Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
16. jún 2010

A MP sa slní v Solárku 😕 😅 😅
chce byť hnedý.... že tak lepšie vynikajú svaly 😝

nikollette
16. jún 2010

Maťka, aj my sme boli drobcovi stále za zadkom ked sa učil chodiť..
Celú obývačku sme vystlali vankúšmi a perinami 😀 😀 😀 😀 okolo radiátora, stola, nábytku a tak 😉
Tiež nemá problém s kýmkolvel z rodiny ostať, aj ked ich nevída každý den 🙂
a maznať sa lúbi tiež 😵 😅
A ked ma náhodou MP hladká, tak strašne žiarli 😕
hned pribehne a dáva jeho ruku zo mna dole a jeduje sa, a ide sa ku mne natlačiť, len aby pri mne náhodou nebol MP 😕

janac1974
16. jún 2010

zuziiicek17,Miško ma krasnu vahu je to velky chlap...my sme mali 82 cm v 18mesiacoch...nechapem co to mas
za doktorku...podla mna je nad priemer

nikollette
16. jún 2010

AKo píše Janka 😉
Ale lekári sú všelijaký 😖

mukky
16. jún 2010

@leelo ahoj,tak super ste sa mali...aspon zmena nejaká..

no ja som este take probiotika nedávala tak neviem a nepoznám to,som skor za prírodnejsie probiotika ale tak hádam acidofilne mliecko by nemalo zapekat? 😕 musím poštudovať

no beriem hormony len tie na stitnu..a uz dokonca aj mi dala take co neobsahuju cukor a na prdlajs 😝

janac1974
16. jún 2010

Niki 😉 sa mi paci,ako sa tp stara o seba...
moja dcera sa natrela samoopalovacim kremom a take zlte nohy mala,no des...hlupucka...

nikollette
16. jún 2010

Leelo si sa mohla ozvať, ja som aj zabudla že ste tu 🙂 sme mohli skočiť von 😉 😅

vinifera
16. jún 2010

@maatkka chápem že sa o malú bojíš ked ste mali taký náročný vstup do života. Ale - môj malý sa učil chodiť sám a nikdy som mu za riťou nestála. A mal z toho celého procesu asi dve modrinky. Takže si nemyslím že ked dieťa necháš tak sa skaličí.
Leelo vitaj spať!
Zuziček náhodou krásne priberáte. Si zober že Tomáš mal v 5 mesiacoch 8 kg. A v roku 9,5!!! Takže za 7 mesiacov pribral 1,5 kg. A vôbec to mudra neriešila. Videla že je zdravý, vitálny a životaschopný - tak nevyrábala problém tam kde nebol.

mukky
16. jún 2010

DETI NIE SU MALÍ DOSPELÍ !!

mukky
16. jún 2010

@maatkka tá veta hovorí za vsetko..krásne si to napísala 😅

nikollette
16. jún 2010

S tým súhlasím aj ja 🙂
Prečo 5 ročné dieťa zje nejaký predmet, napchá si ho do úst, nosa alebo tak??? 😕
A nie to ešte ročné 😔
takže aj u nás opatrnosť musí byť....

vinifera
16. jún 2010

@mukky správne nie sú. Keby tak padol doslepý tak si niečo doláme. Pretože ostane v krčí že padá - a teda telo nesotane flexibilné. Dieťa je ešte uspôsobené na pády. Takže ked capne tak sa mu nič nestane.

nikollette
16. jún 2010

Ale aj to záleží ako capne 😉 a do čoho...

vinifera
16. jún 2010

Pozri sa malý mi už chodí hore schodmi. Dole ešte zlieza. Naučil sa to úplne sám. Z druhého schoda capol iba raz.

maatkka
16. jún 2010

vinifera tak to bol maly sikovny 😉 ale ja som mala aj ine pripady okolo seba - fakt ze dobite deti - modriny rozbita hlava monokel vybity kusok zubka... aj take ze mohli byt radi ze sa nic horsie nestalo... a hlavne u tych ludi som ja bola za prehnane citlivu a na smiech - ze ved oni sa to iba tak mozu naucit... my sme malu vzdy zachranovali kazdej nehode sa automaticky snazili predist a vraj sme robili to najhorsie co sme mohli... ale ja by som to znova tak urobila 😀 aj ked je mi uplne jasne ze deti sa nedaju celkom ustrazit...
ale mas pravdu ze ma na tom podiel aj to cim sme si presli urcite...

nikollette
16. jún 2010

Ved jasné, ale dovtedy sa chodí s džbáom po vodu, kým sa nerozbije 😔
NIe ýe b som niečo zlé priala, bože chrán, to nie... Ale može tade ísť 100x bez pádu a na 101x sa môže potknúť, zatackať...

vinifera
16. jún 2010

@nikollette a to sa akože nikdy nemá naučiť chodiť hore schodmi sám?

vinifera
16. jún 2010

@vinifera ..pretože môže spadnúť? Ved aj ty sa môžeš zatackať.

nikollette
16. jún 2010

Jasné že sa má naučiť, ale kým je takýto malý, by som bola radšej stále pri nom, na tých schodoch napríklad 😉

nikollette
16. jún 2010

Ved ja som sa aj potkla už na schodoch a zletela 😀 😀 😀

mukky
16. jún 2010

vas nestiham 😀

vinifera
16. jún 2010

@nikollette nestíham. Idem naložiť práčku a kým tam hodím dve tričká je v polovici schodov. Keby som videla že je vyslovene nestabilný tak dávam vačší bacha. Ale vidím že začínal postupne. Najskôr si schody nevšímal - akože neprekonatelná prekážka. Potom vyliezol na jeden dva. Zletel. zasa vyliezol. Potom ich vyliezol celé. Potom prišiel na to že vie aj cúvať. Najnovšie ho napadlo že ked sa bude rukou držat steny tak vie aj vísť - nemusí liezť. Tak už sa prichytáva steny a víde hore tými schodami.

nikollette
16. jún 2010

Tak nech tade chodí, hlavne bez úrazu 😉

janac1974
16. jún 2010

hm...moja dcera spadla a vybila si predny zub...teraz ma umely...
nechcem na to ani mysliet



mukky
16. jún 2010

@janac1974 ty si janka,ano? 😀

a ma napadlo a to si nemohla vlastne reklamovat ten strojcek? 😕
aj my máme radi magnetky 😀 s neterkou si ich davaju na zarubne a radiator 😀
ale mam take bez toho magnetu len taka velka plocha co je magneticka,ma minule nejaka mamina vystrasila ze sa ta magnetka odlepila a dietatko sa udusilo ☹ ☹ nebolo to v tvojej téme nicolette? 😕

nikollette
16. jún 2010

Mukky hej čítala som to aj ja. Tiež sa bojím magnetiek 😒

Jani a ako a jej to podarilo? Kolko mala rokov?

janac1974
16. jún 2010

hej volam sa jana...
mukky...ani som si netrufla reklamovat vyrobok,lebo je to moja vina,ja som to zlomila...

mukky
16. jún 2010

dnes ani nejdem spať 😀 som spinkala rano dlhsie,teda driemala a pocuvala ako mm stale zakazuje S nieco 😔 ,ale hadze hrackami a to nesmie..bojim sa aby ho neudrel po rukách ale tak hádam nie,som zakázala a myslím ze by ho necapol...S by sa zlakol a nechapal by preco mu tato nieco take robí..

ja viem ze asi casom bude aj capnutie potrebne ale mozno aj nie? 😢 len to neznasam,ked ma dokopal otec ,alebo dobil ci prerazil o mna stol tak to 2 krat príjemné nebolo ☹

mukky
16. jún 2010

ideme na navstevu k svokrovcom ked bobáčik vstane,aj sa teším celkom 😀 ,idem o chvilu do sprchy a chystať sa lebo mm bude opat peniť ako dlho sa vyrábam 😝

nikollette
16. jún 2010

Mukky 😲 😔 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 to museao byť hrozné ☹ už si písala dávnejsie o tom neraz, viem....
A teraz ste s ním normálne zadobre? Ako keby sa nič nestalo?