Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

wandeirra
7. júl 2010

zevraj do 4 rokov,rastie spolu s dietatom..je iba do 18 kg,ale to maly tak skoro nebude mat si myslim. a je dost velka takze nie je v nej narvaty ale pohodlne sedi

janac1974
7. júl 2010

@wandeirra nech je hlavne malinky zdravucky 🙂 neboj choroba ako prisla tak odide...
a ta chicco autosedacka je do kolko kg,co mate?

bashenka
7. júl 2010

som myslela že chicco bude lacnejšia :D .... vyzerá dobre ale skor by sa mi asi oplatila tá čo som tu dávala ten link to su nejaké nové pridané... je aj do 12rokov a tá cena jak zadarmo 😕

petka035
7. júl 2010

autosedačky by nemali mať velké váhové rozpätie,to znamená,že tie 9-36kg nie sú moc fajn, lepšia je 9-18kg-už ani neviem presne kvoli čomu,ale ked sme kupovali autosedačku tak som to študovala kade tade 😅

bashenka
7. júl 2010

akurát má chicco akciu na autosedačky od 9-36kg ...a pekné sú

petka035
7. júl 2010

@janac1974 no usmiata ale len podla nálady 😝 😀

janac1974
7. júl 2010

aj my mame do 18 kg,ale zda sa mi,ze uz teraz je v nej nejaky natlaceny...to ma byt do 4 rokov?

wandeirra
7. júl 2010

osobne by som na autosedacke nesetrila, predsa je to pre bezpecnost dietata. ta babydesign, je ovela lacnejsia, je to na kazdom aku kupi. ja som mala kocik babydesign, po pol roku bola z neho hrkalka,ktorej som sa rychlo zbavila. podla mna je to lacna polska znacka.
lacnejsia verzia od chicca ako isofix je este chicco key 1 X, ta vyjde okolo 150 eur

petka035
7. júl 2010

janac aj vajíčko je do 11-13,ako ktoré,a Ninka nemala ani 8kg a už sa mi zdalo,že jej je malé.lebo jej nohy trčali,ale že len hlavička nesmie vyčnievať, takže asi má dieťaťu autosedačka sedieť presne 😖

wandeirra
7. júl 2010

@janac ano pisu na nej ze od roka do cca 4,ale jasne podla vahy do 18 kg,ale my mame teraz okolo 11,5,tak mne vyhovuje zatial.

wandeirra
7. júl 2010

do vajicka sme sa ani my nezmestili uz okolo 8-9 mesiacov,plakal v tom,malo miesta mal a nohy von trcali,tak som kamaratke darovala

petka035
7. júl 2010

no my máme autosedačku cam s isofixom za 209 eur a v sobotnajšom novom čase bola presne ona a že je nebezpečná 😔 že pri náraze je velké zaťaženie krčnej chrbtice. to nám ju v obchode predavačka odporučila a aj vyzerá super, teda myslím to tak,že je pohodlná,polohovatelná a tak a teraz neviem asi budeme musieť kúpiť novú. samozrejme, že vrátiť ju nemôžme ,len do 5tich dní sa mohla 😠

bashenka
7. júl 2010

no a potom že vyber si ... ja sa v tom nevyznám 😔

leelo
7. júl 2010

baby, prave kvoli velkemu vahovemu rozpatiu sa nemaju kupovat tie sedacky 9-36. tie bezpecnostne prvky nemoziu byt spolahlive. ked si vezmem, ze 40 kg som mala v 8.triede zs...

@bashenka ta cena je podozrivo lacna, ja by som to nekupovala.

inak maxi-cosi vyhralo vsetky testy len v tej nasej kategorii 0-13, preto som kupila. ta vyssia kateg. uz nemala tak dobre hodnotenia. citala som este o sedackach concord, ale neviem ako obstali v testoch

petka035
7. júl 2010

a zle vyšli testy predovšetkým na drahé značky ako aj concord,rekaro atd.

janac1974
7. júl 2010

my mame tuto http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...
kupovali sme ju,ked mal asi 1Omesiacov...teraz ma maly asi 12,5kg ..

petka035
7. júl 2010

leelo kamoška má teraz vajíčko concord-lebo kupovali kočík trojkombináciu a že v testoch vyšlo hrozne ale autosedačky 9-18kg concord neviem 😖

bashenka
7. júl 2010

haha... tak to je super... lacné su zlé aj drahé su zlé ... potrebovala by som presný typ že TU MAŠ táto je super ber ju vyhrala všetko... 😀

wandeirra
7. júl 2010

@petka ja som tiez citala o concordoch ze nedobre obstali v crashtestoch a to iste co pises,ze lepsie su 9-18 ako 9-36 kg

petka035
7. júl 2010

janac tá vyšla v testoch fajn, myslím si,že je uplne ok 😉

leelo
7. júl 2010

@petka035 musim pomaly zacat studovat. to je mravencia praca 😉

petka035
7. júl 2010

bashenka to som potrebovala vedieť pri topánkach 😀 konkretne značku

petka035
7. júl 2010

@leelo veru už aby si začala,ak už aj nie je neskoro 😅 len dnes to chodí tak,že o týžden príde niekto s novým testom a tam je to inak 😠

wandeirra
7. júl 2010

ozaj petka a kupili ste vtedy tie sante?

janac1974
7. júl 2010

mne sa vzdy pozdavala tato znacka...aj vajicko som mala maxi cosi...

leelo
7. júl 2010

@bashenka sak vcera som ti posielala stranku, tam boli presne popisane hodnotenia. to, ze nedosiahli znamku velmi dobre, ale dobre, moze byt aj kvoli pre teba nepodstatnej veci, oni to tam presne uvadzaju preco. ak by to bolo kvoli nejakemu bezpecnostenemu prvku, iste dostanu znamku neuspokojivy. znamka dobry je tiez ok.
bolo by treba vygooglit testy z 2009...

leelo
7. júl 2010

@petka035 ja sledujem len testy adacu, aj sk predajcovia casto cituju adac. su spolahlivi

petka035
7. júl 2010

wan zatial nie, máme elefanteny a sante dostane teraz na meniny 😅 ale strašné sú 😝 😅 dobre,že som ale nekúpila, lebo v priebehu dvoch až troch týždnov jej noha narástla o 1cm, má 12cm nohu 😨

petka035
7. júl 2010

leelo a adac robí testy všetkých autosedačiek alebo len niektorých?