Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
12. nov 2009

ja mam este stalle mlieko a malemu som akoze ukazalka didi a aj isiel k nim ze ochutna 😀 ale som cuvla...som sa zlakla ze ma kusne ze zabudol ako ma mat pusinku pri kojeni

mukky
12. nov 2009

ja by som chcela mat slovensku restauraciu 😀 ,alebo obchodik,ale v dnesnej dobe neriskujem
😝
rano sice mm vstava k malemu,takze kludne mozem spat az do obedu ale aj tak asi pojdem si skor lahnut ale kedze s vami klebetim tak som si prd veci popozerala 😀 😀

mukky
12. nov 2009

ok lucim sa,dobru

mukky
12. nov 2009

vini maly spi?

mama.wolfka
12. nov 2009

no veď aj ja ... keď som doteraz nezačala nič poriadne robiť, tak teraz už nebudem začínať a idem radšej niečo pospať 🙂

inak hej v dnešnej výpalníckej dobe si tieto sny radšej nechajme do ďalšieho života 😀

tak dobrú všetkým a vďaka za príjemný neskorý večer 😉

mama.wolfka
12. nov 2009

inak mukky vyskúšaj mu dať, neboj, keď aj trochu kusne, tak po tvojom výkriku určite pustí, možno opäť začne 🙂

inak ja sa obávam o malého pitný režim a obličky keby som ho úplne odstavila, lebo cez deň niekedy vypije dokopy tak 150 ml. vody (al. čaju, štavy a tak), teda okrem vody čo je v jedle ... on v noci riadne cicia, žiadne dudlanie

mukky
12. nov 2009

ahojte,
drobec uz spinka,dnes vstal 5.40 😕 a uz nezaspal.Hadam to bolo len dnes take skore vstavanie 😝 ,konecne uz dnes nelialo,sme po prechadzke tak hadam pospi dlhsie ked tak skoro rano buntosil
pijem kavicku a idem poerdzat.

a co vy?kde ste?

cestovatelkaandrea
12. nov 2009

Cau mukky, prosim ta odkedy moze dieta na SR syry a kakao do UM? Tu v NL syry az po roku a kakao netusim. Jedna mamicka to chce davat takmer sestmesacnemu babatku na SR

lenka_66
12. nov 2009

cauko,
tak baby ten moj hlados protestuje ze 180 malo .booze.davali ste detom vyvar ze troska kuracinky a mrkvicka?

mukky
12. nov 2009

ahoj adi 😉 idem ti napisat ale asi ta velmi nepotesim 😒 😀

cestovatelkaandrea
12. nov 2009

mna potesis ale tu jednu mamicku asi nee

mukky
12. nov 2009

kakao sa odporuca okolo druheho roku zivota a to nie je ale nevyhnutne podavat,je sladke a deti uz potom po navyknuti tejto chuti nemusia vypit mliecko bez neho a to sa tyka i toho maleho babatka 😲 😕 a do roka urcite kakao nie,ved to mu moze podat uz rovno aj cokoladu 🙄

pokial je v rodine alergia,ani cokoladu ani kakao minimalne do 2 rokov nie

a so syrmi ta asi tiez nepotesim 😝

tavene syry obsahuju vela taviacej soli a sol sposobuje ze sa potom vapnik ovela tazsie a menej vstrebava,zhorsuje vyuzitie vapnika v tele,obsahuju fosfor,kyselinu fosforecnu ,ktora sa pridava do coly ci kolovitych napojov 🙄
tvrde syry su tiez slane a obsahuju rozne stabilizatory a podobne,ale maju viac vapnika

radsej by som koli vaponiku volila biely jogurt ,aspon 9, 10 % tuku

ochutene pribinacky,termixy,a podobne vyrobky maju o polovicu menej vapniku

takze my sme este syry nemali

ale na trhu je novy syr pre deti,lucina,zlozenie sa mi celkom pozdava ,ale my este pockame

mukky
12. nov 2009

lenka ja som tabulka tak asi ti nemam pravo odpovedat,ci?

cestovatelkaandrea
12. nov 2009

mukky dik 😉
ja Damianovi kakao nedavam a zo syrov len Cotage raz za tyzden.
inak dik aj za recepty co tu davas... super insipracia 😉

lenka_66
12. nov 2009

skus , lebo ani neviem ze odkedy sa podla tabulky moze.starsie okolie tvrdi ze uz mozeme

mukky
12. nov 2009

lenka vies co,ja ti dam linky radsej a sama si postudujes lebo to je na dlho ale v ziadnom pripade nie 😲

mukky
12. nov 2009

cestovatelka nemas za co a preco nepises?

lenka_66
12. nov 2009

ok

mukky
12. nov 2009

lenka hladam jednu super stranku a snad do vecera ju najdem,ostala na notebooku co mi odisiel 😒
maly mi este buva,idem si dat druhu kavu?este som neranajkovala 🤐 🤐

lenka_66
12. nov 2009

mukyy kava povolena 😀

mukky
12. nov 2009

neviem to najst ☹ dik 😀 dala som si jogurt

http://www.kojeni.net/prikrmy.php

stve ma to 😠 neviem to najst no nic,snad vecer

smailinka
12. nov 2009

pekný dník, konečne môžem chvíľu cválať...malý v poslednom čase exceluje, predvčerom zaspal o 2ráno a dnes síce o polnoci, ale bol hore od 3 45 do 5 00...no katastrofa....a príde moja múdra svokra a povie mi, že jej ho mám dať cez deň, nech si ja oddýchnem....no ju ser.m, keď ja potrebujem spať v noci...

andrea, prepáč, ak niekoho urazím, ale tá osoba je asi hlúpa, keď chce dávať pol ročnému dieťaťu kakao..akože syr, zavriem oči, ale kakao??? a ona sa necíti???? chudák dieťa 😠 😠 😠

lenka a čo ti poradila dr???

mukky
12. nov 2009

lenka a ved aj baby tu ti povedia,hlavne nepocuvaj starsie rocniky a stoj si za svojim ak uz sa rozhodnes mareka zdravo stravovat a nepopustit 😀
ty si netabulkova ci ako? 😀 estge mas male babo 😵 😵 aj ja chceeeem 😀

vtedy bola ina doba,malo informacii o strave,alergiach a podobne,nie je umnenie nadzgat dieta vselicim moznym,stari rodicia si myslia ze tym dietatu pomozu no opak je pravdou,bohuzial

krpito
12. nov 2009

lenka_66, ja by som teda nedala v žiadnom prípade, ale Ty si mama 🙂

mukky
12. nov 2009

davam link na ten novy syr

http://kosticky.mojelucina.cz/

koli tvarohu detom podavat od roka 😎

mukky
12. nov 2009

krpi ahoj
smaili ahoj a kukucky tiez ahoj 😀

maly mi este buva,aj stary

smailinka
12. nov 2009

mne sa už asi malý preberá 😠 😠 😠

lenka_66
12. nov 2009

no ved prave preto ale dr. mi zakazala davat mu viac mlieka.tak co mam teraz porusit?ze mam vydrzat jeho plac 😠