Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

sophie1981
11. aug 2009

no nic, idem ja zalomit k malej, kedze vstavame skoro rano...snad mi raz nikol poradi ako naucit moju dceru spat do 10 rana..... 😉

dobru noc

aaaaaaaaaaaaa...nehadat sa!!

jevel
11. aug 2009

megi a malá už pila normálne ráno dávku kravského mlieka a v pohode? alebo si jej kravské mlieko dávala zatiaľ len tak po troške (tuším si písala zapiť piškotky). stále mi vrta v hlave, prečo grcká len ráno z UM. 😒

yvka1
11. aug 2009

a AR ste neskúšali?pre málú bolo ok to, ale malý zvracal aj z toho-tomu zas je dobré hami s nutritonom.ono záleží aj koľko odmeriek nutritonu dám.napr.teraz na plnú fľašku dávam 7 -raz večer mi došiel a nemala som ďalší tak som dala len 5 a to potom iné šable lietali. on vracal zo všetkých UM, z niečoho menej iného viac

suem
11. aug 2009

Smily ty si podarena 🙂 😀 😀
Najprv o psich gulkach teraz o kakani, ty to tak naturalne opisujes, ze sa mi to hned vybavuje pred ocami 🙂 😀

smily
11. aug 2009

suem
som rada ze ta potesim 🙂 🙂 🙂 🙂 to som len k tej rurke a mrkve pisala 🙂 🙂
no skoda ze nemame fotku ako mala taha Charlieho 🙂 tie jeho oci. 😕 😕 😕 😕

megi93
11. aug 2009

Jevel dávala som jej ho tak, že som jej ním zaliala detské piškotky na takú kašu redšiu a pototm som jej dala zapiť troškou vlažného prevareného mlieka a to bolo v pohode. Ale to ho vypila možno za dve polievkové lyžice, viac nie. Teda ak nerátam to, čo bolo v piškotkach. A napríklad ak má z tohto comfoertu urobenu kašu, tak negrcka ale ked sme jej kašu urobili s obyčajným nutrilonom alebo so sunarom tak ju vyvrátila nakomplet.
Ráno som jej neskúšala dať ešte dávku kravského,. Chcem to vyskúšať zajtra a uvidíme... Dnes sa aj lekár pýtal, či ho nevypije hltavo, ale nie...180ml pije asi 15 minut. A to je ešte zvláštne, že viac ako 180ml ráno nevypije....aj tých 180 vypije len občas.

yvka1
11. aug 2009

no teda tak uvidíte zajtra, na druhej starne aj keď na to kravské mlieko nemám moc dobrý názor, ale ak by to bolo moje dieťa a naozaj by sa z neho nepovracalo tak by ma to asi tiež presvedčilo

megi93
11. aug 2009

yvka aj AR sme skúšali. Aj alergy digestive care. Najprv pila HA, lebo ja som alergička, ale po čase jej prestalo chutiť a nepila ho vôbec. Pediatrička čo sme mali mi povedala, že ona si reguluje a neexistuje, aby jej to nechutilo, že je na teké veci malá (mala 3,5 mesiaca) a keď mi za celý deň vypila dokopy 120ml, tak som sa naštvala a kupila som comfort. A bolo to v pohode. Potom jej to nechutilo, tak sme skúšali postupne všetko, Ale stále vraca. Gastroenterologička nám kázala to digestive, z toho si vždy len trošku grcla pri odgrgnutí a bolo to ok, ale už ho nechcela a odmietala čo i len otvoriť zobáčik :( tak sme prešli znova na comfort a odvtedy ho pije. Až teraz na to vracanie

sasiki
11. aug 2009

ahojte, tak som dlho obchádzala okolo tejto témy, až dnes som ju otvorila, takže baby, rozhodne nie som striktne tabuľková, ale nechám si poradiť....no a moja rada: pomeňte pediatrov 😉

megi93
11. aug 2009

yvka, uvidíme...možno sa povracia aj z neho, ale pototm už fakt neviem čo budem robiť. 😖

mukky
11. aug 2009

ahojte,idem docitat..

yvka1
11. aug 2009

to HA-veru aani sa jej nečudujem-to by som ani ja nepila 😀

suem
11. aug 2009

sasiki co si. To su odbornici 😲

smily
11. aug 2009

no ja by som ani MM mlieko nepila - je to sladke ale detom chuti🙂
megi, tak potom by som to fakt skusila obmedzit len na to nocne krmenie a cez den neviem - nejake polievocky s um a tak.....

jevel
11. aug 2009

megi - no uvidíš zajtra.

megi93
11. aug 2009

yvka ver mi, všetky sú také. Manžel pravidelne ochutnával :D a zhodnotil, že alergy diggestive care je najhoriše a sunar je najlepšie...chuťovo.

yvka1
11. aug 2009

bože vy píšete tak strašne veľa.ešte čítam stránky predtým,kým dočítam, tak potom píšem z cesty. no len som chcela-mne všetci vraveli že mrkva práve zapeká.Keď mal Peťko 3 mesiace a kakal tak že mal ritku krvavú tak mi doktorka povedal že lepšie nnež dať lieky urobím keď mu dám do 1dl čaju 1 lyžičku čistej slivkovej šťavy.on mi ale čaj vôbec piť nechcel tak som mu tú lyžičku dala len tak a za hodinku bol krásne vykakaný a usmiaty.

megi93
11. aug 2009

yvka a jevel, čo je najväčšia záhada, ešte je hore, lebo jej ide zub, vtedy zaspáva okolo 23 😢 a ako tu lozí hore dole, tak sem tam si grcne...a to mala kašu 😖 Tak ja už neviem

bambusko
11. aug 2009

zeny, toto tu si vytlacte a uschovajte pre vase deti, ked budu za 20-30 rokov obchadzat doktorov, aby vedeli, z coho maju tie diagnozy. lebo to si uz ani vy nebudete pametat, co ste do nich vsetko napchali piate cez deviate 😒

yvka1
11. aug 2009

aj hami je dobré-mňam 😀

smily
11. aug 2009

starsia mi minule povedala ze bude pit macikove mlieko - to Junior od Nestle, tak som sa potesila - lebo kravske mi odmieta a fici len na jogurtoch co sa tyka mliecnysňch vyrobkov - kupili sm jej to, som jej urobila za plnu salku - 210ml, trocha si odpila a tak ju naplo ze az... tak nam ta 6erova krabicka stoji pekne v skrini a neviem co s nou. 😢 kamoska to skusila dat svojej dcere aj ta sa z toho povracala...

megi93
11. aug 2009

bambusko maj sa... si tu zle

markiza
11. aug 2009

jej bambusko, to je kratke a vystizne 😀 😀 😀

yvka1
11. aug 2009

inak to grckanie-bábätká majú veľmi slabo vyvinutú tráv.sústavu, takže možno trošku viac pohybu a na nich to pôsobí ako na nás riadny kolotoč po nedeľnom obede 😀

megi93
11. aug 2009

smily toto jedno sme asi neskúšali 🙂 ale ako píšeš, asi by bol výsledok rovnaký. Dokonca aj france lait bolo chvílu v pohode, ale potom ho nechcela. Asi je nejaká fajnová 😀

megi93
11. aug 2009

fuf yvka, to si ma ukludnila...už som sa zlakla, že už aj kaša bude problémová 🙄

smily
11. aug 2009

megi93
to este neskusaj - lebo to je od 2rokov 😉
starsej velmi chutil nutrilon ale od beby mala hrozne bolesti bruska... mladsiu zatial kojim a dufam ze ma nebude hryzt ako starsia a budem moct kojit co najdlhsie

megi93
11. aug 2009

joooj baby, ja by som bola tak rada, keby pila normálne to UM. Neriešiť a neskúšať ako na pokusnom králikovi, že čo je lepšie 😢 A to som sa tešila, ako pototm skúsime to vanilkové a banánové a neviem aké 🤐

sasiki
11. aug 2009

megi možno tvojmu bábätku nerobí dobre striedanie mliek. Všetky značky si striedala za pomoci pediatra??? Lebo sa to nemá len tak vymieňať, každé mlieko má troška iné zloženie a takéto zmeny môžu spôsobiť nemalé problémy. A ak to nie je reflux, určite by som trvala na nejakom vyšetrení. 😉

mukky
11. aug 2009

megi a malu nevysetrili ci nema nedaj boze alergiu na kravsku bielkovinu,kedze vracia stale po mlieku?Aj tam je kravska bielkovina ale mollekuly su tam nastiepene,takze je tam minimalne bilelkoviny,ale je tam