Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
13. jan 2010

Smaili, no konečne niekto 😎
Ako sa máte???

nikollette
13. jan 2010

Magduska, napíš nieco o sebe..
ak to nie je tajné...
🙂

Uz papá malý príkrmy, má UM, ci MM, aby sme vedeli 🙂

smailinka
13. jan 2010

nikol, no ja sa mám kadejako, škola skúšky a tak...ale včera som jednu spravila, tak ma to povzbudilo 🙂

no a malý objavil, že v postieľke sa dá postaviť, tak máme doma bordel, pretože pri ňom sa nedá nič spraviť, keď takto vyvádza...a nechcem ho nechať samého, nech sa netresne hlavou na tyčky....

inak, do rána sa mi snívalo s tou interaktívnou kockou, čo si kúpila Chrisovi 🙂 ako ma mrzí, že u nás ju nemali 😠

a vy ako????Chris už chodí aj pekne sám? či mu ešte pomáhaš????predsa len je to už veľký chlap 😀

janca13
13. jan 2010

Ahojte!Zatiaľ medzi vás asi nepatrím,pretože úspešne kojím (malá má 3mes.),ale po skúsenostiach so staršou dcérou10rokov som si istá že budem Vaša.Kam sa totiž hrabú tie čo majú výčitky z toho že dali 7.mesačnému dieťaťu miláčik,kedˇtá moja musela mať v 7.mesiacoch na raňajky PARKY.No a čuduj sa svete žiadna celiakia ani cholesterol ako ma strašili. 😀 Jednoducho jedla všetko a dneska nemám problém stým známim toto nechcem alebo nelúbim.

smailinka
13. jan 2010

😕

nikollette
13. jan 2010

Smaili, že snívalo sa ti s tou kockou 😀 😀 😀 😀
Nechodí este sám, obcas sa pustí nabytku a prejde 5-6krokov sám ale potom sadne na zadok...
Ked sa snaží pomaly tak mu to aj ide, ale ked chce rýchlo hŕŕŕ, vtedy to nejde...

smailinka
13. jan 2010

no vážne, že ako som ju zohnala, dokonca o polovicu lacnejšie, len som sa potom zobudila 😀

no skaza je už hore a ručí ako o život, tak idem k nemu...snád sa ešte zastavím 🙂

nikollette
13. jan 2010

Este o polovicu lacnejsie, wauu 😀 😀
ty máš ale sny...
aj ked je pravda ze aj mne sa obcas toho posníva 😨

nikollette
13. jan 2010

Baby nejak to tu mrzne... ☹

inak zuzka tu dávno nebola 😕

malý sa išiel prevetrať, ja som si spravila kávu, aj ked u mna to nie je moc často...
A sliedim na MMA, ale nič tam nie je také 🙄

mukky
13. jan 2010

ahoj niki,dík za malého 😉
aj tvoj chlapček je krásny 😵 ,také modroočko 😉

co sa tie baby hnevaju či ako?? 🙄

mukky
13. jan 2010

smaili ahoj,blahozelam ku skuske

nikollette
13. jan 2010

Ja neviem, ale v poslednej dobe nik velm neprispieva 😒
Aspon ty tu zvykneš byť 😉

Co robíte inak???
Mne malý spinká... bol hodinku vonku a teraz zaspal sám v ohrádke...

mukky
13. jan 2010

ja obedujem,malý spí...pojdem k nemu na hodku potom
vsetko mam porobene,akurat dam potom prať,navarene mám,snad urobim mm taky salat na studeno,nech má zajtra do roboty

nikollette
13. jan 2010

Ja mám strašnu chuť na taký uhorkovo-smotanový šalát... Asi dnes spravím.. 🙂
Ja som popratala dom ráno ako tak... sme dnes vstali okolo pol 10 už 😕

magdusska
13. jan 2010

nikollette tak nieco o sebe...nas maly valibuk Sebi je pekne sidlo, doteraz som stale na MM,a asi tak tyzden papa prikrmy. Najprv som mu davala kupene,ale teraz som sa dostala do cviku 😀 a papa aj moje. Ale keby mohol tak nam zje aj jedlo z taniera. Ak jeme my, musi aj on. V pondelok sme zacali chodit na plavanie, dnes sme boli po druhykrat a pred jednou tak zalomil, spi doteraz. Co sa nestava. Spi max. dve hodky a potom demuluje postel a nasledne byt. Okrem maleho mam este jedno velke dieta...doslova, dopismena...manzel. Nic ine nerobi len obzera hracky 🙂 vrtulniky, vlaciky.
...a inak tulam momentalne po byte periem, varim, zehlim, upratujem...co moze byt krajsie ako domace prace 😀

mukky
13. jan 2010

nikki mm uz nakupil v ikei a išiel do parndorfu 😀
mi volal co mi ma kupit alebo malemu,aku vetrovku chcem 😀 😝 ,blazon,ved som si teraz kupila ciernu,asi sa mu nepaci alebo čo ☹
som ho sprdla ze nic nechcem,ak tak kabelku...ale on ze nie,ze to mi nebude vediet vybrat....som mu povedala aky styl sa mi nepáči,ale asi nepochopil 😀 ,on nech si kupi botasky hlavne,mal tu vyhliadnute a ja som ho odhovorila od nich 😖 ale uz nemaju a nebudu mat a v madarsku si nekupil..

nikollette
13. jan 2010

Magduska. Tak to mas dobré že este kojíš.
napríklad moj sa nevedel prisať tak som odsávala, ale len 2,5mesiaca. No aspon niečo 😒
len to bolo dosť náročné odsávať potom u to z falsky dávať, a najviac mi liezla na nervy otázka: "a kojíš"
ked som s tým mala neuveritelné problémy!! 😠
tak som z toho bola na nervy, a nevydržala som moc dlho.... ale už sa nad tým netrápim...
Pekné fotky más na stránke.. malý je tiež chutný, tiež modroočko tuším.. ci sa mýlim?
U nás hračky obzerám ja, priatel iba občas. on ma od nich už ťahá preč 😅

nikollette
13. jan 2010

MM nemoôže oblečko a také veci kupovať bezomna. To by nedopladlo dobre. 😒
ja si vždy musím sama vybrať. Uz mi viackrát kupil, chcel ma prekvapiť a vždy som ho sprdla, že sa mi to nepáči a podobne. A este som bola urazená. 😖 že načo kupuje, ked nevie... a sto krát som mu povedala nech bezomna nic nekupuje.
A uz teraz ked prestal, tak som mu zas vyčítala, že nikdy mi nedonesie prekvapko nejaké, a on že aké, ked som nikdy neni z ničím spokojná. To je tiež pravda 😅
A co je inak v pandorfe? Su tam nejaký zimné zlavy?

mukky
13. jan 2010

magdusska vitaj

mukky
13. jan 2010

niki tak to ja zase nie..ak mi niekedy nieco kupil co sa mi aj nepacilo,nikdy som mu to nepovedala..som mu nechcela pokazit radosť a vazila som si ze na mna myslel..
kupil mi v chorvatsku drahy celkom nahrdelník,ale bol hrozný,ani raz som ho nemala.. 😀 ,nevie o tom dodnes..uz som ho aj predala....teda mne sa nepacil,kupujucej asi áno..
ale aj ja mu iste vecer poviem ze nemal kupovať,ale sa tesim ze bude prekvapko,lebo stale si ja vsetko vyberám ako ty,,s ním spolu
neviem ci su zlavy,ani ci nieco kupi..ak nekupi,nevadí,hlavne ze drobcovi kupil plysaka hrocha 😀

mukky
13. jan 2010

večer ked moje babatko zaspí,nakuknem,papá

magdusska
13. jan 2010

a uz sme hore 🙂 ja tiez otazky typu a kojis neznasam. potom a kedy budes prikrmovat a ked som pocula "stava z pomaranca", ked mal len dva mesiace, tak ma skoro piclo.
dakujem za pochvalu, je to modrookaan :D jezis prave mi olizuje kabel k PC...to je jeho laska

nikollette
13. jan 2010

Mukky, ok večer nakukni, snad tu budem...
Moj malý neni moc na plyšáky, máme ich zopár, ale to len tak akože...

Magdus, a nehávas ho uz teraz liezt po byte??

magdusska
13. jan 2010

po podlahe lozi velmi velmi malo, ale ked ho davam na chvilku do chodaka...ked nieco potrebujem rychlo urobit tak putuje a dostane sa vsade. Inak je v ohradke...

nikollette
13. jan 2010

Zuzke sa asi nechce prispievať bo na pokeci ju vidím prihlásenú skoro každý den 🙂
Magdus napísala som postup v IP, na to zmešenie fotky.

magdusska
13. jan 2010

jeeej dik...chcem sa opytat, kedy si davala prikrmy, ked ste s nimi zacinali? je neviem, ci robim dobre, ale ja davam na desiatu a olovrant

nikollette
13. jan 2010

Jój, ani presne neviem. U nekojených sa že vraj môže začať po ukonč. 4mesiaci, no my sme začali neskôr.
Pár dní nám tuším chýbalo do ukončenia 5mesiaca 😉
a kedy... najprv raz za den, potom dva krát... na obed príkrm, a na večeru kasu. A ostané bolo mliečko.
A potom postupne viac a viac..

vinifera
13. jan 2010

Zdravím nové kočky!🙂

Magduš na predchádzajúce stránke si písala, že malý je plne kojený. V tom prípade stačí začas s príkrmami po ukončenom 6 tom mesiaci a pokiaľ bábu stačí tak aj po 7 mom mesiaci. Odporúčam robiť odstupy medzi jednotlivým príkrmami 3 až 5 dní. Aby si stihla odsledovať alergickú reakciu.

Tak ja som ráno vstala dala ranajky a zaliezla do postele zasa🙂 Ani malý nebol doma a ja som doobeda búvala ako bábo - aj bez neho. 😕 Poobede som skočila do mesta na nakup do tej drogerie čo som včera zabudla. Pozrieť kamošku čo má teraz mini mimi. Na pošte a tak.... Teraz som odzdobila stromček. Na povalu ho nechám vyniesť drahému. Veď som tiež nevyhrala svaly v lotérii. Treba aj požehliť (mukkkyyyy pošli chlapa, ja mu za to pozriem na nete tie botasky od ktorých si ho odhovorila🙂 No a povysávať a umyť podlahy kým nie je pirana doma. Kým je u svokry.

magdusska
13. jan 2010

uz mozem aj kasu? ja som myslela, ze az neskor. V noci sa mi zobudi tak dvakrat, ze je hladny.

nikollette
13. jan 2010

Vini, nechýba ti ked je tak dlho preč.
Ja ked som bez malého aj pár hodím, ci polku dna, tak už sa mi strašne cnie za ním...
A nehať ho niekde na noc, by som asi ešte nedokázala 🙂

My sme už dali dole stromček 6.januára... Aby ho malý nestrhol...