Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

petka035
20. jún 2010

@mukky cukor isto nie 😉 glukozu dávajú aj Ninke dávali, že plakala 😝 a aj ked som praxovala na porodnici tak to vo velkom dávali 😲
my máme kakanie ok, dokonca aj 3krát denne 😅 asi aj z toho,že sa jej zúbok horný prerezáva.

leelo
20. jún 2010

glukoza=roztok cukru vo vode
cumlik je absolutne nevhodny, akykolvek. tiez jedna zo zasad BFH

petka035
20. jún 2010

@leelo tak Ninka furt chodí pod stolík, tiež je taký nízky a búcha si on hlavu 😝 ale tak ona má inú zábavu, hryzie do skla a ešte tými zubami po skle behá,dlho jej nevydržia ☹
minule sa vopchala pod stolík a hlavu vytočila a hrýzla 😔 a to máme stolík ten s dvomi priečkami, čiže nejakých 10cm tam je len

petka035
20. jún 2010

a Ninke tiež dávali prvé dva dni UM-bebu 😔 sa ani nespýtali, ja som ju videla hned po porode,už umytú a zabalenú na pár sekund-žiadne prisatie teda 😠 a potom až na druhý den. rodila som o druhej poobede 😝 a ten druhý den už bola v inkubátore tak mi ju priložili až po pár dnoch. mlieko som po porode nemala,až na druhý den,aj to len trošku ,teda pár ml a nedalo sa to do ničoho zachytiť,lebo mi dali len striekačku uzavretú ohnutou ihlou a že do toho jej mám dať- však ono to aj vytieklo hned- a preliať to tam z odsávačky-však všetko mm zostalo na stene flašky 😝 mi mm pomáhal a ja som na neho len nakričala,že nech to drží poriadne a podobne 😔 a potom som mlieka mala až až, som odsávala každé tri hodky aj ked nič prvý den nešlo . a naša porodnica je super,ale tak všade sa niečo nájde.

leelo
20. jún 2010

@petka035 Peti, my mame presne taky stolik. vyska od zeme po sklo je 20cm, prave som to merala. takze dost na to, aby sa tam vkliesnil, ale malo na to, aby sa vymotal prec. asi aj jeho fascinuje to sklo, podobne ako ninku 🙂

leelo
20. jún 2010

@petka035 kolostra byva skutocne len par kvapiek a ono to babatku na zaciatku aj staci. na predporodnom kurze nam ukazovali s akym velkym zaludkom sa babatko rodi - ako goralka

leelo
20. jún 2010

inak par kvapiek kolostra ma neuveritelnu moc. je to fakt vsetko, co babu treba. a ked je v inkubatore a mamicka si ho nemoze prikladat, tak o to tazsie a neskor jej nabehne 1.mlieko. to je taky zacarovany kruh.

petka035
20. jún 2010

@leelo ano ja viem 😉 a mrzí ma ,že to kolostrum malá nedostala ☹ ale nebolo jej ho ako dať 😖 ale tak potom mala na tretí den asi už moje.pri druhom dieťati si budem dávať na toto strašný pozor, ak mu dá niekto flašu tak ho zastrelím 😅 a prisatie hned po porode budem vyžadovať
leelo no tak stolík možno aj zmeníte, ked sa začne B.stavať-fakt horor 😝 😀

petka035
20. jún 2010

leelo a Ninka sa narodila v 35tt tak som mlieko hned nemala, telo ešte nebolo pripravené na porod až potom sa spustilo, ale kebyže na to kašlem a neodsávam tak neviem či by som ho mala tolko. lebo napriek tomu,že Ninka neťahala som mala mlieka aj 1a pol litra denne

leelo
20. jún 2010

@petka035 peti, nie som si ista ci laktacia suvisi s tym, kedy sa rodi.
viem len to, ze porod, teda odchod placenty spusti aj hormony, ktore sa podielaju na nastupe mlieka.
ked zene v maternici zostanu nedopatrenim zvysky placenty, tak sa telo sprava ako stale tehotne a s nastupom mlieka moze byt problem. to by malo byt signalom pre lekarov - ak matka napr. na 5.den nema mlieko, tak moze byt, ze sa jej maternica dokonale nevycistila...
a potom uz Ninka tahala?

mukky
20. jún 2010

ahojky,som len dosla zavrieť nb tak som nakukla 😀 ,lebo som odbehla ked maly plakal,sa popiškal 😕 a mu to vadilo.. malý spal skoro 4 hodky,nedavno vstal a mm ho zaviezol k babke,chcela ho a aj neterka tam je,wow,3 hodky budem mat pre seba,chcela som pratať,ale idem asi na hodku spať 😀 😀 ale spolubyvajúci ked príde asi tiež 😀

alebo ? 😀 😀 😀
i tak še dá i tak še dá 😀

veče nakuknam,ci pána ale mám tu bordel jak v tanku 😕

petka035
20. jún 2010

@leelo ano máš pravdu 😉 len som to myslela tak,že niekomu už pred porodom pár týždnov vyteká trošku mm.
Nie Ninka neťahala, ked bola v nemocnici tak trošku ťahala tak,že som mala na prsníku priložený cumlík(namiesto klobúčika,lebo si nevedela chytiť bradavku, jej bola velká)tak mala dvojnásobnú námahu, vytiahnuť najprv do cumlíka a potom ešte sebe do pusy .ale to tak dva krát denne som ju tak mohla nakojiť a ked málo vytiahla tak jej dali ešte flašu a v noci a ráno a večer tiež. takže ked sme prišli domov už len hysterické záchvaty chytala, tak som odsávala 😝

nikollette
20. jún 2010

Ahojte..
Teraz sme došli...
Ideme papať, teda nakrmiť malého a potom nakuknem 😉
Boli sme v Poluse, v Avione, v Mobelixe, Mekáči....
Malému som pokupila 5 bodniek, 4 s krátkym a len jedno jediné som našla s dlhým 😒
Riflíky... polokošelu v HaM ružovú frajerskú 🙂 ponožtičky a podbradníky mojmu slintošovi... pískaciu hračku do vody a šiltovku látkovú 🙂
Také tie drevené kocky v MObelixe 120kusové, mali akciu za 20eur, na 10eur 😉 čiže super cena 😵
V DMke tradičné zásoby ako aj v Hypernove...
A nejaké veci na piatok na opekačku, uhlie, umelé príbory, poháre, taniere, aby sme nemusli umývať, iba pozahadzovať všetko 😉 kedže v piatok konečne chcem robiť tu opekačku, na záhrade...

Malý sa už hrá s tými kockami 😀 pôjdem vás dočítať, neskôr, ked porobím úkon s malým 😉

nikollette
20. jún 2010

Peti, chúda malé s monoklíkom ☹ snad ju to nebolí a čím skor jej to zmizne 😉 a hlavne že si nejak neporanila očko 😕

Nemocnice, hm dlhá téma... 😒 Ja som bola s mojím porodom celkom spokojná. Lekári super, asistetky super, sestričky zo šestonedelia super, ale niektoré zdrav sestry na novorodeneckom otras 😝
A lekára som si zazmluvňovala... pre istotu, alebo pre moj lepší pocit? 😕 a okrem zazmluvnenia, ešte po porode aj do vačku dala cash.... Viem že by sa to nemalo a že lakárska pomoc a starostlivosť by mala byť samozrejmosť aj bez platenia, ale tak čo už... 😔
Inak nedokrmovali nutrilonom, dávali mu moje odstaé mliečko, takže v tom sa nemožem sťažovať...

Zuzi 😅 ťa šlak triafal čo? A kam išiel potom spať? K jeho sestre? Čo už, to bola smola 😖

nikollette
20. jún 2010

Vini, tak Tomi je o hodinku aj 50minut starší od Chrisa.. Ja som porodila o 2:54 v noci 😉

Leelo, ešte bude takých šokov... hlavne že je všetko OK 😉

Mukky, a nepomohli mu tie šťavičky, a ovocie, ringloty na tú kaku??? Žiadna zmena???? ☹
Juj si to ani neviem predstaviť že by sa malý pri kakaní tak trápil ako Savierko... Chudáčik 😔 ☹

vinifera
20. jún 2010

čaute. Tak maso som nekúpila lebo žiadne schopné tam nebolo.

@nikollette ja som min týžden malému kúpila 11 bodyniek s dlhým rukávom normálne v hypertescu.

Baby ale ved mlieko sa nepúšťa hned po pôrode. No neviem či mám len tabuľkové prsia okolo ale všetkým kamoškám sa pustilo (tak ako aj mne) až tretí den po pôrode. By som povedala že prvý den sa telo len štartuje aj druhý den fičí bábo na kolostre a normal laktácia (aj kozy som mala vtedy) nabehne až tak na tretí den.

vinifera
20. jún 2010

@nikollette No a malý sa narodil presne 0.40 vnoci. 🙂

leelo
20. jún 2010

@vinifera vini, s mlieckom je to presne ako pises. prve dni-kolostrum. preto sa ma babo prikladat, lebo kazda kvapka je draha a zaroven dostacuje. ked mu hned roztiahnu zaludok s flasou s UM, lebo "velmi place", tak su to kravy a nie zdravotnicky

nikollette
20. jún 2010

Hm, ja som v v tescu ani nebola 😒
A v CaA samé malé body s dlhým rukávom ako malé čísla.. Ako máme zásoby bodyniek, to kupujem skoro pri každom nákupe, lebo tie sa zídu vždy, a často mu ich mením, ale ešte by nejaké bodli 😉
Kuknem v tescu nabudúce...

No tak je presne o 2hod a 14minut starší 😉

vinifera
20. jún 2010

No kúpila som mu tri druhy - ale tak my môžeme len 100% bavlnu a biele. Nie je to žiadna imidžovka - ale tak pochopiteľné kedže má ekzém.

nikollette
20. jún 2010

A my stále máme štrajk s tým UM. Malý nechce a nechce. Už ani v spánku ☹
A že 240ml UM na 1x vpiť ako Tomi, to u nás nehrozí. Max 160stiahol, aj to len pár krát 😒

A Jani čo Fifo pojedol za jeden den, wau 😅 😵 sa asi rozjedá 😉

nikollette
20. jún 2010

Ja som dnes tiež kúpila prvý krát obyčajné klasické biele body s dlhým rukávom. Také ešte nemáme 😀

nikollette
20. jún 2010

A sme dnes stratili oblkúbenú svietiacu dudu ☹
Sme kúpili v Poluse v CArefoure novú, a aj tú sme stratili 😝
Hlavne že máme asi 4 retiazky na cumlíky, ale nikdy mu ich nepripnem 😒

janac1974
20. jún 2010

ahojte...
tak ja sa uz radsej nevyjadrujem...porodnici boli super...na tych sa nestazujem,uz ma lutovali,
ze mi dietatko nedaju...ale detska primarka...otras...uz ju nechcem v zivote vidiet...mam z nej traumu...
Niki 🙂 maly mal len vcera taky papaci den...inak nic moc ☹ bola som s nim na chalupe u rodicov...
to je v horach a zrejme ten vzduch urobil svoje...
@vinifera mlieko sa nespusta...to je pravda,ale to kolostrum,par kvapiek...je v tom vsetko,co dietatko
potrebuje...to je najdolezitejsie pre babatko po porode...

janac1974
20. jún 2010

@nikollette moj vypije 200ml mlieka len po kupani...inak len po 100ml,ale papa aj v noci...

nikollette
20. jún 2010

Jani aha tak... Moj mlieko nechce momentálne. Uvidíme. Budem skúšať ešte. Akurát zaspinkal. Asi bol po dni unavený..
Už hajá v postielke...

vinifera
20. jún 2010

@nikollette Čo hovorí TP na Sony Ericsson Xperia X10 mini?

nikollette
20. jún 2010

Vie o ktorý sa jedná, ale nestretol sa s ním osobne. My nie sme moc Sony ericsonový, moc nemusíme tie fony...
Ale môže byť dobrý... Kuk recenzie na fony.sk... Ale nevie povedať, kedže ho ešte nemal ani na predajni....

vinifera
20. jún 2010

@nikollette Recenzie som kukala. Aj som dnes videla model - ja fakt mini. Ja tiež nemám Sonny E - takže neviem prehodnotiť. Môj chlap je vysadený na nokie. Ale nič moc v ponuke nie je.

nikollette
20. jún 2010

JA tiež na nokie 😉

mukky
20. jún 2010

ciao 😎

@zuziiiicek17 ,tebe by som sa asi skor dovolala keby som kričala z okna alebo do budára/pre cezpolných-záchod 😀 /