Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

petka035
7. júl 2010

Wan no to si ma nepotešila, ja som bola v tom,že sa to zlepší 😅 u nás sa stáva o piatej ráno a spať ide večer pred osmou a medzi tým spí fakt nanajvýš tú hodinku 😝 ale aj to len v kočíku vonku. ráno o piatej vstane a vyškiera sa z postielky a skáče tam 😔

bashenka
7. júl 2010

wandeirra už si nepamätáš tú stránku kde bol ten test??

wandeirra
7. júl 2010

@bashenka nie,to som tu kdesi v nejakej teme nasla taky link na tu stranku,uz si to nepamatam. ale viem ze tam bolo pisane o tom co si spominala,ako ti mala na smykalke napr. chcela skocit do vzduchoprazdna,to presne robi Tobi,ze nevedia dobre riziko rozpoznat a potom ze ci sedi dieta pokojne bez pohybu,alebo musi stale hojdat nohami a ine veci,uz si to nepamatam presne...

petka035
7. júl 2010

hm-tak Ninka ani nesedí 😅 ja ju posadím na zadok a ona sa hned dá na štyri a štvornožkuje-p sediačky sa ani hrať nevie 😝

nikollette
7. júl 2010

No tak náš je potom max kluďas 😅
Aj teraz mi tu sedí na kolenách, už asi pol hodinku a pozerá si knižku, kým ja ťukám 😅

A od malička vela spával. Vstávame okolo 12tej, a to pekne prespí celú noc, od kedy ideme spať.
A po obede pospí 2 hodinky... Niekedy menej, niekedy viac 😉

wandeirra
7. júl 2010

@petka u nas sa zlepsilo ranne vstavanie ked zacal sam chodit, zacal aj viac spat,teda dlhsie rano,lebo predtym tiez buntosil o 4-5 rano pravidelne,bola som hotova. ale co sa tyka nocneho spanku,to je stale rovnako, okolo tej 22,aj ked sa vybeha cely den vonku,skor nezaspi ani keby som co robila. teraz rano spi do tej ca. siedmej pol osmej niekedy,je to lepsie ako do 4-5. presne ako pises, predtym sa tiez rano o 5 vyskieral a skakal, bud rada,ze este sama nevie vyliezt a nerozprava, lebo T.kym len skakal rano,tak som ho vzdy este polhodku nechala s cajom,nech skace a lezala som,ale teraz ked ho nevyberem,tak vyskoci alebo zacne kricat ako zasypany banik na cely byt 🙂

bashenka
7. júl 2010

Ja som našla niečo ale to je skor pre staršie deti... a toto pre menšie

V prvom roku života sa môže prejavovať napr. porucha cyklu spánku a bdenia: dieťa spí priveľa, alebo málo (zle zaspáva), alebo má prevrátený biorytmus (cez deň spí, v noci je hore). Ďalej to môže byť spomínaný oneskorený vývin reči alebo motoriky.

Väčšina rodičov si u detí najskôr všimne nadmernú pohybovú aktivitu, keď sú deti vo veku batoľaťa. Hoci sa u väčšiny nadmerne aktívnych batoliat nevyvinie hyperaktivita - tieto znaky môžu pred nástupom dieťaťa do školy dozrieť - netreba situáciu pri stanovovaní diagnózy u malých detí podceňovať.

V materskej škole môže ísť o problémy základnej hygieny a sebaobsluhy, ktoré vrstovníci už zvládajú. Tiež problémy so zaspívaním, nočné pomočovanie či nočné desy môžu ukazovať na ĽMD ako na nedostatočnú aktiváciu mozgovej kôry.

Pre rýchle zaspanie a kvalitný spánok je potrebná aktivácia, aby si mozog vypracoval zdravý útlm, i keď to znie ako paradox.

wandeirra
7. júl 2010

ani Tobiasa nebavilo sediet a hrat sa,stale si vyzadoval pozornost,aj na WC pristvornozkoval aj ked som isla do sprchy,stale pri mne.

wandeirra
7. júl 2010

@niky tvoje dieta nema konkureciu na MK,podla toho ako spinka,ako sa sa vie zahrat...ja to stale hovorim kebyze mam kludnejsie dieta,tak aj tri odchovam,ale takto zostanem asi pri jednom iba lebo T. je za troch 😀

bashenka
7. júl 2010

Laura zas nedokáže kráčať vedla mna ked sme na prechádzke... to som si všimla stále len uteká dopredu a beží nevie sa zastaviť .... včera sme si kreslili vonku na chodníku a trvalo to možno 2minúty potom začala utekať na všetky strany... na cestu a hocikde preč... a ked ju mám posadenú na kolenách tak kdeže by bola kludná.... alebo ked jej púšťam rozprávku na PC ....dojdem ju za minutu skontrolovať tak rozprávku nekuká ale rozmontuje mi celý PC 😕

nikollette
7. júl 2010

Wan, myslíš 😅

wandeirra
7. júl 2010

aj moja svagrinka ma take dieta,ma rok a pol a sedi kde ho da,tam sa sam hra,vonku v kociku sedi aj dve hodiny ako socha 😅 niekedy jej strasne zavidim take pohodove dietatko. 😀 lebo my len behame a behame ako divy.

wandeirra
7. júl 2010

@niky som si ista 😀
aj ja som strasny spac,ale maly to bohuzial nepodedil po mne 😕

nikollette
7. júl 2010

Môj to teda asi podededil... 😀 ja by som aj život prespala... Milujem spánok 😵

bashenka
7. júl 2010

wandeirra možme byť radi že nemáme dvojičky 😀

lussy23
7. júl 2010

Ahojte
@wandeirra - Ako je malému? ☹ Chúďatko ,taká strašná choroba 😒 Prajem nech sa to zlepší úplne.

Mukky - krásne fotky. To mal vtedy S jeden rok nie? Kedy ste sa rozhodli mu narásť vlásky, lebo tam mal krátke.

wandeirra
7. júl 2010

Tobias podedil asi po mp,ten tiez spava iba par hodin a je fit, zato ja by som spala aj 12 hodin denne ako kojenec 🙂 🙂

@bashenka no ja by som sa asi zblaznila kebyze mam dve naraz,to jedine mat opatrovatelku k dispozicii 😅

wandeirra
7. júl 2010

@lussy,uz lepsie,teraz zaspinkal...som rada

petka035
7. júl 2010

tak ja aj mm by sme spali kludne aj celý den, tak neviem či mi dieťa nezamenili 😕 😀 Wan Ninka sa už snaží chodiť, čiže dobré časy sú fuč a v postielke nevydrží sama-začne škriekaťať alebo sa tam stavia, máme uplne hlbokú postielku,nie klasickú a nejakým zázrakom dočiahne sa postaviť ale ani hlavu jej neni vidno a ja sa bojím ked stojí,lebo ona sa hodí do zadu a buchne si hlavu o stenu a podobne 😔 pud sebazáchovy niekde stratila
Niki Chris je úžasné dieťa 😵

lussy23
7. júl 2010

@wandeirra - a tá hyperaktivita je zlá choroba? lebo ja tieto veci až tak nepoznám 😒

wandeirra
7. júl 2010

@petka ked sa nauci uplne sama chodit,bude to zas lepsie o nieco...uz nebude padat tolko ako teraz ked jej to este nejde dobre. treba vydrzat,toto medziobdobie ked sa ucia chodit je fakt narocne clovek ich nesmie z oci spustit

petka035
7. júl 2010

len to môlže trvať ešte aj dva mesiace hádam 😖

wandeirra
7. júl 2010

no moze,ale potom bude mat vacsiu istotu a budes uz len behat a behaaat,ale nebude to tak narocne lebo pojde sama a budes vediet ze nespadne kazdu chvilu. aspon ja som to tak vnimala,ked zacal sam chodit sa mi ulavilo,lebo dovtedy som ho nosila kazdu chvilu a zdvihala ked padal stale a som myslela ze mi chrbat odide.a uz teraz aj pride sam k hracke,zoberie si nejake auticko,nosi ho po byte,zas pride zoberie ine, je to lepsie proste.

vinifera
7. júl 2010

Inak mne doktorka dala diazepam bez problémov už keď mal malý 10 mesiacov a takto horúčkoval (40°C). Tak ho máme odvtedy hodený v šuflíku.

janac1974
7. júl 2010

ahojte...

@wandeirra super,ze uz je lepsie...uz budes vediet nabuduce,co robit pri horucke...
@bashenka pekna autosedacka...dobry vkus...my mame maxi cosi od 9-18kg,ale nie som nou nadsena,
lebo sedi tam tak vysoko a tazko sa mi ho tam dava,hlavu mu vzdy tresknem
@petka035 tak to mas tiez veselo s malinkou...ti dava urcite zabrat,ale je zlatunka,vzdy usmiata,
na kazdej fotke sa smejka....
my sme boli zase v ESC,potarat sa trosku,lebo je dnes nejako chladno...teplomer ukazoval 15st.
je zamracene,ale neprsi,takze ak to takto zostane,pojdeme poobede na ihrisko...

bashenka
7. júl 2010

janac1974 ja by som už brala aj tú od 9-36kg...to by malo vydržať až do 12-rokov... len tiež sa bojím že nebudem spokojná ...a nemá mi kto poradiť.

wandeirra
7. júl 2010

ahoj janac,
aj vdaka tebe som to zvladla,super si mi poradila...zavidim v dobrom to esc,uz by som aj ja kdesi vybehla,tri dni som doma a uz som neobsedna 🙂 ale dozajtra minimalne nepojdem nikde. uvidim co povie dokina rano.
aj spanok ma akosi presiel,dala som si na obed kavu a cokoladu 😝

wandeirra
7. júl 2010

@bashenka ja som tiez nevedela aku kupit,poradili mi dobre v predajni a aj crash testy som na nete precitala predtym ako som kupila. nekupovala by som najlacnejsiu,ale nejaky stred aspon,aj ked nie vzdy je pomer cena-kvalita.
ja mam chicco isofix a som s nom max spokojna,da sa polohovat na tri polohy,maly v nej rad spinka ked niekam cestujeme.

janac1974
7. júl 2010

@bashenka ja tiez zachvilu budem riesit vacsiu autosedacku...lutujem,ze som nekupila vtedy do 36kg

bashenka
7. júl 2010

no idem kuknúť chicco isofix... ja mám kočík chicco a je super tak snád by mohla byť aj sedačka..