Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

janac1974
15. jún 2010

mukky 😵 ako bolo ??Savierko to zvladol bez teba??neplackal?
moj maly on neznasa zeny, ked sa mu prihovori zena,tak odvracia tvar,ale ked sa mu prihovori chlap
vystrie ruky a chce ist k nemu...dnes tu bol kamarat a volal ho,ci ide s nim,Fifo sa mu nasackoval do
auta a este mi aj zakyval...nechapem to 😕 ved ho videl prvykrat

mukky
15. jún 2010

@janac1974 juj jaky peknucky je Fifo 😅
som si myslela ze to este neni ostrihany a to uz je? 😕
u Vás má asi slovo hlavne mm 😔 ale peknucky je Filipko velmi 😅

ja som chcela preto tak nakrátko,lebo raz sa maju tak nakratko uplne ostrihat vlásky aby zhustli..aj neterka tak pojde 😀

mukky
15. jún 2010

@janac1974 nás malý je ako cigánča 😀 jemu ani mama ani otec nechýbaju 😔

mukky
15. jún 2010

@janac1974 boli sme na večeri,ale aj tak som sa nejak ponáhlala 😀 😔 a potom v tescu na mensí nakup...kupila som si len 2 tielka na doma a jedno tricko na von s Mickey Mausom 😀 ,už mám 3 😀 ,mm len olči prevracal 😀
a malemu nič 😔 😔 som tak so sebou bojovala ale ma hraciek vela tak nič...a sladkosti nepapa...

ked sme dosli,S nas ani nevnimal poriadne ☹ 😀 hral sa s babkou a lietal trosku za havicou...sme dosli okolo 21.hod

mukky
15. jún 2010

som volala so zuzícek,malý plačkal ☹ asi opat zubky ☹

janac1974
15. jún 2010

mukky ja som ho chcela uplne vyholit dnes vo vani,ale stala sa mi hrozna vec,zlomila som ten
nastavec...šikulka som...mm ma zabije...musim zajtra zbehnut do nay a spytat sa,ci sa da kupit
nahradny...
hej mm ma asi vzdy hlavne slovo...on je taky general 😀
ja som si tiez kupila nedavno v tescu tricko,ale je na nom Sylvester/je tam tvrde Y/

janac1974
15. jún 2010

rozmyslam,co zajtra podniknem s malym...asi pojdeme do ESC,to je NC u nas...ma sa vraj ochladit a prsat??

mukky
15. jún 2010

@janac1974 a ako sa ti zlomil?to sa dal len tak lahko zlomit?ale tak zatial bude Filipko takto a potom ho mozes cvaknut viac ak budes chciet 😉

nemám rada generálov 😀 😀 asi som taka povaha..uz od mala som nemala rada "nadvladu" 😀 ked mi niekto nieco prikazal tak som to neurobila 😒 ale ak nie tak ano 😀 😀 😝

mukky
15. jún 2010

idem dopozerat film

janac1974
15. jún 2010

mukky 😀 😀 podarena si 😀
som to nejak tlacila ten nastavec,lebo som maleho chcela uplne vyholit,som chcela na 3mm nastavit...
no a vidis,zase mm vyhral 😠
aj ja pozeram film na markize,neviem sice o com je,zaciatok som trosku registrovala...

mukky
15. jún 2010

@janac1974 já?prečo? 😀
ide opat na markize nejaky film a sex

bashenka
16. jún 2010

Dobre ranko zelám ako sa máme?? ... otrasné počasie jáááj.... malá bude celý den vo vnutri zavretá..
@janac1974 moj priatel si tiez zlomil ten nadstavec a viem ze si musel kupit novy strojcek ... ale teraz uz neviem ze ci preto lebo mu ho nepredali alebo preto ze ci sa mu to neoplatilo kupit 😀 ... a malý je jaký krásny ... sa vám podaril 😉 ja mam takú chut malú strihat ...len nemožem lebo som vdačná aj za tie "3" vlásky ...
Včera isiel dobry film o dieťati 🙂 uplne ma lamalo ale som ho dopozerala.. kde smeee? 😒

mukky
16. jún 2010

ahojte,
mám kávičkovu siestu 😎

aké počasie je u Vás?u nás konečne ochladenie,ale pršat by nemuselo..dufam že nebudu opať záplavy,to by bolo strašné..

malého posledné dni zapeká,2-3 dni nekaká..zeby hoi zapekala akákolvek zelenina co dostáva denne?alebo mlieko?neviem...naposledy tak plakal v noci že az kým sa vykakal a ako kamen kaka 😲 😔

dnes mu skusim dať len šošovicový prívarok a uvidíme,vcera mal aj hrusku s jogurtom po nej kaká a nič..teraz bude papat jogurt s hruskou a jablkom tak uvidím..

hádam nevadí ze som písala o kako 😕 😀

maatkka
16. jún 2010

Ahojte baby
tak si predstavte ze Julinka vcera cely den nespala tak zaspinkala okamzite ako som ju polozila do postielky o osmej (slovom dvadsiatej hodine 😀 )... a este SPIII 😕... a to uz je pomaly pol dvanastej!!!
Nikol na z MCD mozem akurat mcwrap a muffin 😉
Jani maly je kraaasny 😵 taky anjelik 🙂
Lilu nastastie poslucha aj vonku. Ona je fakt veeelmi dobre dieta - aj ja som vraj taka kedysi bola 😀 😀 😀 Teraz som u nas skor ja ten "general" ako tu o tom pisete 😀
Mukky ja som tiez nerada bez malej (teda ak nie je s mm - to som uuuplne kludna 🙂 )... inak ju nechavam len s maminou a tiez si najskor vypocuje "poucenie" co a ako 😀 uz jej s tym leziem na nervy... ale viem ze u nej je v super rukach 😀 Ale aj tak vzdy ked je napr. s nou a uz si idem pre nu tak mi bije srdce od radosti ze ju uvidim 😵 😵 😵 😵 😵

bashenka
16. jún 2010

ahoj mukky 😀 uz som myslela ze tu budem sama 😝
aj moju malú dosť zapekalo ... a som jej davala ten dophilus a hned sa po nom po... 😉
u nás leje!!! .... a myslim že aj celý den bude... idem si aj ja urobiť kávu dneska bude mať malu babka poobede tak si trocha oddýchnem 😉

mukky
16. jún 2010

včerajšia večera má následky 😠 ,mám 1 kg navyše a to som len mala cestoviny s omáckou a kuracím masom a sladku vodu a dojedla som okolo 18.30..no na porazenie to je,uz mam chut vsetko vzdat co sa jedla týka,uz neviem co robiť..este aj endokrinologicka mi presunula termin ale tak ak uz pojdem musim jej povedat nech mi prestane dávat tie hormony alebo čo 🙄 ,ved mám celý metabolizmus zblbnutý 😠

dnes ranajky babán a na obed si asi urobím len cuketu s cinskou zeleninou na olivovom oleji s koreninami a do arabskeho chleba alebo lan tak cisté 🙄

rozmýslam ze budem chodiť plavat na krytu plavaren aspon raz tyzdenne..len u mna je problem sa obliect do plaviek 😒 😒

mukky
16. jún 2010

juj vy opičky,sa zliezate jak myšičky ked napísem 😀 o chvilu vas docitam...

bashenka
16. jún 2010

malinká papá pribináček potom pojde hajuškať tak sem nakuknem ... 😉

mukky
16. jún 2010

my sme uz dopapali jogurt ...teraz hopa v stolicke a dala som mu "čítat" katalogy

@maatkka ja nie som velmi kludna ani ked mm je s malým 😀 😔 ale ak viem ze mozem byt ale tak napr.ho nechal behat s ceruzkami,neviem momentalne co este ale tak par krat sa stalo ze som mu povedala ze na to musi davat pozor i ked jasne aj pri mne sa mu moze stat hocico..alebo ho necha behat po stole a podobne 🙄

takze aj ked rano vstane mm k nemu a ja si zdriemnem dlhsie tak mam usi nastrazené a spim tak na polovicu a ked pocujem plac letim ako strela.. 😔

ja neviem,no bojim sa o neho velmi...ale nechcem aby bol rozmaznany to nie len sa o neho bojim a mozno je to aj rokmi,neviem...

ja stale kontrolujem ci mame zavrete okna ked uz tak vylieza,stale mam na mysli ako tie 2 dvojrocne dvojcatka vypadli z okna ☹ ☹ ☹

zuziiiicek17
16. jún 2010

cawko 🙂

mukky
16. jún 2010

a aj som pozerala jeden film kde sa dieta udusilo jedlom a to som nemala pozerat...ked sa mi dusil asi 3 krat s jablkom som zostarla o 10 rokov vtedy 😲

maso krajate na mensie kusky este vzdy? a také jabko a hrozno hrusku ako im davate papať?
ja uz jablko neriskujem opat dat kusať,ani hrusku...a hrozno nie celu bobulu...

@bashenka dophilus je čo...alebo idem ""gugliť?" 😀

no mama vecer povedala ze Savier vobec nepocuva 😕 ,ved ja viem..je rozkekeško....niekedy pocuvne ale niekedy nie,teda castejsie nie..a neterka ano 😀 ,ale tak zase je chlapec... 😔

mame obdobie vzdoru same nie,nie,nééééééééééééé 😝
a biť ho predsa nebudem,hadam to prejde.....ja som nepocuvala 😔 ,som bola rozmaznana...ale tak som bola len s mamou a byvala som u babky a dedka do asi 4-5 rokov tak ma rozmaznavali 😔

zuziiiicek17
16. jún 2010

mno ...my sme boli na poradni ...misko ma 8.8kg ...jasne ze dr povedala ,ze malo pribral -400g je podla mna az az .a vyrastol 2cm za mesiac ...uz ma 82cm 😀
a buduci utorok mu budu brat krv ,lebo som jej uz povedala svoje .Lenze si to aj zaplatim do kelu ,lebo ona povedala ,ze je to zbytocne ,takze ak chcem ,tak nech si zaplatim a ona urobi odbery .krava jedna .ked mu bude chybat daco ,tak u zastrelim .

zuziiiicek17
16. jún 2010

@mukky si dobra mama ,svoj nazor som ti uz povedala .
mna ide uz z neho trafit ...ja nie som taka trpezliva ako ty.Miskovi idu zuby a ja som s nervymi v koncoch fakt

mukky
16. jún 2010

idem ulozit maleho hajat neviem ako dlho bude trucovat,tak hadam do pol hodky som tu 😀

leelo
16. jún 2010

ahojte zeny!
sme naspat zo slovenska. stihli sme: okrstit, odvolit, ochoriet a to bolo asi tak vsetko.
ja som stihla este jednu uzasnu konferenciu s dr.jackom newmanom - svetovym odbornikom na dojcenie a poradcom unicefu pre afriku. fakt zazitok.
prisli sme v pondelok vecer. nemam docitane nic, len posledne prispevky:
zuzicek, maly pribral krasne - v tomto veku kojenci proberaju cca 50g tyzdenne, plus rastie aj do dlzky krasne, tak neviem o co jej ide. asi mala abstacik 😀 😝

co ste porabali? ako sa maju deticky plus mamicky?
2 tyzdne pred odchodom na sk tu prsalo, potom tyzden na sk horucavy, ze koniec a teraz zase leje ako z krhly - krasa! 😒 🙂

leelo
16. jún 2010

@mukky infant dophillus je praskove probiotikum pre deti. obsahuje kmene bakterii na obnovu crevnej flory. niekto si pochvaliuje, niekoho z toho zapeka.
pocuj, neni mozne, aby si pribrala kilo, ved nemozes nic nejest. beries nejake hormony? tie zadrziavaju vodu v tele..

maatkka
16. jún 2010

@mukky ja som kludna lebo viem ze mm je este opatrnejsi ako ja co sa malej tyka - a to uz je co povedat 😀
ja sa tiez o nu velmi bojim ale snazim sa uz na to nemysliet az tak lebo som citala take clanky o tom ze strachom si tie negativne veci nejako privolavame... aj ked tomu neverim ale opatrnosti nie je nikdy dost 😉
my sme ju napr. nikdy nenechavali
"naschval" padat (ako sa to podla niekoho ma) ked sa ucila chodit... ked sa v postielke pri vstavani trochu udrela hned sme jej kupili cestovnu postielku aby si nemohla ublizit atd. vela ludi nam vtedy vravelo ze robime blbost ze bude nesamostatna nenauci sa "padat" a tak. ale ona sa velmi rychlo naucila dopadnut tak aby si neublizila - aj ked sme ju nenechali otlkat sa... velmi rychlo sa naucila ako vyliezat a zliezat z gauca aby si neublizila a tak podobne. je na seba opatrna lebo jej vzdy vysvetlime co je nebezpecne a ako to ma spravit bezpecne... ani ju nenecham popalit sa na zehlicke napriklad aby zistila ze je to horuce a nesmie sa jej chytat... ak viete ako to myslim...
vobec nelutujem ze moje dieta nebolo cele dobite kym sa ucilo chodit preto ze sme jej boli stale "za zadkom"... ved ona nechcela padat dobrovolne len proste nevedela ako na to tak preco by som ju mala nechat aby si ublizovala svojou nesikovnostou. na vsetko prisla aj bez toho.
ano som na nu vo vela veciach veeelmi "makka" ved je to male DIETA! a napriek tomu
-je na seba opatrna ale nie prehnane a nie je bojko...
- ked sa aj nahodou udrie - lebo uplne sa tomu predist samozrejme neda - nie je uknucana a neplace pre kazdu malickost
- je velmi poslusna - aj oproti inym detom ktore rodicia od malicka "drezuruju"
- vobec nie je rozmaznana - je to take skromne dieta 🙂 sama sa zahra ked mam robotu a tak
- nerobi jej problem ostat sama s ludmi ktorych pozna (napr. ked sme u nasich alebo u svokra ani nevie ze sme ja a mm tam - beha za starkou dedom za tetami a nas vtedy "nepotrebuje") aj ked sme s mm skoro stale s nou - nevisi nejako straaasne na nas ale zase je to maznosko - potrebuje sa tulit a boskavat s maminkou a ockom 😀 a ked ja alebo mm prideme necha vsetko tak a bezi nam oproti 😵 😵 😵 😀

inak ja jablko hrusku a tak pobodne jej dam aj do ruky len bez supky... uz papala chvilu aj supku ale raz jej trosicku zabehla tak uz neriskujem
hrozno rozrezem alebo rozhryznem napoly ak su tam jadierka tak tie vyberiem a papa ho po polovickach

mukky
16. jún 2010

ci pána to čo su tu za slohy 😀 ,idem dočítať 😀

na ip odpoviem neskor ,prepacte 😀 ale som zase na viacerých frontoch 😀

janac1974
16. jún 2010

ahojte 😉
prisla som vas kuk 🙂 maly zaspal ako som ho polozila...boli sme aj v ZV,kupila som mu abecedu
s magnetkami a take zvieratka/slon,tiger,zirafa,lev,atd/..u nas leje...teraz som hodila kuracie stehna
do rury upiect...
bola som aj v nay sa opytat na ten nastavec...povedal mi,ze to si musim objednat tam kde opravuju
tieto spotrebice zn.philips...tak som zatial kupila sekundove lepidlo a zalepila 😀 ten strojcek stal skoro
40eur 😕
mukky...skus malinkemu dat slivky...kompotik alebo vyzivku kup...alebo tie probiotika,ale to musis davat
kazdy den,my nastastie/klop,klop/nemame problem s kakom...dam jogurt alebo vyzivu a hned sa vykaka...
ty nedavas vyzivky,tak mu uvar vo vodicke ovocie,rozmixuj a take mu skus dat...

nikollette
16. jún 2010

AHojte...

Jani malý je krásny, chutnučký 😵 😵
No šikulka sis tým nádstvacom 😅 🤐

Zuzi jasné že pekne pribral 😉

Mukky, hm nič moc čo... ked po jednej večeri hned kilo hore ☹
musí to byť ťažké odopierať si všelijaké dobroty a tak... 😒

Ja som dnes ešte nič nejedla 😒
neznášam ráno jesť... no pardon už poobede 😅

U nás prší 😝