Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

sophie1981
19. júl 2009

ahoj.....ja mam k tabulkam tiez nie moc blizko.... 😀 ....a mala zije a stastne sa usmieva.... 😀

sophie1981
19. júl 2009

...len neviem ci nas nezozeru...... 😀 ....myslim skatulkove.... 😀

manika77
autor
19. júl 2009

ahoj take nech si prispievaju do svojich tem... moj maly ma sedem mesiacov a papa skoro vsetko..je zdravy a hlavne spokojny...neviem si predstavit ze by som mu struhala este mrkvicku jablcko a co ja viem co...sak by som mu musela nastruhat kilo 😀

roka96
19. júl 2009

ja sa tiež neriadím tabulkami teda nie vo všetkom. podla mna to tak nejde jednoducho každé dieta je iné a predsa nemožu platit tie isté tabulky na rozdielné dieta no nie??
Ja som začala dávat jogurty asi od 8 mesiaca čo je vraj zlé ale mojmu synovi sa nedalo vykakat a jedine to mu pomohlo ale jasne, že niekomu to nevysvetlím...
dávala som syna občas do pavúka pretože je extrém proste potrebuje aby s ním bol niekto 24 hodín a ked som sa sprchovala dala som ho radšej tam pozeral sa ako tečie voda akoby si mal niečo urobit niekde kde by som ho nevidela ale tak isto som podla niekoho zlá...
syn vyzerá spokojne zatial nebol vobec chorý... je to taký moj vyrovananý chlap riadím sa sebou jasne, že si pozriem niektoré veci čo sa týka výživy a pod ale urobím si o tom sama obraz a riadím sa sebou!!!

sophie1981
19. júl 2009

moja mala sice este vsetko nepapa, ale aj napriek tomu se je plne kojena, tak pije aj cajik, od 3 mesiacov aj jablkovu a mrkvovu stavu.....nejakych 40ml denne.....a najnovsie sa vytesuje ked si moze ocumlat zlty melon a vodovy.... 😀 ....

manika77
autor
19. júl 2009

roka aj ja si myslim ze kazde dieta je ine..moj syn sa narodil dost velky mal 4300 gramov ...jemu sa proste vzdy malilo...kojila som do troch mesiacov...a to uz v nemocnici my ho zacali prikrmovat lebo vraj jemu to nestaci co sa napapal MM ale pritom vsade pisu ze dietatu to musi stacit...vtedy som si povedala ze ani ja som neni spokojna ked som hladna...tak som prestala kojit..a tak isto mu nic nieje...davam ho aj do pavuka...pretoze nosit ho na rukach ako si pisala je o drzku..a ja musim aj nieco ine robit ako jeho pestovat..a pije hodne hodne vodicky lebo si ju pyta...

roka96
19. júl 2009

my ešte kojíme tiež my predpísali um lebo vraj málo priberal.. pritom bol vždy taký macko, tiež sa narodil velký aj ja som potom s um prestala, lebo sa mi prestávalo tvorit mlieko... doktorka mi kázala, že ho nemá kojit dlho, lebo vraj 20 minút a dost.. no ja som kašlala na to kojila aj hodinu a kojíme doteraz,,, to som sa zase riadila sebou

zuzka1.
19. júl 2009

ahojte maminy,

my sme sa spojili v prvych prikrmoch s mamickami, ktore su uplne netabulkove.

sme vo volnej diskusii pre maminy, ktore si vedia ulahcit zivot. Zacalo to tym, ze sme pre deti len nevarili domace, ale dali sme aj kupovane a podobne.,

Zlata stredna cesta, vlastny usudok a spokojne deticky aj maminy.

Do pavuka som davala aj ja, asi 2 mesiace, potom ho to tam uz nebavilo,

zuzana030
19. júl 2009

ja sa tiež pripájam, prečítam si, aby som vedela čo a ako zhruba, a riadim sa podľa seba, pri prvej dcérke som nečítala absolútne nič a tu je..nesťažuje sa, okrem bežných chorôb ako je nádcha,prechladnutie ani nič nemala
ale teraz, keďže sme dlho čakali na druhé bábo, si zato rada prečítam, mám aj viac voľného času..neviem síce ako je to možné ale jednoducho mám, ale vyslovene nedodržiavam nič..no prečo by som malej nedala napr. čajík od hippu, lebo je veľmi sladký, pre niektoré maminy fúúúúj , keď aj ja nepijem prevarenú vodu, jasne že som na začiatku dávala ale včera sme začali prvýkrát jablčkovo-medovkový a dobreže nevypila celú fľašku na dúšok, ke´d som jej dala bylinkové-harmančekový, tak to sa okúňala, trošku si popila a dosť..a teraz..no čo jej nedoprajem, keď jej chutí... 😀 😀 😀
a mám super lekárku, ktorá mňa neriadi podľa tabuliek ale podľa skúseností a to je to najlepšie, čo môže existovať..správny a dobrý lekár
a v koľkých mesiacoch ste dávali do pavúka? ja som pri prvej dávala asi od 6 mesiaca tuším

zuza.m
19. júl 2009

no ja sa tiež riadim sama sebou aj ked niekedy počuvam čo robim zle ,čo sa ma a čo nie.tiež sem tam dam aj kupovany prikrm a aj naše varene.nevarim korene jedla tak že sa to da.neviem si predstavit čo by som mu davala jest keby sme davali len ryžovu kašu mlieko varenu zeleninu s mäsom rožok s maslom,..velmi rychlo sa obje a dalej to už nechce.maly sedel v pavuku už od 5mes. a od 6tam pekne bežkal.jednoducho sa snim nedalo ,je velmi živy .od 10mes lozi sam a od v tedy tam už byt nechce .robim to pre spokojnost maleho a pre klud v rodine.spokojne babo, je klud ,spokojny su aj ostatny. 😅

zuza.m
19. júl 2009

no ja davam čaj detsky zalievany a nesladim. 😅 ,zasadne sa vyhybam tym sladenym.pije ho aj v noci a nechcem aby mu zhnili zuby.tak že iba koly tomu.

zuzana030
19. júl 2009

no tak sa pomaly začínam obracať po chodúľke, lebo aj naša je strašné žihadlo a ťažká, mám čo navlačovať celý deń a už začínam nevládať veru, tak si ma potešila zuzi, hlavne že je zdravý teda..šinter jeden malý
aj moja malá - prvá, začala sama chodiť už v 8 mesiacoch, ale tak halabala to ešte bolo, ale pustila sa..loziť nelozila ale vôbec

zuzula25
19. júl 2009

ahojte.to je super,ze ste zalozili takuto temu.tiez maleho davam do pavuka a pomaly sa clovek aj boji to povedat niekde,lebo ze.....no ved to poznate. 😉 a skusala som ho tam davat od 6 mesiaca.tiez potrebujem par minut na s

zuzi a aky si to mala cajik ten medovkovo jablkovy??lebo nas nechce nic pit,tak by som ho skusila

zuzana030
19. júl 2009

od hippu, ukončený 4. mesiac aj teraz vypila skoro pol flašky, normalne jej musím nasilu vyberať čo drží tú flašku 🙂
a aj pomarančový je super, ten má kamoška, tiež hipp
vyskúšaj a daj vedieť, či chutil, som zvedavá 😀 😀 😀

megi93
19. júl 2009

Ahojte, aj ja sa pripájam, tiež ma tu párkrát osočovali, a dobreže na mna neposlali sociálku, lebo ubližujem malej, keď som jej v 5 alebo v 4 mesiacoch dala tvaroh... a pod. A nehovporiac o tom, že som jej dala ochutnať čokoládu, tak to ich skoro rozpuklo, že či nie som normálna....ale tak je tu konečne normálna téma. Tak hneď idem poprosiť o radu. Čo dávate deťom na olovrant? My zatial len banán, jablko s mrkvou a marhulky....zatial nejak ma nenapadlo, čo by ešte mohla. Už uvažujem nad jogurtami, máme síce len 7 mesiacov, ale nemyslím, že by jej to mohlo ublížiť. Už sme skúšali miláčika, ale toho je pre nu málo a pototm je strašne plná energie...neviem prečo. Ale po miláčikovi zaspí až okolo polnoci 😒 Tak mi prosím poradte niečo normálne....
Ďakujem

martul
19. júl 2009

No konečne! Konečne môžem aj ja niekde prispieť, pretože to tu len na 99 percent len čítam a radšej neprispievam. Mám tri deti /,9,6,1/ a nikdy som nešia podľa tabuliek, ale podľa toho čo som ja vedela že je dobré pre moje deti. Mohla som sa trápiť koľko som chcela kojila som max. 3 týždne, a nemyslím si že som zlá mama, lebo som v jednej diskusii čítala názor jednej mamičky, že nekojené sú necitlivé, chladné a nevľúdle deti. No neviem ale moje deti sú na mne ako pijavice, keď má vidia odchádzať čo i len von na 5 min, tak najstarší mi musí dať pusu na rozlúčku a najmladší ma nesmie ani vidieť.
Čo sa týka stravy, tak kľudne so súhladom doktorky, po štyroch mesiacoch, zelenina, mäso uvarené. No a miláčiky? Od štyroch mesiacov 2 naraz. Teraz máme rok aj 2 mesiace a v pohode papá to čo my. Naše polievky, no a keby ste videli ako mu chutí kurací perkelt s haluškami..... A nedávno jedol dedo slaninu, chúďa tak su žužlalo, a keď už nemal to bol vreskot. No ale papáme aj kašičky, výživu, aby som nebola zase za mrchu. A kakaové rezy milujeme.
Podotýkam že nevieme čo je to bruška bolenie alebo zápcha, vracanie....
A od 1 roka pijeme plnotučné mlieko prevarené, niekedy aj s troškou Granka. Prečo by som mu silou mocou pchala Nutrilon keď som ho celý nakoniec vyliala, a toto scucneme 250 ráno aj pred spaním večer.

martul
19. júl 2009

A k tým chodúľom, my sme v ňom sedeli od 6 mes. pretože som ho jednoducho nevládala celý deň mať na rukách, a tam bol strašne spokojný, pretože hlavne tento posledný je strašne hyperaktívny a nikde nevydrží ani 2 sekundy, a vôbec nechodili ani jeden po špičkách, ani nemajú krivé a čaptavé nohy ako vravia iní, že to škodí.

roka96
19. júl 2009

ja som ho dávala do pavúka asi od 8 mesiaca.. nie na dlho ale jednoducho si človek musí urobit základné veci a ked je na dieta sám... a potom som aj prestala, lebo sa rýchlo rozbehol a zastavil sa stenou, alebo nábytkom a ja som sa bála aby si neublížil takže sme prestali.. 😀 😀 😀
no a papanie z obchodu sme praktizovali aj my.. ale ja som si niekde prečítala, že je zdravšie ako ked ho človek doma pripraví.. no my sme nemali čas varit fakt.. teraz už mám ako tak a velmi ma to baví,,, hlavne ked vidím, že chutí!!!
ja som raz skúsila dat synovi iba vodičku a keby ste videli ten ksycht!! 😅 ako keby som mu dala otravu... nechce ani bylinkové čaje.. on len tie sladené.. v noci čajík nepije, ešte kojíme ale tiež by som mu nedávala sladený kvoli tým zúbkom..
martul aj ja mámhyperaktívum doma.. poviem ti, je to zaberačka.... 😀

chasencha
19. júl 2009

caute baby 🙂 ja tiez nepatrim k tym tabulkovym 🙂 ked som daval malej jogurt v 7mesiaci tak vsetci sa ma pytali a to uz oooze???a co by nemohla!!!!alebo vety typu to sa ma az od neviem kolkeho meiaca....a co ten mesiac hore dole mu nejako akoze pomoze to stravit alebo co????
aj my pijeme od hami a sunarek tie ovocne granulovane cajiky,lebo tie bylinkove blivajzy mi nechcela a som rada ze mi vobec pije 🙂
ked som jej nahodou v 10.mesiaci dala ochutnat jahodu tak uz som bola ta matka co dava vsetko chutnat bez ohladu na to ci je to alergne alebo nie...keby toho zjedla na kila nepoviem nic ale takto...

no akurat mi v zilach krv vzblka 😀 😀 😀 😀 😀

v pavukovi sice nie sme,mame maly byt a nejako by jej to tu asi neslo...

taaakze tak,so rada ze nie som jedina podla niektorych "nedokonala" matka 😀 😀 😀 😀

roka96
19. júl 2009

a chcela som sa spýtat ak sú tu maminy čo máme dietatko po roku.. ako často dávate maso?? my máme málo železa tak neviem dávam 6 krát do týždna ako do roka...

chasencha
19. júl 2009

roka ja vacsinou tiez tak 6 krat do tyzdna,ema mi odmieta vajce...a taktiez vacsinou kupovane papa,ale len preto ze sabotuje moje varene...to som az taka zla kucharka? 😀 😝 😕 ale striedame to...

zuzka1.
19. júl 2009

roka maly bol tiez chudokrvni, mssko davam tak 4-5x do tyzdna, ak menej tak ma vzdy nejaku strukovinu, hrachovu polievku s parkom a tak, kedze hrasok ma viac zleeza ako kuracina.
Inak mu dvaam aj bravcove masko, chude.
My papame jogurty od 8 mesiaca, pije uz len riedene dzusy, hippky nechcel alebo cistu vodu.
Robievam mu aj prazenicku s porom, bez oleja. Miluje parky, kinder cokoladku, marhule, ceresne.
Nam dr povedal, ze ked nechce jest, nech mu skusim viac ochucovat, maly je dost drobny, a to pomaha, paap nase a chuti a papa aspon to. To UM mu davam jednu naberacku nesquiku.

atrami
19. júl 2009

Ahojte,
ja určite nie som tabulková mama. Pri 3 deťoch sa to ani nedá. Som ale dosť zásadová. Deti jedia len doma varenú stravu. Blivajz z pohárika by som vlastnému decku nedala. Za prvé je to chuťovo otrasné.
Riešiť nejednie dieťaťa podávaním párkov, hranolkov,slaniny,
sladených nápojov nieje riešenie. Odložiť dieťa do chodítka len preto, že sa mi to práve hodí je tiež nezmysel.
Chváliť sa ako si viem uľahčiť život tým, že dieťa pije granulované čaje a kupované jedlo je vychvalovanie vlastnej lenivosti.

zuzana030
19. júl 2009

A PRETO TAKá AKO TY TU NEMá čO ROBIť......bez urážky
a keď vlastné bábo nazveš deckom, tak o čom tu píšeš potom ďalej
fakt som sa teraz naštvala....manika sa jasne vyjadrila, že takéto vety typu, ako píšeš..tu nechce
a myslím, že sa potešíme všetky ĎAKUJEME

u2jana
19. júl 2009

ahoj atrami
prepac, ale ja davam obcas malej blivajz z poharika... aj zeleninu aj ovocie... lebo si uprimne myslim, ze ta zelenina v pohariku je zdravsia a urcite sledovanejsia ako ta co kupis v obchode.
moj nazor, tak ma nezabi

janicka14
19. júl 2009

no ja tiez prispejem. tak Atrami, jedenie z poharikov nieje vzdy lenivost,moj maly nebol kojeny tak som mu skusala pomaly davat prikrmy od piateho mesiaca a ci som chcela alebo nie nic mi nechcel papat , co sme doma spravili a ked som vyskusala hipp-tu prvu mrkvicku tak mu to strasne chutilo, ale denno denne som aj ja skusala vymyslat mu papanice aby mu chutilo domace,tiez si myslim ze to moze byt chutnejsie ale on si vyberal,ja som varila a on papal radsej z poharika. A blivajs to urcite nieje , lebo by to nemohli predavat. teraz ma 8mesiacov a chuti mu aj domace aj z poharika a som rada,lebo ked mozem a da sa mi tak mu vzdy navarim a, ked ideme niekam na cesty a na kupko a tak ,tak taky poharik je sikovny a on sa nestazuje,je zdravucky,pekne pribera a urcite to ma od blivajsov daleko moja mila!!!

miss_shy
19. júl 2009

Ja tiez nie som tabullkova, treba sa riadit vlastnym rozumom a citom, ved su to nase deticky 😉 a nemyslim si ze je nezmysel dat babu z casu na cas, aj nieco z "poharika" a ho obcas dat do pavuka, ved nie vsetky deticky su take ze vydrzia same odlozene v postielke....ja mam mesacne babo a z daleka nepapame podla tabuliek, sme na UM a ked je hladny v pohode mu dam aj 150ml a obcas pyta aj viac, no co mam ho nechat plakat hladneho??? Inak a vobec nieje tucko aj ked je na UM.

zuzka1.
19. júl 2009

atrami asi necitala uvodny prspevok od zakladatelky 😠
pekne dopredu upozornila, aby si ako ich my v nasej teme volame "supermatky" nesli, ale dalo sa cakat, ze niekto pride mudrovat.

Nechceme sa tu hadat, tak prosim nepiste ak s nami nesuhlasite.

mne maly prestal papat poharikove sam od seba, ovocne spapka, ale teraz viac chuti cerstve, nemyslim, ze granulovany hipp caj je nieco zle, tak isto ako choditko, dieta v nom predsa nie je cely den.

martul
19. júl 2009

Atrami - to akože čo má byť. Kto tu píše, že dáva dieťa do chodúľa,že sa to hodí?! A s tým jedením takisto, to neznamená že keď napíšeme že naše dieťa si uhryzlo zo slaniny, tak papá len to a o tých čajoch a kupovanom papaní ?! Ja mám takisto tri deti, o narodenia si ich vychovávam sama bez pomoci babičiek,... . A varí sa u nás každý deň, zelenina, ovocie, idú u nás na kilá, v hypermarketoch som ešte hotovú stravu v pohárikoch nekupovala a keď raz môjmu dieťaťu chutí granulovaný čaj tak mu ho dám, a zbytočne budem doňho tlačiť niečo čo mi nevypije. A mimochodom chodím aj k detstkej lekárke, ktorá poradí čo dieťaťu dať a čo nie. A v behúli behal a ja som ho sledovala, nelenila som pri ňom. Nerob z nás zase len lenivé a neschopné matky, dobre?
Dám ti radu, vytvor si stránku,,ja som dokonalá matka" a tam si sama sebe prispievaj,OK?

smily
19. júl 2009

ahojte, mam 2 deti - jednu 3-rocnu a druhu 5-mesacnu... tak ta starsia mi napriklad az skoro do dvoch rokov nechcela nic z tocho co som varila doma... velmi jej chutili pohariky od hipp... mozno pre nas je tp hnusne lebo sme zvyknute na dochucovanie, solenie :- atd ale male babo to nepozna, preto pre deti to nie su vobec blivajzy... ak to nechuti mamine neznamena to ze to nebude chutit dietatu.. ale napriklad moja mladsia zas tie pohariky moc nechce - zacali sme s prikrmami minuly tyzden a velmi jej chuti ked jej uvarim mrkvicku so zemiacikom.. ked jej skusim dat nieco z poharika tak sa strasne ksichti.... 😝