Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
25. júl 2009

aj my papáme iba klasické maslo a aj to veľmi málo... 😉

avanka
25. júl 2009

megi, prepac, ze tak neskoro reagujem na ten prispevok s tou tekvicou, boli sme od 11 prec....AJ JA SOM TO TAK ROBILA, ked som nezasmazala, zasmazky som zacala davat az po 11 mesiaci.a vzdy chutilo...

A jasne, ze maslo...Rama nie je vraj vhodna ani pre dospelych

sirinka
25. júl 2009

ja tiez pouzivam iba poctive zivocisne maslo... a na varenie domacu mast...udajne je minimalne rovnako dobra ako kval. oliv. olej...
mimochodom dnes sme dostali tortu...fuuuuj, plnka robena s rastlinneho masla...kompletne pokazena chut torticky...

avanka
25. júl 2009

Siri, nam zase nechuti plnka s maslom, my iba pudingovu s Herou, ale kolko ludi, tolko chuti 😉

megi93
25. júl 2009

No ja robím plnky do torty jedine s obyčajným maslo a to dokonca jednoťáckym, je najlacnejšie, ale najvhodnejšie na plnky. Od rastlinného zvodnatejú a nechutia dobre. 😉

A kedy ste skúsili prvýkrát chlebík? A čo bolo skôr? Chlebík alebo rožok?

sirinka
25. júl 2009

megi klasicke rozky my nejedavame takmer vobec...jednoznacne chlebik a az neskor som jej obcas dala celozrnne alebo grahamove pecivo...bielemu sa vyhybame komplet cela rodina...

roka96
25. júl 2009

my sme začali tiež teraz nedávno dávame rožok ale viac chlebík.. a možu deti celozrnné? Lebo som niekde zase čítala, že pre dieta je vhodnejší biely rožok ako celozrnný.. no tak neviem.

andrea142
25. júl 2009

ahojte

baby môžem dať mojej malej marína keksi .....? rozdrvené a zamiešané do jablka ..... ak nie prečo? díky

sirinka
25. júl 2009

ja by som nedavala kvoli zbytocnemu cukru...pokial vyslovene nemate problem s priberanim...

jevel
25. júl 2009

andrea142

našla som o keksoch toto
Marina, keks

Je jedinečný svojou dlhoročnou tradíciou – vyrábať sa začal práve pred 50 rokmi. Receptúra je pôvodná, utajená, založená na prírodných surovinách: pšeničnej múke, stuženom pokrmovom tuku, vajciach, slade, sušenom mlieku, aníze, fenikle a vanilkovej aróme. Nepoužívajú sa žiadne farbivá ani chemické konzervačné látky. Práve jednoduchosťou receptúry výrobok vyniká v súčasnej širokej ponuke sladkého trvanlivého pečiva na našom trhu. Výrobca naň vlastní ochrannú známku, evidovanú na Úrade priemyselného vlastníctva SR. Ťažko ho porovnať s konkurenciou, lebo keks podobného typu sa na našom trhu nenachádza. Je vhodný nielen na priamu konzumáciu, ale aj na prípravu zložitejších sladkých pokrmov studenej kuchyne, ako sú rezy, dezerty, torty a podobne. O jednoduchosti zloženia svedčí tiež fakt, že drvina – keksová múčka – sa používa ako surovina na výrobu ďalších cukrovinkárskych výrobkov, napr. známeho Be-Be pudingu. Výrobok má široké využitie najmä v detskej výžive. Je ľahko stráviteľný, odporúčaný lekármi pri diéte po žalúdočných ťažkostiach. Obsiahnutý aníz vykazuje antibakteriálne účinky, fenikel zasa zlepšuje vylučovanie tráviacich enzýmov a povzbudzuje črevnú peristaltiku. O kvalite a obľube Mariny svedčí stály záujem malých aj veľkých spotrebiteľov.

takže ešte by som u tvojej malej počkala , lebo je tam lepok a celé vajcia 😉

manika77
autor
25. júl 2009

ja som malemu davala marinu do vyzivy..jemu totiz jedna nikdy nestaci 🙂

mukky
25. júl 2009

ja by som bola za celozrne pecivo,a grahamove....tmave..grahamove je super,je casto ako jedine odporucane aj cukrovkarom...
maju dostatok vitaminov skupiny B,mineralnych latok,viac vlakniny,cize zasytia na dlhsiu dobu

biele pecivo ma vysoky glykemicky index,co sposobuje velke vykyvy v krvnom obehu,skoro vyvolava pocit hladu,preto sa ho zje viac a este aj sposobuje ukladanie tuku,teda je bohate mna cukry..

treba vsak davat pozor pri papani na rozne semiacka a semienka aby dietatko nevdychlo

mukky
25. júl 2009

a ja by som marinu zatial nedavala 😀 ,prave koli tomu zlozeniu...chcela by som aby maly co najdlhsie ci aspon zatial co najmenej papal rafinovany cukor... sladkosti sa naje za cely zivot este vela...

andrea142
25. júl 2009

tak asi počkáme ..... len mi zase štrajkuje, dnes mi nechcela zjesť ani jablko a keď som do nej za deň dostala asi iba 400ml mlieka. ako zacítila ,že je to mlieko vôbec neprehltla iba to držala v ústach , doteraz mi to aspoň zjedla lyžičkou alebo som jej dala dudel a s tým to prehltla ale teraz ani to.

sú nejaké piškóty čo sa môžu od 4.mes alebo 5.mes?

mukky
25. júl 2009

andrea a mozem sa Ta opytat preco chces tak velmi dat malej piskoty?

andrea142
25. júl 2009

nechcem jej dávať piškoty, len som sa pýtala ,hoci mi dnes mama robila prednášku ,že my sme jedli so sestrou marína keksy od 3.mes. a že ju to viac zasýti ako iba čisté jablko ......atď .............. len som už zúfalá z jej jedenia. doteraz mi jablko neodmietla a teraz nejaké 2 dni dozadu áno.

zajtra jej tam skúsim dať aj iné ovocie nie len jablko

mukky
25. júl 2009

andrea ano....mama je mama 😀

neviem ci poznas,ale ja zahustujem jablcko ci polievku ,jogurt a podobne ryzovymi vlockami...je to super,zdrave,zasyti a aj zahusti pokrm...poznas ich?

andrea142
25. júl 2009

nie ... má to aj iný názov ? kde sa to dá kúpiť?

včera som ju chcela oblbnúť s tým že som jej do mlieka rozmixovala trošku banánu ale aj tak mi to nevypila ☹

s varenými jedlami zatiaľ nemala problémy ...príkrmy mi pekne papala až teraz to jablko ...... tak sa už dopredu plaším ,že mi prestane jesť aj to.

mukky
25. júl 2009

andrea ja kupujem tieto a to v bille,tusim pri ryzi... stoja euro aj nieco..

http://www.marianna.sk/index.php?go=15

andrea142
25. júl 2009

vyskúšam ..... ďakujem

mukky
25. júl 2009

urcite je to lepsie ako nejake keksy podane do roka...

baby ma zajtra vylucia z temy a podaju na mna disciplinarne konanie 😀 😀 🤐 😎

tekvica
25. júl 2009

ja pridavam obcas kukuricnu kasu misutka

mukky
25. júl 2009

lucim sa,idem na stacionar a pozerat milionovy tanec.....

moje prianie je,aby sa mamicky netabulkove stali tabulkovymi...i ked vobec to nie ten spravny termin oznacovania maminiek....keby sa jednalo o dospelakov je mi to sumafuk...ale tu sa jedna o deticky,tie milucke nezne stvorenia,pre ktore ste stredobodom ich vesmiru...

majte sa pekne

tekvica
25. júl 2009

mukky, rozmyslas rovnako ako ja 😉

mukky
25. júl 2009

este som tu..ano?

miskachrumka
26. júl 2009

ahojte ja som dala sunar keksi teraz malemu do jablckovej vyzivy s roztlacenou 1/2bananinka zbastil ako besny 🙂 baby ja sa chcem opytat mali sa mi vysipal po celom tele no konkretne po celej hlavicke trosku po tvaricke trosku ma po brusku a aj na chrbatiku povedali mi ze su to asi potncky ze to tak vyzera su take drobne cervene a ked prejdenm po nich tak ich ani necitit!inac su tak husto na sebe a cervene a male?viete co by to mohlo byt zajtra letim doktorke!!!!!! ☹

jankapiknova
26. júl 2009

mne sa maly vyhadzal raz ked bol este malinky a bolo to z čisteca, ked som ho vykupkala v nom ale predpokladam ze asi mas starsie uz male tak by to mohli byt aj tie potnicky

miskachrumka
26. júl 2009

dufam uvidim zajtra 😒 co povie doktorka...............!

zuzka1.
26. júl 2009

miska neivem ci potnicky, nie je az tak teplo, teda aspon u nas nie.
Uvidis co povie dr., moze byt aj s nejakej papanice, co mu nesadla.

miskachrumka
26. júl 2009

ved to ze ja mu davam to co už papl a teraz sami vysipal?ale tu je horuce no bolo od stredy do piatku a vcera bolo chladno aj dnes!neviem kolko miznu potnicky! ☹