Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
1. jún 2010

Hi 🙂

vinifera
1. jún 2010

HRU?

nikollette
1. jún 2010

Nudne 😝
prší nemáme čo robiť takže nič moc 😒
A čo ty? Resp. vy?

vinifera
1. jún 2010

No tak malý by len vysával. Len mu nechcem moc púšťať vysávač. Lebo tu mám mamin starý (náš ešte nie je hotový) a tento dosť práši. Kým som stihla naložiť práčku tak vyšiel hore schodiskom. A prišiel na to že už vie aj dole schodiskom. Takže už vylezie hore - pohladká kvetináč od kaktusa - vie že kaktus pohladkať nemôže 😀 a zlezie dole.

vinifera
1. jún 2010

Konečne som upratala posteľ - na obed sme ešte spali. Naložila som druhú práčku prádla. Idem ešte kôš nežehlivého spratať.

nikollette
1. jún 2010

😕
To vážne ho neháš samého liezť po schodoch? Nebodaj sa potkne, šmykne sa mu nožička a čo potom 😔 😔 😔 😔

vinifera
1. jún 2010

Deti majú prirodzenú potrebu liezť hore a dole po schodoch. A tom jednom článku ktorý posielala mukky ohľadom nočníka bolo písané že keď už bábo dokáže samo vyliezť a zliezť po schodoch tak už sa môže učiť na nočník lebo už dokáže ovládať zvierače.
Tak trénuje 🙂 a on je stále niekde vylezený. Teraz sa snaží vyliezť na komodu. Furt visí na gauči a snaží sa zapnúť "stojatú" lampu. Stále ho odniekaľ dávam dole.

nikollette
1. jún 2010

Ja viem, ale ja by som sa bála. Co čítam ešte aj väčšie deti ako sú naše maju úrazy...
Napr. stúpi do prázdna zo sedačky, (vytkne si členok) alebo nejaké nešťastie na schodoch....
Ja by som ho nenehala.... Vini ty sa nebojíš vôbec???
Viem že nešťastia sa stávajú, ale keď sa im dá predísť, tak prečo neurobiť všetko pre to?

lenka_66
1. jún 2010

caute,
niki akurat som vcera citala v casopise dieťa ze je horsie pre deti ak ich vystrihame a davame pozor.vraj maju pud sebazachovy (hmm divila som sa) ale cim viac davas pozor na dieta tym je to pre jeho vyvoj horsie.

nikollette
1. jún 2010

No mne sa ten pud sebazáchovy nejak nezdá 😒
Moj by už mal tolko krát úraz keby že ho nezachránim...
Možno u vacsích detí ok.. Ale nie u takto malých, co sa len nedávno naučili chodiť 🙂

vinifera
1. jún 2010

Nika malý vstáva o 7.30 ráno. Zaspáva večer o 22.30. Vnoci sme často hore. Takže ked cez den 1 x spí tak dospávam s ním.
Nikto tú prácu za mna nespraví - ani sa práčka nenaloží, ani nevyloží, ani sa neuprace, nepovysáva, podlahy sa samé neuumyjú, nikto malému nenavarí. Takže ja musím tie činnosti robiť popri malom. Je živý. Keby som ho nikam nepustila tak by som nič nespravila. Tým že ho pustím tak to skúša pomaly. Najskôr to boli dva schody, potom tri potom sa scapal a šiel zasa. Teraz víde hore aj dole sám.

bonaquaba
1. jún 2010

konecne je tu niekto, kto sa nedrzi nejakych zasad a hlavne premudrenych kniziek, ktore by sme mohli aj my same napisat a myslim si,ze tu riesit nieco ci niekto papa z poharikov alebo nie je uplne zbytocne, pretoze co sa zda pre jedneho normalne pre druheho to nemusi byt ok. Takze babule uz sa tu nehadajte, vsetky sme super mamy, pretoze dietatu davame vzdy to co si v danej chvili myslime, ze je pre neho najlepsie a co niekomu vyhovuje druhemu to nemusi byt po chuti, takze nezabudnite SME VSETKY SUPER MAMY

vevusiatko
1. jún 2010

lenka ma pravdu my sme sa to ucili aj na psychologii nesmies napriklad deti drzat za ruku pri uceni sa chodit musis ho nechat spadnut a podobne potom dieta vela veci nevie samo ja malu nechavam behat po schodoch ale som pri nej ked vidim ze pada tak ju necham padnut jeden schodik alebo dva ...a teraz sama ani nejde po schodoch pred kazdym schodom zastane hocikde ked sme alebo ked vidi zabradlie chyti sa uplne pokmalicky ide alebo krici tataaaa a caka 😀

nikollette
1. jún 2010

@bonaquaba si troška mimo 😅
Tu sa už asi pol roka nik nehádal 😀

vevusiatko
1. jún 2010

😀 😀 😀

lenka_66
1. jún 2010

bonaquaba ja som tabulka s netabulkovym dietatom 😀 inac vitaj

vinifera
1. jún 2010

@vevusiatko lenka?

vinifera
1. jún 2010

@vinifera sorrrymne až teraz načitalo príspevok od lenky

vinifera
1. jún 2010

@vevusiatko zasa odpovedam sama sebe.-( kojim.... tak len jednou rukou

bonaquaba
1. jún 2010

@nikollette
tak to som rada, ja som tu zavitala len dnes a len narychlo som tu citala nieco

bonaquaba
1. jún 2010

@lenka_66 diky

vevusiatko
1. jún 2010

@vinifera samozrejme lenkaa aj ty mas pravdu :D teda pravdu skor je to o tom, ze sa stotoznujem s tym nazorom a mam moznost to vidiet na malej je opatrna aj ked samozrejme obcas sa bojim ked ju vidim skakat na posteli a ledva ju zachytim 😀

lenka_66
1. jún 2010

vini , zena cinu 😵 .ty by si uz asi nevedela robit len jednu vec .musis aspom 3 naraz

lenka_66
1. jún 2010

bonaquaba , a ty mas deticky?

leelo
1. jún 2010

caute.
mne aj malemu tieto posledne tyzdne, kedy sa neda ist poriadne von, uz zacinaju liezt na mozog. nic nas nebavi. zacal mrncat, ked sa od neho pohnem a podobne...ach jaj, nech uz to skonci.

@bonaquaba ahoj. precitaj si poslednych par stran. ale moju debatu s vevusiatkom o rezni neber prosim vazne 😉

vevusiatko
1. jún 2010

@leelo preco nie vazne ty naozaj nedoprajes rezen a klobasu malemu na ranajky na obed a na veceru? 😀

bonaquaba
1. jún 2010

lenka_66
jasne ja mam dve deticky a tretie je na ceste

lenka_66
1. jún 2010

leelo , aj vy mate tulave topanky?

lenka_66
1. jún 2010

bon,tak co si ich nedas do pasu

bonaquaba
1. jún 2010

lenka_66
ja som tu len dens prisla a este neveim ako to tu funguej ale ja n ato pridem a inac ty mas kolko deti aa ky vek