Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
8. jún 2010

@janac1974 😀 juj,no to je taký vek že ajajáj... 😀
papa a dobru nocku

zuziiiicek17
9. jún 2010

Dobre rano ...
Zase zacnem tou kravouuuu....pisem s potvorou a prisaham ,ze ked ju najblizsie stretnem ,tak jej vylepim .
Ona mna ide presviedcat o tom ,ze kojenie je zle ,ze som priliz uzkostliva a ked budem pchat do neho K***TINY,tak mu niiiiiiiic nebude.Uz ma to serie .ONa je rada,ze nebude kkojit ,lebo aspon mala prespi celu noc a nebude jej otrok atd! Stale ma dokaze ta hlupana lupa niecim prekvapit 😠
Som jej povedala svoje uz ,lebo nemam na nu nervy .Znici svojim detom cely organizmus tymi vsetkymi jedmi 😠 MA trafi
A aby ste vedeli ,je uplne super ,ked dieta vrieska ,lebo aspon si posiluje hlasivky ! Cize dieta kazdopadne nechat vyplakat ! 😀 P**A jedna glupa 😀
Fuj ako sa skaredo vyjadrujem

petka035
9. jún 2010

Ahojte, nemám všetko dočítané lebo sa to tu rozbehlo nejak,tak idem na to 😉 Zuzi nemám slov, kašli na nu 😉 by mohla aj nejakú knihu ako príručku pre rodičov napísať 😀
dakujem za rady ohladom tých topánok. pozerala som aj pediped, na stránke liliputi-ešte 30eur zohnať a je to 😅

cestovatelkaandrea
9. jún 2010

@zuziiiicek17 - Zuzka to ti ktora buduca mamina taketo chobotiny hovorila???To ani nie je mozne, ze niekto dokaze byt tak hlupy. Pozdravuj ju odo mna a povedz jej, ze ja som bola taka blba, ze som odstrekovala mlieko pre maleho 9 mesiacov 😀

Nemam cas moc pisat v poslednej dobe.
Damian ma teraz ovcie kiahne s velmi miernym priebehom. Doktor mu ich diagnostikoval uz minuly rok, ale to mal len 5 vyrazok a povedal, ze to mozno ani nie su. No teraz ich ma na rikte, okolo pindura a na nohach. Vcera sa zacal skrabat aj vo vlasoch, tak mozno sa mu do vecera vyhodia uz aj tam. Ale chvalabohu neteplotuje.
Inak mame problem s opalovacimi kremami. Zacal mat po kazdom kreme reakciu. Mozno je to aj kvoli tym kiahnam. Ved uvidime, mozno potom ked sa dolieci tak bude aj krem znasat inak.
Na jesen mu idu vyberat nosne mandle, kvoli stale tecucemu nosu a castym usnym infekciam. Tak sa uz tesim. Dostane narkozu na cca 5 minut.

mukky
9. jún 2010

ahojte,
@zuziiiicek17 sa ti čudujem že s nou vobec komunikuješ 😕

malý hopá,bude mať acidko a ja sa idem naranajkovať,sa tááák strasne teším,po 100 rokoch si idem dať vianočku a bielu kávu 😅 😅
@cestovatelkaandrea ahoj,dufam ze ten zákrok prebehne uplne bez problémov,chudáčik dami ☹

mukky
9. jún 2010

@cestovatelkaandrea a velmi ho tie kiahne svrbia? ☹

cestovatelkaandrea
9. jún 2010

@mukky ani moc nie.pouzivam Calendulan gel- homeopatika a dost mu to pomaha

mukky
9. jún 2010

@cestovatelkaandrea to je dobre 😔
ja sa ich bojím ako čerta 😖 ,koli jazvyčkám ktoré možu vzniknuť 😒

mukky
9. jún 2010

@cestovatelkaandrea a ako je v robote?

mukky
9. jún 2010

vonku je horučava,ked príde mm poslem ich trochu von niekde do tiena a ja sa pustím do pratania 😒
chcela by som íst poobede do mesta a skor uloziť S na spánok,ale velké sance tomu spánku skor nedávam

mukky
9. jún 2010

bože nech už sme na dovolenkéééééééééééééééééée,medzi panelákmi je to na prdlajs a na chate je este zaliata záhrada 😔

cestovatelkaandrea
9. jún 2010

@mukky dobre, len teraz uz robim na inom oddeleni takze mam roboty viac ako dost. z oddelenia kvality som zdrhla do ingeneeringu a tak navhujem a kreslim kliamtizacne zariadenie do namornych lodi s mojimi kolegovcami 😀 ale som spokojna, nestazujem sa.

mukky
9. jún 2010

to je dobre...

S teraz papá,tak este vegetím 😀
mm siel dat opravovat a skontrolovať auto,mne odpaldla endokrinologička 😝 teda nie že ona odpadla,ale ochorela 😀 ,tak mam priíst az o 3 týzdne,to milujem ked uz som v tom ze idem a nejdem 😒

inak moja svagriná má 3 rocného chlapceka a má 85 cm ako moj S a mozno aj mensiu váhu,vobec neprosieva..
no ale ked viem co jedia tak asi sa niet comu cudovať ☹ ,ja neviem ,som myslela ze budu zdravsie papat ked je ona zdravotná sestra ☹ ,ale je to na kazdom co dá dietatu

má 6 rocného uz coskoro,3 rocneho a malá bude mať ročik 😅 ,prídu konecne po par rokoch opat do Ke,velmi sa tesím...

petka035
9. jún 2010

ahojte.neviete ako docielim aby malá nedostupovala na špičku? ☹ ked jej chcem napraviť nôžku tak ju ulne zatne a musím na silu a má to také neprirodzené ked stojí na celom chodidle

maatkka
9. jún 2010

Dobre ranko dievcata 😉
@mukky ano to my sme uz davno spali... ja nie som moc taky nocny vtak ako vy - teda od vtedy co som bola tehu 😉 predtym hej. Zato vy ako vidim tu na noc toho najviac nakecate 🙂 Mm posledne tri dni ked bol rano doma zobral malu vzdy von skor ako som sa stihla ja prebrat takze som si riadne pospala. Dneska znova od nejakej tusim 23. do 11.h. 😀 Ale zajtra uz znova ide rano do roboty tak my konci vyspavanie - ale ako som uz pisala Lilu aj tak pekne spinka...
Inak ked ste tu riesili tie topanocky na prve kociky tak na to my sme museli davat velky pozor kedze Julinka mala po narodeni naozaj silnu hypotoniu a u takych deti vraj casto vznikaju ploche nohy. My sme sa vzdy preto radili s rehabilitacnou sestrou ku ktorej sme chodili skoro cely prvy rok a tak podla jej rad kym Julia viac stvornozila ako stala mohla mat na nozkach len ponozky. Ked uz viac stala a obchadzala nabytok tak nam na doma kazala nosit tie starodavne skarede 😀 papucky co sme hadan este my nosili ako deti 😀 vyraba ich tusim slov. firma RAK - su kozene a maju pevny clenok. Tak to boli nase 1. topanocky na doma... Celkovo sme doteraz kupovali malej topanky len v sanitase alebo v takych predajnach. Teraz ked uz moze hocijake tak sa vytesujem ake kraaasne topanocky sme jej nakupili 🙂 Hlavne sa tesim takym trblietkavym teniskam co sa daju nosit ako vysoke a ked sa ohnu a pripnu cvockami tak su ako klasicke tenisky... no a adidasky kooonecne - sandalky jeej 😵 😀
petka035 nas na rhb aj neurologicka stale strasili ze mala bude spickovat a ze to bude "katastrofa" pomaly - mali sme na to aj jeden cvik z vojtovky a masirovali sme nozicky - hlavne achylovky

maatkka
9. jún 2010

no dobre pokracovanie a oprava hrubky 😝 (lebo my akosi vypadol internet - hlavne ze mi to predtym ten prispevok este aj odoslalo - divneee) ... hlavne achilovky. No a mala chodila od zaciatku pekne... Ale znamej dcerka tiez zo zaciatku chodila po spickayh dr. im akurat poradila tie topanocky a malej sa to samo upravilo... No ale ja som si uz zvykla ze pri mojej Julinke vzdy pre kazdu hlupost dr. radsej stresovali - kvoli tomu ze mala silne krvacanie do mozgu po narodeni + ze na predcasne narodene deti sa kladu niekedy na SVK vacsie naroky a musia byt tabulkove 😠

maatkka
9. jún 2010

Zase mi to spravilo 😀 to asi vzdy ked pisem ako pako s chybami... teraz zase ze my 😝 mi samozrejme.

mukky
9. jún 2010

som nakukla a je tu dosť popísane tak neskor dočitam,chlapi šli na pol hodku von a potom hajať, S už obedoval,ale asi nebudeme mat poobede auto a ja mám vela roboty tak neviem ci by som stíhala íst von..
no nič,idem vyvešat prádlo a dať prať dalšie..

obed bude jednoduchý,tak aspon ze vyvárať nemusím v tej horučave dlho

maatkka
9. jún 2010

No a este som chcela k tomu rozpravaniu. Som rada ze ste to tu napisali baby ze ani vase deti nie su nejak extra moc ukecane... Lebo Julia sice zopakuje viac menej (niekedy skor menej ako viac 😀 ) skoro kazde slovo ale sama casto pouziva asi tak len 50 slov (vie napr. vsetkych clenov rodiny - to je hned 10 slov) + k tomu nejake citoslovcia (ako ze hav hav na psa a tak) a len take uplne jednoduche vety ako napr. "Kde je mama?" "Neni tu dedo." A dr. sa to moc nevidelo vraj by uz mala vediet asi 200 slov ktore by sama aktine pouzivala... Ale ja som rada ze viem ze naozaj vsetkemu rozumie a kazdy predmet pozna aj ked ho nevie pomenovat - ked jej napr. poviem aby mi priniesla nieco co povedat nevie aj tak tresne vie o co ide a donesie to... ved ma chapete 😉 😀
Nemam rada toto "tabulkovanie" deti... aj ked som uz asi aj alergicka na frazu ze "kazde dieta je ine..." - je to proste tak 🙂

petka035
9. jún 2010

maatkka moja Ninka je tiež predčasniatko,narodila sa v 35tt, a budúci týžden ideme do perinatálnej poradne tak som zvedavá čo z toho vyvodia a kam nás pošlú ☹ inak nechodíme nikam ani na rehabku ani žiadna vojtovka či neurolog.malá je vždy trošku aj dopredu,až teraz toto 😖 na ortopedii ked sme boli na klbikoch tak nám kázali jej tak naťahovať nôžku,ale vlastne to tak ako ked stojí na špičke,tú šlachu,teraz mi to príde,žeby som jej skor mala tlačiť prsty smerom hore a nie nadol

maatkka
9. jún 2010

@petka035 tak uvidis co vam tam povedia... mozno by ste sa mohli skusit spytat na tie masaze... ale podla mna deti casto zo zaciatku stavaju na spicky (este len skusaju co dokazu snazia sa o nieco nove) - len to nikto taaak neriesi ako u nas pretoze my sme boli az velmi sledovani vtedy este... ono je to zle asi az vtedy ked tak chodia velmi dlho lebo vtedy sa mozu skracovat tie achilovky a podobne a to uz moze narobit problemy...
inak nedavala si alebo nedavas malu do chodaka? lebo vtedy vraj deti casto chodia po spickach... aj tej znamej dcera o ktorej som pisala to mala z toho - ale upravilo sa jej to same ked s tym prestali a nosila dobre topanocky...

wandeirra
9. jún 2010

jeej cauko matka,ako sa drzite s malou? 🙂

konecne aj nejake zilincanky tu

😎

wandeirra
9. jún 2010

jasne Matka pamatam si vas..
baby vcera ste toho riadne popisali vecer 😀 vy spisovatelky😀

petka035
9. jún 2010

@maatkka ona sa len teraz začala staviť o nábytok a za mnou lezie nech jej podám ruky a postavím ju. takže topánočky nemá, len ked tak na parádu do kočíka ale inak len bosá je. chodítko nepoužívame.

maatkka
9. jún 2010

😀 ahoj wandeirra
mala je super 😵 nemozem sa na nu vobec stazovat 😅
Akurat ze sme boli na zaciatku maja na operacii s ockami tak som stastna prestastna ze to mame za sebou - kazdy den sa z toho vytesujem lebo som sa priiiserne bala...
Inak je to poklad 😉
A vy ako s Tobim???

Este k tomu rozpravaniu som chcela napisat ze Lilu sa v poslednej dobe uci take cudne slova 😀 napr. ze "kefa" tanier (u nej) "tanien" "kamen" alebo ze "do kelu" povie ked sa jej nieco nepodari 😀

wandeirra
9. jún 2010

mukkynka moja ja a ponocovat na mk?
ja sa v noci venujem inym zaujimavejsim cinnostiam 😝

maatkka
9. jún 2010

@petka035 ja nie som lekar tak neviem ale podla mna to nie je nic take strasne ked to robi teraz kym este sama nechodi... podla mna sa jej to upravi same ked bude s vacsou istotou stat na nozickach... ale fakt neviem... vsak uvidite co vam poradia v tej poradni - tam s tym isto maju skusenosti...
ja som uz pocula aj take ze niekedy to dieta vtedy na to este nie je celkom pripravene a malo by dlhsie pred tym ako zacne vstavat lozit... to sa ale lahsie povie ako spravi ked uz babo vie ako na to 😀

wandeirra
9. jún 2010

to som rada,ze operacia dobre dopadla,viem si predstavit ako si sa bala,ja by som mala tiez riadny strach. Tobias mal od narodenia pruh,ale nastastie sa to nejak vstrebalo a nemuseli sme to riesit chirurgicky. tiez som sa toho bala.
asi tak dva tyzdne dozadu zacal rozpravat uz aj kratke vety no na zjedenie je,dovtedy iba take slovka hovoril. teraz sme v stadiu oducania od plienok,je to narocne,ale musime lebo v auguste nastupujeme do jasliciek.

wandeirra
9. jún 2010

zuzicek a naco si snou pises,ved ona ma ocividne nazory uplne mimo,zbytocne sa len rozculujes..

petka035
9. jún 2010

@maatkaa ved to,že ona sa sama postaví 😖 dúfam,že to bude OK.ja tiež nie som lekár,ale som zdr.sestra a som z toho aj tak blbá 😝