Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

alexa21
20. júl 2009

no, idem aj ja do hajan...toto moje sidlo trapi 3.zubok, urcite ma caka tazky den 😝
tak vam prajem bruuu nocku a hadam sa tu zajtra dostanem 🙂

kami68
20. júl 2009

bejbypd dakujem 😉 ,no mohla so nezareagovať?.Aj ja prajem všetkým brúúúúú noc 🙂

ivi1
20. júl 2009

☹ ☹ ☹ tak,tak,tak už ich ignorujte lebo sa tato tema pomaly meni na velky blivajz 😝 inak chutnali ste MM si myslim,ze chut uplne hrozna a je to najlepsie pre deticky 😀 😀 😀

PS: tekvica a spol. robite sa tu ake ste mudre a neviem co a pritom si ani neviete zalozit svoju temu takze vam poradim:

1.kliknete si hore na "zacni novu temu" 2.napisete nazov temy napr. "tabulkova tekvicka" 3.napisete text prispevku,no to vam ide myslim,ze netreba radit 4.kliknete na OK,vytvor temu
Huraaa a mozete si v pokoji medzi sebou vypisovat 🙂
Dobru nocku 😅

paskova
21. júl 2009

Ahojte netabulkove maminy 🙂 som velmi rada, ze aj takato tema sa tu vytvorila, lebo niekedy som si pripadala ako pripecena, ked som citala iba tie tabulkove kecy. Ja mam dve deticky, ked sa my pred deviatimi rokmi narodila Natalka internet som nemala, o konikovi ani nechyrovalo 🙂 takze my radili iba moje kamosky ktore mali starsie deti. Natalka milovala byt v choditku, papala doma varene jedla, vyrastla z nej krasna slecna, ktora nadherne tancuje. Sophi je uz "ina kava", stale nieco nuram v casakoch a na nete som doslova zavisla. 😉 varim iba obcas, lebo jej najviac chuti ten blivajz z obchodu, ziadne vycitky si ale nerobim, mam kamosky v zahranici, ktore davaju iba to, a deticky im krasne rastu. Do choditka ju tiez davam. Este nema ani 8 mesiacov, krasne stoji, dokonca robi prve kroky. Tabulkove maminy sa mozno chytaju za hlavu, ze je to skoro, ale ako ju mam zastavit, a vlastne preco by som to robila?

matuskovamamina
21. júl 2009

zbytocne sa rozculujete, toto je verejne forum, kazda ma pravo na nazor...ale niektore si ho zasomru pred pc, ine ho sem napisu....take su mamicky...a vlastne vsetci ludia...
musi vam byt jasne, ze ked niekto zalozi temu Milujem ovocie, tak sa najde dalsich tristo ludi, ktori budu nesuhlasit, lebo miluju zeleninu.....radsej sa venujte tomu, o com je tato tema a nechajte sa vyjadrit vsetky/viete, toto je demokraticka krajina, kto nerozumie, wikipedia je tu pre kazdeho/....lebo ak to takto bude pokracovat dalej, admini vas zamknu a potom mozete pisat do lamparne....

jankapiknova
21. júl 2009

matuskovamamina to krasne vystihla 😉

chasencha
21. júl 2009

bre raaaanko 🙂 no kym som vas docitala aj mi kava vychladla 😀

mmmm dnes budeme mat na obed cestovinky s rajcinami,mojej eme chutia rajciny co som prekvapena,lebo skusala som varit bez rajciin,kedze do roka vsade pise ze nie a nechcela mi to,vsetky flasticky ale papala a kukam zlozenie ze rajciny,tak som skusila dat aj do vareneho a aha ho 🙂 papa ako o zivot ale tak nemozeme mat kazdy den paradajku 😉

teraz spi,tak si tu mozem v klude posediet 🙂 pracka perie,riad umyty,postele upratane,ja mam na obed pizzu,(nechce sa mi stat v tom teple pri sporaku 🙂 )aj nazenik napustim nech sa ema nepoti ako jej mamka a potom fuuuuuu vonku 🙂

inak baby prevarate este vodu?lebo ja som sa v poslednom case pristihla ze niekedy ani nie...ale len vtedy ked nemam prevarenu uz ochladenu a ema smadna... 🙂

lucijja
21. júl 2009

ahojte netabulkacky 🙂 Tak ja som uplne netabulkova, ale bohuzial manzel a jeho rodina su vsetci totalne tabulkovi. Nastastie som povacsinu casu sama a tak sa riadim sama sebou. Moja mala nema este ani 4 mesiace ale uz jej varim mrkvu, ochutnala uz aj vyzivku a na veceru kasicku. Od narodenia sme na nutrilone ale teraz mi ho zacala papat malinko tak som ju uz zacala prikrmovat lebo malo priberame. A je spokojna. Tak isto sa stale taha do sedu, tak jej to dovolim. Nenechavam ju samozrejme sediet, ale ked ju mam trebars na kolenach a taha sa tak jej na chvilku pomozem. Dostane co chce a basta. 🙂

markiza
21. júl 2009

matuskovamamina, spravne si to vystihla 😵

dadex
21. júl 2009

Pobavilo ma nasledovne: " argument, ze ved my sme jedli co vsetko ako babetka a tu sme- ano, tu sme, ale s akymi nasledkami , alergiami, ktore sa prejavia aj v 50- tke..." Hlavne to, ze v 50-tke. Co mi zaruci, ze nedostanem alergiu? Mozme postavit x deti vedla seba a jedna skupina bude jestl zdravo a druha vsetko a cudovali by sme sa, kolko z ktorej skupiny dostane alergiu. Preco male deti maju rakovinu? Z MM? Jedla matka pocas kojenia nezdravo? Treba sa riadit zdravym rozumom a nic neprehanat.

miskinadamko
21. júl 2009

matuskovamamina, ja s tým nesuhlasim co si napisala, pretoze zkladatelka tejto temy jasne napisala aby mamicky kt. nesuhlasia sem neprispievali, a kde inde ste videli na Mk pliest sa do temy kde vas nechcu a miesat hrusky s jablkami, ved ani do terminov, regionov, ci vybavy nikto nevstupuje,kto s tým nema nic spolocne, tak potom sa chodte motat blavacky-kosicankam, jnuarovky julovkam, a uvidime ako to tu dopadne. je tu okruh mamiciek kt. sa to týka, tak preco by to malo byt v tejto teme inak??? kazda nech si vyberiet temu ku kt. ma co povedat.naco sem chodia provokovat tie, kt. su uplne mimo temy, nech si otovria super tabulkove maminy a nech chodia pripsievat tam, a nech tam chodia tie co si rozumeju. V tejto teme ide o to, ze sa tu stretavaju maminy rovnakeho zmyslania. napr. ze ked je na UM napisane dajte 5-6 lyziciek davky tak ked daju 7 lyziciek naaahodou o jednu viac, tak histericky neutekaju vyliat cele mlieko aby nedajboze, neublizili svojmu dietatu. tu nikto nepise ze by v 8mesiacoch krmili dietata s chlebom so slaninou.

jevel
21. júl 2009

matuskovamamina trafila klinec po hlavičke. baby založili ste si zaujímavú tému , tak si ju nekazte a nebudete musieť počúvať "tabulkové keci " 😉

markiza
21. júl 2009

miskinadamko, vsade kde len na mk pozries sa miesaju nazorovo odlisne maminy, aj na diskusiach s rovnakym mesiacom narodenia ci v regionoch. tak preco myslis, ze to tu bude inak???? verejne forum je raz verejne forum a pisat sem nikomu nezabranis a uz najmenej tym osocovanim. maximalne tak dosiahnete zamknutie temy... skuste mama a ja, tam su sukromne diskusie 😉

sirinka
21. júl 2009

do tejto temy uz nema vyznam prispievat... 🙄 to je hrozne ako sa spravate a bohuzial vacsinou tie netabulkove...

jevel
21. júl 2009

miskinadamko - nemáš celkom pravdu , ja sa zapájam aj do iných tém, lebo občas natrafím, že kecajú o niečom čo je pre mňa aktuálne 😉
a keď nebudete preberať "tabuľkové"verím, že nebudú reagovať 🙂

cestovatelkaandrea
21. júl 2009

sirinka nevzdavaj to, mne si nahodou vcera dobre poradila 😉

cestovatelkaandrea
21. júl 2009

martao prepac ale nesuhlasim s tebou. podla mojich skusenosti je vela ovocnych vyziv este prisladenych. maloktora firma ju pripravi bez dodatocnych cukrov. takze aj ja som musela dobre vyberat kym som nasla take co su bez dodatocnych cukrov. keby som mala moznost tak ti dam okostovat masovo zeleninove prikrmy ktorymi krmim syna a vobec nie su jednotvarne. brokolica chuti ako brokolica, karfiol ako karfiol.... a vyber je pestry takze syn nema urcite jednotvarnu stravu. jedine vyzivy ktore nekupujem, su tie kde su ryby, hryby...
neviem aky je vyber vyziv na SR tak nemozem sudit ake mate tam, hodnotim len to, co mam k dispozicii ja

suem
21. júl 2009

miskinadamko vy robite selekciu kto smie a kto nie, prispievat do temy 😲
Fiha a a aka je podmienka? Dieta od 3 mes. na kasi, vyzive, dospelackom jedle ci podla toho ze len suhlasia a suhlasia co zakladatelka a jej verne napisu? Jaaaj tak to nie je diskusia 😲
Mimochodom ako som precitala par stran prispevkov od mamiciek, kt. sa hlasia za "netabulkove" tak 90% je uplne normalna, komunikativna, nezadrapciva.

A potom dalsia skupinka, ktora ma ako ciel vyhnat vsetko co nesuhlasi, ale o tom diskusia nie je moja mila.
Ved ked neveris tomu ze nevhodna strava a ine aktivity sposobuju zdravotne komplikacie, tak ti to nikto neberie. Ved sa tym riadis, s plnym vedomim a svedomim, nikto ta neosocuje, len ty nesies nasledky tvojich cinov.
Tak sa schladte a nevyrabajte problemy kde nie su, lebo sa chudata adminky nedomazu 😀 😝

miskinadamko
21. júl 2009

jevel asi mas pravdu 😔 , myslela som to skor v takom zmysle ze ked niekto napise vo svojej teme napr . v terminoch ze dava dieatu nieco s cim ostatne nesuhlasia tak si to povedia tam, kazda normalnym sposobom, a nepriruti sa im tam mamina s inej temy a nerozdava tam mudre rady... a ide tu aj o to ze ked napr. je mamina kt. plne koji a odmieta dokrmovat a je spokojna ona aj dieta tak je to v poriadku a nikto s netabulkových jej nezacne do toho mudrovat ze ci sa zblaznila, ale ked akoze netabulkova mamina prestane s urcitých dovodov kojit zacne napr. davat UM ale napr. tomu je spokojne baby aj ona, tak sa ozve 300kojacich a zacnu ju deptat a povazovat za menej cennu. a samozrejem ze je toto verejne forum, ale za tým si stojim ze kazdy by sa mal vyjadrovat k tomu s cim ma skusenost alebo ma k tomu co povedat, a ked je tato tema pre osoby kt. sa to týka, naco sem prispievat vecami kt. idu mimo a vyrabaju len konflikty

markiza
21. júl 2009

ved prave, ze vsetci sa tu vyjadruju k tomu s cim maju skusenosti a k comu maju co povedat.... len maju odlisny nazor, ty ho bud beries alebo nie.

miskinadamko
21. júl 2009

suem prave som to pisala, a napisem to este raz a posledny tato tema nie je pre maminy kt. by vyrazným a nevhodným sposobom porusovali pravidla zdraveho stravovania, alebo zanedbavali vychovu, ide tu o to ze sa neriadia do detailu navodmi na pouzitie, hovorim napr. aj o situacii ked mamicka siloumocou nuti dieta nasilu jest lebo v knizke je napisane ze ma zjest 30gr. a podobne, teraz nehovorim o vynimkách kt. deti maju problemy a su doslovne nutene to robit, hovorim vo vseobecnosti, viac tieto veci nekomentujem, lebo je to pravda, ked sa prestane na tieto pripspevky reagovat tak bude, mozne normalne pokracovat v diskusii

avanka
21. júl 2009

Tak aj ja som asi netabulkova 😀 maly mi v sobotu v Ikei jedol z Pittypanny zemiaciky a tak mu chutili.....sem tam mu dam aj zemiak, ktory sa varil v osolenej vode, ale inak si davam na stravu pozor....nic sladke nehrozi najmenej do 2 rokov........

zoeno.1
21. júl 2009

ahojte,nezapojim sa do vasej zabo-mysej vojny,ale mam jednu otazku na "netabulkove" maminy.......davate UM aj ked uz je otvorena krabica viac ako 2 tyzdne?dik za odpovede 🙂

zoeno.1
21. júl 2009

oprava: ...zabomysej... 😀

miskinadamko
21. júl 2009

zoeno,tebe vydrzi tak dlho UM? ja davam len rano a vecer a 2 týzdne mi teda este nevydrzalo

miskinadamko
21. júl 2009

a preco sa pýtas lebo na krabici je snad napisane spotrebujte do 2 týzdnov??? 😀 😕

janocka
21. júl 2009

baby - diskutujte, prosim, k teme.... nehadajte sa, nerieste kto ma aku gramatiku a neodsudzujte "tabulkove" mamicky, pretoze to vedie k zbytocnym sporom a ak budete takto pokracovat, temu zamknem....

cestovatelkaandrea
21. júl 2009

ahoj zoeno, neviem ci ja som netabulkova mama, len preto ze krmim syna aj prikrmami z flasticiek. ale v tvojom pripade by som ja na mojom mieste mliecko nepouzivala ak moze byt otvorene len dva tyzdne. inak ja pouzivam mliecko ktore moze byt otvorene jeden mesiac a dovtedy ho miniem aj keby som nechcela.

roka96
21. júl 2009

chasencha.. preváram vodu synovi nepreváram sem tam, ked niekde sme alebo pod.. ale to mu dám dojčenskú vodu..
pravda je, že vždy sa nájde viac názorov na vec... len ide o to, ako to dotyčný podá... myslím, že každá matka sa snaží dat to naj dietatku a strašne ho miluje... a ja tiež robím určite vela vecí zle.. a dám si poradit, ale rady typu, ty si hlúpa, a si normálna a pod mi prídu trošku pod úroven... aj ked mám trebars ten istý názor. keby ho dotyčná povie inak, možno by nevznikli hádky a tak podobne.. možno by sa o tom normálne diskutovalo a človek by si uvedomil, že aha to robím zle skúsim inak..
možno do tejto témy nepatrím, lebo strava je u nás skoro tabulková.. ja skor vo výchove nie som tabulková..syna uspávam na lopte, snažím sa ho vychovat podla seba a nie podla knižky nechajte plakat zaspí, alebo tak podobne... ale nepotrebujem sa hádat... fakt myslím, že svet je krajší bez hádok.., či nie??

chasencha
21. júl 2009

zoeno mmm tak dlho mi asi este UM nevydrzalo,vacsinou tyzden a pol vydrzi ale myslim si ze v pohode by som ho dala,teda pouzila 🙂