Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

leelo
24. jún 2010

@vinifera to je presne to. poznaju 100 druhov cumlov, ortodonticke, proti SIDS, take co su UPLNE ako bradavka 😀 poznaju flase avent, take a onake, ale nevedia nic o dojceni, nezbieraju o nom informacie, lebo sa nepripravuju na materstvo, ale na vybavenie domceka pre babiky.
v tomto zohrava ulohu masivna kampan - vsade sa na teba valia reklamy na flase, dudle, UM... preco sa predavaju v obchode babiky s mini flastickou? ved to je hrozne a je tym vsetko prelezene.
ak mamina nevie, kde info hladat, mal by jej ich dat gynos, mama, svokra. ale tu ani neni generacna kontinuita kojenia, neexistuje odovzdavanie skusenosti, lebo nase mamy nekojili.
s tym suplementorom si ma pobavila. my sme ho pouz asi 2 mesiace a zdal sa mi teda najlacnejsi spomedzi vsetkych tych flias, dudlov, sterilizatorov na flase. aspon vidis ake maju ludia hodnoty mimo. na flasu sa im peniaze zda samozrejme dat, ale suplementor je uz nieco navyse a draheeee.
ja vidim vplyv reklamy aj vo vete: "nadalo sa mi kojit" - to vyrobcovia UM rozsiruju, ze ak sa raz neda, tak sa neda, ved skuste nase produkty...

vinifera
24. jún 2010

@leelo inak ten môj kamarát je presne takýto - absolútne zmagorený z reklám. Už pre pôrodom nakupených milion fliaš, cumlov, klobúčikov! atď. X vecí ktoré sme my nikdy nemali a sme tu 😉 Na jednej strane nemajú extra veľa penazí (asi ako každá rodina s hypotékou na krku a malým mimi doma) ale nakupujú také kraviny až sa mi rozum zastavuje. A ved tie cumle presne ako bradavka su v reklame ... Tak musia byť dobré. Tak som sa ho pýtala či malému kúpia aj krabičku cigariet - ved je tiež v reklame - tiež musí byť dobrá 🙄 Ale lacnú radu zadarmo využili až ked sa už takmer kojiť nedalo 😔

vinifera
24. jún 2010

lacnú radu zadarmo - už som aj ja zmagorená - radu zadarmo ....

cestovatelkaandrea
24. jún 2010

@leelo ako keby som seba pocula, to co pises. niektore mamicky zabudaju na svoj materinsky instink a radsej si nechaju vygumovat mozog... ale najlepsie je ked ti radi zena, ktora nema skusenosti s detmi a hovori ze si zla mama, lebo napr. nedas dietatu krupicovu kasu ked ma dieta jeden rok.

lenka_66
24. jún 2010

caute ,
sme ok , vecer sa zastavim

mukky asi spite cooo? idem k fazuli 😀 😀 😀

mukky
24. jún 2010

@lenka_66 jéj ahoj moja,asi telepatia,som ti chcela dnes pisat akurat ci ste ok ked sa tak dlho neozývas.. 😀 kedy ides?chlapi spia 😀

leelo
24. jún 2010

@lenka_66 super, tesim sa. btw co je fazula? 🙂

leelo
24. jún 2010

@cestovatelkaandrea andrejka, presne, je to zabijanie materskeho citu a este aj s pozehnanim pediatra.
ja som teraz nasla temu male miminko, lebo som si myslela, ze B je maly. no figu!
pise sa tam o detoch co maju 6kg v roku. mama kojila, ked nepriberal, tak v 3.mesiaci hned na UM, ale ked nepriberal ani potom, tak uz ju nevratili ku kojeniu napr. uz to nechali tak, lebo UM je vseliek a zazrak a ked to nejde s nim, tak uz je to priroda, genetika a neda sa s tym NIC robit. zaujimavy pristup! 😖

mukky
24. jún 2010

@leelo ja som toho veľla nevedela ked som porodila,net sme este nemali a z kníh som sa až tak vela nedočítala.. 😔
inak S mal velmi silný sací reflex,často ale plakal v porodnici..bol určite hladný,dr mi povolili kojaiť max 30 minut z jedneho prsnika..
este v porodnici mi ho zvázila známa kolko vypije na jedno kojenie/vraj 30 ml co stačilo/

ja uz vobec neviem tie váhy malého,ale po porodde doma schudol ako každe bábo,ale nepriberal...dr po prvej navsteve povedala ze o asi 2 ci 3 týzdne poradna,ked som dosla,zhukla na mna ze S nepribral,ze som uz davno mala prist,teda len minimalne..ze mám dať UM a ja hlupa som ho nechcela trapit a dala som,asi som mala kojiť castejsie 😔 ,ako je mozné ze nepriberal,ked neexistuje vraj slabé mlieko..
takze plne som kojila len mesiac,potom som mu dala tusím 30 alebo 60 ml UM a zaspal mi na 4 hodiny 😲 😕 ,takze som si s nim pospapa konecne,pred tým spinkal len 10-15 minutovky

neviem kde bola chyba,jedla som sice malo,pila som dosť..

mukky
24. jún 2010

@leelo 😀 😀 ja som povedala lenke ze kde chodím s malým pred casom,a ona nieco také mi odpisala ze tam bola,ale videla len nejake 3 fazule či čo 😀 ,krícky tým myslela,je to take velke priestranstvo a tam su nejake kricky 😀

mukky
24. jún 2010

ale sestra mala krasne naliete prsniky a mlieka si odsavala pozehnane,ja nie...sestra ale asi po mesiaci skoncila 😔 ,malá sa nevedela prisat tusim,stale zaspavala,mali zltacku aj sa vratit museli do porodnice

mukky
24. jún 2010

no a mala som strasnu infekciu,som kojila vzdy s placom a bolestou,ale som to nevzdavala.ale za vsetko moze ta krava dr maleho

leelo
24. jún 2010

@mukky mrzi ma, ze si mala taku pomoc-nepomoc. vies, tam moze byt asi milion pricin. sak vies ako sme sa trapili my a nakoniec to bola uplna prkotina...
lekari namiesto kontaktu na laktacnu daju recept na um. je to nefer voci detickam.
casto sa stretavam s tym, ze nepriberaju miminka, ktorych mamky maju az prilis mlieka. dobry paradox, co?!
a je jasne, ze um ho uspalo, je totiz daleko tazsie na travenie ako mm. predstav si seba ako zaspis po 3-chodovej veceri. problemy so spankom maju aj deti co priberaju krasne, ved pozri na tomiho od vinifery..
niekedy staci len zmenit polohu pri dojceni, prisatie, ci upravit spankovy rezim a babo priberie za tyzden to, co predtym za mesiac ☹
je to velmi jednoduche, ale pritom tak zlozite si presadit v dnesnom svete marketingu um

mukky
24. jún 2010

aj násmu Savierovi ta tupá dr stiahla nasilu a nasucho pindurika ☹ ☹ ,vtedy zmodrela mu ousa od bolesti na ten jeho strasne uboleny vyraz v ovciach nikdy nezabudnem...a to ma neupozornila na to,povedala ze ide skontrolovat semenníky,a odvtedy sa nechce prebalovať ☹ ,si to pamatá... ☹

mukky
24. jún 2010

@leelo no ako pises,je to smutné...a zaspal z toho presne ako píses,viem..to je ako s kašami presladenými,zatazia zaludok a deti su otapené 😝

mukky
24. jún 2010

@leelo ale stastie bolo to,že som kojila 13,5 mesiaca 😅 ,čo je zázrak,pretoze deti ktoré už poznaju flasu ,prsník odmietnu...a dávala som aj UM

leelo
24. jún 2010

aj to - kojenie nema boliet, lebo s bolestou sa ml.tazko spusta... ☹
a segrinho kojenia je velka skoda. hodnoty bilirubinu totiz uzko suvisia s prisunom mm, ktory babo ma. a ked sa dobre neprisavala, nemala dobry prisun a zacarovany kruh.
ale povedz mi kolko je takych pripadov, ze pediatri vsetko znicia? moja mi v 2.mesiaci dokonca dala celu pikslu um zadara!

leelo
24. jún 2010

co ty lekarom sibe s tou predkozkou?

leelo
24. jún 2010

@mukky mozno bez flase by si kojila dodnes. ale ajtak super vykon, kazda kvapka mm sa pocita 🙂

leelo
24. jún 2010

kde je zuzicek? 😅

mukky
24. jún 2010

mna strasne boleli bradavky,prisahám ze radsej este raz cisarsky a tie bolesti ako takto kojit som vtedy vravievala aj tak to cítila...malý mal soor a tá blbana mu dala karciogennu violet fialovu vodicku 😠 ,soor mu nemizol a potom som sa docitala v knihe ze to mozu byt prsniky tiez nainfikované...boli bolavé strasne a cervené/bradavky/

som to povedala dr a ona ze to NENI PRAVDA 😕 😕 a ani mi na nich nekukla,co mohla,nie?

som jej opovedala ze su nejake tablety na soor/zaganila na mna,predpoisala/ a si predstavte malý na druhy den bez sooru a moje bradavky prestali bolieť 😅 ,takze takato suoer dr je,preto jej nedoverujem..mala som zacat s polievkami v 5 mesiaci 😕 😲

viete si predstavit strach z kojenia,kazde 3 hodiny strasná ostra bolest pri prisati?som bola zufalá

cestovatelkaandrea
24. jún 2010

Nasmu malemu predkozku dr. nestahovala. povedala, ze do puberty ma casu dost. vraj ked bude starsi bude si to chciet urobit sam. inak on si ho sam sem tam natahuje aj teraz ked je bez plienky ale len smerom von 😀

mukky
24. jún 2010

a sám sa odtsavil na dovolenke v Chorvátsku ☹ ,poslední dni sa zacal smiať z mojich ciciek 😀 a buchal do nich a náramne sa na tom bavil ako mi lingaju 🙄 😀

mukky
24. jún 2010

idem hajať, 😀 ,vonku je otras a ani sa mi nechce nikde ist dnes,ked malý vstane nech sa mu mm venuje ja budem spať az do rána 😀 papa

leelo
24. jún 2010

@mukky je to zanedbanie co tvoja dr.spravila. mala si sa tesit a nie bat sa toho 😒
no pri 2.babatku uz si ju pekne podas! 😉
a co tie polievky? pocuvam o tom, ale neviem ako to robia, akoze vyvar? a od 5.? ja som uz pocula, ze od 2. 😀

mukky
24. jún 2010
leelo
24. jún 2010

@cestovatelkaandrea dufam, ze ani tu sa nam nikto nebude do toho rypat. iked nezalezi na krajine - co dr. to nazor. niekedy fakt bizarne nazory na predkozku 🙄
maly je zlaty, typicy chlap 😀
kedy bezis ten halbmaraton?

mukky
24. jún 2010

@leelo veru ☹ ,bolo to pre mna utrpenie ☹ a to asi 2 mesiace??uz ani neviem ☹ ,mm ze nech to vzdám..ale nie,stalo to za tu bolesť 😅

hej,vyvar 😝 a ja ze ee a ze aj kojim....proste ťapa dr,odvtedy sa ma ani nepýtala co malý je a neje,asi ma spoznala ze som trosku zbehla v niecom,len mm povedala nech mi zakáže net 😀 😝

este ze mame tu znamu dr..sice ju tak velmi nepoznam ale aj s tym kakom som jej volala..a S vcera kakal aj vecer,s placom lebo sa bál ale skor to bola hnacka...a zaspinkal neskoro az okolo 22 preto