Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
1. júl 2010

@zuziiiicek17 v brokolici je aj veľa vápniku 😎

nikollette
1. júl 2010

Leelo, ani ja, čiže tiež súhlasím 😉
Ani nepoznám dokinu čo by preventívne len tak brala krv... Nám keby povedala že urobí odber, by som sa normálne zľakla, že čo sa jej nepozdáva. Ani pediatri mojich známych neberú preventívne.

mukky
1. júl 2010

@nikollette ty si číslo 😀 😝
zdravá vyvážená strava 😀

ja som este len teraz spapal výzivu a pijem kávu a dingo uz vysiel zo stolicky,mám poo vegete 😝 🙄

leelo
1. júl 2010

@nikollette dokedy bol maly zlty? nas tak do 3.mes. vraj je to norma

mukky
1. júl 2010

@nikollette a teraz už chrisko nie je žltučký?lebo na niektorých fotkach sa mi zda zltucky trosku

mukky
1. júl 2010

si predstavteeeeeeeeeeeeeeeeeee,S vstal asi o 6.15 😝 a to este v noci som ho nechtiac zobudila,hore bol asi hodku a chcel ma pri sebe....tak som mu nahadzala lego do postielky a on sa v postielke hral do 11.tej 😕 😕 a to som uz ja vstala 😕
som podriemkávala,obcas som mu daco povedala,alebo nieco chcel nech mu poskladám ale bol v postielke tolko hodín a hral sa 😕 ale som vacsinou pospávala

nikollette
1. júl 2010

Leelo, aj náš. Ale nie je to norma, je to už troška dlho, ale stáva sa. Klasická novorodenecká žltačka, väčšinou prejde do 2 týždňov, max mesiac... Ale občas to trvá troška dlhšie 😅
Najprv to dokina neriešila, cca do mesiaca a pol, ale potom nás už poslala na Kramáre, že z čoho to tak dlho má...
Nepoznám nikoho okolí kto by mal tak dlho. Aspoň vidím že nie sme sami 🙂
Tam mu brali každý týžden krv z hlavičky, chudiatko ani neplakal. Sestričky aj lekárka vždy že on je taký dobručký.
Ale bol aj anemcký a na to sme brali vitamíny. Na žltačku len čierne uhlie, a pobyt na svetle. Inak nič.
Ale robili mtesty na Gilbertov syndróm (to je ked dieťa býva žlté, v podtstate by to mal naveky, nič vážne, len by pri väčšom hladovaní či záťaži, mohla byť jeho pokožka nažltlá) ale to sa nepotvrdilo...
Nakoniec sme vydedukovali, že to mal z toho že sme mali iné krvné skupiny, a ťažký pôrod VE, z čoho mal modrinku na hlave čo kým sa mu vstrebala a celá vylúčila, bol žltý.

nikollette
1. júl 2010

Mukky nie je. Je biela ako stena 😀
Ale je pravda, že teraz ho už troška chytilo slniečko, aj keď ho natieram, iba velmi jemne na tvári, takže je troška snedý 😵

nikollette
1. júl 2010

Mukky na ktorej foto sa ti zdá žltý, ukáž prosím. Chcem okuknúť 😅

leelo
1. júl 2010

@nikollette mne povedali v porodke, aj sestricka, co nas chodila pozerat domov, aj pedka, ze to je uplne v poho, aby sme si nerobili starosti. dokkonca mi vraveli, ze oci mu budu po par tyzdnoch zltnut a tak aj bolo.
my sme to neriesili , az potom po 4.mesiaci sme sa spamatali - on uz vobec nie je zlty! 🙂

mukky
1. júl 2010

@leelo cola a fanta spolu 😝 mam rada oboje ale toto asi eeeee 😀
ja pijem sladke uz par rokov minimalne ale nepomaha nejak 🙄 ,pijem len cistu vodu 😝 😝 😝 a teraz tie caje na odburanie tuku ,chudnucie 😀

ale v rakusku alebo v nemecku sa pije aj pivo so spritom nie?ako sa tomu nadáva?som zabudla

leelo
1. júl 2010

@nikollette nie, nie ste sami. len tu je k tomu zase iny pristup. a aj my sme mali VE porod 😉

nikollette
1. júl 2010

Leelo, tiež si myslím že by mu to prešlo, ale bol aj anemický a aj kvôli tomu sme tam chodili.
Ale vieš mohlo to byť aj to ten Gilbert syndróm. Že to zvyknú mať deti... Tak pre istotu poslali krv na ten test, ale bol negat 😉

nikollette
1. júl 2010

To vážne??? A kvôli čomu VE?
ja som nevládala vôbec tlačiť, som bola nadopovaná EPI, čo som si sama pýtala... 😝

jojina11
1. júl 2010

@roka96 ahoj, neviem koľko má tvoje bábo, ale ja mám dcéru, ktorá ma dva mesiace, a nepriberáme podľa tabuľky,keď sa narodila mala 2750 a teraz má 3800, vraj je to málo, ale odkedy som svojej doktorke povedala, že mi tými svojimi rečami o neprospievaní znechucuje dojčenie, čo ju dosť prekvapilo/že som sa odvážila/ 🙂 🙂 od vtedy mám pokoj. Snažím sa zostať v pokoji , nestresovať a hlavne dať mojej maličkej veľa lásky

mukky
1. júl 2010

@nikollette nikuška na viacerých sa mi zda zltucky tak neviem ako ich mam oznacit..ale mozno len zle sfotene a uz davnejsie som sa ta chcela spzytat na to...moj je bielko ako ja tiež..

nikollette
1. júl 2010

Jój to potom zlá osvetlená žltým bleskom fotka 😉
On bielučký úplne 🙂

mukky
1. júl 2010

nedávno S spapal 2 chleby s lučinou a skoro polku salátovej uhorky 😀

nikollette
1. júl 2010

Pre porovanie čo je to žltučký 😅

nikollette
1. júl 2010

Bodze, vyzerá tam ako malý mulatko ked mal 9dní 😅

leelo
1. júl 2010

@nikollette k tomu G. syndromu - nieco som citala, zle vraj to musi mat aj ine prejavy ako zvyseny bilirubin...

no ja som mala tiez epi, ale vraj to bolo ok, len som podla nich prilis uzka v tom vnutornom panvovom rozmere a maly sa tam zasekol tesne pred branami 😀
na epi nedam dopustit. ked mi ju pichli, rodila som uz 12 hodin skoro. aspon som si trocha oddychla

nikollette
1. júl 2010

EPI je super, ja neviem čo sú kontrakcie 😵 😵 😵
A to som si ju vypýtala ešte 3minutypred samotným tlačením, čo som už nemala, ale bála som sa bolesti, tak som oklamala PA, že ešte necítim tlaky na konečník, že si ešte prosím EPI 😀 A pritom som už niečo cítila 😕

leelo
1. júl 2010

@nikollette dobre porovnanie 🙂
pozri, aky zltasek bol nas:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/leelo/album/...

ale snedost mu ostala, mame to v rodine. len pri zltacke bol este snedsi 😀

nikollette
1. júl 2010

Ani nevyzerá žltučký, ale taký snedučký 😉
Náš bol vyslovene žltý, ako citrón 😒

Ty si tmavy tip a malý je asi po tebe.. chalani zvyknú byť na mamu. My sme s MP svetlé tipy. Ja pôvodne blondína, MP svetlohnedé vlasy, modré oči. Takže aj malý bude bielko 😅

leelo
1. júl 2010

@mukky neviem si spomenut na to pivo, ale viem co myslis. tu maju pivo s milion prichutami. ale ja vobec absolutne nie som pivova. ani cola ani fanta mi nechuti, ale spolu je to zaujimave 😉

mukky
1. júl 2010

mm došiel 😝 😀 som myslela ze dojde az zajtra

nikollette
1. júl 2010

Citrónové pivo, bléééé 😝 😀

Mukky, asi sa nudili 😅

leelo
1. júl 2010

stale rozmyslam ako sa vola to pivo... tvoj muz nevie? 😉

mukky
1. júl 2010

@leelo ja som abstinent už pár rokov ale minule mi prislo na chut bavorské pivo-fernet a tonic.bolo teplo,ale skoda ze nie je fernet bez alkoholu 😀

leelo
1. júl 2010

asi ta chcel prekvapit 🙂 😎