Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
4. aug 2009

mne to mliecko mali nechcel tak som ho vipila ja neviem prečo mu nechutilu!baby ako dlho mozem nechat mojmo drobca na brusku?

zuzka1.
4. aug 2009

miska ak sa mu to paci, kolko len chce, ved si vravela, ze sa vie rpetacat, tak ked bude mat dost sa pretoci na chrbatik.

nas maly bruskoval kolko sa dalo. je to vlemi dolezite. annag to krasne vysvetlovala v jej teme.

miskachrumka
4. aug 2009

ved vie ale nie vzdy sa mu to podari na brusko vzdy ale naspet na chrbatik sa este trosku morduje ale vecsinou sa mu podari..................ved ma len cerstvych 5mesaicov a to niektore deti aj starsie nevedia to co on !!!!!!!!a mali chce byt stale na brusku tak preto sa pytam..........on by tam bol aj cely den 🙂 no teraz zadriemkal tak idem riadit ........... 😒

miskachrumka
4. aug 2009

baby ked mu dam prvykrat karfiol alebo brokolicu mam ju mu dat najprv nejake 3-4lyz.a na druhy den mu to dat dopapat aleb mu mozem dat vsetko naraz ked už papal zeleninku! 😒

megi93
4. aug 2009

miska ja som malej dala normálne karfiol prvýkrát a nič jej nebolo...

megi93
4. aug 2009

A s tým bruškom. My sme malú nedávali, lebo sa jej to nepáčilo a keď sme prešli k novej pediatričke, tak nám vravela, aby sme ju dávali čo najviac, lebo má slabé ručičky a nebde vedieť štvornožkovať. A keď som sa jej pýtala, ako často ju dávať na brucho, tak povedala, že stále tak má byť. Takže kludne ho nechaj pokial sa mu páči, aby ste nemuseli bojovať ako my, ked tak nechcela byť a revala. Doktorka povedala, že ak by mala slabé ruky, tak nás neurologička pošle na vojtovku. Našťastie sa dovtedy malá vycvičila a neurologička povedala, že je šikovnejšia na svoj vek ovela viac ako najšikovnejšie deti v jej veku 😵

roka96
4. aug 2009

baby tak mi dnes tiež brutal noc!! Do 1 som ho hojdala, čo nemohol zaspat už som bola total unavená zapla som si rádio, reku nech to nieje také nezáživne a pustili Akona- oblubená hudba syna a on začal tancovat. Normálne ma v tom stave únavy tak rozosmial.. Potom zaspal ale stále bol hore takže sme vobec nespali. A od rána je len na mne, ledva som si zuby umyla! Teraz zaspal som zvedavá dokedy. Dúfam aspon polievku stihnem pripravit na varenie!
Inak som večer rozmýšlala nad tým klubom nespáčov.. Založit ho a prišli by sme vždy večer s detmi a každá by povedala, čo to jej potrebujde jedno dudlík, jedno čajík a vždy by bola jedna na stráži a ostatné by spali.. Ta jedna by plnila želania detí a trebarz po hodinke by sme sa menily 😀 😀 😀 😀
no nebolo by fajn??
inak nám do rána vyšla dalšia horná stolička! takže už máme 2 dole a dve hore!

miskachrumka
4. aug 2009

nonas tiez nechcel byt na brusku od narodenia ale v 4mes.sa to nejak zvrtlo tak som rada 🙂 a dobre tak mu dam celu tu brokolicu a akupim aj karfiol!ja neviem mne pripada karfiol taky vyvolavajuci pliny tak neviem ci mu to fakt neublizi na brusko! ☹

roka96
4. aug 2009

miska skús dat na začiatok trošku a uvidíš, my sme papali karfiol a bolo ok.
no a s tým bruškom moj syn nechcel byt absolutne na brušku a ani nebol tiež nám hovorili, nech ho dávam ale on tak nenormálne plakal vlastne ako pri všetkom!
a megi ten náš je tiež šikula už tolko slov vie povedat taký náš malý rozum.

miskachrumka
4. aug 2009

roka to bol doby napad!!!!! 😀 jaj este mam baby aj svoje dni a nejak ma to chce zdolat ako som porodila tak mam strasne bolesti!už som dala aj ibalgin ma bolia dokonca aj cele nohy sa s tazujem stale mala by som prestat ale tak sa vam aspon postazujem 😀

roka96
4. aug 2009

miska ja om naštastie dostala asi ked mal syn 10 mesiacov... som si hovorila, aspon niečo.
predtým som mávala strašne bolesti a vždy mi hovorili, že ked sa vám narodí dieta prestane to.. no klamali teraz ma total bolieva brucho, kríže že ani behat nemožem! a lieky ešte nemožem, lebo kojím.. takže som vždy prvý den na odpis, ale potom to prejde a je ok.. ved po každom daždi výde slnko , no nie??? 😀

cestovatelkaandrea
4. aug 2009

no caute baby, tak akurat som dosla z poradne, drobec zaspal len som ho polozila do postielky. na jedenast mesiacov meria 77cm a vazi 8880g. co sa mi zda malo ale za posledny mesiac si toho uzil s chorobami dost, tak doktorka to nekomentovala. Vravela ze je to normalne, ze moc nepribral, ked bol skoro mesiac v kuse chory. No a do toho mu ide straaasne vela zubov naraz. Ani jest mu kvoli tomu nechuti, vsetko do neho len tlacim posledny tyzden. ☹ No a k tomu spaniu, tak ja si pripadam ako chodiaca mumia posledny mesiac. Na maly spaval dobre ale posledny mesiac dost place v noci a chce spat len s nami v posteli. Inak doktorka ho zaockovala, ani sa so mnou poriadne nebavila, povedala,ze ked nemal teploty dnes rano, tak nevidi dovod cakat. Ze to by tu potom kvoli soplikom a kaslu ziadne dieta nezaockovali a len by cakali. Tak uvidim ako to drobec zvladne.

miskachrumka
4. aug 2009

ved ano ja mama tirz bolesti len tie prve dva dni tak t zvladam ...........aj mna bolieveju krize brucho a aj mi to udiera do noh ze mam pocit ze dostanem krc do stehna ☹

roka96
4. aug 2009

andrea držím palce. ale určite to zvládne ok!
Moj tiež teraz nechce poriadne papat, ale nerobím si z toho už hlavu, ved mu idú zúbky sú velké teploty vonku. Ved ani mne tak nechutí!!
Vaše deti v poradni merajú?? Lebo nás nemerala doktorka asi nikdy, ja ani neviem kolko má drobec cm..
sem tam ho s mužom zmeriame ale to je všetko.

cestovatelkaandrea
4. aug 2009

Hej meraju dlzku a aj obvod hlavy im meraju. Asi ci nemaju vela rozumu natlaceneho v hlave 😀

miskachrumka
4. aug 2009

zvlastny pristup tej dr.no čo už! idemja varit aby mal tento moj mili co papat ked dojde na obed! 😖

cestovatelkaandrea
4. aug 2009

baby napiste mi preco male deti musia nosit capicky, klobuciky alebo siltacky na hlave. na mna vsetci pozeraju ako na debila ked som s malym vonku a ma klobucik. a to iste bolo aj cez zimu. nenasla som nic na tuto temu na nete, mozno vam povedali nieco lekari.
mne pride jednoducho divne ist s malym von bez klobucika ked svieti slnko alebo fuka vietor ale asi domacim pripadam divna ja.

miskachrumka
4. aug 2009

no by sa prekvapili keby mali viac rozumu ako dr..........a aj nam meraju hlavku aj dlzku naposledy sme boli v poradni 16.7 a mali meral 67cm a 7910g

andrea142
4. aug 2009

ahojte

no niekedy vás dočítam, lebo to nestíham 😀

no u nás je opačný prípad malá by mi prespala noc ,len je ku nej vstávam každé ti hodiny aby sme dohnali mliečko čo cez deň nechce.

kým bola malá menšia tak som ju zvykla dávať na bruško tak mi spinkávala cez deň. tiež mi moc nechcela byť na bruchu ale keď sa začala pretáčať tak teraz sa aj sama pretočí a dosť dlho sa už udrží ............ dokonca parkrát večer som ju už našla spať aj na bruchu.

moja tiež nič nemala z brokolice ani karfiolu, spapala pekne.

baby odkedy sa môže dávať jogurt?

cestovatelkaandrea
4. aug 2009

andrea ja som malemu davala jogurt od osmeho mesiaca. ale kazdy ti povie inak. vraj kojene deti by mali jest jogurt az od roka ale ja som mu ho davala skor.

miskachrumka
4. aug 2009

andrea nepripadaj si divne ja som parveze v soku ked tak maa nejaka matka 3tyzdnove babo na rukach s holou hlavickou preboha 😕no strasne ajked je teplo ved fuka anfuka mu dousi ja aj keby bolo neviem ako horuce tak by som malemu dala ciapku a hlavne nausi nam sa este nestalo ze by som mala maleho vonku s holou hlavkou a ani sa nestane radsej mu dam dole ponosticky alebo gate ale ciapku nehrozi ...............!

andrea142
4. aug 2009

cestovatelkaandrea: v zime nosím čiapku aj ja 😀 ............. aj ja vždy dávam čiapku, či je 40 stupňov alebo 20 stupňov . keď fúka vietor môže dostať zápal ucha ......

andrea142
4. aug 2009

no veď hej, sestra síce kojila ale jogurt dala malej keď mala 6.mesiacov a vravela mi že aj ja už môžem začať.

cestovatelkaandrea
4. aug 2009

no ved to, ja mu ju davam aby nemal zapal ucha a vsetci na mna len pozeraju a stale mi hovoria ze nech som neni taka ustrachana. ale maly ma len 11 mesiacov a podla mna je dost malicky a este nema ani fontanelu zrastenu tak aj preto mu davam ciapku.

cestovatelkaandrea
4. aug 2009

andrea s tym jogurtom je to tak, ze tu v NL kupis nestle jogurt bananovy, jahodovy, ktory je pre nekojene deti od 6 mesiacov. presne tento isty produkt kupis na slovensku a je tam napisane ze od 8 mesiacov. a potom si lam hlavu kedy zacat.

andrea142
4. aug 2009

a potom tak niekto s prepáčením zdrbe ,že škodíš svojmu dieťaťu lebo dávaš jogurt v 6.mesiacoch atď 🙂
ja plánujem až na jeseň ,lebo v lete tie jogurty dlho nevydržia. no uvidíme ....... síce minule som jej dala ochutnať z môjho a chutil jej ........... ( bol to biely jogurt )

miskachrumka
4. aug 2009

podla mna by sa vobec u takychto malich deti ukazovat uska

manika77
autor
4. aug 2009

male dieta do roka by malo mat stale na hlavicke ciapku, alebo klobuk satku..hlavicku by malo mat zakrytu ci svieti slnko alebo pofukuje...pravdaze ak babo spinka a je schovane v kociariku kde ma strechu a je v nej schovane tak si myslim ze ciapku nemusi mat lebo tam mu nenafuka ani nesvieti a potom sa zbytocne spoti ked spinka a ked ho vezmete na ruky a je spotene tak ho ofukne a je chore 😉 samozrejme toto plati v tychto velkych horkach ze ak spinka v kociku tak ju mat nemusi..ja pod neho dam plienku a ked sa zobudi a vyberam ho z koca tak mu dam daco na hlavicku satko abo tak

megi93
4. aug 2009

miska, aby karfiol nenadúval, tak ked ho budeš variť, hod tam jeden bobkový list. Vtedy nenadúva 🙂

carodejnica
4. aug 2009

Ja som práve nedávno tiež riešila dilemu s čiapočkou. Malej (6 týždňové bábo) sa v týchto horúčavách vyhodili potničky, aj v hlavičke, keď som bola u Dr., tak mi vravela nech jej nedávam čiapočku v horúčavách, len ľahúčko v kočíku prehodiť plienočku.
A tak to aj robím, keď sme vonku, je v kočíku, kde má závetrie, tak jej čiapočku nedávam. Inak samozrejme by som jej čiapočku dala, aby jej do ušiek nenafúkalo.