Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zabka8423
14. mar 2012

@anulienkaf jj, reklamy, to ej nase. syn ma 8 a stale ich miluje :D ale on ich vie vsetky naspamat odrecitovat 😀 😀

emmmuska
14. mar 2012

@zabka8423 to nasa princezna ma len tri mesiace a reklamy su jej serial 😀 i ked mi svokra aj so švagrinou nadavaju, ze pozera taka mala telku. Ale ved ona sama hlavku otoci za zaujimavym zvukom. Robim nieco zle?

emmmuska
14. mar 2012

@lenkaa222 uvidim ci bude nasa bambulka vobec stvornozkovat. Mam aj 18 a 12 rocneho syna a ty napriklad vobec nestvornokovali a ten starsi ani nevedel poriadne sediet lebo bol tucnucky ale zato chodil ked koncil deviaty mesiac, ten mladsi sedel pekne a skoro ale chodit zacal ako 14 mesacny. Tym som chcela povedat, ze doktori to maju v papieroch kedy co ma dieta robit ale v skutocnosti je to inak, ak je dietatko zdrave tak na vsetko casom pride.

petrajurinova
14. mar 2012

@lenkaa222 mi obě děcka nejdřív seděly a až pak začaly lézt po čtyřech. Fakt je, že se posadily samy, ale tak jak dělaly všechno mimo tabulek, tak i na to jak si sednout přišly v úplně jiném věku, než jim to předepisovaly tabulky. Bastík šel do kleku a z něho se přetáčel do sedu v necelých čtyřech měsících a Bela o něco později asi ve čtyřech a půl měsících. Lézt po čtyřech začali oba až po tom, co se postavili a začali chodit - nějak neměli zájem hrát si na pejsky 😀

@zabka8423 Naši mají 5 a 2 a půl roku a na sídlišti toho moc k zábavě nemáme, takže kromě hřiště jsou to venku většinou procházky k řece nebo do lesoparku (obojí je od nás tak půl hodiny chůze - pokud jde Bela pěšky a neveze se v kočárku, tak je to tak hodinka), občas zajdeme do herny v mateřském centru, nebo se s kamarádkama a jejich dětma sejdeme v kavárně s dětským koutkem. Doma je nejoblíbenější společná činnost tancování (oblíbené je CD "cvičíme s Míšou"), obě děcka mají rádi malování - pokud mám čas a náladu na následný úklid, tak dáme na podlahu velký papír (A0) a malujeme rukama bez štětců - to je hodně baví, modelování z plastelíny nebo moduritu je taky docela zabaví, no a jinak jsou to takové ty běžné hry - pexeso, obrázkové člověče nezlob se, kloboučku hop...

anulienkaf
14. mar 2012

@emmmuska to sa bude otacat stale viac 😀 aj mne svokra vycita, ze mam zapnutu telku. teraz uz tak nie, ale zo zaciatku stale. ale za cely den potrebujem ocut nejake hlasy a na radio nemam stale naladu. Bud tam hraju od rana do vecera komplet to iste, alebo taraju o nicom, alebo o niecom, co ma vobec nezaujima. Tak sa netrap. Obcas ho cez den vypni a mas

emmmuska
14. mar 2012

@anulienkaf ale to nie je vsetko.....
co som sa napocuvala, ze malu nenosim v perinke a ked k nam prisla a videla ze ju mam v klokanke tak skoro ma zozrala(svokra)

anulienkaf
14. mar 2012

@emmmuska 😀 ani my sme maleho nemali velmi v perinke, aj bolo teplo, a odkopaval sa z toho, jednoducho sa mu tam velmi nepacilo. na nosenie sme pouzivali elasticku satku kym bol malicky a teraz ergo nosic

martaa4s
14. mar 2012

@emmmuska
ahoj, môžem sa pridáť?!, ja mám pol ročné dieťa a keď ho vezmem na ruky a vidí notebook začne sa mykať a kričať až kým si zaň nesadneme 🙂 už bude závislý na MK ako ja 😀, a so švagrinou a svokrou si nelám hlavu, ja som svoje dve staršie deti nedávala vôbec do perinky a to sa narodili v zime! a že ju máš v klokanke? veď to je super!

andreaka11
14. mar 2012

ahojte maminky. aka krasna tema. snad vam nebude vadit, ked sa k vam pridam 😉 ja som tiez jedna z vas, co sa neriadi tabulkami.
a co sa tyka perinky, balenia nasiroko a inych pre mnohe mamicky neodmyslitelne dolezitych veci, tak sme nic take nepouzivali. myslim si, ze nie je nic krajsie ako si babatko pekne pritulit k telu. 😎

emmmuska
14. mar 2012

@martaa4s ahojky 🙂 mala sa narodila teraz v decembri, lem robia so mna krkavciu mater ale ved uz som vychovala dve deti a su z nich chlapy ako hora. Proste nevedia pochopit, ze nie som dementna aj ked malu mam po 12tich rokoch

bubush
14. mar 2012

k serbliku - u nas to funguje tak ze my davam malu nan ale dnes som si povedala ze to skusim castejsie, tak celkom to malo uspech, pokial sa zacala zvrtat a vyskakovat tak nic obliekla som ju naspat ale inak mal celkom uspech...a tiez si myslim ze zacat skor je celkom ok, zvykne si, tak ako si zvykne ze rano vstaneme z postele, dame sa na par sekund na nocnik, oblecieme a pokracujeme v dni..tak si to decko zvykne na to ze je to prenho prirodzene ako to vstavanie, obliekanie, jedenie...ja to hovorim z mojho pohladu a neviem ako by som robila keby mi mala kricala a revala tak by som to asi nesilila ale pokial s tym nie je problem tak v tom vidim skor vyhodu dat cim skor na nocnik 😉

inak panelak som si dnes pozrela reprizu, farma dnes nebola a ten paradise sa mi vobec nepozdava, nevidela som to sice ani raz ale ani ukazky nie su nejake lakave, jedna cica lepsia ako druha, kazda umelyna, chlapi detto no hnus 😝

bubush
14. mar 2012

no a ozaj telka u nas fici vo velkom uz peknych par mesiacov - ja som doslova televizny maniak a musim ju mat zapnutu cely den aj ked prave na nu necumim 😀 a reklamy su nase 😀 vtedy ju nemozme rusit, ale dobre sa mi pri tom strihaju malej nechty alebo umyvaju zuby 😎

emmmuska
14. mar 2012

@anulienkaf len zadubencom to tazko vysvetlim a porovnavaju ma stale so svsgrinou lebo ona to robila a tamto, a jej zalezalo na zdravom vivine dietatka. No nenasr.....o by ta to ako keby som ja kaslala na malu

bubush
14. mar 2012

@andreaka11 kludne sa pridaj aj ked ja som tu asi len dva dni aj s cestou 😀

andreaka11
14. mar 2012

ten serbel ma prenasleduje..... 😕 uz dva tyzdne necitam nic ine iba odplienkovania........ chcem s tym uz zacat, ved deti uz na to vek maju, len neviem akooo ☹ ako to riesite s bodyckami? ti moji certi si vedia bez problemov stiahnut gate, ale nevedia si odopnut gombiky medzi nohami.. chcem aby mali krize zakryte a maju bodycka s dlhym rukavom. bojim sa, ze by im bolo zima v tielku. co vy na to? 😨

andreaka11
14. mar 2012

@bubush no telka je u nas chlieb nas kazdodenny. ked si odbehnem na zachod, ci do kuchyne, a ked pidem, tak thomas ma dialkove a lisa mu ukazuje, aky gombik ma stlacit 😀 len aby naa nu nebolo zle 😀 😀 a mame oblubene programy a vedia, po ktorom pojdu na obednajsi spanok a vobec neprotestuju. a lisa si este aj vyspevuje potom v postielke. no a nepusti im telku, ne? 😎

bubush
14. mar 2012

a keby si im davala tie body len tak bez zapnutia? alebo ak su zimomravy tak tielko, nejaky dlhy rukav a mikinu?
no a oni si vedia povedat ze chcu cikat?

jarkam2
14. mar 2012

@anulienkaf ja som perinku ani nemala ... videla som, že moja malá nemá rada obmedzovanie v pohybe - už od narodenia, tak prečo ju viazať do perinky? Spací vak jej zaistil teplo a mohla v ňom hýbať nožičkami koľko chcela.
A pre mňa to bolo tiež dobré, rýchlo som sa s malou naučila manipulovať, držať, kúpať - všetko bez stresu ...

bubush
14. mar 2012

@andreaka11 ale tiez to musis mat doma vesele - ze dvojicky 🙂

andreaka11
14. mar 2012

@bubush ale kdeee, nevedia nic povedat... ale mozno ked sa pocikaju, tak im ukazem, kam to maju spravit nabuduce a mozno nabuduce to spravia uz tam 😀 ako lahko si to predstavujem 😀 😀 a bodycka su take dlhe vytahane medzi nohami, tak ja musim stale pri nich na nocniku byt a vytahovat im tie bodycka odtial, aby neboli mokre alebo hnede 😉
no doma to je vesele ale krasne.. ako ked mas este kamaratkyne dieta v rovnakom veku na par hodin u seba. da sa to porovnat tak. blaznia sa o 106

anulienkaf
14. mar 2012

@jarkam2 nasmu to ostalo, v perinke nechcel byt a v spacom vaku tiez nie. Ale kupila som mu tensi, tak aspon v tom vydrzi. Ale väcsinu noci ho musim prikryvat

martaa4s
14. mar 2012

@andreaka11 skús len tak bez zapínania, ja som malej takto robievala 😲

andreaka11
14. mar 2012

@martaa4s no len oni ked si sadnu na nocnik, tak to medzinozie maju ponorene v serbliku. aj som im to zapinala cez plece, aby im to nepadalo, ale to im vadi

bubush
14. mar 2012

@andreaka11 no a ked ich das na nocnik tak chcu tam byt? ci si este ani neskusala?

bubush
14. mar 2012

@andreaka11 tak aj mne to ide do serblika - to body ale ja jej to vytiahnem a dam akoby na stehna a za ritku - za serbel a drzi to - nevracia sa to naspat do nocnika

martaa4s
14. mar 2012

@andreaka11 no tak to asi len ako Ti spomína aj bubush, dať len tielko s alebo bez rukávov 😉

petrajurinova
14. mar 2012

@andreaka11 když jsme přestali používat plenky, tak jsem přestala oblíkat bodíčka, aby měla malá záda zakryté, tak nosí punčocháče s kšandami ( http://www.koblizkuvobchudek.cz/detske-puncocha... ) nebo krtečkovy kalhoty (lacláče). Kšandy si z ramen umí sundat bez problémů.

andreaka11
14. mar 2012

@bubush s knizkou vydrzia. velakrat sa postavia, ci tam nieco zanechali. raz sa thomas vycikal, asi nahodou a lisa spravila male hovienko, aj to len nahodou. som jej hovorila, nech spravi prt prt a pri tom snazeni, aby si prdla, tak sa vykakala 😀 😀

andreaka11
14. mar 2012

tak sa poobzeram po tielkach. a davali ste nohavicky, alebo naostro?

bubush
14. mar 2012

skus ich davat pravidelne a zvyknu si 😉 a asi by som davala aj nohavicky..ako uz velkaci 😉