Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
11. aug 2009

Smily za vajkaaaaa 😀 😀 😀 😀
no to je dobréééé 😀 😀 😀 😀 😀

vinifera
11. aug 2009

Smily som sa rozosmiala až mi slzy tečúúúúú 😅 😅

smily
11. aug 2009

nikollette
vinifera

😀 😀 😀

skoda ze nemame taku fotku... snad pri mladsej to cvakneme 😎 😎 😎 idem ju skusit uspat... dnes je nejaka moc podrazdena

jevel
11. aug 2009

megi - hm to je zvláštne, že vygrcá nutrilon len ráno. skôr to vyzerá , že to nebude mlikom (nutrilonom ), inak by ho vygrcala aj keď spí. nerobili vám vyšetrenia na reflux? možno tam je pes zakopaný.

suem
11. aug 2009

Megi ja zase nepoznam ani jedineho pediatra, kt. by odporucal kravske mlieko od 6.mes. Samozrejme su vynimky ked dieta neprijima ziadnu znacku UM. Kolko druhov si vyskusala? Tvoje dieta grca len po ranajsom piti, tak to sa snad da zvladnut. Ci si myslis, ze kravske mlieko spravi zazrak? Uz ta na to upozornila aj jevel, ale ty ziadne navrhy nepocuvas. Si cela huraaa, budeme na kravskom mlieku, pohodlnejsie, lacnejsie, lepsie ...pre teba.
Keby som nevedela kolko mas rokov, tak by som ta hadala na zatrpknutu staru paniu. Zatrpknutu na cely svet, ludi, Boha, vsetkych ....

miskachrumka
11. aug 2009

baby ved aka znacka keksov nema lepok?ci ziadna?mi smedens kupili malemu retiazku na cumlik a dnes ju stale vyhadzuje von z kocika neviem co sa mu na nej nepaci 🙂

miskachrumka
11. aug 2009

ja som si vsimla ze sa aj v inych temach sa hadaju maamicky .................no ja kedosm sem prisla prvy krat tak som si nemyslela ze to tu moze byt taketo akoze povedat si svoj nazor na nieco alebo niekomu oponovat hej ale vkuse zabrdzat no strasneeee ☹

nikollette
11. aug 2009

Baby ani ja nepoznám pediatra, kt. by odporúčal kravské od pol roka 😒
Ja by som sa to bála dať, veď dieťatko potrebuje predsa viac ako kravské mlieko...

Megi, ved aj náš pije nutrilon len v noci, cez den odmieta, vypluva, plače, očervenie atd..
ale tak dávam mu to v noci, minimálne 4x 😉 a skúsim to vydržať čo najdlhšie 🙂

miskachrumka
11. aug 2009

nikol nehovori sa o odporucani ale ze sa moze zaviest do stravy krvske mlieko po pol roku! a nie ze sa odporuca! 😲

suem
11. aug 2009

Niki ty chces, megi je to fuk 😖
Miska uznaj sama, ze davat 6.m. dietatu kravske mlieko je skutocne krajne a posledne riesenie. Nechce sa mi verit, ze mu ziadna znacka pokracovacieho mlieka nevyhovuje. Ved je tolko druhov na trhu... Moja znama vyskusala snad vsetky, zacala samozrejme Nutrilonom, na napokon po velmi dlhom skusani skoncili na Sunare. Bola z toho nestastna, ze mu chcela dat to najkvalitnejsie, no maly si vybral obycajny Sunar tak na nom bol.

nikollette
11. aug 2009

Miska ale Megi to chce dať ako náhradu za UM, či nie?

miskachrumka
11. aug 2009

ved ale v krajnom pripade ved a co maju spravit matky ktorym dieta nechce zoadne um su aj take ........a nic ine neostava len kravske!a teraz zato mamicka nemoze za jej babo nechce ziadnu um a zato ju teraz ukamenujete?ved kazda matka robi chyby ziadna nevychova dieta bez niecoho co by mu neublizilo alebo vez chyby!taka neexistuje a ak je tu taka nech sa ozve ale to musi mat riadnu guraz aby si bola ista ze vsetko robi tip top!

megi93
11. aug 2009

vinifera, prepáč, malo to byť jevel 🙂

Suem, malá ho grcká iba ráno preto, že ho iba ráno pije. Vyskúšali sme už asi všetky druhy - nutrilony všetky skoro, sunar, bebu, humanu...proste všetky a z ostatných vracia okamžite a všetko. Iba nutrilon comfort vypije a nevracia okamžite. A nie som pre kravské nadšená preto, že by to bolo jednoduchšie alebo nebodaj lacnejšie. O peniaze mi neide. Ak by mi lekárka povedala, že musí piť akékoľvek mlieko, na cene mi nezáleží. Aj ten comfort nemáme na predpis, ale ho kupujeme. Proste si myslím, že kravské bude v tejto fáze to najlepšie riešenie pre nu. Ak by mala mať ale problémy, tak jej ho samozrejme nedám, alebo vysadím. Ale znáša ho v poriadku.
A nie som zatrpknutá, len mi lezie na nervy, ako tvrdohlavo odmietate niektoré to, že mi to proste povedalo viacero pediatrov nezávisle od seba. Podla mňa proste malá neznáša umelinu a lebšie pre nu bude prirodzené mlieko.
A Suem, nepleť sem prosím žiadneho boha, jehvu, višnu a neviem koho. Toto sme si vyjasnili v inej téme a ak ti to nestačilo, tak si tento komplex rieš v súkromí na niekom inom.

Jevel ako som vravela, grcká ho keď sedí, lozí alebo sa prehodí na bruško. Ak je na chrbte, tak nie, preto ho v noci nevyvráti. Vyšetrenie na reflux nám už robili a je to v poriadku. Robili jej aj testy na alergiu na kravské mlieko a aj to je ok. Nikto nevie, z čoho to je ☹

miskachrumka
11. aug 2009

tak ked niesisi si ista ci to chce dat za nahradu um alebo nie tak prečo ju hned tiez odsudzujes ...........ja toto nepocjopimhned ako niekto nieco napise nie podla prdstav vsetkych tak je najhorsi ...........ved to sme mi zeny vzdy budeme konfliktne !!!!!!!!

megi93
11. aug 2009

miška ďakujem ale kašli na ne, budeš zase najhoršia a zbytočne, oni sa nepoučia, že oni svojim deťom škodia 😀 A čo sa týka tej brokolice, kludne mu to skús dať tak o 2 dni a uvidíš

nikollette
11. aug 2009

Miska ved ale ani moj nechce... on razne odmeita mliečko.. uz len ked vidí flasku s mliekom, tak je koniec 🙄
tak preto v noci.. a ved aj Megi krmi malú pekne v noci...

Ja sa tiež s malým trápim s tým mliekom ☹ 🙄
ale na kravské by som neprešla určite 😉

suem
11. aug 2009

Megi my sme si nic nevyjasnili 😅 To akoze ked ty si zatrpknuta tak ja nemozem Boha spomenut? Myslim ze z nas dvoch mas problem ty, nie ja. Komu niet rady ... tak si to uzivaj 😎

miskachrumka
11. aug 2009

vies megi mi zeny sme niekedy dost jesitne stvorenia kazda si mysli ze ten jej nazor je naj............ja som bola odcudzena ze so dala prvy prikrmv 11tyzdni ale bola to cista mrkva aj kvoli kakaniu som to spravila a zeleninka neublizi!aj dr mi to schvalila!mne tiez zaraza ze niektpre len sudia pediatricky mali ste ist vy studovat zdravotnicku skolu a bolo by ...............ked su niektore take frajerky tak nech to poedia verejne ze ten e ten pediater je doslova povedane r....d a nech varati diplom mali ste ist vy za doktorky!ja by som si to nikdy nedovolila sudit dr co by sme bez nich robili?a sudit pediatricku sktorou som nikdy nebola v kontakte ......tak to je už sok 😕

megi93
11. aug 2009

Nikollette, veď vy máte ešte aj čas na mlieko kravské.

DNes mi suseda rozprávala, ako dávala synovi v jeho treťom mesiaci chlebík namočený v kapustnici....tak to je asi absolútny extrém aj u mňa 😀 Lebo na mňa dnes prekvapene pozrela, keď sa pýtala, že či kupujem párky pre malú a ja som povedala zhrozene, že ved to ešte nemôže. Tak pozerala, že preboha prečo, keď má už takmer 8 mesiacov. Že ona deťom od 6 mesiaca dávala všetko 😕

miskachrumka
11. aug 2009

nikol nehovor hop kym neprskocis !!!!!!!!!!!!!!!! chapes ze jej nechce ziadne ved vies aky mame mi torz velky problem s mliekom a co mam sa teraz obesit........a megi nemas mi zaco dakovat ja si poviem svoj nazor a ludia ktory sa skryvaju za druhych nikdy nic nevyhraju!

nikollette
11. aug 2009

Miska ved tvoj malý vtedy nemal ani 3mesiace 😕
to ti fakt schválila dokina?

megi93
11. aug 2009

Miška 🙂

miskachrumka
11. aug 2009

megi a ja som dnes bola s matkou ma tak ako ja rodila vtedy ako ja den pomne a malemu dvala nede,u rezen bez prezlov a rezancovu polievku a nic ju neprekvapuje a ona ma sestru ktora ma syna ma 9mes a ma dierydo steny papa stenu!viete ked pocujem taketo veci tak mi pride ze fakt kazda matka je uplne ina ale ziadna nechce zla pre svoje babo!

markiza
11. aug 2009

chrumka, kazda jedna tu prezentuje svoje vlastne nazory, len osobne si myslim, ze by som toho moc nevyhrala skyvanim sa za tie tvoje...

miskachrumka
11. aug 2009

ved je to mrkva preboha je to zelenina nie kasa alebo banan alebo co!a ano a napis ze ma vratit diplom!

miskachrumka
11. aug 2009

ja nemam v zauj´me aby sa niekto skryval za moje nazory 😅 a hlavne ja sa neskryvam za ine nazory!

megi93
11. aug 2009

no ved hej, prezentovať názor je ok, ale prečo už asi miliontykrát hovoriť o tom, že to a to je zléééé, keď to sme už čítali, poznáme na to názor, tak načo????? Už keď som sem písala to mlieko, tak som vedela, že sa domna niekto obuje, aj keď mojim cielom bolo len poukázať na to, že ďalší odborník mi poradil, že mlieko je ok...

nikollette
11. aug 2009

Ja nejdem písať že má vrátiť diplom, mne je to šuma fuk...
Len som ešte nepocula ze 2mesacne a 3 týždnové bábo jedlo niečo iné ako mliečko...

sophie1981
11. aug 2009

zase sa hadate.....uz sa mi to nezdalo, ze tak dlho je tu ticho..... 😀 .....len tak dalej.... 😀

nikollette
11. aug 2009

Sophie nehádame, len diskutujeme 😅