Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
26. máj 2010

@cestovatelkaandrea jééj adi aký pekný chlapcek je D,taký jemnučký blondáčik,zlatunke modroočko 😅 😅 aj teba konecne vidím 😅

nikollette
26. máj 2010

Aha, tak daleko 😒
tak preto vždy ked ste niekde v Ikei tak toho pokúpiš viac 😉

nikollette
26. máj 2010

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕
to je len 14hodín?????????????????????????
Som myslela že už pomaly 18hod 😕
Keď takto skoro vstanem, úplne inak ide ten deň.... pomaly....

mukky
26. máj 2010

@leelo no neviem...podla mna mliecne výrobky neobsahuju to vsetko čo UM...a čítala si o tom nejaku študiu zeby to nevadilo a bolo správne?
nevenovala som sa tomuto ešte..tak neviem

mukky
26. máj 2010

@nikollette 😀 😀 😀 my hovor o tom niečo 😝 😝 😝 ,mm uz vstal,idem o chvilu ja hajííí 😀 ,bobacik uz spi hodku..

mukky
26. máj 2010

my ee,mi hovor 😀

mukky
26. máj 2010

@nikollette ano 😉

cestovatelkaandrea
26. máj 2010

@nikollette dik 😉 zmenil sa dost. teraz uz vyzera inak ako na tych fotkach

@mukky pekny po tatovi 😉 drzi po maminke 😀 tam som neupravena, teraz vyzeram inak.

leelo
26. máj 2010

@mukky hej, tych studii je vela - mliecne vyrobky su naozaj schopne pokryvat tuto potrebu. a niektori hovoria skor o tom, ze UM je liek a je zneuzivany na komerne ucely. teraz som sa na to pytala annag v jej teme, tak ti to sem skpcim, ked odpovie.

janulka182
26. máj 2010

este raz dakujem baby. tak ja letim napchat prikrm do malej. majte sa krasne

mukky
26. máj 2010

@cestovatelkaandrea ako pekne kludne sedí,ci to tiez len chvilu? 😀

mukky
26. máj 2010

@leelo ok..len odkial má ten zdroj by som rada vedela...ja si nieco o tom postudujem vecer..

mukky
26. máj 2010

@cestovatelkaandrea si tam pekne upravena podla mna..

leelo
26. máj 2010

@mukky annag cerpa vzdy od ESPGHAN - eur. spol. pre pediatricku gastroenterologiu, hepatologiu a vyzivu

mukky
26. máj 2010

mamuše majte sa,večer prídem,asi pojdeme aj von ale neviem,pršalo opať 😕 musíme kupiť gumáky a prsiplást,to este nemáme,hmmm

nikollette
26. máj 2010

pa mukky

cestovatelkaandrea
26. máj 2010

@mukky pekne si pospi aj za mna 😉 a dik.... inak Damian tam sedel tak 30 minut a zvysne dve hodiny behal kade tade po restauracii

vinifera
26. máj 2010

@leelo annag sama niekde na stránke uvázda že do 2 rokov upravované mlieko - teda nie kravské. Ale materské ti stačiť nebude. Ja som začala s UM keď mal malý14 mes. Ale zasa je super že doma nevediete kravské mlieko - to je už teraz pomaly jed☹

@cestovatelkaandrea a nepredpísali Vám napr Ribomunyl? Malý ho teraz má - predpisuje sa na podporu imunity aj pri častých zápaloch ušiek. Je sa dlhodobo (prvé tri týč 4 tabl každý týžden, potom Prvý týžden v mes 4 tablk. O mesiac zasa 4 tabl)

cestovatelkaandrea
26. máj 2010

@vinifera gulovy prd a este viac ako gulovy prd.... len antibiotika na tyzden... potom vysetrenie u usneho. ale mozem sa popytat doktora ked pojdeme na kontrolu alebo priamo usnej, ze ci tu v NL davaju nieco na posilnenie imunity.

leelo
26. máj 2010

@vinifera preco myslis, ze by nestacilo?
ja som na stranke annag precitala toto:
6 mesiacov nie je koniec dojčenia, je to len prvý míľnik na ceste dlhodobým dojčením. Prikrmovaním nenahrádzame dojčenie, len k nemu pripájame nové jedlá či tekutiny. Mnohé mamičky sa pýtajú, aké umelé mlieko bábätku vybrať. Výrobcovia i lekári zdôrazňujú potrebu podávať dieťaťu do 3 rokov formulu, nie obyčajné kravské mlieko. Tak teda umelé mlieko potrebuje, ale dojčenie mu nič nedáva? Materské mlieko poskytuje bábätku neustále dôležité živiny, vitamíny, minerály… Mamičky starších detí určite spozorovali, že na odsatom mliečku sa po usadení vytvorí hrubá vrstva tuku, oveľa hrubšia než sa usádza v prvých mesiacoch. Dokáže stále bábätko vynikajúco zasýtiť. Obsahuje látky, ktoré mu posilňujú imunitu a pomáhajú mu prekonávať množstvo infekcií, ktoré počas detstva nachytá. Dojčené bábätko sa nikdy nemusí stretnúť s umelým mliekom ani so skrytým umelým mliekom v mliečnych kašiach.

vinifera
26. máj 2010

Mne sa laktácia po 10 mes znížila. A to sme boli do 6 mes plne kojení - a malý mal v 5 mes 8 kg. Takže mu to bohate stačilo. Tiež som si myslela že nikdy UM mať malý nebude. No ale mlieka už nebolo dostatok. Kojíme sa teda doteraz. Ale dostáva už aj UM.

vinifera
26. máj 2010

Ja netvrdím že treba prestať kojiť a prejsť na UM (lebo aj také prípady sú) ale podľa mna toho mlieka už tak veľa neskôr nebude.

nikollette
26. máj 2010

My sme boli chvílu vonku, ale začalo pršať 😝
No a teraz malý spí, už asi hodinu......

lenka_66
26. máj 2010

ahojte,
lello a co by si robila ak ma dieta 2-3 mesiace? tiez by si nedala?ja som tiez kojila aj um davala lebo marek by aj cisternu stiahol. a to bol v kuse prisaty na mne

leelo
26. máj 2010

@lenka_66 debata bola o inom

nikollette
26. máj 2010

ahoj Leni...

leelo
26. máj 2010

@lenka_66 ja som, zial, tiez musela dokrmovat - maly mal prirasteny jazyk, nepriberal a nevedelo sa tom.
ale uz sa mi o tom nechce pisat, vzdy ma to tak zaboli...
takze nie - nechcem zabit svoje dieta, len nevidim dovod davat um dietatu, kt. uz moze papat mliecne vyrobky

lenka_66
26. máj 2010

niki cau

leelo , ja som to neako ze by si vobec nedavala brala.nie v tomto veku.

nikollette
26. máj 2010

Leelo, konečne aj ja chápem 😉 tiež som to pochopil ako Lenka, že si proti UM, a že by si nedávala vôbec, aj keby si nekojila z nejakých príčin, teda že preto si písala že dúfaš že vydržíš kojiť minimálne do 10m... 😉

Ale zase ja som za UM vďačná 😉 😀

nikollette
26. máj 2010

Mukky ešte spinkáte??? 😀