každú chvíľu volám chlapovi že čo sa tankuje do autka v ktorom aktuálne sedím. (lebo sa mi nikdy nechce vyťahovať techničák)

vinifera
29. máj 2010

@vinifera fackujem deti lebo na ne nič iné neplatí 😲 😲 😲