Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bashenka
18. jún 2010

Mukky a ty si vlastne odkial?? hej také deti sú vzácne zn. tornado a uragán 😎

mukky
18. jún 2010

@bashenka a vonku ako?ja nemozem ani poriadne ist na ihrisko lebo za ním len behám jak chorá vrana 😝 a fakt super potom vyzerám 😝 a som ubehaná,neviem si ani uzit prirodu,nič....tak by som si sadla na lavičku rada a nasávala klud a malý by sa hral s detmi ale u nás to nie je zatial realne 😒

ale nech je taký aký je,hádam sa to raz stlmí a bude kludnejsí

bashenka
18. jún 2010

aha.... tak to už by aj mohlo byť... si mi nahnala strach teraz

mukky
18. jún 2010

@bashenka k tebe mám 420 km 😀 ale inak dík za pozvanie,len trosku daleko 😀

janac1974
18. jún 2010

@mukky nekupila este...prsalo,tak sa mi nechcelo ist nikam,aj ked autom...ale pojdem
bud teraz alebo ked dojde mm z prace...

janac1974
18. jún 2010

@mukky som na tom podobne.. 😀 .po ihrisku beham´,akoby som sa tam prisla ja zabavat...
uz idem maly sa pokakusal...pa pa

bashenka
18. jún 2010

mukky ja s nou chodím na ihriská lebo to je naša jediná možnosť kde sa može vybehať... spotená dojdem jak prasa domov... ked bola menšia tak to vyzeralo asi takto - 5sek. na hojdacke... 5sek. v piesku a 2 sek. na konikovi hupacom... teraz vydrzi dlhsie ale vkuse ju vidim len lietať a jašiť sa... stále ju musím napominať lebo ona sa nehrá jak ostatné deti že kludne pekne... ona vymslí aj z toho najbezpečnejšieho miesta nebezpečnee... napriklad deti sa pekne šmykaju na smyklavke... ona vyšla hore a chcela skočiť proste do prázdna chápeš ... ja aj ked sme vonku tak som uplne napäta aj ked dojde priatel sa neviem vobec uvolniť ani ho poriadne nepočuvam ked mi niečo hovorí lebo stále treba dávať pozor na tú lauru... a po najnovšom začala deti biť a škaredo rozprávať ☹

mukky
18. jún 2010

@bashenka ja som tiez nedávno dopila kavu z rána,u mna normálka 😀
preco si myslís ze chodievam spať o 2-3 ráno? 😀 lebo dospávam s malým cez den 😀 a to uz som sa polepsila...chodievala som aj o 4 spat 😔

bashenka
18. jún 2010

hehe 😀 ja tiež dosť čato s malou cez obed spím ale ona mi dá tak zabrať že ja som zas o tej 12-tej ospalá 😝

mukky
18. jún 2010

@bashenka tá fotka je asi 3 mesiace stará..to este pekne sedel na wc hoci tam nic neurobil..potom sme boli v BA na svadbe a na pár dní a koneeeec,potom katastrofa,,,bálk sa sadnut na wc a plakal,nocnik detto,kupať sa,len nedavno to opat prekonal..
spanok cez den s placom,v noci a podobne 😔

bashenka
18. jún 2010

To si dobre daleko niekde na východe? Ja tam mám babku 😝

bashenka
18. jún 2010

A on ti pekne zaspí večer ked tak dlho hajá?
u nás už troška prestáva pršať 😉 mukky čo budete robiť cez víkend??

mukky
18. jún 2010

@janac1974
@bashenka baby ste ma potešili 😀 aj ked samozrejme ze by som bola rada keby vaše deticky boli kludnejsie ale ze nie sme rarita 😀 i ked u nas na ihriskach zatial hej 😀 😀 😀

skoda ze sme od seba tak daleko,chodili by sme spolu von a behali by sme ako 3 choré vrany 😀 😀 😀 😝
bashenka presne o tom som vzdy písala...ja sa neviem uvolnit odekdy malý zacal chodiť/rozumej lietať/ este aj stvornozkoval behom 😀 😀

ani na navsteve,nikde sa neviem uvolnit..pretoze aj ked mame necham maleho ako minule stale myslim na to co robi a ci sa niekde nebuchol,nespadol..mama nestíha za ním..

ale my máme dobre aspon to,ze v kociari vydrzí sediet dlho,aj takmer celý den ked chodievame na Madare...len nesmieme dlho stát 😀

mukky
18. jún 2010

@bashenka pravá Košičanka 😀 ,sme tu 3 😀 😀

a babka kde býva?ja mám aj mm rodinu v BA,v petržke 😀

bashenka
18. jún 2010

Laura ked sa zatne tak ju do kočika nedostanem ani v spoluprááci s priatelom 😀

jaja868
18. jún 2010

ahojte maminky... chcem Vas "netabulkove" poprosit o radu. nas maly je extremne zive dieta, vyzaduje si 24 hod pozornost a to doslova!!! nic ho dlho nebavi, stale musime skusat nieco nove...ved to podaktore isto poznate... 🙂 teraz ma taku hracku podobnu pavuku, ibaze to nema koliecka, ale dole je taka ovalna podlaha, cize ho to trosku pohojda. strasne sa spiera na nozicky aj v tejto hracke sa mi uz vela krat pekne postavi...nechce sediet, hned sa chce postavit, rozmyslala som nad pavukom, ale ked som si precitala co tu pisu predpisove mamicky, tak som si pripada ako keby som nejaka matka, co chce dokalicit svoje dieta... maly ma 5 a pol mesiaca... viem, ze je to malo, ale je pevny a zacal to robit bez nasich podnetov... co si o tom myslite...kedy ste vy skusali dat dieta do pavuka?

bashenka
18. jún 2010

ona býva vo Vranove alebo tam pri tom niekde 😀 a krstnú mám v Sečovciach aj bratrancov ... aj moj priatel tam ma rodinu v humennom tušim... ked bude mať dovolenku sa tam chystáme snád sa v aute s malou nezbláznim 😀

mukky
18. jún 2010

@bashenka ,no odkedy je svetlo tak chodievame aj von na dlhsie a spávat teraz zvykne tak okolo 20.45,ked mm ide na nocnu,to som s malým doma a ukladam ho skor,okolo tej 20.tej aj nieco,kedy ako..

a vypije mliecko,obcas krici mama,mama a nepaci sa mu ale uz nevstáva,leží

bashenka
18. jún 2010

Ja ju dávam spávať tiež tak cca o 9-tej už leži ...ale zaspi tak 9:25 asi ...

mukky
18. jún 2010

@jaja868 ja osobne by som dietatko do pavuka nikdy nedala,respektive keby uz vedel sam sedieť bez opory a bola by som na navsteve tak snad na nejaku minutu,ale nekupila by som si ho nikdy

bashenka
18. jún 2010

jaja868 ja si to už presne nepamätam ale mam ju odfotenu v albume 😀 už neviem kolko vtedy mala ale boli to jej take prve pokusi ved vyskusaj a uviíš čo to dá ..

mukky
18. jún 2010

@bashenka ty nevies kde ti býva babka?sa nenavstevujete? 😔
poznám vsetky lokality co si spomenula 😀

nikollette
18. jún 2010

Ahojte...

U nás leje ☹ Dúfam že na víkend nebude.
Malý si "kreslí"
Ja by som sa mala pustiť do upratovania, ale sa mi nechce ☹
MP zase v solárku 😝 že si tam dokúpil nejaký "Hot red" a že je červený ako paprika, ale pomaly mu to hnedne 😅

Mukky ja som tiež rada že malý poesdí v kočíku, čo vela detí ani nie. Tiež tam vydrží aj celý den, len nesmieme dlho stáť, ako vy 😅 ked má okolo podnety nové, ludí, detí, hračky, veci, atrakcie, tak vydrží v pohode 😉

bashenka
18. jún 2010

mukky a prečo?? mojej sa to strašne páčilo aj sa v nom zahrala aj všetko ... u nás to bola super pomocka a určite take kúpim aj pre druhé

bashenka
18. jún 2010

neviem kde presne dlho som tam nebola.... strasne dlho 😀

nikollette
18. jún 2010

My sme pavúk mali, ale malý v nom bol asi tak max 3x, na 2-3minutky a dosť...
Takže sme ho aj hned predali ako nového 🙂

mukky
18. jún 2010

@nikollette tak S a Ch su na tom rovnako 😅

mukky
18. jún 2010
nikollette
18. jún 2010

Aspon že tak, ked aj ty, aj my radi nakupujeme 😅
Keby nevydržali v kočíku, asi by to bolo trocha nereálne aj s nimi 😉

mukky
18. jún 2010

napr.ja som sestre povedala svoj nazor na choditko aj mame a aj tak kupili 😔 a neterka strasne dlho spickovala,teraz ma spadnutu klenbu na nozickach 😔 😔