Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
2. jún 2010

Vini, veru... Deti ktoré by jedli nemožu dokopy nič. A ja čo by som dala za to keby normálne jedol nechce 😒
Furt verím že sa to časom zmení.
Tá prvá zelená je pekná 🙂 My sme na zelené... Máme asi 4 súpravy zo zelenej 😅

vinifera
2. jún 2010

Ja mám tiež zelené asi 4 a uvažujem že si nechám aj tieto. Teda tieto sú už predané. Ale šak v sklade dosť🙂

maatkka
2. jún 2010

Vinifera a nenapisla by si mi nejaky vas priblizny denny jedalnicek? Potrebovala by som sa inspirovat 😉 A kolko Tomasko vazi? My mame teraz cca 12,5 kg - to je celkom fajn ked si vezmem ze po narodeni mala najmenej 910g... Mate to tazke s tymi alergiami a ekzemom ☹ Je mi to moooc luto 😔
Ideme k tv jest a potom spat 🙂 Tak papapa - dobru noc.

nikollette
2. jún 2010

Matka vážite krásne podla mna. Na to že je to dievčatko, čo vídam vždy vážia menej ako chlapci, a dokonca poznám detičky čo vážia v 3 rokoch okolo 12 - 13kg... Takže pohoda 🙂

nikollette
2. jún 2010

Ten chameleon je iná sranda. On sa úplne prispôsobuje farbám...
ked si ho dám k niečomu žltému ožltne, k zelenému ozelenie, k hnedej ohnedne, atd 😅 😅 😅

maatkka
2. jún 2010

Nikol aj podla tohto sme nadpriemer 😀 😀 😀
http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...
Ale uz fakt dobruuu...

nikollette
2. jún 2010

My sme podla toho presná tabulka 😅

vinifera
2. jún 2010

... a ozaj máme nový zub - k 8 pribudol 9 ty. Ale nie očák ani nič v poradí ale až stolička alebo čo to tam vzadu nalavo je 😕 Lebo má hore 4 potom medzeru a potom zasa zub.

vinifera
2. jún 2010

@maatkka No ja si myslím že na to že ste boli taký extrémny nedonosenec priberáte naozaj krásne.
Ja tiež rátam že máme tak okolo 11 kg. Raňajky napr dnes mal špeci kašu (alebo chleba s maslom) Pred obedom stiahne tak 100 čaju a 120 mlieka. Cez obed spíme. Tak okolo 14 máva obed (dnes mal zemiaky, jahnacie maso, špenát a karfiol) poobede džobne nejaký banán, priebežne chrumky, mamine cici. Na večeru bud kašu, alebo nejaké maso s niečím. Pred spaním tak 260 mlieka. Plus vnoci mamine cici. (veľmi ľúbil aj presnidávky a hrušku do ruky ale už nemôžeme ☹

vinifera
2. jún 2010

A ešte k časovým intervalom aby si bola v obraze. Vstáva ráno medzi 6 tou a 7.30. Cez den spí v priemere tri hodky. A zspal teraz. Takže tradične o 22.30 hod.

leelo
2. jún 2010

@vinifera aspon ta hruska vam teda symbolicky ostat mohla... 🙄
a co sa stalo? netoleruje? nieco mi uniklo?

nikollette
2. jún 2010

My máme okolo tuším 11 zubov 🙂

nikollette
2. jún 2010

Vini, už ani hrušku nemôže? ☹

Inak ahojte 🙂

nikollette
2. jún 2010

@mukky spíš?

vinifera
3. jún 2010

@leelo no mohla aspon symbolicky. Ale babka mu dala hrušku. A drahý ho bol potom povoziť v aute. A tak strašne sa škriabal že došiel domov s krvavou tvárou. ☹( Možno neskôr. (ono v tej skríženej potr alergii na brezu je aj hruška☹)
Idem sa skultúrniť a ideme von. Neprší. Som zvedavá ako dlho.

maatkka
3. jún 2010

Dobre ranko baby 🙂
Ja som sa dnes zobudila do prazdneho bytu 😕 Nasla som si len listok od mm s odkazom ze su vonku a zastavia sa u svokry. Tak tu uuuplne sama popijam kafe...
Inak ako je u vas? Nam svieti slnkooo 😎
Vinifera aj my papame medzi jedlami napr. chrumky piskoty sem-tam pribinacik... a pijeme vodu no a mlieka by tiez vypila viac len ja jej viac (ako 600ml) nechcem davat lebo potom je z naho najedena a nechce normalne jedlo.
Problem natrepat aspon 4-5 jedal do jedneho dna mame ked spi napr. do 10-tej poobede 3 hodiny a vecer sa uz okolo 20-21 h. uklada spinkat - co je vlastne skoro kazdy den... Ale ked vstaneme skor alebo spi menej poobede tak toho aj viec poje 🙂
No a my mame 16 zubov a tie posledne stolicky nie a nie rast 🙂 Zato ja mam pocit ze mi rastie posledny 4. zub mudrosti a boli ma cela sanka...

nikollette
3. jún 2010

Ahojte,....

nikollette
3. jún 2010

Ja som išla spať okolo 5-6 nadránom... Síce som od 3tej ležala v posteli, ale zaspať som nevedela.... 😖

lenka_66
3. jún 2010

niki a co si sa prejedla n noc?

lenka_66
3. jún 2010

u nas prerabaju susedia byt aj v bloku oproti.normal zbyjacka a davaju dole stenu a sekaju do podlahy.pocasie na ho.no .marek nerovzny 😠 😠 😠

nikollette
3. jún 2010

U nás tiež otras počasie, ide ma poraziť...
Nie práveže neprejedla...

lenka_66
3. jún 2010

jezkove oci teraz som si vsimla zbYjacka az sa tu sama pred sebou cervenam 😝 .zbijacka 😉

maatkka
3. jún 2010

U nas uz tiez pocasie nic moc - neprsi ale asi bude. Este ze doobeda stihol mm s Lili to slniecko kym boli von. No a ked prisli mala zalahla a spinka... takze som si ju dneska este vobec neuzila 😉
Inak nikol ja som spala asi od 22.h. (a to ja som sa teda prejedla) skoro do 11.-tej - som prespata 😅

zuziiiicek17
3. jún 2010

Si robite srandu ,ze tu nikto nic nenapisal tak dlhooo 😕 😅 my mame v kysaku uuuplnu potopu a vo vedlajsej dedine evakuuju.Praska nam priehrada Ružín ... 😢 ak sa pretrhne tak nas caka katastrofa

nikollette
3. jún 2010

AHoj Zuzi...Aj vás sa to týka konkrétne???
My sme boli troška vonku, aj ked počasie nič moc 😝
Malý akurát zaspal.......

zuziiiicek17
3. jún 2010

no ,nas konkretne nie,my byvame na kopci .teda Kysak to su same kopce ,ale vytopilo nam ihrisko ,postu ,chatu ,polia atd. 😖 😖 a chcela som ist do mesta zajtra ,alle neda sa ,lebo podmilo zeleznicu 😒

nikollette
3. jún 2010

Hm, čo na to povedať... 😔

zuziiiicek17
3. jún 2010

je to zle

nikollette
3. jún 2010

Kedy už tie dažde skončia, že jo ☹

zuziiiicek17
3. jún 2010

No uz je to na porazenie 😖 a to ma prsat este minimalne dva tyzdne