Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

saskarisko
23. jún 2010

tak ja som rotarix nedala, a pri malom sa rotavirus neobjavil, ale pri malej ano v 10. mesiaci, a sice mala mierny priebeh, ale aj tak to bolo dost zatazujuce na ten malicky organizmus. vsetko sme zvladli doma, aj ked hygiena by nas radsej videla v nemocnici 😠

nikollette
23. jún 2010

a ten rotavirus sa može objaviť do akého veku?
Prepáčte za tolko otázok 😔

leelo
23. jún 2010

@saskarisko no vidis, just ked ste nedali. ja som dalalen preto, lebo v tom obdobi sme dokrmovali a nevedela som, dokedy budem kojit. iked to je taka pliaga, ze ani kojenie nepomoze 😒
dobre, ze ste nesli do nemocky, to by ste aj vramci infekcneho boli izolovani

leelo
23. jún 2010

@nikollette myslim az do 5 rokov. aleto uz neries. kedze je vela deti ockovanych, tak to chris ani nebude mat od koho dostat 😉 a toto plati hlavne pre tie povinne. jaq by som v poho odmietla, keby sa mi nieco nezdalo potrebne. na reverz

maatkka
23. jún 2010

nikol v tej reklame na rotarix 😀 hovoria ze je rotavirus velmi casty (najcastejsia pricina hnaciek dehydratacii...) u deti do 5 rokov...
a ak to chces tak vediet tak ja som citala o takych reakciach na MMR ze dietatko zacalo zaostavat vo vyvoji prestalo chodit alebo rozpravat zacali sa u nho objavovat autisticke rysy atp. - nie vsetkemu verim... ale viem ze na tom nieco bude ked nasa dr. veeeeeeelka zastankyna ockovania nam sama navrhla ho odlozit vzhladom na nasu neurologicku diagnozu (a mozne zhorsenie stavu)...

leelo
23. jún 2010

@saskarisko kojenie som myslela tak, ze zmierni priebeh, nie tak, ze koejene babo to nemoze dostat... 🙂

saskarisko
23. jún 2010

@nikolette - do 5 rokov. inak do tohto veku si urcitou formou pomaly kazde dieta prejde hnackami a vracanim 😝 a nemusi to byt konkretne rotavirus

saskarisko
23. jún 2010

@leelo - urcite zmierni, a hlavne babo ma tekutiny. ja som malu uz nekojila, takze bola na roztokoch, ciernom caji, vode, aby sa nedehydratovala. akonahle sme po 48 hodinach dali troska mlieka, boli sme opat na zaciatku. ale uz je to za nami

nikollette
23. jún 2010

Dík baby za vysvelenie 😉

leelo
23. jún 2010

@saskarisko chvalabohu ste to zvladli. a dolezite - v domacom prostredi

nenela11
23. jún 2010

@zuziiiicek17 áno,prečo? 🙂

petka035
24. jún 2010

Ahojte tak my zas hore od 5:20 😝 @saskarisko ona sa budí v noci dvakrát,o tej jedenástej,potom okolo tretej a potom po piatej už definitívne 😝
ja som nedávala rotarix len hexu a prevenar, dve máme za sebou,ale každé očkovanie otras, malá to dobre neznášala 😔 teploty nad 39 a aj tri dni pomaly. nožičky ju boleli,že ani na ruky som ju nemohla vziať a v kuse plakala. som ju chcela dať zaočkovať proti kiahnam alebo osýpkam 😕 teraz neviem ktoré sa to presne dáva,lebo ja ani mm sme nemali(a kedže druhé dieťa ešte plánujeme,nechcela by som to dostať v tehotenstve)a tiež si neviem predstaviť, žeby sme všetci traja naraz ochoreli, ale tak dr. ma odhovorila,že radšej nechať zaočkovať seba

zuziiiicek17
24. jún 2010

@petka035 my sme tiez hore od 5 .20 ,ale ja som sa neprinutila vstat z postele ,takze sa misko pri mne hral ,lozil ,cucal atd a ja v polospanku .Vstali sme o osmej z postele ,ale ja som rozbita ako ciganska hracka 😖 tak ja si s nim asi este lahnem doobeda 🙂

zuziiiicek17
24. jún 2010

@nenela11 prepac ,ale neviem uz o co islo .dlho si tu nebola

saskarisko
24. jún 2010

@petka035 - 😀 , u nas sa sem-tam ten druhy cas posunie na 4.00 a skace do 5.00 ako jojo. dnes vstala hviezda pred 5.00, maly sa ozval o 5.10 a na chvilu pri mne zadriemal vo svojej posteli. tak som sa potom presunula k nam do postele, ale mala uz nevedela spat, takze sme odvtedy hore. drobec vstal definitivne o 5.25.

zuziiiicek17
24. jún 2010

Práve som si pozela nejake fotoblogy s vybavičkami a tak a vzdy ma prekvapi jedna vec .Vsetky maju pokupene sady flasiek atd ...ja som mala jednu ,aj to len preto ,ze som ju dostala .ani cumlik som nekupovala .Vyzera to uplne tak ,akoby sa tie baby pripravovali na to ,ze kojit nebudu dlho 😕 zvlastne .
A na inom fore -najmama-pisala jedna ,ze naco dojcit ,ved teraz uz su UM tak dobre ,ze deti na UM su zdravsie ako deti dojcene .Ze berieme dojcenie ako nejaky zazrak ! 😠 🙄
Viem ,ze je to ich vec ,ale je to take divne

vinifera
24. jún 2010

@zuziiiicek17 ja som sa pozastavovala nad tým istým. Je to divné. Ved tie obchody sú otvorené takmer nonstop. Takže ked sa nedarí kojiť tak sa to dá v pohode kúpiť zo dna na den. Ja som mala tiež jedinu fľasku ktorá bola v nejakom tom baby balíku a tu som vytiahla až v 10. mesiaci.
Inak sme boli na tej poradni. Vážime 11 120. Nasilu mu ťahala predkožku. Takže to má krvavé .-((( a máme íst k urologovi. Ale dnes mali voľno . A odložila nám o 2 mesiace MMR - kvôli tomu ekzému. Tak aspon niečo pozitívne. 🙂

bashenka
24. jún 2010

Ahojte baby...

@vinifera ona mu nasilu ťahala predkožku?? .. chudáčik neplačkal??

mukky
24. jún 2010

čaute,
ja vyzerám takto asi 😠 😠 🙄 🙄

mm ma včera dožral,teplá ,voda v Ke už nejde 3 dni,S nepočuva,/aj tak ho milujem 😀 ,ale pením často/,ani som este nebola na stacionári od kedy ho mám 😠 ,ale ked S zaspí idem na to..bordel všade,ja neviem,ale ked este sme nemali malého všade taký poriadoček... 😀 😝
aspon že som si dnes pospala,idem vypiť skoro liter čaju 😝 ,mm sa ma teraz pýta či budem rezance s tvarohom,asi ide variť,kedže s nim komunikujem len ohladom S a najnutnejsie zatial..

som v rici jak lonský sneh s nervami 🙄 😀 😀 😀 ,menstruacia predo dvermi aj to mi super pridáva na nalade a o pribitom počasí ani nehovorím

mukky
24. jún 2010

idem skočiť z okna asi

mukky
24. jún 2010

s tým skokom z okna si to este rozmyslím,idem variť najprv S polievku..

bashenka
24. jún 2010

mukky neskáč 😅 ... my máme celkom pekné počasíčko 😉 nám nešla pred týždnom teplá 😀

bashenka
24. jún 2010

@mukky akú ideš variť?? Aj ja idem polievočku

mukky
24. jún 2010

potom dočítam ak budem este žiť 😕 😀

mukky
24. jún 2010

@bashenka este neviem,uz sa bojím dat akukolvek zeleninu koli zapekaniu..ale asi kalerab dám a este neviem aku mam nemrazenu a zemiacky do toho,morčacie maso...z morčacieho maska hádam nemože ZAPEKAT???? 😕

bashenka
24. jún 2010

@mukky tak to ja neviem či zapeká z morčacieho a to mäso tam ako robíš?? .. ja som polievku s mäsom ešte nerobila ja iba zelenivu so zemiakmi ... 😅

leelo
24. jún 2010

ahojte, nebudem vas drazdit s tym, kedy sme vstali my.

@zuziiiicek17
ja si to vsimam uz niekolko rokov v blogoch aj diskusiach, ze je stale vela zien, ktore ked otehotneju, zacnu sa namiesto na materstvo pripravovat na prichod zivej babiky. vidia v meste deti sediace v kocikoch s dudlom, tak kupuju. vidia reklamu na hojdacku na motorcek, co hojda babo namiesto mamky, tak kupuju. vidia reklamu na UM - je to to naj co mozes dietatu dat. na kojenie nikto reklamu nerobi 😒
mozno sa este pripravuju na porod a bolest, ale to je asi tak vsetko. ved babika bude spat cele dni v postielke s baldachynom...
ked potom dostanu do ruk zive dieta, ktore treba aj nakrmit, tak je to sok. kazda mlada mama je vystrasena a o to viac ta, co je aj neinformovana. taka sa potom da len ovalit po hlave citlivym presonalom porodky, ktory jej zahlasi, ze jej dokrmili dieta, lebo nemali cas jej ho doniest a nech neotravuje a da mu z flase, ved ajtak kojit nemoze, nema predsa mlieko.mamicka pride domov s flasou a je koniec. a marketing vyrobcov UM ju utvrdzuje v tom, ze spravila vlastne dobre.
annag o tomto pisala, nenasla som to, ale nasla som toto, pripomina mi to trosku bezmocnost, ktoru som citila vcera pri tej tvojej prezentacii:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/19/kruty-...

@vinifera nesuhlasim. ked sa nedari kojit, tak sa ma volat laktacna, nie ist do tesca kupit flase a UM 😉 ale viem ako si to myslela, ved ty mas svoje preskakane 😉
super, ze vam odlozili to ockovanie. a co ta predkozka? to sa moze dokrvi?

mukky
24. jún 2010

normálne tam hodím kusok masa,povarím so zeleninou,potom vyberiem a nakrajam na malé kusky a opat ho tam vloží,na koniec pridám vnať,alebo kopor,asi dám aj trosku cesnačiku..

mm čistí zeleninu 😀 ,tak mu treba,bude mať vojnu doma 😠

mukky
24. jún 2010

idem niečo robiť 😝 piť čaj 😀 ,papa

bashenka
24. jún 2010

Ani mne sa nezdá že by sa to mohlo až do krvi ... ja by som sa na to nevladala ani pozerať chuáčik ... a myslím že dokt. tá naša aj hovorila že už by sa to nemalo robiť lebo sa može viac pokaziť 😨

vinifera
24. jún 2010

No ona mu to tak kadejako preťahovala. Ked začal plakať tak prestala. A po chvíli sa dívam že to má krvavé .-((( a to sa obávam že to zajtra urolog dorazí 😠 Videla na mne že sa tam moc nezberaám - tak že sa to nemá zanedbať. Lebo to potom stuhne a už sa to muusí operatívne a bla bla.
Leelo ja viem že je veľa možností - pomáhala som aj známemu tak - mali problém kojiť tak som im dala kontakt na annag. Ale ona bola veľmi hrdá vysokoškolsky vzdelaná mama čo si nechcela dať poradiť. Až ked to už nijak nešlo tak si po dlhej dobe dali poradiť. A ešte sa mi kamoš sťažoval že musí kupovať akýsi suplementor - a že je to drahé (ja viem čo je suplementor 😉 ) Tak mu hovorím nech si preráta koľko by ho stáli fľaše a UM a koľko ho víde suplementor. Aj kamoške čo mali krízu lebo malý odmietal prsník cca týžden som dala na nu kontakt. Vieš ale smutné je že veľa matiek ani nevie čo je to laktačná kríza a laktačná poradkyna ☹Ja len že načo kupovať flaše dopredu. Ked sa to dá kúpiť v prípade nutnosti hoc kde a v hypertescu dokonca aj nonstop.... Pre mna je paradoxné že sme vo svete zahltenom inforáciami. A net je už takmer všade. A poniektoré maminy proste nevedia kde majú hľadať relevanté informácie. A čo je smutné ani nemajú potrebu hľadať. Lebo šak načo. Ved ideal je v troch mesiacoch začať polievkami a obložiť vankúšami aby pekne sedel 🙄