Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zabka8423
3. apr 2012

@simona112
@tunzal
ja som kupovala od teekanee tusim to bolo teekanee detsky caj bylinkovy s ovocim, bol chutny, betreba sladit ani nic. v tescu som ho kupovavala a tusim pre deti od narodenia a druhy od pol roka tak nejak a fajn. tie granule boli divne, rychlo sa to minulo a bohvie ako to deckam nechutilo. a ano, sirupova voda od nejakeho casu a tak.. 🙂

akramgad
3. apr 2012

ahojte já som malej od narodenia prevárala vodu s kminom a feniklom lebo iné nechcela a tie granulované nechce dodnes čo som aj rada lebo ani mne nechutia 😝

pastelka74
3. apr 2012

ja dávam iba vodu drobček...žiadne čaje,džúsy a podobne....myslím že netreba cukor navyše...ale naša malá je taká...skrátka jej chutí obyčajná voda....nie že by som jej nechcela dať nejaký sladký nápoj,ale ona to nevypije....iba vodu,alebo toho drobčeka...a som celkom rada že to tak je....niekedy to obmieňame.lucka,drobček...voda...ale že by som to nejak strážila...to nie...

michaelka5
3. apr 2012

@tunzal no ved ja len kojim, alebo tak by som povedala ze moje dieta pije len moje mlieko🙂, nic ine...vodu mi vypluva a caj tiez nechce...tak teraz neviem co stym Kckom🙂, ale pri provm som na to tiez zabudala a nedavala som ho pravidelne a zije🙂..teraz nedavam vobec, co mu moze byt?

lussy23
3. apr 2012

nechápem čo sa tak rozčulujete. nepísala nič zlé! H Čo sa týka TV, písala trojmesačne babo podoprete vankušmi..a to je rozdiel, lebo to je fakt choré. Určite nemyslela to ta, že je zle keď deti kukajú telku.

tunzal
3. apr 2012

@michaelka5 to fakt neviem, ja som vôbec nekojila, takže tým pádom sme ani kanavit nemali 🙂 ale teraz ked mi malá nepije mlieko neviem či v tých kašiach je potrebné množstvo alebo nie, moc to neriešim 😀, sú dni ked aj vigantol zabudnem dať 😀

jurkovamiluska
3. apr 2012

@tunzal ja stale kojim a od stvrteho mesiaca aj dokrmujem a kanavit som nedavala vobec, lebo som ani netusila, ze nejaky kanavit existuje a vigantol som dala v 15 den a potom som ho nedavala a ked sme boli na poradni tak sa ma dr. pýtala ci davame vigantol a ja som na nu kukala ako puk, a odvtedy mu to davam, ked ma napadne, ze jaaaaj vigantol 😀 😀 a co poznam mamicky tak niesom jedina

diviska
3. apr 2012

@michaelka5 já kanavit dala jednou a pak už jsem ho nedávala..vigantol dávám, ale jen když si vzpomenu, tak jednou za 3 dny..a znám mamky co to mají stejně a nikomu nic není..

stardust
3. apr 2012

pokial viem, vitamin D sa dava len z preventivnych dovodov....niektore decka sa ani von nedostanu, pre ne je dolezite prijimat tento vitamin.
Raz som kupila ten granulovany caj zo zvedavosti, nikto to ani nechcel pit, lebo je to strasne sladke...

zabka8423
3. apr 2012

@jurkovamiluska ja som tiez davala asi tyzden vigantol a mala mi rastla ako diva, tak som jej ho radsej uz vobec nedavala 😀 maly je zimne dieta a prezil aj bez vigantolu, ved neboli kojeni a v uM je toho dost. praveze mam pocit, ze mi dost zbaculateli po UM, az ked sme presli na prikrmy a inu stravu, az potom zostihleli 🙂 normalne ked pozeram fotky, tak ked boli na UM take buclatky male, gulate 😀 a potom uz ok. a teda ja som davala prikrmy vcasne 🙂 este som si robila srandu, ze mala je taka dlha a velka, ze keby som jej davala vigantol, tak bude mat uz v puberte dva metre 😀 a na poradni som tiez prikyvovala, ze jasne, ze davam 😀

bubush
3. apr 2012

ahooojte 😎 co riesime? 😀
my ideme zajtra na ko a ockovat nas budu 😒 chudiatko male...
aaa mamicky dufam ze ste boli dnes od 10.00 - 16.00h vnutri lebo svietilo slnko 😀

zabka8423
3. apr 2012

@bubush jasne, ale predsa len sme sli von a nezabudla som obliect detom oteplovacky 😀

bubush
3. apr 2012

@zabka8423 😀 😀 uuuuf ale som si vydychla - esteze si im dala oteplovacky, to je velmi dolezite, potom treba rukou prejst po tele a budu pekne spotene..ale takto je to spravne!!!! 😎

emmmuska
3. apr 2012

@bubush jasne my sme boli vo vnutry... u ortopeda a potom v hypermarketoch 😀

bubush
3. apr 2012

@emmmuska no u dr. straveny den nie je nikdy pekny ale taky hypermarket ked clovek dobre nakupi nie je az tak na zahodenie 🙂 a ako ste dopadli?

emmmuska
3. apr 2012

@bubush hlavne, ze sme neboli na slnku 😀 dakujem za opytanie, vsetko v poriadku a o 4 mes. ideme znova

bubush
3. apr 2012

@emmmuska ale hej spravne radsej u dr.ako na tom skodlivom slnku 😀 alebo to urobit ako zabka ze dala oteplovacky ...o 4 mes. znova na kontrolu? preco? mate nejake problemy? nejako som nepostrehla

emmmuska
3. apr 2012

@bubush nevravel nic, ked som sa ho pytala vsetko ze je OK , boli sme v mesiaci, teraz trojmesacna a potom bude mat sedem...co ti ja viem, ci tento ma taky zvyk 😀 tradiciu

bubush
3. apr 2012

@emmmuska ja ze ste mali nabeh na nieco lebo my sme boli 2 x tak asi maju rozne zvyky..tak ked je vsetko ok tak je dobre..

idem uz spat - kazdy den si poviem ze dnes pojde skor a furt idem neskoro 😠

emmmuska
3. apr 2012

@bubush sladke snicky.....to aj ja si hovorim a prd z toho 😉

pastelka74
3. apr 2012

@bubush
@emmmuska ....to bolo dobrééééé,tie oteplovačky nemali chybu!!!! 😀 😀 ...my sme dnes boli na škodlivom slnku od 10.30 do 16,00....viete ako dobre teraz spinká 😀 😀 ...pokojné sny... 😉

tunzal
4. apr 2012

@bubush to sa čudujem že len 2x ste boli u ortopéda, veď poisťovna im hradí 3x 😀 😀 😀 , preto volajú každého aj ked problémy nie sú....

gazovicka
4. apr 2012

@jurkovamiluska
@bubush
@pastelka74 no caute.... tak moj uz "druhy" pokus o nocnu kasu zlyhal... ja neviem, ci nie som normalna, ale bolo to ako v kocurkove... ja ju proste neviem urobit... ved som vam hovorila, ze to neviem ☹ .. mne to musi niekto ukazat ako debilkovi a strcit malemu do ust flasu, nech to pije a ja to uz druhy krat spravim 😉 ... no, proste som si dala do hrnceka 60 ml vody a do toho som sypala krupicu.. ked to bolo hustejsie, pridala som to ku spravenemu 60 ml UM... dierku som mala nachystanu. .. maly chudak 15 min.cucal a cucal a cucal ...... vycucal sotva 20 ml, lebo mu to neslo.. tak som povedal mm, nech mi ide urobit vacsiu dierku, samozrejme, ze to urobil zas velke, maly sa s tym skoro zadrhol, celu tvar mal od mlieka 😒 ... tak som mu to skusila preliat do jeho klasickej flasky, ale tam bol ten dudlik tiez maly... medzitym som kazala mm, aby mi spravil dierku novu (dala som mu na ukazku specialny dudel na kasu - ale tam je tiez velka dierka pre neho a klasicky dudlik).. nevedel to urobit....vraj sa to neda a ked som taka mudra, nech si to skusim 😠 )... to uz som zurila, lebo mlieko s kasou mal maly uz samozrejme studene a zacal revat, ze je hladny... nic ine mi neostavalo, lenmu spravit normalne UM a v noci mi zas vstaval kazde dve hodiny, lebo on si vzdy cucne iba 60 ml, viac nevladze a "vytuhne" a potom je samozrejme o dve hodiny zas hladny... takze tak... ja uz neviem, ako ho zasytit... chcela som mu to dat z flasticky... asi budem musiet dat kasicku s lyzickou.... ach jo... ☹ ale to neviem, ci ho to zasyti na noc a neviem, kolko by som mu mala dat... normalneho UM nevypije viac ako 120 ml, uz to do neho nejde, tak neviem...

pastelka74
4. apr 2012

@gazovicka ....jáj..moja"kašová bojovníčka" 😀 😀 ....nechcem sa ti do tej kaše miešať,môžem ťa iba utešiť,lebo môj papak vypil v noci celú fľašu UM..a spala až do rána...to už fakt muselo byť že pýtala mlieko 2 krát za noc....dúfam že ti baby poradia ako malého zasýtiť a hlavne čím,aby spokojne prespal v noci....naozaj by som ti chcela poradiť a je mi ľúto že sa takto trápite ☹ ....možno bubush alebo emmmuska budú vedieť...držím ti palce a veľa trpezlivosti 🙂 🙂 🙂 🙂 ....iba pre zaujmavosť koľko ma malý mesiacov??...

tunzal
4. apr 2012

@gazovicka mne kašu z flašky vôbec nevipije malá, dávam to lyžičkou robím 160 ml vody+kaša na noc , to je okolo 200 ml ked je hotové 😀 , zje za 10 minut ešte hodinku potom pohrá a celú noc spí jak zbitá 😀

gazovicka
4. apr 2012

@pastelka74 v sobotu 5... ale on mi uz pekne spinkaval.. vstaval raz, dva razy za noc... ja neviem, preco je teraz zrazu hladny.... keby mi aspon vypil normalne svoju davku, ale nevypije, a potom je hladny.... niekedy sa stane, ze aj vypije (ale malokedy), ale aj tak vstane o dve hodiny... ja to nechapem, preco sa tak vymenil...

gazovicka
4. apr 2012

@tunzal tak skusim takto... a kolko je asi tej kase, ked to tam sypes? vies, mne musis ako debilkovi 😀 ... ake huste to ma byt?

pastelka74
4. apr 2012

@gazovicka ....nechcem byť za múdru,ale mne ten nápad stou lyžičkou pred spaním nepripadá až taký blbý..tak ako ti napísala tunzal,za pokus to stojí...skús dať tú hodinku pred spaním tu kašu....a ak sa náhodou v noci prebudí,tak by som dala iba mlieko,určite by som tam nebojovala stou kašou.... ☹ ...vyskúšajto,nijak mu neublížiš a možno bude babatko spokojné,ved napokom o to ide 😉 😀

gazovicka
4. apr 2012

@pastelka74 urcite to vyskusam dnes... som zvedava, dam vediet 🙂 inak tuto noc bol hore 3 x (z toho jeden krat na to, ze ho boleli dasienka, tak som mu davala masticku a prebalila ho) ... aj sa mrvil a mrvil, ale nechala som ho tak, kym nebude az plakat, ale potom nejako zaspal a teda na jedlo iba 2x 🙂

tunzal
4. apr 2012

@gazovicka mám instantnú nestle kaša na dobru noc, tušim teraz banánová, dám do vody 4 polievkové lyžice toho prášku, na 20 sekúnd do mikrovlnky a potom ešte počkám tak minutku dve, aby bolo hustejšie, musí to byť také aaby ti to nestieklo z lyžičky ale ani v tom nezastavila tá lyžička 😀 😀 , ked je huste dáš troška vody ešte zas ked je riedka tak ešte trošku prášku, to musíš vyskúšať čo malému vyhovuje.