Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

andreaka11
14. mar 2012

@bubush dnes som bola pozerat, kolko stoja a tak. lisa si vyberala - tie najdrahsie 😝 zajtra sa cchystam do mesta, tak pokupim niekolko kusov.

martaa4s
14. mar 2012

@andreaka11 daj aj nohavičky 🙂 to sa im bude určite páčiť 🙂

andreaka11
14. mar 2012

@martaa4s aj ja si to myslim, ze budu taki hrdi na seba. a thomasovi slipky, ci trenky? a aj pre dievcata maju take nohavicky a take typy medzi trenkami a nohavickami... tak ktore pre nu?

andreaka11
14. mar 2012

mozno ked budu mat tie trenkove typy, tak mozno to bude pre nich viac neprijemny pocit, ked sa pocikaju...

martaa4s
14. mar 2012

babenky chcem sa opýtať, malý mi teraz veľmi málo papká môže to mať za následok, že sa ťahajú zubále vonku? pri tých starších som tento problém nemala, oni boli hladoši vkuse 🙂

andreaka11
14. mar 2012

@martaa4s jasne, ze je to od zubov. mozno troska oslabeny organizmus, hlavne teraz, ked sa to meni zo zimy na jar. ak inokedy papa v poriadku, tak je vsetko ok.

martaa4s
14. mar 2012

@andreaka11 moje nervy 🙂 tak to sa natrápime...dúfam, že to nebude pri každom a jednom zube

andreaka11
14. mar 2012

@martaa4s tak to ti slubit nemozem.. kazde dieta je ine. lisa to zvladala bez problemov. teraz im idu posledne stolicky. a thomas niekedy plakaval, niekedy nie. na noc sme im davali gel. lisa len ocumlala prst, thomas okusal 😀 mozno jeden zub bude robit problem a dalsi vobec..
a je tooho tapenia viac, alebo iba to, ze nechce jest? mozno ho to dasno boli, skus kasovite jedla, co moc nemusi prezuvat

andreaka11
14. mar 2012

@martaa4s aj muz je na "s"?

martaa4s
14. mar 2012

@andreaka11 on ešte veľmi nie je prikrmovaný, papká kaše a výživu, odmieta mi zemiačky a zeleninku, ešte že jablčko mu chutí 🙂, dúfam len, že nejaká pliaga sa naň nechystá ☹
ano aj on je na S

andreaka11
14. mar 2012

@martaa4s ani ti moji nechceli zzemiaky. su tazke a take lepkave, neprehltaju ssa jednoducho.. budem drzat palceky, nech nanho nic nepride

martaa4s
14. mar 2012
petrajurinova
15. mar 2012

@andreaka11 zkus koupit nějaké slipy a nějaké trenky a kalhotky taky klasické i s nohavičkou - a ať si děti samy vyberou v čem se jim bude lépe chodit. U nás Bastík je a od začátku byl spokojenější se slipama a Bele se zase víc líbí a lépe se cítí v kalhotkách s nohavičkama.

zabka8423
15. mar 2012

cafte kocky, kolko ste popisali 🙂 ja som vcera vecer odkvacla, total k.o... no perinku sme nemali ani my, ani siroke balenie, ved ked sa docika do pampersky, to tak nasaje, ze tie nohy su aj tak nasiroko 😀 maly je tiez zimny - koniec noevmbra, som hned po prichode z porodnice kocikovala, tak ma tetka na ulici zastavila a urobila mi prednasku, ze ci neviem, ze 6 tyzdnov mam byt doma, ze ci som normalna, ze maly bude chory a mne prechladnu poporodne rany a dostanem zapal 😀 😀 a to bola cudzia zenska .. akoze sila. mala je septembrova, este bolo krasne, teplucko, takze z porodnice som sla len v polodupackach a v bodynku a v emitex deke do vajicka. mamka tiez skoro odpadla, reku co ju budem duznit v perine, ked je teplo, sak teda no 😀 este narazam na odpor mojej babky, preco deti nie su pokrstene a boli take rozne temy od mudrych teticiek a babiek, preco nerobim toto a tamto a bla bla. sak robim to po svojom a hlavne, s deckami som vzdy bola vonku ci zima, ci teplo, ci sneh, mraz, dazd a nebyvaju chore. nehovoriac o tom, ze ich nedonutim ponozky a papucky doma, nic, hole nohy, hole zadky. ked pridu nasi, nepocuvam nic ine iba daj im ponozky, daj im papucky, sak dam, ale vydrzia asi 5 minut a davaju dole. co im ich mam k nohe prilepit? som bola taka ista ako decko a nebyvala som chora, tak co riesia nasi, nechapem. exsvokra zase furt drbka do byvaleho, ze mala vsetko robi lavou rukou, preco ju neucime na pravu, sak preco, nebudem ju nutit, bude lavacka, no a co. som ymslela, ze sa to este zmeni, deti zvyknu prechytit z lavej do pravej, ale mala ani za svet, vsetko robi lavou, aj kresli, pise, vsetko. len enviem ako ej to pri lavakoch s jedenim, ona aj lyzicku do lavej, to mam nechat tak alebo ju ten pribor mam ucit drzat spravne lyzicka do pravej, vidlicka do lavej? mate niekto doma lavaka?

petrajurinova
15. mar 2012

@zabka8423 já bych malou nechala ať si všechno chytá do té ruky, kterou sama preferuje. Jsou leváci, kteří se naučí jíst příborem způsobem jak ho berou praváci, ale většina leváků bere lžičku a nůž do levé ruky. Manžel je přeučený levák - v době kdy nastupoval do školy, se to praktikovalo, že nátlakem přeučovali leváky na pravou ruku, takže píše a většinu věcí dělá pravou rukou, ale příbor bere opačně - do levé ruky a jinak by se nenajedl.

martaa4s
15. mar 2012

@zabka8423 ahoj, práve pred troma týždňami sme boli u lekára s dcérou a tá nam vravela, že práve problém ,ktorý sme riešili, je právo to, že ako malá bola nútená robiť pravou rukou ☹ ( moja šikovná svokra). Nechaj ju, ona si nájde spôsob pre ňu najlepší.

zabka8423
15. mar 2012

@petrajurinova
@martaa4s dakujem kocky, takze necham to tak. ja ju urcite nebudem nutit na pravu, eln ten pribor som si nebola ista,a le necham to tak. dnes su uz aj skolske pomocky pre lavakov, ja v tom nevidim problem 🙂

emmmuska
15. mar 2012

@zabka8423 ahojcek
to co pises ako keby si bola u mna doma, aj presne za krst co sa napocuvam. A co sa tyka toho priboru, tak ja som stara koza a drzim pribor naopak a nie som lavacka 😀

martaa4s
15. mar 2012

@zabka8423 neboj, veľmi veľa ľudí je ľavakov , a ešte oveľa múdrejší a šikovnejší 🙂

andreaka11
15. mar 2012

@zabka8423 hahaha, ze aby si preucila... to myslim bolo za komunistov, ze ziadny lavak, alebo sa mylim? to je jedno. ani ja nemam tie svoje pokrstene, ale nastastie to nikto nespomina a my sme povedali, ze nechceme, nech sa deti same rozhodnu. ved aj ja som bola pokrstena v 12tich, lebo som tak chcela. a bolo to super. bola som veriaca, slovo bozie bolo pre mna slovo bozie a ked ma pokrstili, tak som verila, ze som ocistena od vsetkych hriechov.. 😅 ani nausnice nemame (ja by som chcela, ale priatel nechce).

tunzal
15. mar 2012

@zabka8423 som laváčka, dokonca aj môj syn, všetko robíme lavou rukou od písania ...a lyžičku ťiež ľavou, nenúť ju nechaj tak, ja už aj na stol dávamtak pre nás lyžičku k pravej ruke a pre manžela k pravej, aj tak si nauči ako to je, ale jesť nikdy nebude pravou

emmmuska
15. mar 2012

@andreaka11 ahojcek....u nas to tiez bolo tak z nausnickami, ze priatel nechcel, ze nech sa mala potom sama rozhodne, ale nakoniec to dobre dopadlo mala ma nausnice a my nie sme pohadany 😀

petrajurinova
15. mar 2012

@andreaka11
@emmmuska
naše malá taky nemá náušnice - shodli jsme se s manželem, že pokud je jednou bude chtít, tak ať si je pak nechá nastřelit. Já ani moje mamka a ségra náušnice nenosíme a tchyně jenom výjimečně, takže se vlastně Bela nijak neliší od zbytku rodiny 😎

emmmuska
15. mar 2012

@petrajurinova ja som jej chcela dat nausnicky teraz, asi to bude zniet sebecky a mozno rozmyslam podla seba....ja som hrozny sralo a bojim ihli alebo nastrelovania nausnic tak asi preto som jej to dala hned v porodnici aby si to nepamatala a niekedy mi nevytkla, ze preco som jej dierky nedala urobit ked bola mala....takze takto 🙂 to bolo u nas

andreaka11
15. mar 2012

@emmmuska aj ja sa bojim ihly. ani u zubara si nedam pichnut, lebo sa toho bojim, ale zatial mi len vrtali, asi inak budem rozmyslat, ked mi budu trhat..
co mam kamaratky a ich muzi nechceli nausnicky, tak dali tajne ako ty, a ma tiez nahovaraju, ze aby som dala. len ja nechcem robit nieco proti jeho voli. skusim popracovat na tom, aby som ho presvedcila. mozno nejake seksy pradlo 😵

zabka8423
15. mar 2012

@andreaka11
@tunzal
@emmmuska
@petrajurinova

kocky, dve hodiny som si hladala zivnostenske listy, az som prisla na to, ze koza sprosta ich mam uz davno nachystane. toto je uz so mnou ze dovi dopo 😀 este som nervy chytala, ze ved doklady mam vzdy na jednom mieste...
nausnice sme malej dali nastrelit v 5. mesiacoch, znesie len striebro, v tomto je po mne. vsetko bolo ok, par nausnic sme stratili, par ich požul maltezak od nasich a teraz mame asi 3 mesiace maniu bez nausnic, nechce ich ani za svet. cize dierky jej uz zarastaju paradne. isla som ju ulozit spat a hovori mi čem aučičky žajtua, dedi puíde. no takze som zvedava 😅
@andreaka11 ja som sa muza nepytala. proste som mu oznamila, ze malej dam pichnut usi, siel so mnou, co uz mohol. toto je babska zalezitost 😉 je to na kazdej mamine. ja som dala, boli sme v zlatnictve, nastrelili pistokou za 10 ecek aj s tymi nausnickami z chirurgickej ocele a bolo. mala len pomrncala, ani nerevala. je to taky tlak, ale neboli to. som to uz skusala kedysi s tretou dierkou na mojom uchu, ale uz zarastla :D ani nie je vidiet, ze by som tam mala pichnute volaco kedysi. je to sekunda, to stlaci lalocik a puk a je to tam.

andreaka11
15. mar 2012

@zabka8423 je to take jednoduche 🙂 lenze ja sama si protirecim:
1. ked ich ockovali, tak som plakala, ze aka som zla, ze ich drzim aby sa moc nehybali, aby im ublizili. a injekcie su k dobrej veci, nie?
2. chcem jej dat nausnicky, co vobec nie je potrebne, tiez ju budem drzat, ale neviem ti povedat, ci budem plakat...
lenze ked sa narodili, tak moja mamka kupila take pekne nausnicky z bieleho zlata (co nie je lacne) a chcem, aby ich mala na uskach. ked bude mat 12, tak to urcite nebude chciet tamtie, lebo su take sladke a mozno bude chciet v tom veku viac dospelacke. aj thomas dostal od starkych retiazku, lenze z bezpecnostnych dovodov som mu ju vobec nedala, tak chcem, aby aspon jeden z nich nosil darcek od mojich rodicov....

bubush
15. mar 2012

aj moj brat je lavak - on drzi klasicky lyzicu v lavej ale pribor uz drzi normalne ako prvak, treba nechat na dietati do ktorej ruky bude davat veci, mozno bude obojruke - lebo mam aj taku znamu ze ani sama nevie co je 😀
a vravi sa ze lavaci su inteligentni 😉

ked ste spominali nausnice - tak mi sme davali v 5 tyzdnoch, keby to robili v porodnici tak tam dam hned ale kedze nie tak som chcela cim skor aby to az tak nevnimala a este sa tak nemetala...klasicky u dr.s ihlou a kupili sme biele zlato 😉 ja som zas podla seba riesila lebo ja som hrozne zatazena na nausnice a milujem kadejake, velike, napadne, rozne...

pokrstena mala tiez nie je...ak to bude neskor citit tak ze chce tak nech sa paci, nemam nic proti tomu 🙂

zabka8423
15. mar 2012

@andreaka11 jasne, retiazku by som nedala ani ja, bala by som sa, ci da nepriskrti. ale napriklad naramky nosia deti, v zahranici uplne normalka. malemu davaj retiazku ked idete von 🙂 potom mu ju daj dole. k tej teme plakaniu pri pichani deti sa neviem vyjadrit. ja som sestricka a mne taketo veci nerobia zle, paradoxne mam ale vzdy strach z injekcie do zadku 😀 a pri lumablke pred cisarakom som tiez skoro od strachu odpadla a doslovne. taky blby pocit. do zily mi je jedno, tam nech ma pichaju od rana do vecera, aj operacie ok. ked ockuju deti, mam to nejak zafixovane ako chytit a nerobi mi to nic, takze toto neviem posudit. maly ten je poserutka z lekarov, boli sme na ocnom, rozkvapkavali mu oci, ten chytil taky histericky zachvat, tri sme ho drzali, to ani nebola pravda, co ten robil kvoli kvapkam do oci 😀 pritom nema mat preco stresy z lekarov, ked tam pomaly nechodime vobec. mala, tej je jedno, ta si so sebou encha robit vsetko, ockovanie - salam parky, vtedy len au au a nic, ziadne revy, ziadne komplikacie a zle stavy. ja im vzdy poviem, ze tooooooooooooolko krat ma pichali a rezali a aj toooooooooooooooolko ludi a sme v pohode 🙂 mozno je to vo mne, ze ked nejaky ssebemensi invazivny zakrok, tym viac mam chladnu hlavu. asi je to z predchadzajuceho povolania. sice, ja som asi taka bola uz odmalicka. brat si rozrezal ruky o sklo, odpadaval mi a ja v 8 rokoch som ho osetrila a odviedla na stredisko a zavolala mamke do rpace, full servis. ked sme rodili steniatka nassej sucke, tak jednemu som davala dychanie z ust do ust, no. som trosku ina 😀

andreaka11
15. mar 2012

a budete svoje deti viest k viere? napr. ja si nepamatam, zeby ma mamka nejak k viere viedla, skor moja babka nam rozpravala tie nabozenske pribehy a ucila nas modlit sa. ja by som kupila destku knizku (najlepsie to tvrde balenie) s jeziskom, ci starym zakonom, ale este som nic take nevidela. priznam sa, ze som ani nehladala, ale ked som pozerala knizky na vianoce, ci narodeniny.