Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
23. jún 2010

Vini, a v máte poradnu každý den? My len stredu poobede pre zdravé bábatká do 15m...
A vážime 11kg 🙂

vinifera
23. jún 2010

@nikollette mali by byť utorky a štvrtky ale každý si tam chodí ak chce - teda okrem pondelkov a piatkov lebo to je tam total katastrofa. Je tu v meste asi 5 pediatrov - ale mám dojem že všetci chodia len k tej našej 😝
Tiež rátam že má okolo 11 kg. Možno nie. No a ja som dnes isto schudla aspon tri čo som za ním behala a lietala. 😅

nikollette
23. jún 2010

A inak čo vravíš na tie očkovania, čo som spomínala nepovinné.. dala by si to????

nikollette
23. jún 2010

otázku aktualizujem aj pre ostatné kočky. Co si myslíte o tých navyše nepovinných očkovaniach, ktoré som spomínala?

leelo
23. jún 2010

@nikollette ja by som skor riesila co z povinnych nedat, lebo na sk je ten kalendar roky nenovelizovany a ockuje sa u nas vela zbytocnych veci. tu v nemecku napr.nemaju TBC ockovanie a celkovo je menej povinnych.
ale:
z nepovinnych som malemu dala rotavirus, lebo je toho vsade plno.
dalej o dalsich navyse zatial neuvazujem.
kebyze byvame v kliestovej oblasti ako napr. zahorie, ta urcite dam proti kliestom...

nikollette
23. jún 2010

Tak ale kliešť moze byť kdekolvek v tráve. Niekto može žiť v takej oblasti a kliešťa nebude mať, a iný pojde do lesa raz za 10rokov, a kliešťa si donesie... nechcem ho moc dopovať očkovaniami, ale ani nič zanedbať 😔
No my sme mali TBC, potom hexu a teraz MMR... A koniec... Až za 6rokov ďalšie.
Malo byť aj v 3. rokoch, ale to rušili nedávno...

leelo
23. jún 2010

@nikollette a zltacku, presnejsie Bcko tu mame povinnu, ostatne typy mu dam, ked pojdeme na exoticku dovolenku

nikollette
23. jún 2010

No tu je žltačka medzi nepovinnými.
Fakt neviem ☹

A ked som si čítala názory v téme odmietnutie očkovania, hm,hm....

leelo
23. jún 2010

ja som tu temu ani necitala, ale tiez si myslim o ockovani svoje. nieje to ziaden zazrak

leelo
23. jún 2010

nerob si z toho stres. ber to tak, ze nejaka prirodzena imunizacia musi byt. aj bez ockovania. ja by som tie dalsie dala, len kebyze idem do oblasti so zvysenym vyskytom napr. zltacky. lebo to svanda nie je. ale s malym babatko tam clovek vobec ist nemusi. ja som sa dala az pred par rokmi, ked som tam cestovala

maatkka
23. jún 2010

co ja viem tak na SVK su povinne len hexa prevenar (po novom) - nad tymi som ja nerozmyslala ze by som ich nedala (odhliadnuc od toho ze su to zakonne ockovania a je s tym straaasne vela problemov s hygienou a socialkou a s nastupom do skolky a tak pod.) a uz len MMR - co je pre mna ockovanie ktoreho sa najviac bojim 😔
o TBC som citala ze uz by na Slovensku ani v CR nemalo byt povinne - ale nejak to nechapem lebo vacsinou sa automaticky ockuje este v porodnici... ale napr. v nasom pripade ked sme byt ockovani v porodnici nemohli tak by sme si uz mali moct vybrat ci ho chceme alebo nie... aj ked dnes som napr. v spravach pocula ze v nejakej bratislavskej nemocnici sa (zase) objavili pripady tuberkulozy...
z nepovinnych ockovani sme mali zatial len ocko proti RVS - synagis... to je veeelmi drahe ockovanie a som vdacna ze ako predcasne narodena ho mala Liluska zadarmo...
rotavirus sme ockovat nedali lebo to by sme museli stihnut do pol roka a to mi prisla Lilu vtedy taka krehka este malilinka - bala som sa vtedy vsetkeho
inak by som rozmyslala nad tym meningokokom a zltackou ale to az ked bude Lilu starsia... mozno neskor aj kliestom - ale kedze viem ze to sa ockuje len proti kliestovej encefalitide a u nas su castejsie skor pripady boreliozy co sa kliestov tyka tak najdolezitejsia je pre mna proti kliestom prevencia...

nikollette
23. jún 2010

Matka v ste este nebolia MMR???

maatkka
23. jún 2010

nikol nie nemame TBC ani MMR... hlavne MMR sa snazime oddalovat ako to len ide... chceli sme po 2. roku ale radsej az po 3.

saskarisko
23. jún 2010

Ahojte,
@mukky - uz sa kakanie polepsilo ? 😕 ad mena u mna bola Alexandra od mojej 18. no, kto mal vediet ze cca o 12 rokov to bude take popularne meno, ze ? 😖 a pre chlapca bola druha alternativa - Martin. ale vzhladom na to, ze uz deti neplanujem, toto riesit nemusim (dufam) 😅 😀
@nikolette - zltacka B je povinna v ramci hexavakciny, nepovinna je A. Ja idem dat maleho zaockovat proti A pred nastupom do skolky. klieste ee (tie sa preockovavaju kazdy rok), a v ramci mmr vakciny nejdem dat doplnok kiahne, proste chcem, aby si tymto deti presli same. a navyse ockovanie maju naozaj len tu hepa A (co zvazujeme, ze si dame aj my dospelaci pichnut)

nikollette
23. jún 2010

A to sa môže takto oddalovať? Mne povedala doki že medzi 15 - 17mesiacom by sa malo stihnúť 😕

vinifera
23. jún 2010

No ja sa tiež MMR obávam. Nič dobré som tu na koník nečítala. No a ešte ked máme taký ekzém ako máme 😕 Neviem neviem. UVidím čo zajtra povie dokina.

nikollette
23. jún 2010

A prečo je to také obávané? Neštudovala som bližšie. Môžete upresniť 🙂

maatkka
23. jún 2010

ono na toto ockovanie (MMR) vraj nie je urcena nejaka horna vekova hranica... ale lekari to vacsinou ockuju do 18. mesiaca... no nam ani dr. (neurologicka) neodporucala zive vakciny aspon do 2. roka... a poznam odtialto z MK chlapceka ktoremu neurolog "povolil" toto ocko az v 5,5 roku... pre mna - cim neskor tym lepsie... uvidime ako dlho sa nam to podari natahovat... ale uz teraz bojim bojim... 😔

maatkka
23. jún 2010

no Nikol su na to proste rozne reakcie... lebo je to zive ockovanie... nie ako hexa alebo prevenar ktore sa ockuju uz protilatkami... a vraj cim neskor sa ockuje tym lepsie to telo znasa...

saskarisko
23. jún 2010

@nikollette - kuk temu mam autisticke dieta
@petka35 - co sa tyka spanku, mala prespala az 1 noc celu, inak je hore 2-3x za noc, a to niekedy nadranom skace ako jojo, a ked zaspi, zobudi sa jej bracek 😅 . kebyze papala len o 23.00 skacem 1,20. lebo takto spaval drobec, a okolo dvoch rokov bez problemov prespal celu noc

nikollette
23. jún 2010

A tie reakcie by mali prepuknuť do kolkých dní??? 😕

maatkka
23. jún 2010

tak tie "bezne" reakcie ako su vysoke teploty vysyp (ktore su u MMR vraj castejsie ako u nezivych vakcin) tusim okolo nejakeho 7. -14. dna? neviem presne...
ale ja sa bojim inych reakcii - nikol nechcem to tu rozpisovat a radsej ani nic necitaj - ono je to (u zdravych deti) fakt veeeeelmi zriedkave...

nikollette
23. jún 2010

😕 no si ma vystrašila 😕
Hm, takže až ked prejdú cca 2 týždne a nebudeme mať žiadnu reakciu, si môžem povedať že to máme za sebou 😒

saskarisko
23. jún 2010

@nikolette - fakt je to min. percento mozno promile deti, ktore maju s tymto ockovanim problem. fakt sa toho neboj. nas caka toto ockovanie v juli, a potom bude konecne kluuudd az do 3 rokov

nikollette
23. jún 2010

Saskarisko dík 😉
A čo v 3rokoch? Nám to v 3rokoch zrušili 😒

nikollette
23. jún 2010

A ked problémy z tohoto MMR očkovania, tak aké? Aké zvyknú byť tie obávané reakcie?

saskarisko
23. jún 2010

@nikolette - v 3 rokoch hepa A, pred nastupom do skolky

nikollette
23. jún 2010

Okrem horúčky, či výsypu...

nikollette
23. jún 2010

Aha jasné 😉

leelo
23. jún 2010

ockovanie ma rodic ako zakonny zastupca pravo odmietnut. a ak budu robit problem v skolke, tak na to su zakony, nesmu dieta diskriminovat kvoli tomu.
my sme za rotarix platili 2x90 euro, cize je to aj biznis.