Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

lenka_66
31. júl 2010

alebo paradajkovu kapustu.to je rychle a celkom ok

lenka_66
31. júl 2010

hehe poviem pravdu? myslela som segedin a omylom som napisla .ale potom mi doslo ze to je este lepsie

janac1974
31. júl 2010

leni nemam kapustu...a mas na mysli paradajkovu polievku s kapustou?

lenka_66
31. júl 2010

a panenku chces neako medajloniky abo tak zatocit ?

lenka_66
31. júl 2010

nie .hlavkovu kapustu podusis pridas paradajkovy pretla podlejes .s fasirkou a chlebom

janac1974
31. júl 2010

@lenka_66 neviem,nejako to uz vymyslim zajtra,asi urobim na stave s horcicou a kyslymi uhorkami a tarhonu k tomu

lenka_66
31. júl 2010

@janac1974 daj adresu.pomozem zjest 😀

janac1974
31. júl 2010

hmmm..leni fajn recept niekedy vyskusam 😉

lenka_66
31. júl 2010
janac1974
31. júl 2010

leni a kedy by si prisla?o kolkej?

lenka_66
31. júl 2010

jani isem ja bo zyvam ako hroch v zoo a vyzeram ako spadnuty cirkus 😝
dobru nocku a uzi si nedelu

lenka_66
31. júl 2010

@janac1974 oplati sa mi aj teraz vystartovat .ja take mnam a este hovadzie na divoko 😀

janac1974
31. júl 2010

@lenka_66 leni dobru noc a keby si prisla daj vediet aj hovadzie na divoko navarim...inak ja lubim hovadzie masko a sparadajkovou omackou,mnam

vinifera
1. aug 2010

No kde ste kočky?

bashenka
1. aug 2010

Dobrééé ránočko lenka_66 ja som písala že ideme ku otcovej sestre 😝 takže ich mačky 😝 chúdatká čo všetko s nimi porobila 😀 potom aj utekali od nej a laurinka z toho plakala ale sranda ked ich chytila že si nechali so sebou všetko možné porobiť ... 😀 a ked sú tu náhodou nejaký ochrancovia zvierat tak im neublížila ... ja som dávala pozor aj na malú aj na mačky 😀

My sme už napapané a p. umýva riad ešte aj zo včera 😀 ... vidím že je tu "rušno" 😉

vinifera
1. aug 2010

Inak toto robí aj môj Tomáš. Na bazáre máme mačku. A tá mam min 2 x do roka mačence. Inak je to mačka veľmi agresívny na psov - normálne nemôžu ľudia na bazár so psom lebo ho vyženie 😀 😀 😀 A bolo mi záhadou že ked malý mačence naťahoval tak ho nechala tak. Ale príde pes a ide ho zožrať 🙂 Ale tiež sa mačiatka nechali naťahovať len chvíľu a potom prášili preč.
Ja tu od rana len tak chodím hore dole. Vyložila som práčku, povysávala som, naškrabala zemiaky na obed. Ráno som robila chleeba vo vajci chlapom na ranajky. No proste nemám malého neviem do čoho by som štuchla. Aj som sa snažila chlapa ukecať až dnes nejde do roboty a idemem sa niekde previezť na motorke a skočiť na nejaké kúpalisko - ale bez výsledku. Kamošky sú rozlezené po dovolenkách. hmmm. No čo ja tu budem.

zuziiiicek17
1. aug 2010

Ahojte 🙂
Celkom som vyspata ,lebo som predchvilkou este spala s miskom 15minut 😅 On hajal cca hodku ,spal by aj dlhsie ,ale byvame oproti dvom kostolom a jasne ,ze zvonili asi trikrat 🙄 raz sa mu chce spat aj to ho musi daco zobudit .Dokonca som dnes rano ani nemala problem uspat ho .
@bashenka no macky museli byt nadsene 😀
@vinifera tu tutu tu som 😀
@leelo kde siiii ???
@zuzka1. a ty si kdee ??
ostavam tu asi sama soo ??

zuziiiicek17
1. aug 2010

@vinifera a nejakeho kamarata nemas s ktorym by si sla ?? 😅 😀

vinifera
1. aug 2010

@zuziiiicek17 Jediný chlap s ktorým by som mala chuť je môj bývalý. A to by asi neprežil môj terajší. Ktorý je inak akože absolu nežiarlivý typ. Ale bývalého má kvôli istému incidentu v zuboch. A potom ešte som švagrom ale ten je beznádejne zahrabaný v Prahe. Akože upratovať by sa dalo. Ale mám v paži.

vinifera
1. aug 2010

@vinifera ***mala chuť ísť von - až si to zasa niekto nejak inak nevysvetlí

zuzka1.
1. aug 2010

dobre ranko damy,

vypsinkana ako davno nie, maly je u nasich, boli sme na oslave vcera. MM este hotovy, sa mu zadarilo vcera.

bashenka mala musi byt zlata, ked ich tak morduje 😀 to ako maly Chrisinko Nikin, ten sa tak hra s ich civavou 😀

Idem zo seba spravit ako tak cloveka, skocim pre malinkeho.
Poobede pojdeme asi na dostihy, aleo len na prechadzku do parku nasho. tu byvam:

http://www.topolcianky.sk/turistika.html

obed vari dnes svkra, tak bude krasny pokojny den, bez pohybov navyse😀

zuziiiicek17
1. aug 2010

@vinifera no tak ty mas aspon neziarlivy typ ...moj v podstate nema na co ziarlit ,ale vkuse ma upodozrieva 😅
AA aj keby niekto bol ,tak jemu by som to asi na nos nezavesila 😀

@zuzka1. tak to by som aj ja brala taku oslavu 😵

nikollette
1. aug 2010

Ahojte...
NO my sme s MP boli včera vonku, keď malý zaspal. Došli sme okolo 1nej v noci...
Trošku popili, pokecali s ľudmi, jedli guláš, pečenú rybu a tak.
MP sa teraz sprchuje, ideme do BA, von, do NC, na nákup, najesť sa a tak.
Dočítané nemám, večer k vám zasadnem 😉

Pekný deň

leelo
1. aug 2010

ahojte 🙂
citam a vidim, ze sa mate dobre. to je fajn.
maly spal do rana 12 hodin bez zobudenia, takze ma prebralo to, ze som cela mokra a strasne ale strasne ma bolia prsia. mm zatial uvaril polievku slepaciu a teraz su vonku. ja by som mala povysavat, pozmyvat a dalsie veci.
moja babka mala zvyk, ze v nedelu sa nerobi, vlastne obe babky, tak si vzdy na nich spomeniem, ze okrem varenia len kostol, oddych, pecenie kolacov a prechadzky s vnucatami. no kde by som to ja stihala takto mat zariadene. ved u nas by sa kludne mohlo napr.vysavat denne a prach mame stale.

vino, skoda, ze sa tvoj chlap nedal ukecat. keby bol zena, tak by urcite podlahol. neviem, preco su chlapi taki zasadovi tam, kde my povolit vieme.
napr. ja som velakrat, este ked sme s mm chodili, kvoli nemu pozmenila plany. boli sme spolu na veceri, v kine, potom na zakusku, hoci som si v ten den brala robotu domov, tak som na to kaslala a zostala s nim do noci.
alebo som mala dohodnutu kamosku, zavolal on, tak som sa ho vzdy snazila nejako vtlacit do programu. no kde by to on spravil, kebyze ma futbal s kamosmi alebo nieco dolezite v praci? kde by tam on vsunul mna? nikde.

a tie peniazky ber ako darcek od dedka - zidu sa. chudak, mozno ani on nevedel, ze ich tam ma, ked neboli zamenene za eurace.

zuzicek, ja zasadne na prechadzke tiez idem okolo kostola prave ked odbija. mame ich tu v okoli dost a su obrovske a vzdy ked maly uz-uz zaspi, tak je prinajmensom 12 hodin a ja som prave pode vezou 😀
inak ako ta tvoja hrcka? ja mam dnes hrci na rozdavanie...

bashenka, kolko uz beriete tie probio? mne vravela dr., ze ich ucinok sa naplno prejavi az po minimalne mesiaci pravidelneho brania. ze to nie su prostriedky na okamzity zasah pri niecom akutnom. a vravela mi, ze ked vidno, ze su deti pohyblive a maju takyto problem, ze ich treba dat na nejaku gymnastiku alebo tanec pre uplne male deturky a ze ten pohyb tiez pomoze peristaltike. aj plavanie je super. ze inak sa s tym neda nic robit a ze to poukazuje na to, ze traviaci trakt je aj vo veku 3 rokov este stale nevyzrety a dokazu ho vykolajit vselijake soky v podobe aj len liznutia niecoho nevhodneho. to nevravim, ze je vas pripad. ale mozu byt deti senzitivne na hocico. treba odpozorovat.

zuzka1., mate za sebou zurovaci vikend, parada 😉 vy byvate v topolciankach? som myslela, ze ZM. my sme tam casto chodili na vylet, pozerat voltyz. je tam nadherne 🙂

zuzka1.
1. aug 2010

@leelo aky prispevok si dala 😉

maly spinka, sme boli pre nho, anjelik jak ma vystiskal, ze v noci preliezol z postielky k mame do postele a hovori jej, bolo mi tam smutno😀srdiecko moje, tak spal s babkou.

Pochadzam od Pieštan, nasi stale byvaju v ZM , ja sm sa vydala do Topolcianok. Tu je kranse, byvam tu 3 roky, je tu vsetko, vsetko po ruke, pre deti aj dospelych, skoly, skolky, obchody, dobri ludia, krasne miesta na prechadzky, aj ruch.

o tej gymnastike a plavani som citala niekde aj ja, ze to pomaha pre crievka 😉

leelo
1. aug 2010

@adal takze mamina back z kupelov a ty nic? ja som v 39.tt mala uz tyzdnove babo doma, ts ts 😉
ako sa citis? rodivo?

leelo
1. aug 2010

@bashenka uz si na fejsbuku? daj vediet. diki

u nas je straaaasne teplo. nic sa mi nechce. pojdeme niekam, ked prestane tak palit

vinifera
1. aug 2010

No tak som nakoniec bola u svokrovej sestry. Vyzerá to tak že pôjdem s nimi v utorok do Chorvátska 😀
Idú na týžden 2 dospelí a berú aj syna a idú na vačšom aute. Tak že by nás s malým zobrali nakoľko MP nemôže. 🙄 TAk som bola v Tescu pokúpiť opalovacie krémy, nejaké polievky, malému špeci kašu a nechala som tam 100 € 😠 Začnem asi kradnúť 😖 A možno nestihnem bo sa o chvíľu roztopím.
Tuším sa ma niekto niečo pýtal ale som zabudla kto a čo tak ak niekto niečo urgent potrebuje nech sa spýta ešte raz...

bashenka
1. aug 2010

Čaute 🙂 tak my sme dneska boli v meste ... v poluse... ešte na ihrisku a v Mc´donalde ... akurát kaká 🙂 aká som rada. @leelo my tie probiotiká už nedávame ... ved aj mukky písala že v tých čo sme jej odporučili dophilus je nejaká chémia či čo... radšej jej dávam prírodnejšie jogurty s takými zložkami ... ešte acidko kúpim a poskúšam... actimel jej velmi chutí ... A ked už sa bavíme o tom že to pomáha dlhodobo tak my sme dali jednu dávku do mliečka a ešte v ten den kakala... asi to bolo na nu silné alebo čo... Napíšem IP 😉 my tu máme v Petržálke nejaké nové centrum pre deti kde by sa mali dobre zabaviť platí sa aj vstupné idem to pokukať ...

vieraj
1. aug 2010

ahojte, my sme u rodicov na dzedzine 😅 , budem tu cely tyzden s malou, mm bude robit nove stierky v nasom byte na chodbach..tak mame zmenu a ja som si myslela, ze ked som tu vcera nebola, ze tu budu litanie a nic, 3 strany. vsetci sa venuju rodine. no ved tak by to malo byt.

@vinifera super, ze idete na dovcu. prasule zmenis uz len v narodnej banke, ci da sa aj inde?
Malemu to urco prospeje 🙂 a jasne, ze aj tebe. tak stastnu cestu 😵