Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

tinakrisova
10. júl 2012

ahojte, poraďte mi prosím kedy ste svojim ďetičkám začali dávať kravské mlieko - či už z automatu alebo klasicke v krabičke? staršie dievčatá pili kravské mlieko od pol roka a nič im nie, žiadna alergia, sú zdravé, ale teraz z každej strany počúvam, že až od jedného roka, tak sa neviem rozhodnúť. kojila som do 4 mesiaca aj to s dokrmovaním Nutrilonom, následne sme začali s rôznou zeleninou, mäskom,... ďakujem za všetky názory 🙂

petrajurinova
10. júl 2012

@tinakrisova do jídla jsem kravské mléko přidávala dětem asi od 9 měsíců. K pití jsem ho zkoušela synovi dát někdy kolem 8. měsíce, když se odstavil od kojení a nechtěl ani žádné UM - ale nechtěl ani to kravské a nepije mlíko doteď. Dcerku jsem kojila skoro do dvou let a připadalo mi zbytečné dávat jí v té době na pití jiné mlíko, takže ta přešla plynule na kravské po ukončení kojení a když má svůj den, je ho schopná vypít i litr denně.

petrajurinova
10. júl 2012

@tinakrisova a jestli slyšíš ze všech stran, že kravské mlíko od 1 roku, tak to je ještě v pohodě. Tady u nás doktoři a "odborníci na výživu" vřískají, že by kravské mlíko neměly dostat děti do 3 let - výrobci UM jim štědře sponzorují ordinace.

tinakrisova
11. júl 2012

@petrajurinova ďakujem za názor, ako som písala dievčatá pili od pol roka kravské mlieko z krabičky a sú v poriadku, to len v poslednej dobe sa to akosi pomenilo a všetci sa toho stránia. preto si rada prečítam názory netabuľkových, lebo sú pre mňa prijateľnejšie 😉

1234lubka
11. júl 2012

@petrajurinova jaj:D ja som si len otvorila forum a pozerala par prispevkov :D na datum som nepozerala :DDD

lubkaj38
12. júl 2012

mamicky co hovorite na kozlie mliecko pre deti? vraj je lahsie stravitelne .... a je zdravšie...

petrajurinova
12. júl 2012

@lubkaj38 Já osobně bych byla s kozím mlékem opatrná. Chytré zdroje, kterým dost věřím píšou: Kvalita kozího mléka více závisí na kvalitě krmiva než je tomu u kravského. Koza má totiž větší tendenci převádět do svého mléka jedy a choroboplodné organismy, které se do ní dostanou (byly zaznamenány otravy z mléka kozy, která sežrala rulík zlomocný, nebo epidemie klíšťové encefalitidy způsobené kozami, které poštípala infikovaná klíšťata).
Výše napsané ovšem neznamená, že by kozí mléko bylo nekvalitní. Naopak, kozí mléko lze vyhodnotit jako kvalitnější, lépe stravitelné a zdravotně prospěšnější než kravské, ovšem pouze za předpokladu, že je dbáno na vysokou kvalitu krmiva.
Kozí mléko se též někdy používá v lidovém léčitelství jako lék na různé formy dětských ekzémů a vyrážek.

pastelka74
12. júl 2012

@tinakrisova ...ja som začala plnotučné dávať tak koncom šiesteho mesiaca....a sme tu!!..živé a zdravé....
@lubkaj38 ...kozie mliečko nemusíme,skôr syr...tem máme radi,ale bola by som opatrná,tiež som počula o tých alergiách,ale nedaleko nás,si normálne kupujú pre deti kozie mlieko,je kontrolované na družstve..ale ako som povedala,my to mliečko nemusíme,skôr ten syr...

lubkaj38
13. júl 2012

@pastelka74 dakujem, no mliecko berieme od pani kde chodia ku nej mamicky tiez pre deti beru mliecko uz 8r a viem ze ta pani sa naozaj stara o tie kozy a chodi pravidelne veterinar na kontrolu .... a môj si strasne oblubil na ex vypije flasu. 🙂 jasne ze su hned na zaciatok nedala flasu skusali sme tyzden po trosicke a dobre to znasa vobec mi nevracia po nom ..... nutrilon mi uz uplne odmietal pit ....... ja tiez milujem kozie mliecko pila som uz ako dieta ...

pastelka74
13. júl 2012

@lubkaj38 ...tak to je super!!!....my sme naučené na krabicové z obchodu,ale snažím sa babam ponúkať aspoň tie syry..... 😉

gazovicka
13. júl 2012

@tinakrisova ahoj, ja som zacala davat teraz... maly ma 8 mesiacov a znasa super.. ale je pravda, ze uz od 5 mesiaca mu davam milacikov, termixy, monte atd. ... takze som sa ani nebala mu dat kravske.. najprv som to vyskusala na pribinacikovi a sladkej aktivii a ked mu chutilo a nic sa mu nestalo, tak som mu teraz dala kravske a pridala som aj klasicke granko a aj bananove granko a úúúúúúúúúúspech velky 😀

tinakrisova
14. júl 2012

@gazovicka ahoj, ja som zatiaľ skúsila len biely jogurt, ale malému som dávala ochutnať z jedál, ktoré som varila pre zvyšok rodiny a obsahovali mlieko a nič mu nebolo, tak asi pomaly začnem skúšať kravske. 🙂

frick
14. júl 2012

@tinakrisova ahoj ja som začala s KM tiež v 6 m a musím povedať že má oveľa krajšiu stolicu. Kým papal Um mal zelenú riedku a veľmi zapáchala. A teraz sa mi to utvrdilo že to bolo z um lebo sme dostali krabičkové kaše a akonáhle som mu ich začala dávať stolica bola zase škaredá a smradľavá.Takže u nás tak. 🙂

tinakrisova
14. júl 2012

@frick ajaj a ja som sa stále čudovala prečo tak smradľavo kaká 😀 uvidíme čo dokáže kravske mliečko 🙂

frick
14. júl 2012

@tinakrisova 🙂 No veď skus.Pri staršom sme boli na um do 1.roka ale ten mal stolicu v pohode. Takže každé dieťa je iné. Ale ja viem že um už drobcovi nedám. 🙂 dávam mu plnotučné aj mlieko aj jogurty. 🙂

nikitkalu
16. júl 2012

Ahojte maminy, čo mi poviete nato že som svojmu 4 mesačnému synčekovi už začala dávať príkrmy, bravúrne zvládol mrkvičku a aj zemiačik a moc mu všetko chutilo. Proste som mala pociť že mu už moje mliečko nestači a keď sme jedli my tak sa nevedel vynadívať. Zaujíma ma váš názor a tipy. Ďakujem 🙂

tinakrisova
16. júl 2012

@nikitkalu ja som malému tiež začala dávať príkrmy od cca 4 mesiaca, od narodenia som ho popri kojení dokrmovala Nutrilonom. Teraz už papá pomaličky všetko a už som sa tu radila aj ohľadom kravského mlieka. Tak sa na neho chystáme, keď nám skončia zásoby UM

nikolet_89
16. júl 2012

@nikitkalu ahoj moja dcerka ma za 3 dni 5 mesiacov beriem to tak, ze je uz ukončený takze sme presli vsetkymi vyzivami od 4 mesiaca a vsetko v pohode kojila som 3 tyzdne potom som uz nemohla mala mi vypije 120ml UM a dnes som jej dala uz 2 pribinacika. Cely den papa UM na obed vyzivi alebo pribinacik hodinu nato zje este aj mliecko a na noc papa kasu Hami

nikitkalu
17. júl 2012

@tinakrisova
@nikolet_89 dakujem kočky . 🙂

nikitkalu
17. júl 2012

@nikolet_89
@tinakrisova
Včera som už pozerala aj kaše ale tie sú od ukončeného 4.mesiaca a neviem či mu ich môžem dať. V piatok bude mať malý 4 mesiace, to je už akože ukončený? Nie je ukončený až keď bude mať 5 mesiacov? Sa v tom nevyznám 🙂

nikolet_89
17. júl 2012

@nikitkalu kazdy to inak berie alr podla mna ked sa babo narodi zacina prvý mesiac cize ked ho dosiahne tak je uz ukonceny cize tvoja uz zacina 5 mesiac tak to beriem ja 🙂

nikitkalu
17. júl 2012

Inak aj na tých kašiach je to napísane tak že 4+ čiže to by tak aj sedelo. Dik
@nikolet_89

nikolet_89
17. júl 2012

@nikitkalu daj vediey ci malemu chutilo a kupila si ak s prichutou ??

jaja018
9. aug 2012

@nikolet_89 ahoj ja som malej dala pribinacika ked ešte nemala ani 3mesiace. Teraz máme 3 mesiace a pár dní a papame krupicovu kasu, striedame umelé mliecko s pravim od kravicky uz sme ochutnali za lyžičku kuracej a zesnakovej polievky, a olyzali sme aj hrozno. 🙂 mala je zdravá spokojná ziaden reflux žiadne koliky. O pribinaciku som povedala v téme majovky a skoro ma ukamenovali že do roka ani nahodou. 🙂 To su supertabulkove maminy, vsetko podľa predpisov a predsa ich detičky bolia bruska sa neviem co este.

A taktiež ma zjedli za foto co mam v profile že mala si drží flasku sama, že prečo ju nemam na rukach ze musí byt pestovana, veď kebyze ju nonstop vlacim tak by som ani na wc nemohla ist

cerez
9. aug 2012

Nie som tabuľková mamina a zároveň rešpektujem vašu diskusiu, ale ženy kam sa ponáhľate?

palomka
9. aug 2012

mam dceru ktora ma alergiu na BKM. prisli sme na to hned ked som jej zacala davat mliecne kase a ml. vyrobky v 8m. teraz mam druhe babo a alergologicka a kozna lekarka mi povedali, ze podla najnovsich tych vselijakych vyskumov je lepsie davat detom skor ml. vyrobky ako az po 8m alebo po roku, zhruba po zacati prvych prikrmov...takze tak. ale baby ten pribinacik je fakt dost 😖 zbytocne sa zatazuju oblicky.

iviatko
9. aug 2012

nic v zlom baby, sama nie som tabulkova, ale tato diskusia by sa mala premenovat...ked tu citam niektore prispevky, ved ublizujete svojim detom ☹

tunzal
10. aug 2012

ja osobne nikoho neidem ukameňovať ani osočovať ani nič podobného, fakt nie som tabuľková, a to nie len s prikrmovaním, tiež som začala skôr ako mali moje deti ukončený 4. mesiac(asi týždeň pred ukončením), ale s mrkvičkou,....dokonca.všetok potravín som začala skorej dávať ako to odporúčajú "odborníci".......ale pribináčik a krupicová kaša v 3. mesiaci je aj pre mňa MOC SILNÁ KÁVA a o cesnakovej polievke už ani nehovorím....

petrajurinova
10. aug 2012

@jaja018 Většinou, když tady s něčím nesouhlasím, tak si pro sebe zavrtím hlavou a nevyjadřuju se. I když někdy se neudržím. Teď ale naprosto souhlasím s @tunzal . Je něco jiného nedodržovat striktně tabulky a přizpůsobit si doporučení tak aby vyhovovaly individualitě mého dítěte, ale cpát zbytečně do dítěte cukr a chemii (a pribiňáček je z velké části právě jenom cukr a chemie) nebo česnek (který snižuje tlak a může u tak malého ležícího dítěte způsobit problémy se srdcem) do tříměsíčního dítěte mi přijde dost hloupé. Kdyby to byla kořenová zelenina nebo řídká kaše tak mě to nijak nepřekvapí. Ono není od věci trošku si zjistit informace o tom, proč se některé potraviny u miminek nedoporučují a popřemýšlet o tom.

vieruna
10. aug 2012

Tiez som si osobne predstavovala tuto debatu inac ako preteky co kto prvy da svojmu dietatu jest. Ano zda sa mi pritiahnute za vlasy dojcit dieta do xxx rokov, robit pohromu z toho, ze xxx rocne dieta zje hranolku, ale v zasade mi to je jedno. Asi ako @petrajurinova pokrutim hlavou a pomyslim si svoje. Mna by napriklad zaujimali infosky ohladne vyvoja - ci uz telesneho, alebo psychickeho u nasich deti. Lebo prave tam si myslim, ze tabulky sposobuju mamickam dost velky stres...