Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
15. feb 2010

Večera hotová... ja som si dala teraz, mp som odložila do mikrovlnky. Spravila k tomu šalát. V chladničke sa chladí smotanová torta.. dúfam že sa mp poteší 🙂
uuf som plná, ani pohnúť sa mi nechce..
a čo vy kde ste???

Vini, ked ta rozmýšlam, aká škoda, že chudák deduško sa nedožil Tomiho prvých narodenín.
Aj ked to človek vezme s chladnou hlavou, že ved už bol staručký, dožil sa skutočne krásneho veku, atd...
Len také smutné, že pohreb a na to oslava 😔

vinifera
15. feb 2010

No nedožil... 😔 Zajtra je pohreb.
Inak už mi malý chýba. Už je od piatku u svokrovcov. Dnes večer ho svokor privezie ale zajtra pred obedom ho zasa zoberie lebo ideme na ten pohreb.
No ale treba trénovať - veď ked budeme odvykať od cickov tak to vidím tak že sa zdekujem na 3 týždne na Mallorcu(aká utópia - no ale nie je zakázané snívať) aby ma nevidel a necítil a odvykol si. Lebo už teraz je to veľký závislák. Ked prídem tak sa mi okamžite hrabe do trička ku cicikom. No a nebudme ho predsa kojiť do 18 tky...

nikollette
15. feb 2010

Ved hej.. ale niekto kojí aj do 2 či 2,5roka... a už som videla aj prípady ked kojili aj dlhšie 😅
Len mne je to už úplne smiešne a zároven aj divné.
Si neviem predstaviť že by dosiel ku mne malý sám, 2ročný velký chlapček, ktorý už sam beha, rozpráva atd, a povedal by: mama daj cicík, chcem mlieko 😀 😀 😀 a začal by piť.... 😝

nikollette
15. feb 2010

Vini, to je ten dedko, čo sedí na lavičke pri dome, vsak? 😔

vinifera
15. feb 2010

Hej to je ten dedko čo sedel na tej lavičke.

No ved aj mne to príde také divné ked sa také veľké deti ešte koja. No a na druhej strane je to najlepšie.

nikollette
15. feb 2010

No hej, že vraj je to najlepšie... môže byť... ale ja osobne by som sa tým nevedela stotožniť...
Vsetko záleží od jedinca.. všetko je individuálne... niekto kojí aj 2,5 roka, a dieťa máva choré, soplavé, ekzémy a čo ja viem čo... iné dieťa je od narodenia na UM, a je zdravé ako buk, bez alergií, a ekzémov... ale môže to byť aj naopak... možno by som aj ja kojila, len malý sa nevedel prisať, a bolo to na nervy s tým večným odsávaním...
som to dlho nevydržala... no čo už....

nikollette
15. feb 2010

myslím že nevedela stotožniť s tým kojením, dajme tomu do 2,5roka 😅

nikollette
15. feb 2010

Jejda, ja mám zase nervy na toho mp 😠
objedná si tajne rifle z netu, absolutne sa mi nepáčia 😠
toto už urobil 2x 😠 😠 😠 😠 už minule som sa sním zato nebavila...a teraz znova... jooj, ja mám nervy 🤐
fuj, neznášam ked si oblieka niečo, co sa mne nepáči... idem vybuchnúť...

bejbypd
15. feb 2010

caute babeny...po tej party som nebola schopna napisat tak aspon teraz uz si musim najst viac casu na net a na cvalanie 😀 V prvom rade Vini prijmi uprimnu sustrast je mi to velmi luto...ja som si za svoj zivot zazila len dva pohreby aj to tie najhorsie:maminku...pred piatimi rokmi a moju starku v septembri minuleho roka necakane zdrava sedemdesiatrocna zena to bola...bolo to pre mna hrozne... 😔 tak a v druhom rade ja som na valentina dostala nadherne tulipaniky a cokoladove srdiecko a veceru v restike,neni ten depko az taky debko 😀 😀 😀 niki ukludni sa ved sa nanho nehnevaj aj ta chapem ze sa ti nepaci ked nieco robi tvoj mp tebe za chrbtom a ze si nerada ked nieco nosi co sa ti nepaci ale na druhej strane uz niesi nejaka teenagerka a musis sa k veciam postavit s chladnou hlavou...to som sa naucila pri svojom depkovi ten by vycvicil aj opicu...tvoj mp podla toho co pises si to nezasluzi vies co by ine dali za takeho chlapa co ti tak pomaha...ja mam depka cele dni od rana desiatej do vecera desiatej v robote popripade na nocnych vzdy musi mat ciste ponozky do obleku,vyzehlene kosele,a ine veci,navarene a samozrejme aj upratane a cele dni som sama s malou kedze svokrovci si ani nespomenu len raz za tyzden a moj tatko je nevidiaci uz takmer stopercentne takze kazdy druhy den chodim aj jemu nakupovat popripade varim aj pre neho...tak sa na toho svojho mp nehnevaj a bud stastna ze ho mas 😉 😵

nikollette
15. feb 2010

Bejby si zlatá 😉

a je mi lúto že si musela tak skoro pochovať soju mamičku 😔 😢

bejbypd
15. feb 2010

no aj mne len uz sa tak stalo uz som s tym ako tak zmierena ale v sestnastich to bolo tazke 😔 ale ved aj ty si zlata a nerozculuj sa lebo budes mat vrasky 😀

vinifera
15. feb 2010

Nika nehnevaj sa ale ty riešiš také kraviny. No a čo že si kúpil rifle aké sa jemu páčili. A čo je nesvojprávny? A že sa tebe nepáčia? Ved to mi príde ako obmedzovanie. Neskutočne ti pomáha. Trávi s vami veľa času a zabezpečuje si myslím že nadštandardný príjem. Vyslovene nemáte žiadny vážny problém tak riešiš hovadiny.

nikollette
15. feb 2010

Tak lebo potom ked niekam ideme, si to dá na seba, a ja mám z toho nervy 😠
ja viem, ked si to tak vezmem,je to blbosť ☹ len ja som taká hnusná, sekíranstká povaha 😖
a povahu nezmeníš 😔

vinifera
15. feb 2010

Povahu nezmeníš. Ale garantujem ti že keby si mala iného chlapa tak by si si tak nevyskakovala. Ja som tiež dominantá povaha a s nie jedným chlapom som zametala. Ale s týmto terajším sa nedá - a asi si ho preto aj viac vážim. No a ty by si si mala vážiť že máš tak dobrého chlapa ktorý ti to zatiaľ toleruje.

nikollette
15. feb 2010

Ved to.. len ja si to neuvedomujem. Beriem to ako samozrejmosť.
Kamoska bola rovnaká. Mala chalana, ako je moj. Zametala s ním, robila si co chcela. Nevážila si ho. On robil pre nu všetko. Ajtak ho ona opustila ho. Nasla si iného. A vymenilo sa to. Teraz ona robí vsetko, už tak nevyskakuje. S týmto novým už nemôže zametať. A lubi ho, a váži si ho viac ako toho predtým (pritom tento nový je hrozná povaha, ) zaujímavé však?
Ludia si velkakrát to dobré nevážia ☹

bejbypd
15. feb 2010

no tak niki sup sup si hyckat toho tvojho milacika 😎 aby si nedopadla ako kamoska...a ja mam doma velitela a veru ma vie nasrat poriadne aj vynadat mu viem aj do riti ho viem s prepacenim poslat ked ma uz velmi nahneva jasne ze ho lubim ale aspon raz by som chcela zazit den kedy on uprace,on navari,on pozehli,on bude s malou a ja vybehnem vecer aspon na dve hodinky von...ale toho sa ja nedockam 😠

janka8297
15. feb 2010

ahojte pridávam sa aj kedže som asi jedna z vás ..moja mala ma 2 a pol mesiaca je na UM Hipp a uz jej davam kazdy den trochu rozpuceneho banana alebo najemno nastruhanu mrkvu s jablckom a nestazuje sa a ani sa mi nevysypala takze nepocuvam ani lekarov co vsetko deti nesmu a ved keby som vsetko pocuvala a riadila sa tabulkami tak by mala zacala skusat tieto dpbroty az v pol roku

mama.wolfka
15. feb 2010

janka ideeeš 😀 😀 😀 😝

mama.wolfka
15. feb 2010

sorry, no nedalo mi 😕

inak ahooojte, po sto rokoch som tu zasa trošku 😉

mama.wolfka
15. feb 2010

asi už hajáte, ale hodím vám tu jeden zážitok s našim nezbedníkom, nech sa ráno pobavíme 😀 😀 😀

vyzliekla som ho v obyvke, že len prebalíme popišanú plienku a našla som aj kaku, tak že ideme do vody, samozrejme kým som mu otáčala body, tak zdrhol
medzitým si musel šáhnuť rukou vzadu za plienku a ako tam mal roztlačenú kaku až ku chrbtu, tak zadrapol do toho rukou, len som videla ako utiera ruku o kreslo a ide k tatovi, tam ho omakal po ruke, tričku, po tvári ... 😀
a tata, že veď je dogrcaný, to necítiš??? ja že nie, idem kuknúť (bolo prítma), chytila som mu ruku, že ako to smrdí a že fúúúj, šak to je hovno 😀 😀 😀 ... bola to len sekunda čo mi zdrhol
to si mala vidieť, tata vystrelil z gauča, že fúúúj, išiel sa poumývať a nadááával jak tur, ja rehot jak sviňa
našťastie na kresle je taký prateľný poťah, takže žiadna hrúza, vypralo sa
akurát si tata ľahol späť a pozerám, že čo to má na predlaktí, také čmuhy ... ešte mu tam ostal čmuhanec 😀
jaaaj po dlhej dobe som sa tak narehotala, že až 😀 😀 😀

niki - inak vini má pravdu, nerieš somariny 😉

dankolucka
16. feb 2010

sorry baby, ze vam sem leziem. Janka, trochu sa mylis, myslim, tieto kocky v tejto teme su podla mna tak zdravo tabulkove, najma co sa tyka vyzivy. Teda posluchat zdravy rozum a aj odporucania lekarov tak v normalnej miere. Tato tema je podla mna skor taka relaxacna o vselicom a o beznom zivote, ja vas baby chodievam citat tak oddychovo, vacsinou nemam cas prispievat. Janka, nechcem poucovat ani presviedcat, ale bola by som opatrnejsia na tvojom mieste, tvoje dietatko je este velmi malicke a iste mu chces len to najlepsie.

vinifera
16. feb 2010

janka a ako by si chcela aby sa malá sťažovala? Typu: mama ešte mi nedávaj mrkvičku ešte som na to malá a nemám na to pripravený organizmus? Prvé 4 mesiace by som mala fičať len na mliečnej strave lebo s inými vecami má moje bruško obliečky a celý zažívací trakt obrovské problémy? A na základe toho že mi chceš dopriať dobrotky tak skoro tak ja veľa iných dobrotiek potom nebudem môcť papať celý život lebo mi to teraz dod..e metabolizmus?

zuzka1.
16. feb 2010

Vini toto je tak krasna diplomaticka odpoved 😉

Wolfkaaaaaa, gratulujem k babatku, vidis, ty by si aj porodila a my by sme ani nevedlei, kedze nas neprides kuk 😀
PObavila som sa, moj by sa rovno pogrcal a asi by od soku ani nespal, on na kakanice maleho velice haklivy 😀 😀 😀 😀

Ahojte kocky,

citam vas, len som bola leniva akosi pisat, potom neboo o com a podobne.

Dadik, dnes prides??

vinifera
16. feb 2010

hiiii a ani som si nevšimla že wolkfa nám je tehotná - hanba mi! Gratulujem wolfka!

Zuzka veď Samko je už veeeľký chlap. Ty brdo. Tie deti sa tak veľmi menia kým sú takéto malé.

adal
16. feb 2010

ahojte 🙂 zuzka1. vitaj 🙂

vinifera, super reakcia 🙂

dankoluca pochopila o čo tu ide 🙂

mama.wolfka, máš náskok dva týždne 😀, gratulujem 😉

Pekný deň 😉

bibione
16. feb 2010

janka: som maximalne netabulkova 😉 za co ma aj mama buzeruje,ale respect za odvahu...hoci sa chystam od tretieho mes dat nejaku kasicku,ale na banan a mrkvu si este netrufam 😅

lenka_66
16. feb 2010

ahojte,

vini , aj ked neskoro ale predsa .uprimnu sustrast

no baby bola som v sobotu u svokry a majnem ma slahlo.ze co za chobotini davam malemu jest.zemiak+cukina+brokolica.ci ja by som take jedla bez soli a aspon na zemiacky masla dat nech su fajnucke.ze to vyzera ako by to uz niekto jedol a vyslo to zadnym otvorom.(brokolica bola zo kupena).velmi som sa prekonavala.potom ho dali sadnut medzi vankuse a ze ako pekne sedi 😠 😠 😠 .to som uz vybuchovala vnutri poslala som draheho nech urobi poriadok bo ja by som sa uz neovladla.tak ho dali lahnut na vankus 😠 .

zuzka1.
16. feb 2010

Vini to teda je, vsetko len sam a sam, keca jak stary chlap, ficime na dvd canakyho a podhradkej, stale pytA spievanku a zahjajka, papa len sam, snazi sa obliect, ide mu zatial len bunda, vyzliekanie gati a pancuch a ponoziek.
Miluje traktory a auta a lopty, lebo on hra futbal a hokej 😀 ovlada zvierata, mena clenov rodiny sirokej, kamaratov a podobne, sporty zatial 3, zelenu, cervenu a zltu farbu, casti tela, kreslime prstovymi, krasne drzi pero, farbicky tak pekne este nie, ale pero mu ide, miluje mickey mousa a macka pu. Zhrnutie nasho pokroku 😉

Dadi vitam a nic nepytam 😀 😀

mukky
16. feb 2010

ahojte,idem Vás dočítať,som myslela ze som v inej teme tolko príspevkov 😀 😕

mukky
16. feb 2010

dankolucka,ved sa občas pridaj 😉