Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

leelo
1. júl 2010

@vinifera nemusis riskovat! ake postihy su, keby si odmietla na vlastnu ziadost?

vinifera
1. júl 2010

http://www.cez-okno.net/clanok/ockovanie/odmiet...
keby niekomu hrablo môžem dostať pokutu až 330 € a môžu robiť problémy v škôlke a škole ...
Ale môžem dostať výnimku od alergiologičky:
Ako zákonnú výnimku možno využiť § 51 ods. 1 písm. a) zákona č. 355/2007 Z.z. o ochrane verejného zdravia – podľa neho sa totiž povinné očkovanie neuskutoční pri zistení zdravotného stavu, ktorý bráni podaniu očkovacej látky (kontraindikácia). Kontraindikáciu posudzuje príslušný odborný lekár (neurológ, alergológ, imunológ, neonatológ, infektológ), ktorý o tom vydá doklad.

leelo
1. júl 2010

tak nech ti vyda vynimku, to by bolo naj. je pristupna?

maatkka
1. júl 2010

vini hmmm... tak to ste na tom trosku podobne ako my - my zase kvoli nasim neurologickym problemom...
inak ja viem ze kedysi sa deti alergicke na vajcia neockovali vakcinou priorix ale vakcinou trivivac - ta nebola pomnozena na tych kurcatach ci co to... (dufam ze som tie nazvy vakcin nepoplietla...) ale myslim ze ta sa uz nevyraba... takze netusim ako je to teraz...

vinifera
1. júl 2010

@leelo k alergiologičke ideme až na bud týždne. Tak som zvedavá čo mi povie. 😖

leelo
1. júl 2010

baby, stalo by za to niekde si taku setrnnu vakcinu zohnat. mozno v rakusku ju maju. ide o to, ci je na predpis... 😒

vinifera
1. júl 2010

no čo som čítala články tak je veľa podozrení že MMR vakcína vyporovokovala autizmus - teda že po nom deti ostali autistické - tak radšej osýpky a mums ako dieťa autistu

zuziiiicek17
1. júl 2010

ahojte 🙂
akurat odisla kamaratka 🙂 konecne som sa vykecala poriadne.drobec spinka od pol desiatej 😖 na prd dost...
hmm,k tomu ockovaniu sa velmi neviem vyjadrit ,nejak do toho nevidim

maatkka
1. júl 2010

leelo ja neviem ci su nejake setrnejsie vakciny - ak su "zive"... ani tato nebola setrnejsia len bola vhodnejsia pre deti alergicke na vajcia - lebo nebola "z tych kureniec" ale "z nejakych psich ladvin" ci co to... ta zase nebola vhodna pre deti alergicke na psie chlpy... tusim...

zuziiiicek17
1. júl 2010

@vinifera 😕 😕 😕 autizmus ?
preco su vlastne tie ockovania povinne ,ked sa to u nas ani nevyskytuje ? 😔 a takto to robi neplechu

maatkka
1. júl 2010

zuziiiicek ale nevyskytuje sa to preto ze je tu to ockovanie...

vinifera
1. júl 2010

@maatkka takže to by nám bola aj tá druhá vakcína a prd kedže je alergický aj na psie chlpy

maatkka
1. júl 2010

vini asi hej 😔
aj nam to moze byt jedno...

lenka_66
1. júl 2010

@vinifera si spominala ze alergologicka je z tomiho paf (neviem to teraz narychlo pomenovat) tak si myslim ze sa s nou budes vediet dohodnut .nech ti napise neockovat pripadne nech da zatial odklad na neurcito

maatkka
1. júl 2010

vinifera vraj zakonom nie je urcena ziadna horna hranica veku do kedy sa musi MMR zaockovat... ? tak to fakt skuste aspon odlozit... ako to robime my...

leelo
1. júl 2010

viem, ze existuju pediatri, co podporuju odmietanie zbytocneho ockovania. bola som na prednaske 1 z nich. povedala, ze je to na rodicoch - ten tlak musi ist od nich, aby sa ten subor povinnych prehodnotil. tak takato pedka ma asi aj spriatelenych alergologov, ktori davaju vynimku na poziadanie

zuziiiicek17
1. júl 2010

Hm ,baby idem ja spat ,lebo vecer mi dal maly zabrat .neviem co mu je zase .vkuse vrieska ,vkuse vkuse 🙄 ja uz som nervozna z toho 😔 mozno dalsi zubok ,ale nevsimla som si ziadny opuch ani nic ,tak nevem

vini ,aj ja si myslim ,ze s alergologickou by nemal byt problem sa dohodnut o odklade ...

tak teda dobru nocku

vinifera
1. júl 2010

Dúfam že to víde. Idem búvať. Malého som šupla v spánku do postieľky to budú nervy ked sa zobudí a príde na to ☹ 🙄

leelo
1. júl 2010

@zuziiiicek17 aj moj maly obcas vrieska - ak myslis, ze krici a pocuva sa. oni si tak skusaju hlas 😉 ci ine myslis?

leelo
1. júl 2010

@zuziiiicek17 skoda, ze ided. ale ajtak dobru nocku 😵

adal
1. júl 2010

ahojte 🙂
@lenka_66 funím, máš pravdu 😉

@vinifera burberry už došla, musím niečo popozerať ale teraz sa mi nechcéééééééé 😒

leelo
1. júl 2010

@vinifera ja som sa este neodvazila, ale asi aj to pride. zatial mame miesta dost a ja mam z toho odideny chrbat. uz ma to ale napadlo, lebo casto prespi skoro celu noc. mozno by sa v postielke zacal budit po hodine 😀

adal
1. júl 2010

no ale keďže to nie je bohviečo 😀 musím nájsť niečo lepšie 😝

leelo
1. júl 2010

baby, nedrazdite s burberrym 🙂 sminky mi treba a este aj toto.
adal, akeho burb.mas?

zuziiiicek17
1. júl 2010

@leelo myslim taky strasny vreskot ,,to ani nie je plac ,ale nervy .a reve kym ho nevezmem na ruky .Ale ja uz ho nevladzem vkuse nosit 😔

adal
1. júl 2010

@leelo weekend, ale už je len na dne 😉

leelo
1. júl 2010

@zuziiiicek17 aha, to je tzv.uzkost 8-mesacnych - proste maminka musi byt

leelo
1. júl 2010

@adal a pises, ze nie je bohvieco? nepacila sa ti?

adal
1. júl 2010

@lenka_66 takto sa guľkám :

adal
1. júl 2010

@leelo to píala mukky že jej to hovorili 😉 mne sa tá vôňa páči veľmi, je taká zvláštna, nie tuctová 🙂