Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
6. jan 2010

niki nepoozeraj.. ☹
ja lenna skok kym dopijem kavu..ideme do nakupného 😀 ..mm si ide pozriet adidasy,nedaju mu spať 😀 a len dokupit ovocie a zeleninku..
a mne treba svetlý puder tak do dm..tmavší mam nový ale to je nepostačujuce 😀 na moje machlovanie 😀

mukky
6. jan 2010

mm akurat umýva riad a upratuje kuchynu a malý je pri nom v stoličke..tak som odbehla a pijem kavu ohrievanu,ved no a ze som si ju urobila rano o 9 😀 a nestihla celu dopiť..

vinifera
6. jan 2010

Mukky tak už zverejni nejakú tvoju fotku až vieme ako ti to machlovanie ide🙂

mukky
7. jan 2010

vini 😀
baby,vari nespíte? 😀

nikollette
7. jan 2010

Mukky, aj ja by som si ta uz pozrela 😉

nikollette
7. jan 2010

Nikto 😕 🤐

zuzka1.
7. jan 2010

ahojte, kde ste vsetci??
vini ako doma??snad dobre

my sme boli u dr na kontrole, mame dobrat atb , aj ked je to ok, aj sirup na kasel,

maly je u nasich po dlhej dobe v zm, moj drobcek zlaty, babka sa z neho vytesuje, inak ok, idem pisat bakalarku, nech mozem odovzdat 2 kapitolky na kontorlu, inak vsetko po starom.

mrcha este neprisla, uvidime co s nou, ale citim akoby mala prist,

nikollette
7. jan 2010

Ahoj Zuzi, konečne nejaká živá duša 🙂
Tak nech ste už zdravučký a mrcha nech si dá dovolenku 😀

zuzka1.
7. jan 2010

mrchu nerieism, ked pride viem, ze mozem kludne chudnut, ked nepride, viem, ze mozem kludne naberat 😀 😀 😀 😀

nikollette
7. jan 2010

Ja som ani nemyslela, že detičky tak skoro vedia chápať veci...
malého sa opýtam na nejakú vec napr: kde sú rybky, kde je pipika, kde je vlčik, kde je čajík, kde je auto a kopec iných vecí a on chápe 🙂
hned sa pozre tam kde je určitá vec.. a taha sa tam..
alebo aj v knižke dokáže ukázať vlcika, pipiku, (vtáčik nejaký) cicu a podobne...
a ako sa vie hrať... autíčka talčiť pred sebou, a halvne pozrať knižky, sledovať skumať, otáčať strany 😵
úplne sa vie sám zahrať v klude... fakt som si nemyslela, že také veci bude robiť tak skoro 😅
Je to velmi zlaté 🙂
Aj ked rozporávať sa mu moc nechce 😒 on furt len duduku 😅 😕

zuzka1.
7. jan 2010

niki uz je dost velky, aj u nas to tak bolo.

dnes dr so sestrickou nechapali, ze maly keca jak stary chlap. pekne sa predstavil a povedal kolko ma rokov ako pridavok, len nas maly hovori , ze ma desat, to je na tom najlepsie. 😀 😀 😀

nikollette
7. jan 2010

Zuzi super, šikovný 😉

zuzka1.
7. jan 2010

aj tovj, niektorym to trosku trva pokial zacnu

nikollette
7. jan 2010

NO hej, nášmu sa moc ale nechce rozprávať... bo furt dudel v puse, ako by aj mohol rozprávať všakže 😖

fesi
7. jan 2010

ahojte
zuzka: aha..ved ja teraz byvam zas v Moravanoch🙂 dedinarka je zo mna 😀 😀
inak baby obdivujem vas, ze mate cas si pisat.ja nejak nestiham ani prd pri tom mojom 😀

kubikulka
7. jan 2010

No cafte baby,
fesi suhlas 😉
No tak uz sme sa rozhodli definitivne pre ten casualplay s4, kedze sme este boli omrknut v meste, bol tam a aj quinny speedy tam bol, no tiez by sa nevosiel do vytahu na dlzku 😝 , aj keby sme otocili koleso predne kolmo. Kukli sme aj v Predeti a nic nam nepadlo ine do oka, iba taka bundicka a este aj v zlave 😵 😵 😵. Tak dam potom vediet, ci sa kupa kocara zadarila 😉.
Dakujem vam moc za rady aj foto!
Inak vini, podla foto mam celkom podobneho drobca ako ty 🙂

zuzka1.
7. jan 2010

fesi hadam dzedzinarka,nie?????

mukky
7. jan 2010

ahojte,ako sa máme?

mukky
7. jan 2010

adal,ozvi sa..
niki tak čo,boli ste vcera v obchode?
zuzka teda sikovný je malý 😀 😀 😀 ,moj nechce opakovať slovícka,ale rozumie vsetkemu,a je šibal prevelký 😀
on len svoje vraví:ta kde je? 😀 a zacal ze de,ako daj 😀 a ahá,ahá a niekedy to vyznie ako ahm,ahm..ked nieco taha alebo spadne nieco,alebo tak tak poviem ze ahá a on ahá 😀

zuzka1.
7. jan 2010

nas rozprava vela a rad, pekne poprosi , ked si pyta, ked podava povie paci a ked dostane povie diky.
pozna cervenu, zelenu a zltu a ruzovu fabru zatial. kresli rad prstovymi farbami, vydrzi sice tak 20minut, ale aj to je dost.
casti tela a zvierata mame zmaknute. teraz mu opakujem donekonecna farby, ktora je aka, ked mu pyta farbicku, ktoru mam v ruke, spytam sa ci tuto zltu napriklad a podobne. a najradsej ma tiez , ked si pusta radio a tancuje si . ale sam , mame obdobie, ze vsetko sam, dnes aj atb si dal striekackou sam 😀
zajtra nam pride aqua draw set, tak aspon nebude spinavy on ani stol okolo. kuk na mmb co to je, alebo supnite do googla a vyhodi vam to,.

mukky
7. jan 2010

zuzka budete to mat doma vesele 😀 ,bude mudrejší ako vy vsetci 😀 😀
my vieme tiež vela vecí,sám si zacal utierať slinky 😀 a skoro kazdý den nieco nove..a ako ho tak sledujem,badám ze uz je taký velky chlapcek,ako začina vnimať a chápat a vybitý je 😀 premudry,prespekulovaný,vie s nami točiť 😀
uz nie je babatko a mne sa to ani nechce veriť kedy tak vyrástol..som taká štastná a vyrovnaná,nikdy som sa necitila lepsie..

zuzka1.
7. jan 2010

presne tak, ked to dietatko reaguje , ja mam pocit, ze sme seberovni, taky moj maly partak to je. ale posluchat musi, mna posluche, na dedkovcov skusa, mm posluchne, ale trva mu to,ale ja aj skriknem po nom , nedebatujem , nedohadujme, nie a hotovo . mrncasi pomrnci, ale na maminku to neplati. podla mojej svokry som prisna, podla mna ok, polubkame sa, vysvetlime a ked nejde, treba na to inak.

vinifera
7. jan 2010

kubikulka neviem posúdiť či sa naši malý podobajú kedže nemáš fotky. Hádam len ten môj nechodil k Vám do ZA. V čase ked som otehotnela som ešte bývala na Hájiku 😀
A kde v meste si vysnorila Quinny? Ja som nan nenatrafila ale som spokojná 🙂
Bola som dnes za kamoškou v pôrodnici (v mojom albume je ešte prudko tehotná🙂 To snád už ani pravda nie je, že malý bol kedysi taký malý 😉

mukky
7. jan 2010

ahoj vini..
kde sa podeli vsetky baby??
vini ved si to mozes opat zopakovat a mat take krpčiatko 😀

vinifera
7. jan 2010

Nééé nééé mukky ja sa na také ďalšie ešte necítim. Ved som si len tod nedávno dala zaviezť to vnútromaternicové teliesko.

mukky
7. jan 2010

😀 ťa len naťahujem 😀 🤐

mukky
7. jan 2010

zuzka pekný prístup 😵 ,aj u mna je to skoro podobne.len ja som trosku miernejsia..od kedy mu doktorka pretiahla toho pipika,ked ani sa nadychnut nevedel ☹ tak plače a trucuje ked mame sztihat vlasky,alebo nechtiky..prebalovat,ci ked idem kuk pindurika..tak si pamata na to,ze ho to bolelo a potom štípalo.. ☹
nechám ho tak,..nechcem aby mal nejaku traumu..
ja som len zatial zvýsila hlas,nekričím,nezurim...nedávam po dupe..i ked som niekedy vo vnutri nervozna ked nieco nie je podla mojich predstav ale je este malý...a pozerám sa na neho jeho očami..ked nechce byt sam,nechce zaspat..neda sa zaspat na povel,alebo aby sa mu chcelo a podobne..

kubikulka
8. jan 2010

😀 😀 😀 vini, neboj, ked sa maly narodil, tak to bol cely mm a jeho otec a stary otec...silne geny 😀 , no ale teraz je skor do nasej rodiny, podoba sa na mojho starsieho brata strasne ked bol on maly.
No quinny maju na marianskom v predajni santa maria, ale ta kde su kocare a sedacky a take veci, nie oblecko. Vyzeral dobre, len do tych nasich pidi vytahov 😝 😠 , ale zase aj casual bol super, tak snad nesklame 😵.
Pridam maleho foto do pasu, len uz sa maly kazdu chvilu zobudi, tak idem mu este dovarit obed, no a pozmensujem daku foto, tak neskor.

zuzka1.
8. jan 2010

dobre ranko,

mukky aby si si nemyslela, maleho po ritke som este neudrela, ani neplanujem, u nas stale zabera zvyseny hlas, nebyvam nervozna, ani nic podobne, len ked poviem &4x ze staci, a podobne, posluchnut musi, to iste, ked mi hadze napriklad jedlo kate tade. uz to nie je babatko, ale maly vychytraly chlapik, a skusa ako s maminkou cvivcit. 😀

u nas problem so spankom, prebalovanim alebo podobne nebyva, ma rezim a je s nim asi spokojny, ked nestrajkuje, ukladame vzdy spolu s mm a podobne, cez den spi raz, niekdey skor, niekdey neskor, podla toho ako vstane.

inak teraz este spi, asi z tych atb, inak si to neviem vysvetlit.

nikollette
8. jan 2010

Cavte 🙂