Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
11. aug 2009

inac nikol ja som dnes dala malemu mliecko tak ze som mu dala don sunarka keksi a lyzickou ma t inu chut tak to spapal vsetko!a bolo to huste ale ty mas nutrilon tak neviem ci to budes mat take huste lebi nasa humana je ako puding a nutrilon je riedky!

nikollette
11. aug 2009

Ja sa budím k malému v noci 😉 vtedy papaá 4x po 130ml, a nikedy aj cez den, ked je hladny vypije 🙂
tak to je v pohode... budem sa snazit vydrzat co najdlhsie aj ked to nočné vtávanie, teda nič moc, ale dá sa to vydržať.. my sme teraz papali, zeleninovú polievku s mnohým druhom zeleninky 😉
a už aj zaspal po výdatnom obedíku 😵

smily
11. aug 2009

ahoj Miska. to humana je taka husta?? ako ti ju maly pije? z flasky?

nikollette
11. aug 2009

Smily, vsak su aj take flasky na hustu starvu.. napríklad mi máme na hustejsiu stravu Avent trojprietokový 😉

smily
11. aug 2009

aha no nejak sa v tom nevyznam... dufam ze este chvilku budem kojit 🙂 len tak pre pripad ze by to dopadlo zas ako pri starsej - dobre vediet.... len reku ked je to huste ako puding ako to maly taha z tej flasky aj ked ma 3 dierky? lebo puding je dost husty..

nikollette
11. aug 2009

Nepoznas avent?
Tam nie su tri dierky, ale jedna ciara a nastavis si to... prejde tade aj huste niečo 😉
a ked je to take huste, mozno to dáva lyžičkou 😉

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

no ja som na hustejsie mlieko pouzivala take nadstavce avent s velkou dierou. bolo tam napisane za na hustu stravu, inak bu sa Damian natahal ako kon a nic by nemal v bruchu 😉

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

som akurat dve hodiny s mamou skypovala na nete a len cumela co nas maly dokaze

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

idem damiana uspat a potom popisem 😉

megi93
11. aug 2009

Aaaaaahojte 🙂 Tak dnes sme boli nečakane na poradni. Malej sa spravili vo vláskoch šupinky, tak sme radšej šli skôr k doktorke aby sme niečo nezanedbali. Zastupoval ju lekár, starší pán a milo ma prekvapil prístupom aj radami. Babu má už 72cm a 8260g 🙂 Vraj velmi pekne prospieva a rozplýval sa, že aká je krásna 🙂 No a som mu vravela, že teda malá ráno po nutrilone grcká aj po troch hodinách, že čo s tým, tak mi povedal, aby sme ju skúsili nechať dlhšie odgrgnúť a ak to nepomôže, tak jej máme dať namiesto nutrilonu normálne kravské mlieko do flaše a hotovo. Že to je najlepšie. Okrem toho môže už aj rožok, chlebík a v podstate všetko, ale piškóty ešte nie. Ale neviem prečo. Takže rastieme a hor sa na normálne mlieko. Konečne ho máme povolené oficiálne aj piť a nie iba do varenia 🙂

smily
11. aug 2009

nikollette
poznam - pri starsej som to pouzivala ale aj odsavacky mam od nich, len uz som na to aj zabudla 🙂

smily
11. aug 2009

megi93
a tie supinky to bolo to seborhoe? ako lupinky... mala to tiez mala - dali nam na to taku vodicku zaroben s oliv.olejom...
pockaj ked si pisala o tom mlieku - zas sa tu spusti horuca debata 🙂

megi93
11. aug 2009

Ano ano to je ta choroba... on to nazval saborea či ako. A dal nám takú vodičku potom to nazval olejček, tak to asi bude ono. Ešte nám to zarábajú v lekárni, takže som to ešte nevidela 🙂
No a mlieko...asi bude, ale nevadi, ja som rada, že jej ho môžem dávať. Už som jej dávala keď mala 6 mesiacov ale iba trošku napiť, teraz sa do toho vrhneme pohlave 🙂

bershka
11. aug 2009

baby, ahojte

co mam prosim vas robit, ked sa nevie ulozit a reve jak blba?

smily
11. aug 2009

tak nech vam to dobre padne 🙂a malicka nech je zdravucka 🙂 no to je taka vodicka s tym olejcekom a to len namastis vlasky a sceses po nejakych 15 min.. a mozno aj skor - ide o to aby tis lupinky zmakli a lahsie sa vycesavali... ja som to robila tesne pred kupanim lebo potom ma babo mastne vlasky...

smily
11. aug 2009

bershka
tak to my mame stale.. cez den ju uhojdavam v babyvaku - poreve si popuci sa a zaspi 🙂 to ti robi stale ci len dnes? ci ju nahodou nieco neboli?

bershka
11. aug 2009

smily, ale cely vikend som behala po pohotovosti, lebo som si myslela, že uši. včera obvoďáčka povedala, že to nervozita z potničiek a tepla. je pravda, že máme v izbe 26 stupňov minimálne, ale boli už aj väčšie teploty. robí to od piatka večera. fakt zo dńa na deň.

smily
11. aug 2009

nasa to tiez zacala robit z nicoho nic - chztila raz hysak a hotovo. tiez som s nou chcela leten na pohotovost ale manzel ma prehoovril.. vtedy mi revala 2 hodiny, dala som aj nurofen (to bolo pred 2mes.) a odvtedy je taka nepokojna a zle spava... doktorka mi tiez hovorila ze teplo jej nerobi dobre ale co ja viem.. este viem ze v tomto obdobi cca od 4mes. sa zacinaju tlacit a aktivne rast zubky a aj ked len vovnutri dasien a preto su deticky nervozne.

bershka
11. aug 2009

smily, aj to ma napadlo, ale prečo sa škriabe na hlave jak dilino? až jej krv tečie. keď sa hrá, rehní sa furt, ale akonáhle ju dám do postielky, tak začne toto robiť. ináč to nerobí 😠

bershka
11. aug 2009

smily, kukám, že máme rovnako staré dietky. kedy sa tvoja mladšia narodila?

smily
11. aug 2009

presne to robi aj nasa. doskrabna je - proste hroza... hlavne ked zaspava si tymi rukami bude skrabat oci, usi, nos proste vsade az si vyberie dudel a spusti krik... to uspavanie je pre mna nocna mora... a v noci sa mi zacala casto budit.. uz ma tie dasna opuchute aj zubky presvitaju ale von sa im nechce... ked sa hra je v pohode ale ked vidi ze ideme spat - hotovo

smily
11. aug 2009

bershka, mame rovnako stare deti 🙂

bershka
11. aug 2009

smily, kukám, že mám preeeeeeeeeeeeesne to istéééé. vidím jej už prvý spodný zub ale ani bohovi von. na ďasnách mi už lyžička klopká, čo už ich má také tvrdé. bože, to som si vydýchla. aspoň nie som sama...

bershka
11. aug 2009

smily 😀 😀 😀 😀 😀

moja je narodená 22.2.

smily
11. aug 2009

moja o 3dni skor 🙂 19.2 😉 😉 😉 😉

bershka
11. aug 2009

no, herečky, asi sú rovnako nervózne. si predstav, že tá naša buchta už po dvoch týždňoch od narodenia prespala celú noc. až do piatku. ona síce zaspí, ale v noci zo sna sa metá a škriabe... tak jej musím podržať ruky na 5 min. a zase je chvílu klud

smily
11. aug 2009

ved aj nasa hviezda ma nechavala krasne spat skoro celu noc a od toho hysaku sa to zmenilo... posledne tyzdne je to des... ja ked zaspi prehodim jej cez ruky plienku a uviazem - nema potom ako si ublizovat.... sice niekedy sa zobudi a je nervozna ale pritulim ju ku sebe a spi dalej... kolko krat ked sa v noci prebudi tak absolutne nevyzaduje dojcenie, noprmalne to odmieta a musim jej natriet dasienka a strcit cumel a spi dalej...

bershka
11. aug 2009

a s čím jej to natieraš? ja som jej ešte nič nedala.

megi93
11. aug 2009

bershka asi ju omína ten zub, aj naša bola taká. skús v lekárni kúpiť homeopatikum Junior sa to volá a je to na spanie a ukludnenie detí. My to dávame malej, keď sa nevie ukludniť večer a zaspať. 😉

bershka
11. aug 2009

megi, díky za radu. dnes som bola v troch lekárňach si pýtať - pre pokojný spánok a kukali na mňa, že čo to vôbec chcem.
to sa natiera, či pije?