Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
10. aug 2009

Dobré ránko, dnes sme si prispali do pol 12tej 😅

Baby zase je tu hustá nálada ☹
Miška, vravela som s tým tvarohom že asi to nebude ok, ale ked zjedol jednu vyživy a už mu také nedáš, nič sa nestane neboj 😉

Náš tiež odmieta mliečko cez den, my sme cez den už iba na zeleninke, či ovocí, či kašičke... a preto sa v noci budím 3x, okolo 24te, 3tej, 6tej, a vtedy pekne pije aj Nutrilon, tak som rada 😉 a este pije aj okolo 9tej pred spaním, takže 4x denne minimálne ešte papáme Nutrilon.. aj ked sa mi nechce vstávať, ale poviem si musím, kvoli malému,lebo viem že cez den do neho nič nedostanem 😒 🙄

Andy aj nás maly sa jeduje, musím ho pritom zabávať tým fisher price psíkom, a spievať mu spolu s ním 😅 😀
a potom otvára ústočka ako vrabček. Skus ho nejak zabaviť, a možno ho to odmietanei, po pár dnoch prejde 😉

nikollette
10. aug 2009

Baby idem upratovať, potom prídem a dočítam vás... zatial pekný dník

vinifera
10. aug 2009

Nikollette prídi aj k nám🙂
Som sa dnes vyzurovala na WC ku lebo ho dedko zostrelil (má 87 rokov a nechce si dať plienku lebo sa hanbí) tak sa mi teraz už nechce ísť upratovať zvyšok. Asi sa na to vydlabem a pojdem kočíkovať..... čo je inak u nás prejav strááášnej lenivosti..... Hold dedina je dedina.

nikollette
10. aug 2009

Vini, 😅 😀

zuzka1.
10. aug 2009

vini ja som potom leniva ako vos 😀 😀 😀 😀
pokial maly nechoidl sme sa kocikovali aspon 2x za den 😀

ale mylsim, ze u nas na dedine je to podobne, kocikujes=nemas co robit, resp. nechce sa ti 😀

Niki vcera som na teba mylsela, sme boli s mm v Blave, ci ta nahodou nestretnem na nakupoch 😉

zuzka1.
10. aug 2009

a inak mukky, vinifera, krpito suhlas + kopa kopa dlasich veci, ktore este neboli vyslovene, ale mylsim, ze to pride, coskoro 😉

bejbypd
10. aug 2009

miska tvoj maly papa umele mliecko moja ked bola mala som ju chytila a musela to vypit aj ked tieklo mimo nej niekedy lebo by som ho do nej nedostala a napriek tomu ma nikdy nenapadlo dat jej kravske ved vsade varuju doktori ze aspon rok kravske nie a toho som sa ja drzala aj ked nie som rozhodne tabulkova...a vydrzala som ju to nutit pit do roka aby mala nejake mlieko nakoniec si zvykla ho pit ale po roku prestala a az teraz som jej dala kravske...ved za dva mesiace mozes zacat s jogurtmi tak uz to vydrz s tym umelym potom uz bude papat maly aj jogurtiky tak zase bude mat viac mliecneho...

bejbypd
10. aug 2009

230ml mi zjedla tak za cely den a nie na jedenkrat a napriek tomu som bojovala a nechcela som si to zlahcovat...nastastie uz mame po tom obdobi ale som rada ze som to nevzdala 😉

roka96
10. aug 2009

mukky prečítaj si moje príspevky! a potom hodnoť. Miške neschvalujem určite veci a aj jej to poviem, a poradím a myslím, že si aj z toho niečo zoberie!
Ja nemám problém s tým povedať aj niečo čo sa človeku nepáči ale nerobím z neho blbca! To sa Ti snažím vysvetliť!!
no už mám navarené aj zjedené! Som navarila na dva dni ale prišla sestra s priateľom tak sme všetko pojdeli, ale som rada, lebo mňa teší, ked niekomu chutí moje papanie! 😉

roka96
10. aug 2009

bejbypd počula si o bani v Handlovej? vraj 17 ľudí nezvestných! Strašne normálne rozmýšlam, či niekoho známeho nemám, čo tam robí! ☹

zuzka1.
10. aug 2009

podobne ako bejby 😒
nas maly doteraz nepije mliecko kolko by mal a nikdy nepil.
Niki netrap sa tym, nas maly pil mliecko od 5.meiac arano, na obed pred spanim a vecer pred spanim. aj to po 90ml, 120ml a pdobne.

desiata ovocie, obed prikrm(varene aj kupovane, kao kedy) a olovrant kasicka byvala.

Postupne podla tabuliek som pridavala, predsa len, ked sa o tom tolko hovori, nie je to asi pre srandu kralikov. A nieco na tom bude. Inak nas pediater neriesi vyzivu deti, ja som vzdy vsetko riesila so sestrickou, na to ju tam ma . zaujimave

zuzka1.
10. aug 2009

o 14:10 bude mimoriadne spravodajstvo

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

niki ja uz robim nemozne co sa tyka krmenia zeleniny s masom. fakt keby si vedela co vystrajam aby maly otvoril usta tak by si nechapala.

bejbypd aj mukky: ja som tiez pocula o tom kravskom ze az po rokun na slovensku. ale potom nechapem jedno, precu tu v NL lekari hovoria ze deti mozu pit kravske mlieko od pol roka. to su holandske deti ine ako slovenske? ja svojmu synovi kravske nedavam, lebo mu zatial chuti UM a ani po roku zatial neplanujem ale rada by som vedela preco je vela veci odporucanych na slovensku inak ako to co pocujem tu v NL. tym do vas nevrtam, len to jednoducho nechapem preco je to v kazdej krajine inak. keby som nahodou krmila maleho kravskym mliekom tak ma mukky za to sprdne 😉 to iste sa tyka aj chleba aj jogurtov tie tu davaju od pol roka.

roka stotoznujem sa s tebou v tych prvych troch vetach. inak ked pridem na Slovensko mozes navarit aj pre mna 🙂rada papam dobre jedlo

nikollette
10. aug 2009

Zuzka, "a inak mukky, vinifera, krpito suhlas + kopa kopa dlasich veci, ktore este neboli vyslovene, ale mylsim, ze to pride, coskoro " to obl príspevok na čo? Trošku som mimo 😅
Nooo, včera som nenakupvala v meste ale cez net...
malemu som objednala takú mikinku športovú s kapucnou a s jeho menom 😀 😀 vyrobia vam ake meno chcete 😉 sa teším kedy to dojde 🙂

Takze aj tvoj v 5tich mesiacoch pil len 3x mliecko???
Môj pije sice 4, nikedy 5 krat, ale aj to len po 100ml, max 120ml.. niekdy ani tolko..

Miška ked ti tak odmieta mliečko ako mne skus ten moj sposob, ,krmenie v noci 3x 😉 a potom nemusís davat kravské, cez den, lebo bude mat dostatok mliečka z noci... na ten den 😉

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

baby nestraste zase dalsie nestastie ☹

bejbypd
10. aug 2009

preboha nepocula som teraz len rozmyslam kto zo znamych mi pracuje v bani do pekla az sa trasiem...a andrea slovensko kedysi malo jednu z naj pediatrii na svete pardon este ceskoslovensko...a ja im jednoducho verim nase prostredie je velmi velmi znecistene vsetko sama chemia preto tolko alergii chorob a inych hnusov...preco tam davaju?to sa opytaj ich...ja zijem na slovensku tak sa riadim zasadami mojej krajiny aspon niektorymi dolezitymi...to nebolo v zlom povedane prepac len som nejaka rozhodena z tej handlovej 😢

nikollette
10. aug 2009

Andy tvoj zase lubi mliečko..
moj ani ani... mliečko vobec,a príkrm podla toho ako má náladu otvárať ústočká 😒 🙄
Vravím, musim mu spievať spolu so psíkom 😅

roka96
10. aug 2009

bejbypd aj ja! Strašne same neštastia tu máme! ☹
a my sa hádame pre somariny!

roka96
10. aug 2009

andrea rada Ti navarím, ja strašne rada varím a pečiem a ešte radšej som, ked vidím , že to ľuďom chutí! Len keby som mala na to viacej času pri mojom synatorovi sa učím varit rýchle jedla! 😀
a inak z kadial si, ked si na Slovensku?

zuzka1.
10. aug 2009

niki hej, len 3x, je to tak doteraz 😒

pisnem ip 😉

ada ja by som od roka kravske davala, keby Samko nebol chudokrvny od 3.-10.mesiaca. UM ma predsa len viac vitaminov, mineralov. Takze budeme na UM aspon do 2 rokov urcite.

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

bejbypd aj mna sokla ta handlova.
chapem ta,ja len nad tym co pocujem z poradne rozmyslam. tu deti netrpia alergiami tak ako na SR tak asi preto tu piju kravske mlieko skor a to iste sa tyka aj jogurtov a chleba. ked som sa pytala tu v poradni preco mozu deti pit kravske od pol roka tak mi povedala doktorka ze ked maly netrpi alergiami co teda netrpi tak kludne moze od pol roka. inak s tymi pediatrami by som si taka ista nebola. to cim ma krmila moja mama na odporucanie pediatrov za eri ceskoslovenska... neviem neviem. skor teraz sa mi zda ze maju pediatri lepsi system a lepsie odporucania.

nikollette
10. aug 2009

Aj my sme boli chudokrvný ☹ ale už je to ok 😉

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

niki lubi, bolo to kvoli zubkom ked ho tyzden nechcel. teraz vypije denne okolo 300-350ml. pockaj co budes robit ked bude starsi. 😀 😀 ti bude aj odpovedat na tvoje vymyslanie

roka96
10. aug 2009

aj my sme chudokrvný teda musíme íst teraz na krv, brali sme maltofer tak dúfam to už bude ok!

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

zuzka ja som pisala o kravskom pre zdrave deti co mi povedala doktorka na poradni. jasne ze davaj malemu UM aj ja mu planujem este dlho davat, s kravskym chcem zacat neskor.

roka som z Novej Dubnice, do Prievidze to nie je daleko. 😀 v oktobri priletim sama na SR tak rozmyslaj nad menu uz teraz 😀 😀

roka96
10. aug 2009

andrea 😀 😀 😀 na Slovensku je všetko blízko!

bejbypd
10. aug 2009

no vtedy to bolo celosvetovo uznavane ze ceskoslovenska pediatria je jedna z najlepsich ja neviem sudiac tiez podla mojho detskeho jedalnicka ale je pravda ze sme vyrastali trosku v cistejsom prostredi ako vyrastaju nase deticky...my sme tiez absolutne bezalergicka rodina ale tiez som s KM pockala...

bejbypd
10. aug 2009

co kde je ta nova dubnica?sorry ja fakt neviem ja sa strasne nevyznam v tomto az sa hanbim 😀

roka96
10. aug 2009

ja ked som Miška nemala som chcela do roka kojit, alebo UM a od roka kravské plnotučné, lebo to tak robilo veľa ľudí z okolia ale odkedy ho mám, tak to predlžujem a som schopná, aj do 3 rokov dávat UM.. Ja som šiši, mne sa stále zdá maličky, ale veď sa uvidí!