Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
19. jún 2010

@mukky ja by som tiež nedávala Acidko presne z toho dôvodu ako píše petka. Že črevá zlenivejú a začnú to považovať za samozrejmosť. Napr moja kamoška vôbec neje takéto aktivie a acidká. Veľmi zle to toleruje. Aj kamoška čo kojí sa v dobrej viere nadájala takýmito jogurtami - ale v konečnom dôsledku to len spôsobovalo že malého bolelo bruško a stááále prehánalo☹(Ked to prestala do seba džgať tak problémy ustali.

leelo
19. jún 2010

baby, myslite, ze acidko v sebe toho tolko ma? podla zlozenia nic moc, myslim, ze deticky kakaju skor z tej kombinacie jogurt+ovocie ako zo samotneho probio vyrobku. ked si ale vezmete take probiotika v prasku/kvapkach, tie maju tych kmenov miliony. tam uz by som sa rezistencie aj obavala...

mpja otazka: je s 3,8% tuku uz plnotucny jogurt?

saskarisko
19. jún 2010

@leelo - v pripade, ze by jeden z nas (teda ako rodicov) bol alergik, tak by som ho urcite nedala. takze preto sme ho vtedy skusili
@mukky - mas to tam
😉

vinifera
19. jún 2010

@saskarisko ja by som sa skôr medu obávala (keď už nie pre alergiu ) tak preto že obsahuje botulotoxín - klobáskový jed. Preto by som čakala.

leelo
19. jún 2010

@vinifera to je pravda, na to som uplne zabudla.
vies mi poradit s tym jogurtom, pls?

mukky
19. jún 2010

@leelo nie,plnotučný je 10% tuku/ten podiel tuku je pre deti odporučaný/

leelo
19. jún 2010

@mukky diki, nevedela som to nikde najst

mukky
19. jún 2010

@petka035 ahoj,
nedávam acidko kazdý den,dokonca ani jogurt kazdý den, dávam po 2 dni,pár dni nedávam a potom opat...nikededy dám 2 dni v týzdni,niekedy týzden nedám,je to individuálne...

mukky
19. jún 2010

@leelo ale ked ty nebudes chciet dávat um tak budes musieť dávať tiez acidko alebo kefíry,alebo budes chcieť dávat 4 jogurty denne aby mal aspon 500 ml potrebnej mliečnej dávky?
síce zarátavaju sa tam aj syry a maslo,ale toho asi vela dávat nebudeš..

ci budes dávať kravské?ako to más premyslené?

petka035
19. jún 2010

@mukky aha 😅 tak potom jedine to UM(alebo je chyba inde,niekde v tráviacom trakte)ja sama som s tým mala problémy v detstve(na zákl.škole)zistili mi málo nejakých buniek v hrubom čreve,kt.posúvajú potravu a zúžené hrubé črevo 😝

petka035
19. jún 2010

mukky a od kedy asi tak syr dávať?

leelo
19. jún 2010

@mukky ja mam premyslene hlavne kojit. a proti acidku nie som, ja sa nanho tesim 🙂
um urcite nepotrebuje

mukky
19. jún 2010

@leelo ja zatial kupujem jogurty plnotučné,neochutené 9-10 % tuku

pribináčky,termixy a podobné výrobky obsahuju o polovicu menej vápnika ako neochutené čisté jogurty
a ked nejaká mamina dietatku solí kazdý príkrm,alebo podáva šunku často,párky atd,vápnik sa vstrebáva minimálne 😝

leelo
19. jún 2010

@petka035 mne pisala annag, ze ml.vyrobky sa mozu v malych mnozstvach, postupne prakticky od zac.prikrmovania. ale kedze priority su zelenina, maso, ovocie, tak sa k tomu mamky dostanu tak od 8.-9.mes.

mukky
19. jún 2010

@leelo kojenie podporujem 😅 😀

petka035
19. jún 2010

@leelo vdaka 😉 ideme pozerať s mm dvd tak pekný večer 😵

leelo
19. jún 2010

parky? to snad jedia len studaci a stari mladenci 😀 to detickam urcite nepatri!

leelo
19. jún 2010

@petka035 aj vam petulik, coskoro mas meniny 😉

janac1974
19. jún 2010

@mukky stale myslim na vas...ma napadlo...rano davas UM,potom chlebik...skus namiesto toho chlebika
ovocie,vyzivku...skus jeden den bez chlebika,aj ten zvykne zapekat ludi....acidko urcite nezapeka...
este som o tom nepocula...alebo skus ovocny den...ja si myslim,ze je to aj tym,ze nedavas vyzivky...
viem podla toho,ze po vyzive sa moj maly vzdy vykadi...ak nechces kupovane,urob si doma vyzivu...
je to uplne jednoduche...vyskusaj...urcite tym nic nepokazis...

leelo
19. jún 2010

@mukky a maslo mozem tiez spolu s ostatnymi ml.vyr.?

mukky
19. jún 2010

@petka035 no,ja som začala dávať len lučinu cca od 16.mesiaca?neviem presne..aj žervé je dobre,len tam uz je aj nejaký stabilizátor,aspon ten co som ja nasla

syry su slané,vápnika až tak vela neobsahuju a tou solou ho ničia pri vstrebávaní 😝 ,obsahuju fosfor,tavené nezdravé taviace soli..takze u mna je to takto,ja by som bola za lučinu ale iba ten jeden druh apetíto /po roku

mukky
19. jún 2010

@leelo párky jem obcas aj ja 😀 ,ale len spišské,tie maju najvačší podiel masa a su najchutnejšie

mukky
19. jún 2010

@leelo ked kojíš,zbytočne do roka nedávaj žiadne mliečne výrobky aby malý neprisiel do styku s kaizenom

leelo
19. jún 2010

@mukky to mozes 🙂 , len nech ich nejedia deti
my kupujeme tvrde syry, kde neni sol, aspon sa neuvadza. skor sa bojim soli v chlebe, tam je urcite. ci nie?

leelo
19. jún 2010

@mukky a ten je vsade? cize to je odpoved aj na to masielko?

mukky
19. jún 2010

@janac1974 ahoj 😅
ani chlebík nedávam kazdy den 😀

ale nestrašte ma,mm mal bezlepkovu dietu do 7 rokov života 😔

leelo
19. jún 2010

@janac1974 ahoj 🙂

leelo
19. jún 2010

@mukky ak sa bojis lepku, tak mozes malemu vlakninu nahradit psylliom, mozno by mu to pomohlo aj na vyprazdnovanie. len neviem, ci to mozu tak male deti, treba sa pytat v bio-shope

janac1974
19. jún 2010

@mukky nestrasim...to urcite nechcem,ale vyskusaj ovocny den...ale mliecko mu davaj stale...
mozno by pomohlo kravske 😀

mukky
19. jún 2010

@leelo podla mna áno,kedze kaizen je mliečna bielkovina pre človeka nestrávitelná