Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
31. júl 2009

Baby a vasi sa neškriabu? Ako ked boli male bababtka? Ja som mu vtedy dvala tie kojenecke rukavicky aby sa neškriabal, ale teraz mu ich uz samoška nedávam, už je nato velky, ale velkrat napríkald prave ked je unaveny, a sa zacne škrabat a šúchať si tvar, sa dosť soškriabe... 😒 na tváričkw aj na halvicke..a ja teraz ma minimalne take 4 malé chrastičky..

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

hej skriabe sa doteraz, preto mu velmi casto striham nechty aby nebol taky doskriabany.

megi93
31. júl 2009

Ďakujem baby, tá výživa ma nenapadla a skúsim ten pohárik na zohriatie, snáď nám to niekde zohrejú. Chladničku nemáme prenosnú a neviem, či sa to oplatí kupovať kvôli jednému razu, ale skúsim sa spýtať svokrovcov 😉 A je pravda, že jogurt môžem kúpiť aj cestou, to ma tiež nenapadlo 😅

megi93
31. júl 2009

a ešte manžela napadlo, že keď spravím kašu, či sa nemôže jesť, keď vychladne napr. Že by som doma ráno spravila a potom jej to dala na obed...ale neviem či by jej to neskyslo. Nemáte skúsenosť?

nikollette
31. júl 2009

Jupíííí, malý teraz kým spí som rýchlo zarobila mlieko, a strčila mu to do úst (počas spánku) a vypil 130ml 😵
a spí ďalej... ale keby sa medzitým náhodou prebudil, tak by vyplul tú fľašu, že až 😅

miskachrumka
31. júl 2009

megi to by som radsej nerobila..........

miskachrumka
31. júl 2009

mi idemem dat kasicku za nejaku hodinku!

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

megi nestle predava take nieco co sa vola ze mliecko v kasi. je to v takych krabickach ako dzusik a to mozes davat aj za studena. aspon na nete to pisali. pockaj poslem ti link na to 🙂 tiez by som to nerobila tak ako pises.

nikollette
31. júl 2009

ešte ti spinká???????

markiza
31. júl 2009

megie, este predtym ako by si sa chcela spolahnut na tu kasicku do flasky za studena, skus to najskor dat malej doma, chut nie je svetova a mne napriklad deti studeny mliecny napoj nikdy nevypiju.

smily
31. júl 2009

aj hipp robi taketo kasicky v mliecku a su celkom ok... mala mi to pijavala...

nikollette
31. júl 2009

Megi nemáš v pase ako staré babo máš, potom sa ti aj tažšie radí, ked baby nevedia o ako staré bábatko ide 😉

markiza
31. júl 2009

7 mesiacov myslim ma megina mala

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

megina dcerka mala 16. jula sedem mesiacov ak si dobre pamatam

nikollette
31. júl 2009

Možno to niekde písala, ale ked dojde do tmy nova mamička a chce poradiť, a necche sa jej hladať či to megi náhodou niekde nepísala tak nevie...
A inak je pravda, že ktovie či ti zje studenú, tiež by som najprv vyskúšala...
a v týchto teplách, neskysne to??

zuzka1.
31. júl 2009

megi to mliecko s kasou zasyti, my sme ho pili na noc od 5-12 mesiaca. Vyraba ich aj hero, vola sa to sunarka-robia multiceralne a hruskove, nestle robi ryzove, bananove, hruckove a medove. su dobre, ale neviem ci by to malje ako nahrada za obed stacilo.

miskachrumka
31. júl 2009

to nestle mliecko som ja kupovala malemu je od 4mes lebo sme cestovali tak som mu ho kupila nechcem mi ho je strasne sladkeeeeeeee

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

zuzka myslim, ze zasytit by to malo. ved ked sa pozriem kolko kilokalorii obsahuje kasa na krabicke a kolko masovo zeleninovy prikrm tak ta kasa je kaloricka "bomba" 😉

miskachrumka
31. júl 2009

to mlicko od nestle razove je take huste ako nasa humana su huste skoro ako kasickatak som si myslela ze ho to zasity !ale mne to mlieko mali vobec nechcel je strasne presladene!toto ryzove co sme mi kupovali tak to je od 4mes!

miskachrumka
31. júl 2009

baby poradte mi ako mam maleho odnaucit od" hondralnia"v kociku uz mam svalovku a mame dost drahy kocik a nechcem aby sa mi rozpadol skor ako mali vyrastie!

miskachrumka
31. júl 2009

andrea ty mi prides taka svetom zbehananevies nejaku radu! ☹

nikollette
31. júl 2009

To co je?
Hupanie?
Hm, to neviem mi nenatriasame, ja ho natriasam iba ked nechce zaspať na posteli 😀

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

miska dik,
ja by som si skusila s nim lahnut do postele a hladkala by som ho alebo si ho k sebe pritulila.mozno to nezabere hned mozno az neskor. ja nie som ten typ matky co odlozi dieta do postielky a odide do vedlajsej izby na kavu alebo robit ine veci. maly zaspava pri mne v posteli a potom ho vzdy premiestnujem do postielky.
ale su tu urcite mamicky co su expertky na taketo veci len su v nejakej inej teme. sa mi zda ze tema sa vola kazde dieta sa vie naucit samo zaspat alebo nejak podobne.

zuzka1.
31. júl 2009

andrea hovirm podla skusenosti s malym, na noc ok, vypil, on aj tak spaval celu noc, ja som mu to davala hlavne preto, ze menej priberal a ako hovoris kalorii je tam odst.

Ale skusali osm aj cez den a tom u nestacilo, ale to moz ebyt aj tym, ze bol zvyknuty, ze papa uz prikrmy, mal vtedy asi 10mes, a jendoducho vypil, ale za pol hodku meeeekal, ze som hladny mama 😉

nikollette
31. júl 2009

NAs tiez zaspáva sám, maximálne ho chvilku hladkám 😉

miskachrumka
31. júl 2009

andrea to som už skusala to co si napisala plakal strasne zas len do kocika a hupat tak ze sa trasie cely cim viac ho hadze tym skor zaspi no pochopite to!ja ain neviem ako rychlo si natoto zvykol najprv sme zacai normal hupanie a potom si nejak sam zacal vyzadovat viac viac........

miskachrumka
31. júl 2009

nikol a ano "hondralenie je slengove povedane hupanie no natriasanie v kociku a pritom robis šššššššššššššššššššššššššššššššššššššš 😀

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

zuzka tak to mas potom ineho hladosa ked mu kaloricka bomba nestacila 😉 to ten nas kasu nemoze ani vidiet nieto este citit.

zuzka1.
31. júl 2009

u nas zacala okolo 3, mesiaca ucinkovat pleinka. malemu osm nou prikryla pol tvaricky, on si ale prehadzuje celu na tvar, cely sa tym zakryl a tak s anaucil zaspavat. doteraz kam ideme musime mat plienku.
Nic sa mu nestane, neudusi sa. ja som sa tiez bala, ale mame odskusane, aj sestrine deti to robili a kopa kopa dalsich, co som zistila v jednej teme"cudna hra s plienkou" ze je to dobre na zaspavanie