Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

petrajurinova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jurkovamiluska
19. apr 2012

@lussy23 pride mi nelogicke varit dennodenne stale to iste alebo teda podobne jedlo kazdy den. neviem co je natom zle, ked niekto navari, naporciruje a supne do mraziaka, je to normalne a neviem co by na tom malo byt smutne, ja nebudem zabijat cas nejakym kuchtenim, radsej sa budem venovat svojmu synovi.

liave
19. apr 2012

@zuzana581 zuzanka rada by som sa ti ospravedlnila za tu zvadu co sme tu raz previedli .nemala som v plane nikoho urazat a ver ze som tolerantny clovek a dokonca si myslim ze som aj netabulkova hoc mam v urcitych sposoboch vychovy svojich deti striktne pravidla ci sa to ttyka jedla alebo obliekania ci hier alebo vsetkeho co ovlivnuje ich zivot.prvorade su mi zdrave a spokojne deticky.chcela by som povedat aj tolko ze tazko sa v tychto debatach niekedy hlada prava podstata pretoze pisane su len myslienky a na zivo by urcite podaktore veci vyzneli uplne inak!a priznam sa napokon aj ze i ked nepatrim medzi vrtakov a nezaujima ma kto si ako chova svoje deti ved napokon kazdy si je zdrojcom svojho stastia obcas ma veru niektore mamicky dokazu riadne zaskocit...no ale to je o inom...chcela som sa ti len takto verejne ospravedlnit kedze som ta verejne aj hanila,ja silno verim ze v skutocnom zivote by sme si mozno padli do oka ovela viac a dali kavu 😉 😉 😉

a tym mi drahe "netabulkacky" neda nereagivat na poslednych par stran...obcas ma naozaj dokazu tie vase vyplody zaklincovat!!a nestacim sa divit coho vsetkeho ste podaktore naozaj schopne...len obcas az mam pocit ze uz to silite...poslednu dobu mi to tu prislo ako citanie sci-fi...cim vacsiu blbost robim tym viac som netabulkova...a to posmievanie sa z "tabulkovych" mamiciek som sa prijemne zabavila...najme na tej pasazi z mariou a hanou 😀 😀 😀 😀 😀 uplna pecka 😀 😀 😀 😀 😀 nemam nic proti tomu ako i chovate deti prakticky nemam nic ani proti tejto teme ved sme ludia...no obcas ma zaraza z akym sebavedomim radite neskusenym mamickam podla mna nie najvhodnejsie praktiky 😉 co vyhovovalo vam a vasim detom neznamena ze bude vyhovovat dalsim 20 a pod...no najzarazajucejsie je vase heslo neriadime sa ziadnymi pravidlami no napokon kazda jedna tu porovnavate svoje deti s xy dalsimi...nevadiii daj kasicku aj moja jedla...nevadi nedavaj to alebo hento neumre ani moja neumrela a pod...podla mna toto su tiez urcite "zaskatulkovavania" 😉 a ak zena koji je hned tabulkova??????hmmmmmm zaujimava teoria...nbuz proti gustu ziaden disputat...

zabka8423
19. apr 2012

dalsia, co sa nevie preniest cez uvolnenu debatu a zrejme je v jednom krci stale 😀 vtipne, naozaj... chytat sa za slovicka. pozor, taketo zeny nikdy nesrandovali, taketo beru zivot prilis vazne, no 😀 😀 ach jaj.... 😀

lussy23
19. apr 2012

@petrajurinova nevadí mi to. je to vaša vec, ale radšej by ste to mali písať do sukromnej, aby vám niekto neublížil slovami.

lussy23
19. apr 2012

@liave páči sa m ito🙂 aj mňa to tu veľakrát zaskočí, ale nech si robia ako chcú.. ale radšej do súkromky.. niektorí ženy sú ak odračice a dokážu veľmi ubližiť aj keď slovom.

lussy23
19. apr 2012

nepísal asom nič zlé, nechcela som nikoho uraziť. ja som s vami aj s tými druhými. nikoho neodsudujem a nikoho ani nebudem.

lussy23
19. apr 2012

a vidíte? vy sa prečo posmievate tým duhým mamičkám? potom sa nečudujte, že oni chodia zase sem.. inak žiadna z nich nepísala nič zlé, slušne vyjadrila svoj názor... nesmejte sa im, každá sme nejkaá. niekto je obozrenejší , niekto ide po zlatej ceste. nevidím nič zlé na tom.

pastelka74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pastelka74
19. apr 2012

@lussy23 ...na teba sme čakali,aby si nám to poradila....

pastelka74
19. apr 2012

..no toto tu by sa už nemalo volať pre netabuľkové...už je to tu úplne od veci....ja tiež občas zablúdim k tabulkovým,prečítam si tam tie žvásty o železe v mrkve a pod....ale nikoho neosočujem,neradím a neprekrúcam vety a slová...a hlavne nevnucujem svoj názor....ako to tu,robia niektoré z tabuliek....sakra!..o čo vám vlastne ide,ja ked sa rozhodnem nevariť každý deň,tak nebudem variť každý deň,a ked moje dieťa chce párky,tak mu ich dám..ja sa tiež nepozastavujem nad tým,prečo stále pcháte deťom cviklu,špenát a bio tamto a eko....ja nie som na váš názor zvedavá a ked si budem chcieť niečo prečítať z premúdrelých..tak si to potichu prečítam,aj bez vašich blbýc h rečí.....už len teraz čakám že sa sem ešte pridá vasilisa premúdrelá....a to už fakt nezvládnem.... 😀

bubush
19. apr 2012

jaja jaaaaj 😀 😀 niektori nepochopili 😀

giselka
19. apr 2012

Ahoj holky, před nějakou dobou jsem tu přispívala, pak se to jaksi rozhádalo a bylo to o ničem, ale občas sem nakouknu... Taky se řídím spíš rozumem než příručkama a tabulkama a naštěstí máme docela rozumnou dr, která ty tabulky taky až tak neřeší. Stejně se skoro každej rok všechno mění, třeba lepek a jiné alergeny, ještě loni doktoři doporučovali dávat co nejpozději, teď je to naopak, prase by se v tom nevyznalo 😝 Na druhou stranu chápu maminky, co dělají všechno podle posledních doporučení, chtějí udělat to nejlepší pro svoje dítě stejně jako my "netabulkové". Proto nikoho neodsuzuju ani nepřesvědčuju, ale co mě dokáže nadzvednout je, když mě někdo přesvědčuje o své pravdě a když nesouhlasím, tak jsem blbá a nezodpovědná matka, co ubližuje svému dítěti 😠
Já jsem toho názoru, že dětství je moc krátké a děti by si ho měli užít, proto mi nevadí dát děckám kokino nebo na výletě kofolu a hranolky, ať se na mě lidi dívají jak chtějí 😉

cany1
20. apr 2012

@stanka04 Mám dve deti a vo všetko úplne rozdielne, našťastie moje pediatričky (nakoľko sme zmenili bydlisko) nikdy negatívne nehodnotili vývin a posun. Dcéra mi najprv sadla a potom rovno na nohy za jednu ruku a chodila. Štvornožkuje až teraz pri 10mesačnom synovi, keď sa bláznia. Čiže čo dieťa to individualita, teda netreba brániť v ich raste a spoznávaní sveta.
A čo sa týka jedenia v noci...tak to máme aj my pestré, každú chvíľku hore ...proste musíme to vydržať s tými našími drobcami.

zabka8423
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pastelka74
20. apr 2012

@zabka8423 ....myslím moja že tento príspevok bol dostatočne výstižný a zrozumiteľný,hlavne pre @liave...tá fotka hovorí za všetko 😝 ....a @lussy23...tento príspevok ti musel riadne nahrnúť krv do tváre 😀 😀 😀 😀 ...a zdvihnúť tlak....@zabka8423...no coment 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ....už bolo na čase,tým vasilisam vysvetliť,kde je ich miesto 😉 ...

danka.k
20. apr 2012

jeeej môžem sa k vám pridať? Ja som tiež netabulkova a veľa ľudí to ide rozhodit ze sa neriadim tabuľkami 🙂

zabka8423
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelafiladelfiova
20. apr 2012

NIEIKEDY JE ZBYTOCNE SA vyjadrovat , lebo niektore dokonale mamicky maju svoju predstavu o super ekologicko sterilnom prostredi , asi zabudli ako oni vyrastali , pochybujem ze v roku 90. boli bio , ak nepocitame zahradu, tie to tabulkove mamicky , vidia len svoj nos medzi ocami , a vidia ako vsetko robia podla tabuliek, a uz nemozu vidiet to co "INE" divne netabulkove matky robia, aj by to robili aj mozno robia ale aby boli za mudre a dobre , si nestoja za vlastnym nazorom , aradsej sa riadia jeb... tymi sprostymi tabulkami ktore nie su objektivne , a nakolko kazde dieta je ine neda sa vsetko riadit predpismi. ale to oni nemozu pochopit , a je zbytocne toto tu riesit! stale si budu tvrdt svoje .

Som zvedava ked ich tabulkove deti vyrastu a nebudu sa spravat podla tabuliek a poslu ich kade lahsie som zvedava co urobia... pridu nas poucat, pri tom by sa mala kazda starat o seba a osvoje dieta. VY ste nase deti nerodili ani my vase , tak nas uz nerieste zalozte temu RYPNEM SI KDE SA DA!!!! PEKNY DEN
@zabka8423
@lussy23
@pastelka74

zabka8423
20. apr 2012

@michaelafiladelfiova palec hore 😀 no a ja idem na prechadzku a na sud... 😀 krasny slnecny den zelam

jurkovamiluska
20. apr 2012

@pastelka74 ta liave sa vymazala, bohvie preco a aj ta lussy nevie aka

pastelka74
20. apr 2012

@danka.k vitaj.... 🙂

pastelka74
20. apr 2012

@jurkovamiluska ...asi odišli do fan klubu vasilisi premúdrelej 😝 😝 ...idem na chalupu,večer sem juknem...majte sa krásne...lubkam vás!! 😀 😀 😀 😀

jurkovamiluska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pastelka74
20. apr 2012

@jurkovamiluska ..dakujem aj tebe ...užite si slniečka... 😉

jurkovamiluska
20. apr 2012

@pastelka74 u nas je zamracene 😠

danka.k
20. apr 2012

@pastelka74 dakujem 🙂 ,

baby ale viete co by ma zaujimalo.. keby ze im dam do ruky bio mrkvu a obycajnu mrkvu ako zistia ktora je bio???? podla mna je to vsetko rovnake, len za "bio" pytaju ovela vacsi peniaz.. inak v tom ja rozdiel nevidim, pokial si sama nevypestujem tak to bio podla mna nie je

emmmuska
20. apr 2012

@liave vies ono aj ked tu niekto z nas napise ,,skus toto j moje deti to jedli" alebo nedaj to ved neumrie ani moje neumrelo" normalne sa to berie, ze napisala svoju skusenost, ze nic sa nestalo a nikto tu nenapisal, ze musi to zabrat na dalsich XY deti ale ide o radu a vyskusanie....lebo pediater tiez povie skuste toto alebo ono a nepohorsujes sa nad tym a tiez ti radi len zo skusenosti inych lebo aj keby mala svoje deti tolko ich nema. Preco mas davat prve zeleninku a to po trosicke? ano je to spravne ale tiez iba SKUSAS a nepride ti to divne ze to nechce a XY deti to moze zboznovat...nerobime so svojich deti pokusne kraliky, lebo nie sme zle matky ale berieme zivot volnejsie a HLAVNE NEPOROVNAVAME SA A NESUTAZIME KTORA NAPISE ALEBO SPRAVI NAJVACSIU BLBOST...nic proti tebe ale toto uraza...nemam viac co dodat

emmmuska
20. apr 2012

@lussy23 a co je na tom?????ved to nejde o to ze sa mi nechce.....ale mozem si naplanovat program a vypadnut s dietatom von a nie ho dusit kazdodennych vyparoch varenia...napriklad

liave
20. apr 2012

@jurkovamiluska "ta liave" sa nevymazala a nema s apreco vymazavat som cestby a normalny clovek 😉

@emmuska nic proti tebe nikoho neurazam,mala by si si precitat prispevky ktore tu lietali pred nedavnom podla mne niektore hranicili s absurditou a nemyslim tym tie "vtipy" 😉 a ked sme pri tom ja teda urcite nikomu nekazem ako ma chovat svoje dieta som ta posledna...zijem v cudzine a tu ti nikto nepovie co a ako mas robit tu im to je sumafuk tu jedia uz 6 mesacne deti hranolky 😉 ja s ariadim vyhradne svojim rozumom a neznamena to ze hned niekho kritizujem...napisala som len svoj nazor a pride mi veru uz obcas az silene ako sa stale ohanate netabulkovostou that's it...

a mimochodom ta lussy 23 ste si mohli vsimnut ze stale pise o hypotezach!takze nema sajnu o vychove ani stravovani deti zatial...@lussy23 nic proti tebe nemyslim to ako urazku,ale je to fakt ktory sa neda nevsimnut ,na druhej strane je pekne ze sa snazis uz teraz riesit otazky ako chovat svoje dieta...no realita raz bude ina 🙂 🙂 🙂

PS:akosi mi je luto ze som nestihla precitat to co uz admin zmazal... 😎 😎 😎 😎 😎 😎
lebo ak sa posledne dni tato tema niecim naozaj ukazkovo netabulkuje tak to su "koreniste "vyrazi 😀 😀 😀 😀 nuz uzivajte si svoju temu v sukromi a tam nas urazajte do kedy s avam paci ale" na kazdu svinu sa voda vari" 😉