Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

jurkovamiluska
22. mar 2012

no musim 😀 slavnostne 😀 vyhlasit, ze jurko je vychcany, tak dnes v meste zacal velky rev ako svet a nic nepomohlo, tak sup ho na ruky a dobrych 20 minut az domov 😀

zabka8423
22. mar 2012

@jurkovamiluska pohoda, ja minule tiez tak a z vytahu som ju tahala za ruku. lezala, nerv chytila, uz samu seba vytacala, lezala vo vytahu, som ju vytahovala 😀 a pekne az na chodbu. zavrela som dvere, nechala som ju nech sa vyreve, potom prisla do obyvacky ako keby sa nic enstalo 😀

jurkovamiluska
22. mar 2012

@zabka8423 no mne uz na rukach chvalabohu neplakal, on sa ti chcel vo velkom style obzerat, lebo samozrejme z kociara to nieje ono, ved budem sa musiet ist prechadzat asi po kanaloch, lebo mi uz sedime, v pondelok mame 5 mesiacov a kazdy kto sa pristavy: a to uz moze sediet?????? KURNIK CO BY NEMOHOL KED SA MU CHCE 😠 😀 😀 😀

simona112
22. mar 2012

@zabka8423 tiež pravda 😉

andreaka11
22. mar 2012

@jurkovamiluska ja som to riesila takto:

a boli sme spokojni 😀 ale ked ti uz sedi...

emmmuska
22. mar 2012

@zabka8423 mam taky isty problem a dokonca este jeden, nechce sa mi odmalovavat 🙂

andreaka11
22. mar 2012

kvoli odmalovavaniu sa nemalujem...

jurkovamiluska
22. mar 2012

@andreaka11 ked on ma v kociari dost velky prehlad, ale je aj nauceny na ruky tak asi aj preto 😖

lolko_lenka
22. mar 2012

@jurkovamiluska tak mne to dnes spravila malá tiež a to je pre mňa jasný signál, že vyťahujem šporťák, aj keď ešte nesedí, šupnem ju do polohy trošku vyvýšenej a nech kuká na tento svet 🙂

jurkovamiluska
22. mar 2012

@lolko_lenka ja som sa tiez netrapila a ani maleho, nech si hovori kazdy co chce, mne sa tahal do sedenia ked nemal poriadne ani tri mesiace, tak preco ho mam trapit a plakat ho ozaj tiez neneham, niezeby by som si isla nohy dolamat ked zamrnci, ale nenehavm, je mi to luto 🙂

katkalen
23. mar 2012

s prikrmovaním som začala po 5mes. a to len preto, že drahušovi už mliečko nestačilo. stále plakal až kým som mu nedala k obedu niečo hustejšie. a večer zase iba plakal, pil po 1, 5h, kým som mu nedala sunar!! teraz už máme klud a spokojne bruško. prvé sme skúsili mrkvičku a až som sa smiala, ako spratal celú skleničku a ešte otváral ústa. 😲 a to som sa bála ako zvládneme prvý príkrm. teraz už varíme doma a stále skúšame nové druhy zeleninky, ovocia a ich kombinácie. vždy mám doma ale i kupované papanie/ pre istotu, keby mu nový výtvor nechutil 😅 😉/

zabka8423
23. mar 2012

@katkalen ked mu chuti doma varene, o chvilu ti tie z obchodu nebude chciet vobec. 🙂 ved to je take bez chuti, domaca strava je naj 🙂 polievocky mu rob, huste, zeleninkove. a jasnacka, s plnym bruskom sa lepsie spinka 🙂 aj celu noc.

klari270
23. mar 2012

Kdyz jsme u nas zacali s prikrmama tak mi mala papala co jsem uvarila,pak to najednou uplne odmitla a ted ma nejradsi kupovane prikrmy. Podle me je to kvalitni prochaz toi tou nejvetsi kontrolou a mnohdy je v uvarene strave daleko vic dusicnanu. I tak se snazim podstrcit ji domaci jidlo,ale nenutim ji,at si vybere 🙂

nelicefo
23. mar 2012

Ahojte kočky..🙂)))
Teda pozerám že sa nám to tu krásne rozrastá....vítam všetky nové členky.🙂
Nestíham dočítať,tak ako sa máte? čo nové? 🙂

katju
23. mar 2012

ahojte, natrafila som tu na vašu skupinku a musím povedať, že som sa dobre pobavila miestami 🙂 asi sem budem chodiť mrknúť, totiž tiež by som chcela byť netabuľková...len je niekedy ťažké obrniť sa proti tlaku médií a podobne, tak sa od vás inšpirujem 🙂

andreaka11
23. mar 2012

@katju ved ide len o to, aby si sa riadila vlastnym instinktom. a ked si si neni ista, tak nahliadni do tabuliek. urcite to spravila kazda z nas aj ked sme netabulkove 😉

bubush
23. mar 2012

paci sa mi ze sa to tu rozrasta, hreje ma to na srdci ze je nas normalnych viac a viac 😀

dnes sme maly zas krasny teply den, paradicka, mala mi uz vonku protestovala ze jej je teplo tak sme sa museli ist schladit dnu, no konec co bude robit v lete... 😝

a inak asi nic nove 🙂

sweetsuzi
23. mar 2012

@jurkovamiluska No my sme tiez tak chodili uz od 4-5 mesiaca s nenormalnym revom, lebo on nevidi von, nechcel lezat v kociari vobec. Tak som ho buchla do sportoveho a mierne dvihla aby lezal trochu nakloneny a bol klud. Alebo sme zvykli aj v satke nosit, lebo ako maly mal koliky a to mu velmi pomahalo tak si zvykol ze vidi.
Par stran naspat ako ste pisali ze sa velmi nekontaktujete s inymi mamickami, ja som mala podobny problem, chodila som na prechadzky s jednou kolegynou, ale vobec mi to nesedelo, ona mala uplne ine nazory a mne sa nechcelo ju presviedcat a potom uz ani sa s nou bavit. Ale minuly rok sme zacali chodit na ihrisko a tam sme si nasli dve kamosky, ktore tiez velmi neriesia a ide im hlavne o to nech su ich deti spokojne. Mozno je to aj tym ze su podstatne mladsie a toto vysilovanie je skor vidno u tych starsich rocnikov (vopred sa ospravedlnujem tym z vas ktorych sa to dotkne, ale vsak vsade su vynimky, a mimochodom ja sama som stara koza 😀 )

nelicefo
23. mar 2012

@katju vitaj medzi nami..🙂))))

nelicefo
23. mar 2012

@bubush my od včera sa promenádujeme po meste aj zo zmrzkou..🙂))) krááásne už je teplúčko 😎

zabka8423
24. mar 2012

@nelicefo sme amli zmrzku uz vo stvrtok. kupila som malej smolkovu, nechcite vediet v akom stave sme sli z prechadzky 😀 usta modre, tricko modre, maly zasvineny tiez, ako cigancata no 😀 a co, sak mam persil 😀 😀 ako z reklamy, sa pousmejem, mavnem rukou, sak co pohoda, vyperie, bude pekne, nevyperie, ma tricko na von 😀 😀
mam veget, deti su s ocinom cely vikend, zrazu neviem, do coho by som pichla. ked su doma, iba sa stazujem, ze by si ich uz mohol zobrat, lebo toto mi treba a tamto a zrazu neni co 😀 😀
zacnem pisat ten blog sialenej Lu. nemam ist s kym von a kam, co ja viem, co by som robila, poradte. upratane mam, oprane aj ozehlene, telka ma nebavi, oholena som, aj peeling uz mam za sebou 😅 nuz neviem co by som mohla este.
nie sme my zeny normalne, ked mame deti doma, potrebujeme vypnut a ked mame priestor na vypnutie, potrebujeme akciu 😀

kolinia
24. mar 2012

@jurkovamiluska konecne rozumna rec, ze som tu nasla aj temu, kde mamicky svoje deti netrapia tym, co citaju v casakoch ci nete....kks, nas vychovali na barscom a sme tu! Jedna pani ma 8 deti, najmladsi ma 5 mesiacov a tri zuby, tak spapa aj parky!!! :DDD

andreaka11
24. mar 2012

@zabka8423 no ja keby som bez deti, tak vybehnem na nakupy. 😉 uz len ten free pocit, ze som medzi ludmi a nemusim nikomu hovorit, nechytaj to, pod sem, tu bud, kde si, LISA!!!!! THOMAS!!!!!!! 😀 inak thomas nenavidi nakupy, uz medzi dverami reve, sadne si na zem a nie a nie sa pohnut... 😎

zabka8423
24. mar 2012

@andreaka11 maloktry chlap rad nakupuje 😀 mna to nebavi, ja nakupujem online a samu ma to neba 😉

andreaka11
24. mar 2012

@zabka8423 ja nerada nakupujem pre seba, ked som v meste, tak si uzivam tych ludi okolo. lebo ked som s detmi, tak tie predavacky len zazeraju, ci nahodou deti nieco nechytia so spinavymi rukami..... 😠

jurkovamiluska
24. mar 2012

tak mi sme dnes neboli na detskom ihrisku ako ine deti, ale na terase a nie hocijakej, ale v krcme, paneboze 😀 jurko sa tam prenasal z ruky do ruky, vozil sa na psovi, a papal chlebik, juj ako dobre nam bolo 😀

nelicefo
25. mar 2012

@zabka8423 zavolaj kamošku a vybehnite si na babskú jazdu..🙂)) každá žena to potrebuje.🙂 Noo a o tom prasiatku mu niečo hovor...včera došla z vonku taká špinavá tá moja...no asi sa po roli museli válať alebo čo 😀 😀 😀 😀

zabka8423
25. mar 2012

no nikde som nebola, babska jazda sa nekonala, neviem, ja take veci robim vtedy, ked chcem, musi to byt spontanne. takze vcera som depkovala a zrala piate cez deviate, revala som pri romnatickom filme a uz mi ide domov komando 🙂 taaaakze dost bolo rozkose, idem byt zase multifunkcna mama 😀

nelicefo
25. mar 2012

@zabka8423 😀 😀 prajem veľa síl...xixi..😀 Depkovala??? ale moja..z čoho prosím ťa? 🙂 Aký filmík si pozerala? 🙂 Daj inšpiráciu..xixi.😀 Ja po večeroch sprepáčením žeriem piate cez deviate 😀 😀 😀

zabka8423
25. mar 2012

@nelicefo jasne, ved sama doma, darlinga som uz 2 tyzdne nevidela, uz som si rezervovala aj steniatko. hrabe mi. 😀 pozerala som27 siat, o svadbe, no akoze super vecer na depku. rozozrata som velmi po zime. nemate niekto na predaj orbitrek? zhanam za normalnu cenu, na novy nemam 😅