Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

leelo
9. júl 2010

@vinifera pozri napr tu:
http://www.femme.sk/index.php?option=com_conten...

je mi luto za tetusku, ale velmi velmi sa tesim, ze hafko ide k povodnym majitelom 😉

leelo
9. júl 2010

@vinifera a este dodam, ze najlepsie na kuskuse je jeho priprava - len zalejem vriacou/horucou vodou a on do 10 min napuci. nevari sa ! 🙂 prosto genialna vec. moze to Tomino?

bashenka
9. júl 2010

Ahojte baby... ten kukus akurát čítam zaujímava vec 😀 ... aj vy máte také teplo??...sme vstali o pol 16-tej malá pozerá rozprávky a mne sa dnes absolutne nič nechce ... 😒

bashenka
9. júl 2010

asi sa všetky slníte 😅 ... ja neviem čo som dneska taká otarenááá ... idem si urobiť kávu a potom asi pojdeme na ihrisko..
@mukky, @zuziiiicek17 kukla som tie fotky z návštevy podarený sú obidvaja na spapaníí ... a tie modré očiská. mukky pred dvoma dnami som sa "rozprávala" 😀 s jedným chlapčekom skoro na vlas rovnakým ako Savierko 😕 som len kukala či to nieje on strašne sa podobal taký zlatý ...hlavne že Savierko býva o 400km dalej 😀

lussy23
9. júl 2010

@leelo - Dakujem. Nie, malému párky nedávame. Len som s apýtala, lebo ma to zaujíma.
Našla som takúto stránku. Píšu tam, že od troch rokov možno podávať šunku, od jedného roka aktimel. Je to dobrá stránka?
http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Advisory.... Sesra povedala , že hej, ale opýtam sa aj vás. 😀
F sme dali asi pred tromi dňami tri jahôdky, a vôbec sa neobsypal. Ale radšej s nimi počkáme.
Robievate deťom polivky?

leelo
9. júl 2010

@bashenka cau. mna to teda vobec von nelaka. doteraz sme spali s malym v spalni. este stale je vonku 33 st. zajtra ma byt este teplejsie 😒

@lussy23 som velmi rada, ze F parky nepapa. ak na jahodky nemal reakciu, tak mu mozete obcas dat. o tom to prave je - skusa sa davat v malych mnozstvach, postupne zvysovat a ak nereaguje, moze pokojne papkat.
tu v nemecku sa napr.s tymito alergenmi nerobi vobec cirkus. odporuca sa zavadzat vsetky problemove potraviny popri dojceni a teda do 1.roka toho treba dost vela vyskusat, lebo po roku uz stale menej mamiciek dojci. po 2 rokoch este menej a po 3.roku este menej.
ta stranka je dobra, je to poradna casopisu Mama a ja, pani Dr. Spanikova je renomovana lekarka, takze kludne mozes z nej cerpat 😉
moj B je este maly, polievky neskor. ale tvoj synovec uz moze. otazka je, ci bude schopny zjest 2 chody na obed. maloktore dieta spapa, tak to mamicky rozdeluju

nikollette
9. júl 2010

Ahojte, tak že vraj máme granuloma annulare, a v pondelok s tým ideme na kramáre, nech nasadia liečbu. Lebo naša kožná sa s tým u máalého dieťaťa za 40rokov nestretla. Že vraj u dospelých to lieči často, ale u bábatka, ešte nikdy 😕

zuziiiicek17
9. júl 2010

@nikollette ahoj
z coho to vzniklo ?

nikollette
9. júl 2010

Nik nevie. že je to choroba nejasných príčin, a nikto nevie z čoho vzniká ☹

zuziiiicek17
9. júl 2010

@nikollette prave som si to vygooglila ... a vraj je to beh na dlhe trate

nikollette
9. júl 2010

Veď to ☹ že sa to môže stále vracať a podobne...

zuziiiicek17
9. júl 2010

@nikollette ☹ no tak toto je uz fakt na rit 😒 drzim palce niki ,nech to rychlo prejde .

nikollette
9. júl 2010

Hm dík...
Takže úplne na figu, vzácna choroba hnusná 😖

zuzka1.
9. júl 2010

http://en.wikipedia.org/wiki/Granuloma_annulare

Niki klud, pisu tam btw aj o tom, ze deti, mladez to mavaju vacsinou a v puberte to zmizne, u dospelych sa to lieci horsie , ale lekarka spravne povedala, ze je to imunitneho charakteru.
Lieci sa to kortikoidmi vacsinou. 😉

nikollette
9. júl 2010

Zuzi dík za povzbudenie... Ale to ako že do puberty by malmať takéto vyrážky, ložiská po tele? 😢

zuziiiicek17
9. júl 2010

@nikollette no ved je to pokladik ,takze ma vzcnu chorobu 😅 ale nie ,o chorobach sa nezartuje ,len odlahcujem .veru ,neboj sa ,prejde to 😉

zuziiiicek17
9. júl 2010

@nikollette vidim ,ze ta latvia upokojila 😵 no vidis .tiez som velmi rada ,ze to nie je az take zle 🙂 takze hlavu hore a hor sa do liecenia

mukky
9. júl 2010

ahojky,
som nakukla,mama kupe maleho,mam veget na čajík,neskor snád prijecham 😀

vinifera
9. júl 2010

No kortikoidy nie sú žiadna výhra 😔

zuziiiicek17
9. júl 2010

@vinifera aj ja som inac nad tym rozmyslala ,ze tie kortikoidy su na prd ...

nikollette
9. júl 2010

Nám kortikody ani nechcela dať kožná. že tak malému bábu radšej nie. že k sa dá, tak sa tomu radšej vyhnúť...
som sa trocha upokojila, ked som siu prečítala, že ani liečba nie je potrebná, a že u detí to prejde aj samo, aj ked to chvílu potrvá, len treba vydržať... tak to tak snád bude 😔

zuziiiicek17
9. júl 2010

@nikollette som rada ,ze si kludnejsia 🙂 je to take smutne ,ten pocit bezmocnosti ...maly ked sa mi vyhadze niekedy ,tak ma to mrzi ,i ked som si uz zvykla .ale prvykrat to bolo take blbe ,lebo som o ekzeme nevedela vobec nic

petka035
9. júl 2010

čafte, neviem či stihnem dočítať som ko po dnešku 😝 za celý den od 3:45 naspala len hodinu a pol a teraz večer nie a nie zaspať 😖 ona je strašne agresívna nejak 😔

zuziiiicek17
9. júl 2010

@petka035 😔 no mas to tazke dievca ...snad nebude mala hyperaktivna ,to by si si este viac uzila.
ja mam take zlate decko ,ked tak sledujem ...aj pospi ,aj sa pohra ,aj sa smeje ,aj pozlosti ,aj poreve ,ale stale je taky mojkos

bashenka
9. júl 2010

@leelo ahoj, my sme sa boli len tak flakat dneska, zajtra doobeda ideme na košickú je tam velká predajňa snád si už vyberieme nejakú autosedačku...a zajtra mi už nebudú vadiť vysoké teploty pojdeme k vode a laurinke vyskúšame prvý krát rukáviky😉 to som zvedavá..
Chúdatká tie detičky čím si niektoré musia prejsť...

zuziiiicek17
9. júl 2010

@bashenka a my ostatne sme vzduch ? 😀
tak to budete mat pekny den 😵 aj ja by som chcelaaa

bashenka
9. júl 2010

@zuziiiicek17 kuk troška vyššie vychvalovala som vám fotky 😉

zuziiiicek17
9. júl 2010

@bashenka jaaaj ,jasne ,diky 🙂 len skoda,ze ostatne nevysli

bashenka
9. júl 2010

Maly je ako anjelik:-P ...celý deň sa kludne hrala, dokonca aj na ihrisku ...a z nového auta je úplne hotová 😨 Sme ju povozili okolo domu bez sedačky tak snaad potom v sedačke posedí mám z toho strach normálne ked ona je taká neposedná...😎

bashenka
9. júl 2010

Zuzi anjelika som myslela tvojho Miška😀 podarenýýýý je strašne to je po tatovi taký blonďacik?