Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuziiiicek17
4. júl 2010

Neviem co dnes budeme robit ...vonku je teplo ,tak sa mozno bude misko clupkat .Ja sa tak nudim doma ,ze to ani mozne nie je .keby som byvala v meste tak by to bolo jednoduchsie ,ale taktooo .nebavi ma prechadzat sa sama s kocikom 😒

bashenka
4. júl 2010

Dobre baby... Dakujem !!! Akurát som to dala prečítať mame, lebo už mám dosť. Povedala že jej odoberie z polievky a nebude tam dávať vegetu... ale ževraj mi nezje tolko ako s vegetou, čo je podla mna blbosť ale nevadí aspon niečo som dosiahla... troška sa mi zdá že pochopila. A také deti čo jedia všetko určite nebudú odolnejšie, že mám pravdu?? Skor viacej alergii bude a bohvie ešte čoho... ja viem že moje mimi už nemá 6 mesiacov ale tak ja chcem počkať s takýmito vecami aspon do troch rokov... Zuzi pekne si ju namalovala 😉 také jemnučké na svadbu sa uplne hodí ... a leelo ty si to tak perfektne napísala...ty o všetkom tak píšeš múdro 😉

zuziiiicek17
4. júl 2010

@bashenka straasna je ta fotka ,bolo to omnoho farebnejsie 😒 ale neva ,potom to odfotim lepsie 🙂

bashenka
4. júl 2010

Mohla som si ju aj sama navariť ... ale ráno mi oznámila že ona bude variť tak som jej povedala čo tam nemá dávať a tým to začalo ... 😉 aby ste si nemysleli že si neviem polievočku navariť 😀 .. ona to nemyslí zle.. len niekedy sa nechce vzdať svojich názorov ...aké je už teplo 😎 Zuzi a ked si k tomu predstavím že vlastne to bolo ešte farebnejšie tak to muselo byť super.

zuziiiicek17
4. júl 2010

@bashenka no ,tak dakujem 🙂

mne vari babka ,dokonca aj malemu ...nie zeby som nevedela ,ale moja babka ma k sporaku ani pustit nechce 😀 😀 😀

leelo
4. júl 2010

@bashenka ta mudrost prichadza so starobou! 😀
tu je nieco viac o glutamate sodnom:

http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

a o vyzive deti:

http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

nechapem ako moze niekto zastavat nazor, ze ked budem dietatu davkovat jedy, tak ho to spravi odolnejsim

😖
to ako ked si B teraz zafajci cigu denne a postupne prejde na krabicku denne, tak ho to akoze posilni a vybavi do zivota????
ja chcem jeho stravovanie mat pod kontrolou co najdlhsie, v skolke uz nebude sanca. tak preco ho teraz co najviac neuchranit. a budem ho zdravo stravovat aj potom a nadalej

bashenka
4. júl 2010

si pamätám ty si tiež písala že mu niečo dávala hned sa vyhádzal, nie?? Ty vidíš čo tam dáva ? Alebo možeš byť kludná ...

bashenka
4. júl 2010

Leelo dík 🙂 presne o tom to som hovorila, v školke už nebude šanca tam si budú variť po svojom ... ale ked ja už neviem ako to mám vysvetliť... včera ju nabalila balíkom cukríkov a ja už fakt niekedy ani nevládzem jej niečo vysvetlovať že to tak nemože byť... hned sa do toho pustím a idem čítať.

zuziiiicek17
4. júl 2010

@bashenka pokial ide o obed tak si mozem byt ista ,ze nic zle mu tam neda ,lebo ja to ochutnavam a vacsinou aj kukam co robi 😀 to iba ked je s nim sama ,tak mu da "lakocinku"

leelo
4. júl 2010

@bashenka ale ty si mladucka, takze predpokladam, ze tvoja mamina nema este ani 50. v dnesnom infoveku sa urcite nieco na nu muselo nalepoit - su toho plne casopisy, aj ten bukovsky je vkuse v telerane...
podla mna ona aj vie, ze by to nemala robit, len stary rodicia maju ten syndrom rozmaznavanie vnucat ( cukrikmi!!) a nemozu si jednoducho pomoct 😝 😀

bashenka
4. júl 2010

Ano to máš pravdu aj o to ide. Rozmaznávanie... 😀 len ide aj o to že podla nej to malá nezje pokial to nebude ochutené ... ako keby bola nejaký gurmán. Že jej mám nakúpiť teda tie bio čo si písala.. tak na niečo sa popozerám ale určite nie vegetu...

maatkka
4. júl 2010

Ahojte baby
zuziiiicek ved sa tolko nekritizuj 😀 ta fotka vyzera byt super a nazivo to bolo urcite este lepsie 😉 si sikulka...
nechcem ti radit lebo nemam toho moc "nacitane" o tom vasom vztahu s tp ale je mi luto ze vzdy pride nieco kvoli comu sa musis trapit 😔
vini a ten tvoj chlap... tiez do toho nevidim... ale ja by som nemohla byt s muzom pri ktorom by som nemala pocit ze my sme pre nho to najdolezitejsie na svete a preto chce byt co najviac s nami... jasne ze aj oni potrebuju aj cas sami pre seba... ale aby mi chodil domov pomaly len prespavat?!? aby raz nelutoval ked bude drobec vacsi ako malo si ho ako dietatko uzil... lebo ten cas uz spat nikdy nevrati...
a co to idete dnes robit babule? my este ani sami nevieme... teraz Lilu spinka (pocitam ze bude do takej tretej) - aj tak by sme teraz nikam nesli lebo pecie... no a ja som bola vcera cely den so segrami na kupku tak som opalena takze sa mi ani na to slnko moc nechce... pocitam ze pojdeme az podvecer aspon na vodne dielo a na kavicku...

leelo
4. júl 2010

baby, vcera sme vramci podvecernej prechadzky vosli do obchodu s nabytkom a kupili malemu uzasnu stolicku 🙂
skusali sme ho najprv posadit do takej peg perego a chicco so stolikom, ale chudacik to mal pod bradu a smykal sa z toho polyuretanoveho potahu a visel v tych popruhoch. akonahle sme ho vsak posadili do tejto:
http://www.stokke.com/en-de/highchair/features....

- zostal uplne happy, ze je "vysoko" a sam, tesil sa skeril sa na nas a predavacku vyskal. my sme nechapali. zbehli sa nanho kuknut aj ine tetuse a robil im tam show. no tak sme mu ju kupili, nedalo sa inak 😉
je to ten typ, co rastie s babom - ta podnozka je vyskovo nastavitelna a neskor sa dalo ta babatkovska vlozka a bude na nej sediet ako dospelak, vraj to pouzivaju fakt aj dospeli. sedela som na nej - je stabilna a dobre sa tam sedi. zisla by sa mi do kuchyne na skrabanie zemiakov 😉 😀

mukky
4. júl 2010

caute,
uff,konečne som si sadla a idem kuk čo je nového 😎

chlapi spia,ja pojdem tiez sa natiahnuť,aj ked sa mi nechce spať,ale bolí ma bruško,auuuuuúúúú 😀

mukky
4. júl 2010

so ste sa?tak vela ste napísali?? 😕 ste nevarili či čo?? 😕 😀 😀

S bol dnes von s mm,ja neviem ci tí chlapi su niekedy normalni,v najvacsej horucave si on sadol do tiena a S na priamom slnku o 12-tej v pieskovisku 🙄
a sám ako hríbik,vsetci poschovavaní doma 😕

mukky
4. júl 2010

@zuziiiicek17 joj ja som v noci tak revala ked som pozerala to o simonke ze som musela ist prec z izby aby som mm nezobudila,chudatko malinke a nozku jej bolo vidno v spravach ked ju nasli a prevazali v tom strasnom viernom obale ☹ ☹

nikollette
4. júl 2010

Ahojte 🙂

Ahoj Mukky 😎

MP dnes varil ja nie, bravčové bôčiky s ryžou a zeleninkou...
Sme obedovali na dvore, tak dobre bolo... Ja som upratovala, a MP sa hral s malým v piesku. Ale v tieni našťastie.
Potom som išla za nimi na dvor, malý sa člapkal asi hodinku v bazéniku a my sme sa slnili. Teraz akurát malý zaspinkal, MP sa slní na dvore, ja odpočívam pri malom.. Teda na nete som, pre mňa relax 😅
Nešli sme sa dnes kúpať, necelo sa nám... Až zajtra ideme....

Mukky, chudák Savierko.. že sám ako hríbik 😅 v pieskovisku... veru peče riadne slnko 😝

mukky
4. júl 2010

@leelo super si to napísala zuzke o jej p,presne to iste som napísala zuzke pred tebou,no idem citat dalej

nikollette
4. júl 2010

Mukky pravda. Strašné. Ja som nad ňou tiež premýšlala ako som išla spať, a slzy som mala na krajíčku. Chudiatko maličké 😢 😔

mukky
4. júl 2010

@nikollette nikuš

a este ani vodu mu nedal,som na neho zhukla z balkona,som varit chcela v klude a rýchlo/len som zuzke zavolala ked odišli 😀 😀 /
a on sa na*ral a nasilu odniesil mojho hríbika domov ☹ ,plakal na cele sidlisko az mama v mobile pocula do kuchyne a celkovo ma dnes este tak nastval asi mu preplo alebo čo

nikollette
4. júl 2010

Mukky 😕 možno na TM pôsobí nepriaznivo to teplo 😅 😎
Tak ale mala si pravdu, každý zalezený cez obed pred tým najhorším slnkom... 😝
Sa nasral keď si na neho zakričala? A nasilu bral malého domov? 😒 A savierko plakal, že nechcel?

mukky
4. júl 2010

hura ze mm ide do roboty ked vstane

potom ho sprchoval od piesku,ale musim zistit este od mm co tam robil a ci sa hral lebo on stale lieta len ale plakal pri sprchovani tak smom mu potom napustila vodicku s penou a ukludnil sa a hrajkal sa s hrackami

joj ja som varila fajnotku:
americké zemiaky so s truckami cesnaku a bravčovu panenku so slivkou a slaninou obalenou

nikollette
4. júl 2010

Mňam, som si vykutrala ešte posledné kornetto 🙂 som myslela že už nemáme...

mukky
4. júl 2010

@nikollette hej ☹ ale on stale place ked nehce ist zo smykalky dole a musime ist domov ale tahal ho a on plakal a ani ho nesnazil sa ukludnit,jebe mu dnes uplne ,musim to takto napisat

nikollette
4. júl 2010

Si ich nesledovala cez okno?

nikollette
4. júl 2010

čo má krámy? 😅 😕

nikollette
4. júl 2010

Asi aj chlapi majú svoje dni 😀

gulolo
4. júl 2010

@mukky Milé dievčatá! Doma televízor máme, ale nechytíme na ňom nič, akurát tam malému cez video púšťam rozprávky a správy pre zdravie nervov nepozerám. Neznamená to, že som totálne neinformovaná, veď správy, ak ste si všimli, sú poväčšine negatívne, len sem-tam sa objaví nejaká pozitívna. Radšej si pri každodenných prácach pustím rádio Regina (to mám rada, ešte keď som pri starkej počúvala Hudobné pozdravy. Jój, to boli časy! Staré dobré krásne piesne. Rodný môj kraj, zo všetkých najkrajší... Čardáš dvoch sŕdc...Tiahnu vozy maľované...a ďalšie veľmi pekné piesne, s nádychom romantickej minulosti a texty, ktoré majú zmysel.), kde je omnoho viac aj pozitívnych správ, čo sa komu podarilo, a nielen, kde aká tragédia sa stala.
Jasné, a s tou Simonkou som to náhodou videla aj ja, lebo som bola akurát u mamy, ktorá mala správy tiež pustené. Bolo mi to ľúto, ale tam bolo evidentné, že tá mama tiež riadne trpela a asi na tom nervovo nebola celkom v poriadku. Nám ostáva veriť, že Simonka je u nebeského Otca, kde jej nič nechýba a modliť sa za jej dušu i za dušu jej mamy, lebo ona to teraz bude mať veľmi ťažké.
Toľko k Vášmu/tvojmu príspevku. Inak, toto je môj prvý príspevok, nepíšem ich vlastne nikdy, lebo doma net nemáme, len teraz sme u rodičov a pri hľadaní som natrafila akurát na tento. Tak som sa rozhodla raz vyjadriť.
Pozdravujem a želám všetko dobré!
Eva Martišková

nikollette
4. júl 2010

Matka trpela? A čím? Nedostatkom alkoholu? Alebo tým, že vedela, že keď malá dovŕši 3 roky, že už jej nebude chodiť RP?? To nebola matka podľa mňa, ale hyena 😔

mukky
4. júl 2010

@bashenka ahoj,
ja este vobec nesolím malému,ale po 2 ročkoch aj niečo asi trosku začnem morskou solou,uvidím....ked dieta nepozna chut slanu ani mu nechyba

http://lesk.cas.sk/clanok/84000/treba-detom-sol...

a urcite nie vegetou s glutamanom sodným