• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

(zamknutá)
12. augusta 2012 
dakujem za radu ja som mu dala z toho spenatu len 5lyziciek a niektore spapal niektore vyplul a ked som mu to dala tak ho tak striaslo a ked dosp.cloveka astrasie z niecoho kysleho! :frowning2: asi mu to fakt nechti!skusim pondelok karfiol najprv som ho nechcela davat lebo pride taky vyvolavajuci naduvanie a plynatost!ale som citala otom viac ze to trak nieje ze su spracovane tak ze nenaduvaju bruska babbetiek!tak mozno skor karfiol spapa!ale ked spapal tu brokolicu a aj ked ju vgrckal ale ked is grgol to malo teda grady a prdenie už ani nehorim kazdym pohybom prdol a taky smrad som si povedala co by to bolo keby to zedol vsetko
13. aug 2009 o 13:19  • Odpovedz
nas karfiol lubi a prdi z toho ako delobuch. ale po brokolici je to silnejsie :grinning:
deniskajakubko no tak aspon ti je lepsie. mne moj nizky tlak nezdvihne ziadna tema :wink:
13. aug 2009 o 13:21  • Odpovedz
kocky a neksusali ste uvarit normalne brokolicu so zemiakom.
moj maly neznasal tu brokolicu z pohara, ine poharikove hej, ale toto veru nie.

ale brokolicovo-zmeoiaove pyre miluje doteraz.
ked som to potrebovala zriedit, davala som um
13. aug 2009 o 13:22  • Odpovedz
zuzka ved aj tak sa da. nasmu je to teraz jedno ci varene alebo kupovane. ale doma robene mu skusam davat castejsie.
13. aug 2009 o 13:26  • Odpovedz
zuzka vidis to som chcela vediet ja som zozmyslala ze ci mu to mozem zmiesat s humanou ale som sa bala ci mu ta kombinacia neuskodila predsa brokolica s mliekom ............... :unamused:
13. aug 2009 o 13:34  • Odpovedz
Ja to kupujem v DM-drogérii Miška... to mavajú tuším len tam tie Hippky :wink:
13. aug 2009 o 13:37  • Odpovedz
neboj sa, to mas ako brokolicou kremovu polievku keby robis, a je to mnamka.

je to vyborne :wink:
13. aug 2009 o 13:37  • Odpovedz
a ten spanat so zemiakom tiez mozem zmisat s humanou?ak hej tak mu to zmiesam teraz lebo ani mliecko nechce ani kase asi to bude zubkymi :unamused: a nikol unas maju hipp aj v bille aj v cba ale nie bohvieaky vyber ale prechadzam z hipp na hami ze su lepsie! :wink:
13. aug 2009 o 13:47  • Odpovedz
Miška ja robievam malej brokolicovu kremovu polievku a dávam jej tam normálne mlieko, takže kludne mu do toho pohárika daj humanu, podla mna je to v pohode. A našej malej to nenormálne chutí. Pri brokolici sa naučila robiť mňam mňam :grinning:
13. aug 2009 o 13:50  • Odpovedz
my sme papali hippky, lebo su jemnejsie.
ten kupeny??mozes, ale enviem ako to bude chutit, kedze ten poharik je hnusny. ale skusit mozes, mozno malemu zachuti.
13. aug 2009 o 13:50  • Odpovedz
mozes miska, skus a uvidis :slight_smile:
13. aug 2009 o 13:54  • Odpovedz
no akurat idem skusit
13. aug 2009 o 13:58  • Odpovedz
ahojte.dnes tu je nejak ticho...
13. aug 2009 o 14:22  • Odpovedz
no ani sa nečudujem, že ten špenát nechce, veď tie príkrmy z obchodu sú fakt hnusnéééé (až na niektoré výnimky) a obsahujú to, čo by také detičky ani nemali ešte jesť :astonished:
to je fakt také ťažké uvariť trochu špenátu so zemiakom? :confused:
13. aug 2009 o 14:28  • Odpovedz
Miška aj ostatné - len pre info. - ten špenát so zemiakom od HIPPky obsahuje aj mlieko a smotanu !!!

na stránke hipp.cz sa dá pozrieť zloženie každého jedla - dá sa stiahnuť priamo etiketa

len na okraj - odporúčanie na pohárikoch pre ktorý mesiac je jedlo určené nemusí vyhovovať našim podmienkam, hlavne keď sú vyrábané mimo SR, niektoré jedlá obsahujú koreniny a napr. na zahustenie zeler a podobne ...
13. aug 2009 o 14:49  • Odpovedz
ešte doplním - dokonca zeleniny obsahuje len 59% ostatné je voda, mlieko a smotana
13. aug 2009 o 14:50  • Odpovedz
da sa to precitat aj rovno v ochode :slight_smile:
na niektorych poharikoch hipp je dokonca aj nakreslena smotana alebo mlieko....radsej fakt precitat riadne zlozenie pred tym ako to hodis do nakupneho kosika :wink:
13. aug 2009 o 14:51  • Odpovedz
len aby bolo jasno, nič v zlom, nemám nič proti pohárikom - v prípade núdze to nie je na zahodenie ale osobne som viac za domácu varenú stravu :wink:
13. aug 2009 o 14:52  • Odpovedz
ja som za domacu ale ak som si ista ze ta zelenina je z nasej zahradky lebo tej z obchodu moc nedoverujem
13. aug 2009 o 14:53  • Odpovedz
mama wolfka to akoze inym detom v inych podmienkach (ine krajiny) moze dany poharik vyhovovat? pytam sa lebo zijem v NL.
13. aug 2009 o 14:55  • Odpovedz
ano andrea, napriklad kupovala som v rakusku hipp od 8mes, a tu takyistu poharik sa odporuca davat od 9mes.
13. aug 2009 o 14:57  • Odpovedz
ale aky je rozdiel medzi rakuskym dietatom a tym slovenskym?
13. aug 2009 o 14:58  • Odpovedz
No takysto kaše, v rakusku su napriklad od 8 mesiaca, a u nás od 4 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tiež nechápem rozdiel, asi klimatické zmeny :grinning:
13. aug 2009 o 15:03  • Odpovedz
ziaden len v kazdej krajine maju svoje tabulky podla ktorych pediatry odporucuju zacinat s tym a tym prikrmom... v rusku napriklad uz od 4-5mes sa odporuca zavadzat do stravy kefir (v obchode sa normalne predavju krabicky s detskym kefirom), stavicky od 2mes. a tak...
13. aug 2009 o 15:04  • Odpovedz
cestovatelkaandrea, žiadny, akurát má asi každá krajina iné normy, ale predsa zdravý rozum mi hovorí, že ak príkrm obsahuje zeler, rajčiny, soľ, mlieko, smotanu a pod. nie je do roka vôbec vhodný, a to môže byť na obale napísané trebárs aj od dvoch mesiacov :unamused:
13. aug 2009 o 15:05  • Odpovedz
cestovatelkaandrea - áno, pretože výrobca z tej ktorej krajiny to robí podľa ich štandardov (je na to tuším aj nejaký zákon - nejaké kritériá a tie sú robené v spolupráci s pediatrami a na ich domáce podmienky) a napr. u nás nie je prirodzená potravina morská ryba, ale u vás skôr (zo zemepisu som bola vždy mimo - tak len tipujem :grinning: )

takto mi to s pohárikmi vysvetlila moja pedi

deti by v podstate mali jesť (hlavne zo začiatku) to čo sa dopestuje a dochová v oblasti, v ktorej žije (výnimka je banán, lebo ten jeme aj u nás od detstva)
13. aug 2009 o 15:08  • Odpovedz
vanish- ja som sa pytala zamerne, lebo tu v NL odporucaju rajciny od osmych mesiacov, papriku od roka, smotanu kyslu od osmych. tiez je nieco v poharikoch skor ale take by som nekupila. je tu vela veci rozdielnych. a ked napisem ze som dala synovi v desiatich mesiacoch uvarenu rajcinu s masom tak ma tu potom ide "vystrielat" cele stado mamiciek.
13. aug 2009 o 15:08  • Odpovedz
vanish1 - súhlas :wink:
13. aug 2009 o 15:09  • Odpovedz
dá sa aj v obchode prečítať niekedy ... u nás v lekárni na to veľmi nevidím kým si to vyberiem a keď pri kase študujem, tak sú z toho niekedy nervózny :confounded: preto skúmam po nete, čo ktoré obsahuje a doma sa môžem v klude rozhodnúť ktoré chcem :wink:
13. aug 2009 o 15:11  • Odpovedz
mama wolfka dik za vysvetlenie aj ja robim tak. kase nekupujem vobec. maly ich nelubi a ani mne sa to nepozdava. su moc sladke.
13. aug 2009 o 15:14  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.