Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

simona112
16. mar 2012

Ahojte môžem sa pridať? No ja som tiež nikdy nepozerala čo deti môžu alebo nie. Jednoducho ak im to chutilo a niekto povedal, že toto by teraz nemali alebo tak, som sa ohradila tým, že a čo im to mám teraz zobrať keď im to chutí, alebo zakázať? No to určite nie.Nie je nič krajšie ako vidieť ako vášmu dieťaťu niečo chutí. Ja hovorím jedno a toho sa držím, ja keď som bola malá tak som ako 3-4 ,mesačná jedla s tatkom o život fazulovú polievku, žužlala som slaninu a je mi niečo? Nie. Keď sme boli malý ale aj staršie od nás, vtedy neexistovali také všelijaké výmysli ako teraz v strave detí. Jednoducho sme sa tlačili rezňami a bolo nám dobre. Rodičia spokojný z toho ako deťom chutí a deti spokojné že boli napapané 🙂 A teraz také maminy čo v detstve pojedli hocičo(čo dnes napríklad nie je vhodné) svoje deti kŕmia podla knižiek a majú viac chorôb alebo alergii ako tie čo pojedia všetko 🙂 Mám takú v rodine a veru nedovolila som jej starať sa do toho čo dávam mojim deťom papať. A to som jej povedala ešte kým som bola tehotná, lebo mne išla hovoriť, že toto by som nemala jesť a tamto by som nemala. A prečo by som nemohla? Však som mala na to chuť tak som si to dala. 😀

andreaka11
16. mar 2012

@zabka8423 no som si tam pozrela tu temu, co si nechala link. normalne horim, taka som vvytocena z tych mamiciek.

andreaka11
16. mar 2012

@simona112 no a kolko mam malo rozne chute, ked pred telkou zuzlali kriedu, alebo tlacili do seba skrob.... a tiez, ked deti chceli ochutnat z toho mojho taniera, tak preco im to nedat. zistila som, ze cim viac pikantne, tym viac to lise chuti..

zabka8423
16. mar 2012

@andreaka11 ja sa tu uz odvcera valam z toho tvojho odplienkovania 😀 ty to vies tak fasa podat 😀 😀 tomuto sa hovori "myslim pozitivne", ked napises, boli 8x na nocniku a nic nebolo. teda bolo, keksik 😀 😀 😀

jasne, rozmyslala som aj ja, ze zacnem si tu na okne pestovat BIO pazitku, BIO mrkvicku, riad budem umyvat iba octom, asi len BIO octom, prat budem s tymi drevenymi gulickami a aj do pracky budem nalievat kojenecku vodu lucku. samozrejme, v lucke budem varit, s luckou budem polievat kvetinky. a aby som nezabudla, nafuknem 4 velke kondomy a do nich sa obalime, aby k nam neprenikla jedina bakteria. este mam na zozname kupit obrovsky sterilizator, aby sa znicilo 99,9 % bakterii. no a pastu si vyrobim asi sama. detom nezabudnem na cely den pripojit bombu s cistym kyslikom. a sme vybaveni 😀 😀
ROFL... neverim, 😀
ozaj, zacala som uzivat vitamin B, mala som kopu stresu v poslednej dobe, reku na nervicky a preventivne, no ale mne sa objavil zrovna jeden z neziaducich ucinkov - zerem ako utrhnuta z retaze, ak o dva tyzdne nebudu dve ciarky, potrebujem to moje nafuknute a pribrate brucho, boky a stehna dat prec, lebo uz sama sa citim blbo, za mesiac som nakysla ako mamkina knedla k nedelnemu obedu 😠 😠 😠 😠

zabka8423
16. mar 2012

@simona112 jooj, vitaj, ty patris k nam 🙂))))

simona112
16. mar 2012

@zabka8423 Ďakujem, a som veľmi rada, že nie som jediná čo sa tým riadi. Dlho som rozmýšlala nad tým čo to je tá téma netabulkové mamičky a nakoniec som otvorila, začala čítať a hovorím si, to je niečo pre mňa. Ako nehovorím, keď mal malý alergiu na jahody a povedala dieta tak dobre držali sme dietu ale takú, že papal ovocie ale jahodám sme sa vyhýbali, potom sme skúsili a nič tak už papá zase 🙂 Najviac sa mi páčilo keď boli chalani vo veku, kedy sa môže začať s prvými príkrmami a lekárka mi tak vážne hovorí, no už môžete skúšať mrkvičku, zemiačik a podobné a ja tak v duchu, joj moja keby si ty vedela, že moji už rozmixovanú hráškovú polievku pijú z flašky 🙂)) To sme bývali ešte u našich a mamine, že skúsme,však z toho UM sú stále hladný. dali si fľašu polievky na obed, zaspali ako valibuci a v noci krásne poprdkávali...No nič krajšie 🙂

zabka8423
16. mar 2012

@simona112 toto som zazila este u predchadzajucej pediatricky - som si vzdy v duchu myslela. lebo stale iba nutrilon presadzovala - no sak preco asi a ja na babylove z DM za 5 e. a pozor, BIO 😀 😀 a vsetko je ok. s tymi prikrmami detto, aj kravske mlieko, ako pohoda. a to kluuudne mohli mat silne alergie, lebo ja mam atopicku dermatitidu a ani jeden z nich nema nic. mama moja dost zvykne dramatizovat niektore veci, ale jednym uchom dnu, druhym von, sak nech si povie, co ma na srdci, myslim si svoje 😀

andreaka11
16. mar 2012

@zabka8423 to je tym, ze to odplienkovanie nechcem za kazdu cenu.. vela mamiciek len stresuje, ze deti uz maju rok a pol a stale curaju do plienky, no sodoma gomora. ti moji maju vyse dvoch rokov a stale su v plienke, a co? pre tabulkove mamicky som asi leniva lemra, lebo je jednoduchsie im vymenit plienku 3x zza den, ako kazdych 15 minut sa pytat deti, ci nechcu spravit ciku/kaku do serbla. deti citia, ze na ne netlacim a bez nasialia sa posadia na serbel. hlavne aby bola knizka, zapnuty tv a niekedy aj nieco do ust.
ja viem, ze na sr chcu ucitelky v skolke deti bez plienok. no keby je asi na mne, tak deti by chodili do skolky s velkym kufrom plnym oblecenia. na chodbe by som im dala dole plienku (ved musia byt odplienkovane deti) a co sa bude diat potom, je problem uciteliek. ked si deti pojdem vyzddvihnut, tak by som im na chodbe dala novu plienku a zobrala domov. 😀 😀 myslim, ze by som s detmi nebola moc oblubena

andreaka11
16. mar 2012

@simona112 krajsi zvuk si dovtedy nepocula 😀

andreaka11
16. mar 2012

@zabka8423 ty si len nad tym rozmyslala??? aka si to matka, ze uz to tak nepraktizujes?????? 😀 😀 uz ked si len pomyslela na sex, tak si mala vediet, ake nasledky to vsetko moze mat a uz vtedy si mala zacat vsetko pestovat, aby si bola pripravena keby nieco 😝

andreaka11
16. mar 2012

@endzi30 aj ty sem patris!!! potom ti odpisem na spravu

zabka8423
16. mar 2012

@andreaka11 aj ten sex by mal byt zrejme BIO, tusim budem googlit dlho do noci. a spravim si asi kaficko, len neviem neviem, kedze som si nevypestovala sama kavu a zalejem si ju fuj mliekom trvanlivym a dam si ten hnuuuuuuuuuuuuuuuusny biely cukor. zabite ma 😀
no odplienokovanie, tiez som tu bola zrana zaziva nedavno, lebo neposadzam dieta na nocnik od 8 mesiacov. moje ma 2 a pol, cez den beha bez plienky, na noc plienku ma, ak idem nieco vybavovat a viem, ze budem dlhsie niekde, malej tu plienku capnem, no a co, preboha. nemam pocit, ze by bola vadna oproti inym detom, ktore sedia na serbli pomaly od pol roka. ja totiz nemma cas na to a pride to same. mame serbel, mame zachod, vie kde to treba robit a ze kolkokrat nestihne? pocika sa no a? juj, kolko skolkarov sa este v skolke púocikava a o tom nikto nehovori. nemyslim si, ze abnormalne skore odplienkovanie detom zaruci aj stastny zivot. aj tak raz vsetci sadnu na misu alebo budu triafat pisoar rovnako 😉

andreaka11
16. mar 2012

@zabka8423 no len si daj pozor, aby este na strednej nemala plienku. a k tomu mlieku do kavy, ved este by si mala kojit!!!!! mala by si potom mlieko 😠

zabka8423
16. mar 2012

@andreaka11 ja viem vynosit /aj s jazdou na koni/, len neviem rodit /dve sekcie/ a kojit /max. tyzden - potom dokvapka/. a som hnusna, lebo sak materske mlieko chrani pred chorobami a alergiami, posilnuje imunitu a moje deti su potom asi UFO - nekojene a zdrave bez alergii .. nehovoriac este o jednom tajomstve v tehu,a le to uz by tu mohol niekto aj skolabovat 😀 😀
na strednej to bude uz dufam always s kridelkami a mozno nie, mozno to bude nejaky vymysel s BIO vlozkou. 🙂)

bubush
16. mar 2012

jaaaj baby vy ste ma tak zas pobavili 😀 😀 😀
ci keksik v nocniku, ale andreaka aj tak aspon ten zaklad robis, zacala si pekne ze ich aspon posadzas, hadam uz len nejako pridu na to co s tym 😉

slovo BIO vo mne nejakym cudnym sposobom urobi nejaku reakciu v mojom tele a nasledne sa mi zvysi tlak, neviem cim to bude 😀 😝 😀
naadherne si to opisala ako by clovek musel ist do takych detailov keby chcel zdravo zit a aj tak sa to uz vlastne ani neda 😉
treba pestovat odolnost, booze ale drzia tie deti v sterilite, ked pojdu zo skoly a zafukne vietor tak budu z toho vyhukany a dva tyzdne na pnke a mami si budu bit hlavu do steny ze co sa stalo! 🙄
len nech si ich takto chovaju, koja do maturity, nech zeru zito, seno, co len chcu len nie preboha maso, salamy, cokoladu, nech im necistia zuby lebo ta hnusna chemikalia sposobi....ani to nemozem napisat...

hej hej aj tu diskusiu som si vsimla, len par riadkov som precitala a musela som prec, nielen ze som mala zas nervy ale malej som isla robi krupicovu kasu s grankom a za tym biely rozok so sunkou 😀

bubush
16. mar 2012

@zabka8423 teda ale ze pouzivas biely cukor!! za to budes ukamenovana!!! 😀

andreaka11
16. mar 2012

@zabka8423 zalozme temu o bio toaletnom papiere. ci je lepsi lopuch, alebo orechovve listie 😀 😀

bubush
16. mar 2012

@zabka8423 ake tajomstvo v tehu? dala si si pohar vina? 🙂

bubush
16. mar 2012

@andreaka11 ty si tiez pripad - tak hlasujme ja som za lopuch je vacsi tak minie menej 😀

andreaka11
16. mar 2012

inak by ma zaujimalo, ze kolkokrat tym detom, mamicky umyvaju ruky?

zabka8423
16. mar 2012

@andreaka11
@bubush

lopuch. lebo orechove listie je male. alebo teda lopuch na velku a orech na malu. 😀 ja som si minule vsimla, ze som si uz davno nevsimla lopuchy. kedysi ich bolo plno a teraz nic. vytlacili ich asi servitky v BIO kvalite. holt, globalizacia a biznis je biznis 😀
Som za znovu vysadenie lopuchov, nech aj nase deti vedia, jake je to prijemne sa schuti vytoto a utriet sa lopuuuuuchom 😀
no ale tu prichadzame na to, ze sme vyrastali aj my bio. jedli sme datelinu, utierali sa lopuchmi a orechami, ja som jedla aj agatove kvety a este volaaku travu, zas vec druha, ze sme chodili na ceresne pri ceste plne olova 😀 😀

sweetsuzi
16. mar 2012

Ahojte dievcata, vidim ze sem zapadnem 😀
@andreaka11 k tomu odplienkovaniu, moj maly mal teraz dva roky a moja mama uz odkedy sa naucil sediet do mna huci, ze to chce pravidelnost a musim ho posadzovat na nocnik, vzdy ked sa zobudi, vzdy nez ho obleciem, vzdy nez, .... sa mi zda ze by sme sedeli od rana do noci na serbli keby som ju brala vazne 😀 Skusila som ked bol mensi, videla som ze na to este nema a nechala som to tak, teraz zase zacal javit zaujem o nocnik, tak zase obcas posedime. Ked bude pripraveny, nauci sa.
Celkovo sa mi zda ze tu na koniku je iste percento takych matiek, ze ked pred nimi clovek povie svoj nazor, ktory sa nezhoduje s ich, tak by ho hned upalovali na hranici. A pritom to mozno pred porodom boli uplne normalne baby, no ale ja neviem ci im mlieko udrelo na mozog alebo co, bez urazky, to sa tak hovori 😎 Aj my zijeme zdravo, berieme ohlad na zivotne prostredie, dietatu davame to co je prenho dobre, nie je nam jedno ako ho vychovavame, robime prenho vsetko o com sme presvedceni ze je spravne, ale neznamena to ze su z nas fanaticky, ktore budu kojit do 5 rokov, pradlo nosit ku rieke a mlatit ho na kameni a zuby mu umyvat solou alebo popolom.
Chce to trochu triezveho uvazovania, zdraveho rozumu, zbytocne vsetko neriesit a vyberat si zlatu strednu cestu, budeme tak kludnejsie a spokojnejsie my a aj nase deti a o to predosvetkym ide, aspon podla mna.

zabka8423
16. mar 2012

@andreaka11 po wc a ked je silno zasvinena zvonka. uz som mrtva, co? 😀

andreaka11
16. mar 2012

@bubush no ale z orecha mas viac osohu. urobi ti tien na zahrade, mas z neho orechy a holuby ti ho budu pekne hnojit, ako na nom budu sediet a robit kaku ;) kedze je to strom, tak mas viac listia na menej metroch stvorcovych!! a mozes si ho zasadit tak, aby ti konar isiel priamo do kupelnoveho okna k zachodu, taak nemusis dopredu rozmyslat, kolko listov si musis odtrhnut 😀 😀 😀

andreaka11
16. mar 2012

@zabka8423 ved tie lopuchy vyuzivaju na vyrobu bio servitok

zabka8423
16. mar 2012

@sweetsuzi ja sa tu dnes tak baviiim 😀 ten popol a mlatenie pradla pri potoku nema chybu 😀 som si predstavila samu seba v suhrne.. deti sedia na luke, jedia zito a seno, ja pri potoku mlatim pradlo o kamen a moj drahy si zaklada ohnik, aby si nasledne mohol popolom umyt zuby. sol by som nepouzivala, lebo ved aj ta nici zivotne prostredie 😀 😀

sweetsuzi
16. mar 2012

@bubush presne, suhlasim - mame ihriskovu kamaratku ktorej mamka dava aj na spanie ciapku - dvojrocnej 😕 tak ja neviem, ci ja nie som v poriadku, ci ....
Joj a este sm minule si vsimla temu vegetarianske dieta ... to uz je pre mna silne kafe, dobrovolne vychovavat maleho rachytika 😖

andreaka11
16. mar 2012

@sweetsuzi presne tak, naco sa stresovaat s niecim, comu deti este nerozumeju. mozno som vo viacerych ociach mamiciek leniva, ale ja nechcem svoje deti nutit do niecoho, na co maju este cas. ved ani do chodze a sedenia nemame deti nutit (drzanim za ruku a podopieranim vankusov), tak preco by som ich mala nuttit do serbla? ved ked budu pripraveni, tak ich to naucim. mozno to je este v tych komunistickych moznockoch VZDY PRIPRAVENY!! 😀

sweetsuzi
16. mar 2012

@zabka8423 jaaaaj, ale som sa zasmiala - no rodinna idyla 😀 😀

zabka8423
16. mar 2012

@sweetsuzi nie, nie si v poriadku a preto si v tejto teme ako my ostatne 😀

dosiel mi syn, ze som trapna s tym modrym konikom ci co to je 😀 😀 mam si ist lahnut lebo budem mat kruhy pod ocami a ze pocuje tukanie do klavensice a ze ho to irituje, no prosim. pytam sa, ci vie, co je to iritovat a on mi povie: srat. tak. takze nejdem srat vlastne dieta a idem si lahnut. podebatovali sme o rodicovskom prispevku, som tam asi niekoho nasrala, pardon, iritovala 😀 a som rada, ze sme kecli o lopuchoch 😀
@bubush nie, alkohol nie, lebo velmi nelubim tento druh napojov. ale ina nerest tam bola 😉