Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

andrea142
20. júl 2009

ahojte

úžasná téma zatiaľ som prečítala len 4.strany .................. 😀 doženiem zajtra 😉

ináč ja som bola tiež zdrbaná ( s prepáčením ) za to že malej dávam do čajíka štvrťku kockového cukru ....... ale čo už 🙂 ....... keď mi ho tak vypije

ak sú v mojom príspevku chyby tak sa ospravedlňujem ............ gramatika nikdy nebola mojou silnou stránkou 😀 ale toto ani nieje téma o gramatike

a ešte .... na začiatku témy bola prosba zakladateľky aby " tabuľkové mamičky" ,tie čo nesúhlasia, .......... atď neprispievali ...................... tak potom nechápem prečo sem píšete a zbytočne provokujete

north66
20. júl 2009

uff tak tu sa to rozsuplo 😒
ja mam skoro 7 mesacnu kojenu dcerku, ktoru prikrmujem.. zacala som zvolna, teda okrem zeleninky a vareneho maska este nic ine nepapala. ani cajik nepijeme. iba prevarenu vodu...
tiez by som neurobila niektore veci, ktore urobili netabulkove mamicky, no mne pride smutno ked sa tu navzajom urazate 😔 ...
A priklanam sa k nazoru, ze vsetko sa odzrkadli v neskorsom veku. No nikoho neodsudzujem a nepochybujem o tom, ze mamicky, ktore daju dietatu to co by tabulkove mamicky dietatku nedali, svoje deti nemilu... 😔
tak ja len tolko 🤐
ja sa snazim sovje dieta stravovat a vychovavat tak ako najlepsie viem...

jevel
20. júl 2009

"
Ahojte, som rada, že je na svete viac takých maminiek ako som ja. Konečne normálnych a nie takých trafených, čo hladia pri každom prdnutí svojho dieťaťa do knižky, či je to v poriadku, keď je to pred obedom za 5 dvanásť "

tak tento príspevok ma fakt pobavil. toto je ukážková provokácia. A že kto uráža 😅 Ja neviem, ale vačšina mamičiek, ktoré majú prvé dieťatko sa snaží ako môže , aby mu dalo do života to najlepšie a čo je na tom, keď si prečíta niečo o výchove , výžive a zdraví svojho dieťatka?? 😕 veď nikto učený z neba nespadol a učíme sa celý život. Ako som už písala žiadny extrém nie je dobrý - ani tabuľkový ani netabuľkový.
Ale keď tu budú príspevky tohto typu , tak táto téma je určená len na hádky a osočovanie, čo evidentne niekoho baví 😉

bejbypd
20. júl 2009

hura,hura super tema🙂sto palcov hore naozaj...konecnew ziadne premudrele zenske ked si nevsimam tie co aj napriek ziadosti zakladatelky stale budu moralizovat 😠 a ktym sa chcem hned na zaciatok vyjadrit...tekvica ty si asi nezazila to ze tvoje dietatko ma problemy s jedenim,ze?ze je take hyperaktivne ze nema doslova cas sa najest?lebo moja Miska taka je...nikdy nechcela nic jedavat kazde jedlo bol boj...ja som preplakala kvoli tomu tolko dni ze som myslela ze skoncim na psychiatrii...a potom ked mala okolo desat mesiacov som jej dala ochutnat pribinacka a hura chutil aspon nieco...v roku aj dvoch mesiacoch uz dostala aj parocek aj doteraz dostane ked ma dni ze nic nechce...jednoducho je taka a ja som to so zdravym jedlom nevzdala a napriek velkym bojom spapa aj doma varenu zeleninkovu polievocku,spenatik,vela ovocia a podobne ale az teraz...ked som chcela aby mi nezomrela od hladu boli tu jogurty,pribinacky a hotovo...to ze som tym skodila svojmu dietatku moze povedat len mama ktora to nezazila a vsetkym takym by som na den take dietatko dopriala nech vedia co je to ked dieta neje...to len k tym narusitelkam nech sa nestaraju do niecoho o com nemaju ani sajnu...no tak vlastne aj ja som bola peknych par mesiacov tabulkova ale ako som uz napisala upustila som od toho...cokoladka jasne ze sa vyskytne,my vsetci lubime aspon kusocek cokolady tak ochutnava s nami...a teraz urcite odpadla polovica mamiciek co sem nemaju pisat...k choditkam som zasadne proti ale iba pri mojich detoch ked to niekomu pomoze kazdeho osobna vec nevycitam nenadavam verim ze kazdy vie co je pre jeho dietatko najlepsie...a ostatne veci co ja viem no tak aky mam pocit a co vidim ze je pre moje dietatko dobre...rezim?ako taky mame cez obed spi tri hodinky o tej jednej vzdy ide spat na obed...a vecer?no ked je unavena a ked som ja unavena a ona len trosku tak aj tak ju prehovorim na spanok...moja svokra ucitelka mi furt tvrdi ze moje takmer dvojrocne dieta by malo spat dvakrat denne a pit z flasky kakao...nie my sme sa flasky zbavili uz v roku a nechcem aby mala flasku s cumlom...a naco bude spat dvakrat denne po hodinke ked si pospi raz a poriadne...no budem citat a zapajat sa ak ma zoberiete medzi seba...

bejbypd
20. júl 2009

jevel mozno si si vsimla ze tabulkove mamicky a poucovatelky su tu vsade,plny konik o spravnej vychove dietata najnovsie vyskumy a bla bla bla...tak preco nemoze byt jedna tema o tych druhych tabulkove zvozili pod ciernu zem kazdu jednu ktora sa vyklanala z ich idealu matky,ta ktora isla skorej do prace,ta ktora dala pribinacka,ta ktora dala prednost materskemu centru a nejakym zaujmovym kruzkom,tie ktore nepouzivaju nic bio,tie ktore...a bla bla mohla by som takto pokracovat do koho vsetkeho sa zdruzenie idealnych matiek tu na koniku pustilo a nepekne...a to nemoze nikto popriet ako sa chovaju niektore a co napisu takze zi a nechaj zit...

zuzana030
20. júl 2009

jasne, že ťa zoberieme 😀 😀 😀
ja už ale dnes dem hajať, nejak mám na dnes dosť ale teším na zajtra, určite bude husto 🙂

zuzka1.
20. júl 2009

my chodime do centra, v pondelok na civicenie na fit loptach., bio je akurat jogurt probio co papka maly 😀 😀 😀

klidek kocky, ved s anejak dohodneme nie???

suem
20. júl 2009

Teeeda co som nespustila. 😲
Posledny krat to vysvetlim, dufam ze to kazdy pochopi, normalne bez urazky.
Reagovala som na gramatiku istej pisatelky, nie nejake preklepy, obcas hrubky ale hrozna slovencina "aŠ" "aPsolutne" a hrubky ani nepisem, o to nejde. A pomaly v kazdom prispevku je narazka na gramatiku. Nie je to ospravedlnovanie za moj nazor, len vysvetlenie, nie som ziadny kontrolor gramatiky ani nic podobne. Len som sa uz na to nemohla pozerat, tot vsjo!
Neviem preco tu poniektore reaguju, ze nemaju take co sa "postavili" na "moju" stranu prispievat, tema je netabulkove mamicky, nie negramotne mamicky. Tak ich neosocujte a laskavo nevyhadzujte z verejnej temy!

alexa21
20. júl 2009

ahojte maminky...zoberiete ma medzi seba..nemouzem povedat ze uplne odsudzujem maminy, ktore ja nazyvam priruckove(niekedy nie je odveci mat taku kamosku)ale ja sa podla knih zasadne neriadim...moj samulik mal 1x vyzivku v 3.mes-samozrejma len tak za lyzicku aby vedel o com to je a ked som nahle v piatom mes prestala kojit moj bobak mal 9kg a nemal najmensi problem ani s lyzickou, ani s tym co bolo na nej...teraz ma 12kg, lozi po styroch, stavia sa sam a minule presiel par krokov, spava 5hod denne a celu noc od kedy nekojim..ako polozim tak zabuba 😀 ..
nemam rada reci typu-dietatko v tomto tyzdni by sa malo naucit to a to, papat to a to, take ockovania, nepoziciavat si navzajom hracky-som nazoru, ze to mimco si tu imunitu musi vybudovat..
akurat sa este trosku obavam mlieka, ja som dost alergik tak este cakam..
baby, toto riesi vela mam, ale je fajn, ze si mala coho chytit..mala som znamu, co do klasickeho obeda musela vmiesat ovocnu vyzivu, ale aj tak to maly nejedol..ale tam je problem aj v nej..

no, baby, paci sa mi tu 😀 dufam, ze ma medzi vas vezmete, pretoze som sa nasla fakt v kazdej z vas 🙂

bejbypd
20. júl 2009

jasne ze nas uz v inych temach ohovaraju..ale nevadi oni vedia ako vychovavat deti takze baby urcite citate,ste super mamy nikto sa nechce hadat,je vas vela viac nez nas a urcite ste presvedcene ze vas nazor je spravny a podlozite ho milion dokazmi...no jednoducho nezaujem nasa vychova je ina vam sa zda hrozna no napriek tomu mame zdrave spokojne deticky takze ja hovorim teraz za seba moj krpcek bola chora len raz zatial chvalabohu...inak je to stastne dietatko sikovne celkom poslusne... 😎 som rada ze nas nechate dufam uz zit ani vam sa nikto nevnucuje do temy...dakujeme a mier...dovi,dobru noc zajtra pokracujeme 😉

jevel
20. júl 2009

jasne , že som si všimla, že je tu veľmi veľa tém , v ktorých je veeeľa iných a protichodných názorov. A že vznikla táto téma je v poriadku 😉 . Len sa mi zdajú niektoré príspevky provokatívne, akoby čakali a vyzývali "tabuľkové " na protiútok.
neviem kto je za združením dokonalých matiek , ale evidentne ich nemusíte 😅 . Ja sa neradím ani k jedným ani k druhým - ja som zlatý stred 🙂
niektoré veci schvaľujem - krúžky, Materske centrá a primerané aktivity, aj keď mama ide skôr do práce z akýchkoľvek dôvodov ...
ale v strave do 2- rokov som asi tabuľková (sem tam prehrešok 😉 ).

bejbypd
20. júl 2009

alexa vitaj...no ja som robila vsetko mozne snad len moj chlap by vam mohol potvrdit co vsetko som s jedlom a pri jedle vyskusala by ste si o mne mysleli ze som uz totalny blbecek lebo take divadla som musela hravat aby mala aspon nieco zjedla ze uz som isla na nervy sama sebe 😀 ale hadam uz je najhorsie za nami a bude len a len lepsie mne velmi chuti papkat tak hadam aj miska raz pride do stadia ze aj ona oceni jedlo 😎

megi93
20. júl 2009

Miskinadamko, neviem či si ma nepochopila alebo si to nečitala cele, ale zatávala som sa aj Teba, tak čítaj poriadne a kým napíšeš reakciu, tak nad tým pouvažuj!!!

Za dobrotu na žobrotu...výborne.

bejbypd
20. júl 2009

jevel 😉 to ja som tak nazvala lebo ma dostkrat vytocili ale ako som napisala neberiem im to necham ich zit nebudem tu rozoberat ich metody a dufam ze aj oni nas nechaju tak🙂bola by som velmi rada a myslim ze aj zakladatelka...

jevel
20. júl 2009

ok 😉 - dobrú

zuzka1.
20. júl 2009

no kocky dufam, ze sa nakoniec dohodneme, ja tabulka netabulka, alebo stred ked chcete 😉

tabulky-netabulky, co zajtra varit???

poradte nejaky dobry obedik???

inak moj maly nechce cestoviny, obcas, ked mame cestovinovy salat, inak moc nie.

alexa21
20. júl 2009

tak o tom nepochybuj...mama mi vravela, ze taky problem mala so mnou, tak mi vzdy povedala ze ked vsetko spapam, tek na spodku taniera uvidim obrazok a tak..a dokonca sa zahrala na vilu, ktora ma chodila chvalit aka som zlata, ze som vsetko popapala..ako potom vysvetlila ze mam kamosku vilu-neviem..
ale verim ze to bude ok..urcite to bude ok
jevel-zdielam nazor s tebou-neutralne uzemie...kazdy ma pravo vyjadrit svoj nazor, kazdy svoje mimco vychovava najlepsie ako vie, ale ja si myslim, ze podla knih to nie je ono ani o tom..matka musi sama vediet co je pre dieta to naj, vycitit to, ale zarucene nezit s knihou v ruke

bejbypd
20. júl 2009

ja ked robim malej cestovinky tak vacsinou tie vrtulky ci spiralky a k tomu spravim take jednoduche kuracie sote na stavicke chuti to super 😉 alebo spenatik so zemiackami,alebo zvyknem robievat hovadzinku na zeleninke bud s knedlikom alebo s ryzou to vravim take jedla co aj mala papa...pozor nepouzivam koreniny a podobne na to si pri malej davam pozor...a este co takeho?alebo velmi nam poslednu dobu chuti pangasius na masielku so zemiackami a teraz ma uz ozaj nic nenapada...

alexa21
20. júl 2009

zuzka, kuracie prsia so syrovou omackou 😉 ...to mame my 😀

zuzka1.
20. júl 2009

jaaaj ozaj, mam v mrazaku, no dobre si poradila, spravim to zo zemiacikmi, to je jemna rybka, bez kosti, to lubime aj my.

my tiez moc nekorenime, vegeta bez glutamanu a podobne

bejbypd
20. júl 2009

to ja som sa hrala na vsetko na policajta,na zleho uja 😀 ,dokonca sme nakrmili po lyzicke pat babik az potom ona zjedla jednu lyzicku,citame si knizku spievame,rozpravam jej pribehy teraz najviac zabera ze ked sa napapa pojdeme na kupko 😀 chvalabohu ze zboznuje vodu..

bejbypd
20. júl 2009

no aj ja lubim pangu 😉 ja som sa tak tesila ze ked mala vyrastie nebudem musiet varit zvlast a houby 😎 moj chlap nelubi ryby ,spenat len maso a riadne ochutene tak teraz nevarim zvlast pre dietatko ale pre priatela,no na porazenie 😀

zuzka1.
20. júl 2009

no unas zase nesmiem povedat, ze ked spapa pojdeme tata, lebo tym padom sme dojedli.
bejbypd asi je pre ne to jedneie nudne a nezazovne, ale ked byval damsky magazin ason sa najedol. to sa mu pacilo.

olivova
20. júl 2009

ja tiez prispejem.

Mam dve deti. Prve - rozhodne tabulkove, a druhe urcite nie 😀 . Lenze : prve bolo zlate, popapalo vsetko, co som mu urobila na papanie - podla knih samozrejme, do pavuka v 8 mesiaci - v 9-tom uz chodilo, a to som sa obuvala do takych matiek, ktore davali svojim detom cokoladu, tvaroh, jogurty, kupovanu stravu, drobce im robili sceny - no aka som bola pohorsena, ze nevedia vychovat svoje deti a ake hrozne matky su.

Teraz mam druhe - 1,5 roka a vsetko sa mi vratilo 😅 . Uz chapem, ako dat 6-mesacne dieta do pavuka, ako dat 4-mesacnemu dietatu skusit zo vsetkeho, co jem ja (ved len obliznut), a podla mojich niekdajsich meritok mam doslova nevychovane dieta 😀 ....atd....

A tu stravu - keby som sa nou mala drzat teraz, mam podvyzivene dieta. A ja za to urcite nemozem. Jednoducho, ak chcem, aby mi papala aspon nieco, nemozem zobrat knihu a varit podla nej - to by sme skoncili na infuziach. Takze to "netabulkove" je zavisle od dietata. Ale take, ktore ho nemaju, nikdy nepochopia (asi by som ani ja, ale aspon som sa do ostatnych neobuvala, napriek tomu co som si myslela 😉 )...

bejbypd
20. júl 2009

ze damsky magazin 😀 mne aj doktor povedal ze ono to tak vraj byva no moja krpana patri medzi chudsie deticky ma 11kg a skoro dva roky a on povedal ze to su take deti ktore zaujima vsetko ine len nie jedenie...ja som ju dala aj komplet vysetrit a vsetkeho ma dost aj zeleza aj bielkovin vsetkeho co sa cudujem lebo moc toho nepoje a inak uplne zdrava len chuda...no ale ja mam 55kg,a moj drahy 67kg pritom 186cm ma on...a v rodine mame obidvaja stihlych ludi tak mozno aj genetika 😉

alexa21
20. júl 2009

no, mas to tazke...ale ona do toho pride..misulka je krasne dievcatko a vobec nevyzera, ze by jej nieco chybalo..ale ktovie cim to je.. 😕

bejbypd
20. júl 2009

jeeeej dakujem aj vy mate krasne deticky 😉 no to su stare fotky musim hodit niekedy aj novsie...ona je ale dost vysoka ma 89cm ak nie uz aj viac to mala pred dvomi mesiacmi takze neviem kam a z coho rastie ale hlavne ze rastie 😀 olivova kto take dietatko nezazil nepochopi ake to je to mas velku pravdu 😉 ale neboj raz pride cas kedy detulky za nami pridu a povedia mami so velmi hladna a este si po obede vypytaju aj duplu...teda aspon myslienka na to ma upokojuje 😉

kami68
20. júl 2009

Ahojte maminy.JUUUUJ,nuž prečítala som si Vás a nedá mi,aby som nenapísala aj ja niečo.
Každá z nás máme právo vyjadriť svoj názor,skúsenosti...Aj ja mám deti,tiež nie som tabuľková,a nemyslím si,že netabuľkové maminy tu,ubližujú svojim ratolestiam tým,že im dávajú papať to čo im dávajú.A také niečo ako že deti nekojené alebo len krátko kojené sú necitlivé a neviem ešte aké ,to PREBOHA KTO POVEDAL????Každé z mojich detí bolo kojené maxim.mesiac a MOHLA SOM ROBIT COKOLVEK,aj tak bolo mater.mlieka málo.A sú to deti dobré,citlivé,ktoré vedia prejaviť svoje city navonok,sú živé a HLAVNE ZDRAVE.Jedno je pravda."Tabuľkové" maminy nech rešpektujú zakladateľku témy.Ja tiež neodsudzujem tabuľk.maminy,tak nech sa láskavo nestarajú do nás.,hlavne nenavážajte sa.
A čo sa týka gramatiky,PROSIM VAS,tak to už čo tuje?!Ano,aj ja som si všimla tie hrúbky,ale o tom to tu nie je.Trochu tolerancie prosím.Ked sa ponáhľam,aj sa občas pomýlim,preklepy sú v norme a ked už,tak si to nevšímam a píšem k danej téme.
Maminy,takže hlavu hore a hor sa do písania a žiadne nervy a rozčuľovanie.Treba si poradiť,posťažovať si,pomôcť a nie sa tu osočovať. 😉 😉 🙂 🙂

bejbypd
20. júl 2009

no idem kocky dobru noc 😉 a som rada ze tato tema existuje 😉 vidime a citame sa zajtra 😀

bejbypd
20. júl 2009

a este kami pekne si to napisala 😉 ale uz ozaj idem do hajan