Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

janac1974
19. jún 2010

Misko od zuziiiicek sa narodil v ten den ako moj Fifo 13.9.ale o rok neskor 🙂

leelo
19. jún 2010

@lenka_66 asi rozdychava veru, lebo som aj teraz nasla na FB jej nastvatu hlasku spred 2 hodin 😉

leelo
19. jún 2010

@janac1974 jej, to je pekna nahodka 🙂

lenka_66
19. jún 2010

@leelo a teba nema na fb?

lenka_66
19. jún 2010

.... nemam ...

leelo
19. jún 2010

@janac1974 mas zaujimavy vekovy rozdiel medzi detmi. to ja nedam, to by som musela rodit v 50ke 😀

leelo
19. jún 2010

@lenka_66 nemas. a ja sa pytam: preco? 😀

janac1974
19. jún 2010

@leelo ja som odsavala prakticky od jeho narodenia... vdychol plodovu vodu...bola zelena...
tak bol chudatko na novorodeneckom v inkubatore a davali mu preventivne ATB...5 dni tam bol
nemohla som kojit,tak som odsvala a nosila mu mliecko...az po 5 dnoch som si ho 1x prilozila...

lenka_66
19. jún 2010

@leelo tak sup kuk do jej priatelov a najdes ma 😉

leelo
19. jún 2010

@janac1974 preco si nemohla kojit? lebo personal sa tak rohodol?
to ste krasne dlho kojili, aj ked bol zaciatok komplikovany 🙂

bashenka
19. jún 2010

@mukky to vyzerá supeeer! idem si to hned uložiť takže na zajtra mám už tri jedlá 😀 tú žemlovku, také špagety s gorgonzolou a ten tvoj... len ešte neviem presne čo je pesto takže pozisťujem 😀
@janac1974 krásne ti papal moja si dneska len dva krát kusla z nektarinky ale inač obed super iba nakrájane kuracie mäsko so zemiačikmi a zeleninou jedla ani som jej nestačila dávať ... 😉
@nikollette malý je čim dalej tým krajšii... vtedy som z neho nemohla spustiť oči tak pozerám že ani teraz 😀 luuubilo sa mu tam? ... moja ešte nebola na kolotočoch, a ja už neviem aky program jej vymyslieť setko máme obehané tie senecke sme chceli ale bez auta je to ťažko, snád nebude pršať zajtra chceme ísť do mesta a tiež na nákupi dneska sme vela nestihli ked sa stala nehoda v dráčiku 😎
Pomaličky aj brú noc ... 😉 idem sa ja ešte priatelovi venovať ... všetko vyvážene 😉

leelo
19. jún 2010

@lenka_66 ta blazniva ma 246 friends. ale uz som to poriesila 😉

janac1974
19. jún 2010

@leelo hej postastilo sa po 14 rokoch som otehotnela...ale bol to super pocit...ja som mala prvu
dceru v 18,takze da sa 😀

leelo
19. jún 2010

@janac1974 no ty si bola este mladsia mamicka ako nasa zuzicka! 🙂
tak u teba sa to casovo pekne zbehlo, super

lenka_66
19. jún 2010

@leelo ale sak ide podla abecedy 😀 tak hadam sa trafis na L

janac1974
19. jún 2010

@leelo nedovolili mi kojit 😠 lebo maly lezal v inkubatore a mal zavedenu infuziu v hlavicke...
takze davali mu moje mlieko z flase...mala som depku ako hrom...aj som si pri nom poplakala
a pritom mu nic nebolo...ani z krvi mu nic nezistili,ale preventivne mu davali ATB...

leelo
19. jún 2010

@lenka_66 sak vravim, ze poriesene, tak teraz si na rade ty a nespi!

leelo
19. jún 2010

@janac1974 to je otrasny pristup. neexistuje ziadna kontraindikacia na kojenie, ked je mimino v inkubatore. to je len ich lenivost. je to smutne. ale zvladli ste to krasne, tesim sa 🙂

leelo
19. jún 2010

@janac1974 vies, mohlo sa stat aj take, ze by sa maly neprisaval, lebo bol zvyknuty na flasu. vsetko toto riziko sa v mnohych pripadoch stane fatalnym. a prave babatko v inkubatore (aj ked vravis, ze len preventivne tam bol) potrebuje o to viac mamickino narucie. juj, hrozne ma vedia vytocit tieto hazardy s kojenim v nasich porodniciach 😠

bashenka
19. jún 2010

@leelo a nie len hazardy s kojenim ..niektori lekári si vedia všetko poriadne ulahčiť 😒 a nepozerajú na to že čo je lepšie pre maminu alebo babo..

janac1974
19. jún 2010

@leelo uz v zivote by som nesla rodit do nasej Roosveltovej nemocnici...hocikde len tu nie...
fakt otrasny pristup personalu...myslim na novorodeneckom...primarka,ta mi vzdy radsej zdrhla
akoby sa mala so mnou rozpravat...nekomunikovali so mnou...ja som musela sa pytat,otravovat...
a to moj otec cely zivot robil namestnika v tejto nemocnici a mama detsku zdravotnu sestru...

leelo
19. jún 2010

@bashenka tym vlastne hazarduju so zdravim babatka na cely zivot.
a kecy sestriciek, ze ona ma vela roboty, nema cas nosit babo mame na kojenie, tak ho preto prikrmila, bez suhlasu matky, za to by som vrazdila. to som ani 1 kocke nechcela verit, ze by sa taketo nieco mohlo naozaj stat. je to proti ludskym pravam

lenka_66
19. jún 2010

@leelo tak nespim ale ani nevidim nic

leelo
19. jún 2010

@janac1974 je to hanba. a velka

leelo
19. jún 2010

@lenka_66 pise mi, ze cakam na tvoj suhlas 🙂

janac1974
19. jún 2010

a ked som dosla po 5 dnoch,ze ved uz ste ho mali odpojit..oni,ze fakt...oni by mu to tam nechali tiect aj
tyzden...joj nemam slov...v dotazniku som im aj napisala vsetko,ked som odchadzala z porodnice...

bashenka
19. jún 2010

@leelo to aby človek kontroloval aj sestričky ... ale to je natom najlepšie že ked sa staráš tak ťa odbijú ... je to ich robota a podobne... mna ked videla doktorka tak hned povedala ..konečne nejaká mladá aspon mi tu nebude mudrovať čo mám robiť ... takže asi takto.. a velá vecí čo sa u nás robí sa v zahraniči už davno zmenilo..

lenka_66
19. jún 2010

@leelo az teraz nabehlo

leelo
19. jún 2010

teraz som bola na tej konferencii o baby friendly hospital iniciative na slovensku. skoro vsetky porodky ju BFH, ale prax je na zaplakanie. ide o to, ze ta komisia, co bfh udeluje, sa nad nimi vzdy zlutuje, lebo tento projekt zastresuje pampers a tym by prisli o sponzorstvo pampersu a mohli vsetky porodky rovno zavriet. oni z pampersu totiz ziju. pampers je svetovy partner unicefu. laktacne poradkyne sedia tiez v tych komisiach, ale su prehlasovane, hoci nesuhlasia s udelenim BFH pre tu-ktoru nemocnicu

leelo
19. jún 2010

@lenka_66 je to predsa len tych cca 1000 km medzi nami 😀