Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
12. aug 2009

ja som bola prekvapen aze mi to takto vygrcol a mohol to vygrcnut aj ztoho ze mal este plny zaludok lebo papal o pol tretej plny tanier a o siestej som mu už davala brokolicu ale tak zeleninak nieje nejaka taka ze velmi zasyti

miskachrumka
12. aug 2009

a prečo sa zasekli?chudacik ☹ a to dost dlho nemal kto prist na pomoc?a bol statocny mas dalsieho statocneho muza doma!!!!!!! 😉

roka96
12. aug 2009

ja by som mu na tvojom mieste dala iba polku toho pohárika.. aby si mu nezatažila zbytočne bruško..On nevie povedat, kedy dosť a ak je ako moj... Moj jedol až kým mu to netieklo naspat! Potom som ho začala ja obmedzovat.. Lebo jeho doktorka mi vždy hovorila, že on vie kolko chce a ked bude mať dosť tak už nebude papať.. No to v našom prípade nebola pravda.. On by jedol stále! Ja som mu dala potom radšej menej a častejšie!

roka96
12. aug 2009

mám dvoch statočných to je pravda! Vieš u nás v paneláku je jeden kľuč od výťahu, ktorý má niekto kto robí do večera! Tak sme museli volat výtahovú službu a tí kym prišli! No hroza! Sa aj bojím íst výťahom.. Len bývame na 6 poschodí a s kočíkom musím!! tak, ked sa dlho neozvem- som seknutá 😀 😀

roka96
12. aug 2009

a andrea je kde? Dnes by už mala byť v práci!! Asi má toho veľa..

miskachrumka
12. aug 2009

andrea?hadam tu vykukne? 🙂 neboj nezaseknes ja som mala zas od mala panicky strach zotho ze sa vytah odtrhne 😅 a roka ja som chcela dat iba par lyziciek len mi tu bolo povedane ze kludne mozem cely vies tak asi sa tu budem (no nie asi ale urcite)odteraz riadit iba niektorymi mamickami!

roka96
12. aug 2009

miška riad sa sebou! Prečítaj si rady ostatných názory aj tie aj tie ale ty si urob obraz!! Véď ani ja ani nikto iný kto ti radí nepozná Tvojho Dávidka...Ja ti radím tiež iba z vlastnej skúsenosti..Ja som tiež zo začiatku robila čo mi radili iní- rodina atd a potom som si povedala nie, každy mal veľa rád ale ja som najlepšie poznala svojho syna a sama najlepšie viem, čo je pre neho dobre..!!
keby sa riadím radami druhých už dávno by som nekojila, lebo malého z toho bolí bruško, lebo z toho grcka- lebo vraj mu moje mlieko nestačí! Aj som začala prikrmovat UM lebo vraj podla doktorky málo priberal ale potom si hovorím, že nie a skončila som s UM a kojila som radšej aj každú hodinu a som štastná!

megi93
12. aug 2009

Ahojte, takže dnes malá vypila flašu kravského plnotučného mlieka, dala som jej do toho za lyžičku zlatého klasu, nech to má trošku chuť a chutilo jej. Jedla asi pred hodinou a zatial negrcka 🙂 Ale uvidime ako bude dalej.

Miska, ten pohárik mu skús dať zajtra a uvidíš. A na tie zubky, my máme Calgel, je celkom dobrý a dávam jej paralenové čípky, tie jej zaberajú celkom dobre. Nurofenové len trošku. A vraj je velmi dobrý vibrucol čipky. Tak skús niečo takéto. Ja som včera malej dala paralen, calgel a ten Junior relax - sirup na ukludnenie a do pol hodky ju nič nebolelo, len teda bola hore do pol 12 v noci 😖

Ok ideme von, okolo obeda sa ukážeme 🙂

roka96
12. aug 2009

ten junior sirup u nás nula bodov!! Vyhodené prachy.. no a tie čipky zaberajú skor ako tabletky my používame panadol!
A inak moj syn už búva 45 minút dnes je zázrak..ho chodím pozerať, či dýcha! 🙂

jevel
12. aug 2009

ahojte

roka - teda máš môj obdiv, že si vydržala kojiť 😵 . Moja známa mala podobný problém a doktorka jej poradila niečo primiešavať do jej materského mlieka , aby ho jej bábo nevygrckalo. len neviem čo to bolo 😒

roka96
12. aug 2009

nutriton aj my sme dávali, ale nezaberalo to!!

roka96
12. aug 2009

ja som inak svojou neinformovanostou skoro prišla o kojenie.. Fakt nejak som sa v tehotenstve nad tým nezamýšlala a ked sa syn narodil nechcelo sa mi mlieko spustit.. A bol stále hladný, a oni mu začali dávať UM:. Ked sme prišli domov tak som iba kojila aj ked niekedy cucal aj hodinu ale pekne priberal a všetko..No potom sa na to pýtala doktorka a povedala mi, že mu mám dať 20 minút a dost .. Začala som to tak robit a malý zase málo priberal tak vtedy predpísala UM.. chvilu sme papali aj to a potom si hovorím, že takto stratím liečko úplne tak som iba kojila aj ked hodinu no a čo! A kojím dodnes no už pomaly rozmýšlam o odstavení!! Ale až ked zúbky výdu..To ho vždy v noci ako tak ukľudní!

jevel
12. aug 2009

roka - syna som kojila 3 mesiace a prestal prospievať, večne bol na mne zavesený. potom sme prešli na nutrilon.
malá sa narodila 4 kilová a hladná ako vlk. mlieko sa mi spustilo na 4 deň doma a dovtedy bola na UM a sestričky sa čudovali koľko toho vypila. potom doma som sa snažila ju stále prikladať, ale bolahladná tak som musela prejsť na UM - moje som stratila 😒 . Ale už som to nebrala tak tragicky ako pri malom. vtedy ma to trápilo. ale keď to nejde , tak to nejde - snažila som sa .

roka96
12. aug 2009

to sme mali podobné- ja som tiež skoro o mlieko prišla.. a vela krát som to chcela vzdat.. zle je, že ich v porodnici začnú krmit um potom už je en kúsok k tomu prestat úplne kojit..
no musím sa venova synovi..
možno neskor ahojte zatial

miskachrumka
12. aug 2009

baby viete otom ze sa pri epiduralke pocas porodu dostavaju do telicky dietatka skodlive latky(toxiny)!ja som oto pocula v porodnici otom vsetco hovorili a teraz je to potvrdene citala som to teraz v casaku!unas tzv."nepoznaju"epiduralku lepsie povedane nepouzivaju nije sanca!moze ist maamicka do sprchy alebo na loptu alebo vsetko mozne ale epiduralku pri bolestiach unas !nepichnu!lebo ju ani v nemocnici nemaju nepodporuju to!

miskachrumka
12. aug 2009

ak by som bola omeskana stouto spravou tak sorry niesom v centre diania! 😀

cestovatelkaandrea
12. aug 2009

cafte tak som tu. mam toho fakt vela neviem kolko popisem 🙂

roka96
12. aug 2009

ahoj Andrea! Konečne ja tiež nestíham!Ideme von konečne vyšlo slniečko! Možno neskor popíšem!

roka96
12. aug 2009

o epidurálke my každý hovorí, že vraj preto mi syn nespí , že deti ktoré boli rodené s epi majú s tým problémy! a ja každému hovorím, že som ju nemala! Asi vyzerám, že neznesiem bolest a dala som si alebo neviem!
ja by som si ju nedala obzvlašt ked je tam aj riziko ochrnutia a tá bolest za to stojí--- aj ked pri porode som mala všeliaké myšlienky...
no pa zatila.

cestovatelkaandrea
12. aug 2009

oki uzi si to s malym 🙂

megi93
12. aug 2009

Ahojte, tka ja som tu. Sedím pod oknami, malá spí a ja chytám wifi, tak reku kuknem čo nove 🙂

megi93
12. aug 2009

Rok, ja som mala celkovú anestézu, rodila som cisárskym a malá tiež nechce spať 😝

cestovatelkaandrea
12. aug 2009

reagujem postupne:
miska- skus dam malemu opat tu brokolicu ale len par lyziciek. nie cely poharik. na prvy krat zjedol toho vela a asi preto vracal

cestovatelkaandrea
12. aug 2009

suem, jevel, megi93- ja zijem v NL a tu su deti asi neni take alergicke ako na SR. tu lekari odporucaju kravske mlieko od sest mesiacov ak nemaju alergie a ziadne UM nechcu pit. treba ale zacat v malych davkach. viem to preto lebo pred mesiacom moj syn nechcel pit UM a riesila som to dvojitou porciou jogurtov denne na rady Annag. kravske som nedavala, a ani neplanujem davat, lebo maly sa opat rozpil a UM mu znova chuti. takze lekari ktory odporucaju kravske mlieko v nutnych pripadoch je tu dost. ale ako pisala babypd asi na slovensku je viac deti s alergiami preto sa caka az do roka, co mi pripada logicke.

cestovatelkaandrea
12. aug 2009

nas maly tiez nema problem s mrkvickou a bananom. nezapeka ho z toho. akurat z cukiny a tekvice ma redsiu stolicu. hustejsiu stolicu ma odkedy pije UM, ale s ovocim sa to da v pohode regulovat 🙂

cestovatelkaandrea
12. aug 2009

rurku do zadku som nastastie nikdy nemusela pouzivat. ani koliky sme nemavali, iba dva krat na zaciatku a to mal maly z cibuloveho jedla co som zjedla 🙂

cestovatelkaandrea
12. aug 2009

roka no s tym vytahom to musel byt zazitok. ja mam iny problem. asi poznas holandske schody. strme ako svina a este aj uzke ako sliz. Tak chodim s malym velmi opatrne aby sme sa nestrepali a nic sa nestalo. Mam uz jednu skusenost ale nastastie vtedy som nemala maleho na rukach.
inak nas maly vcera opat spapal cca 150g zeleniny s masom. tak hadam uz bude opat OK.

miskachrumka
12. aug 2009

ahoj roka andrea megi ste tu halooooo? 😀 no ja som megi tiez po celkovej enesteze a tiez mali nechce buvat! ☹ ale ta epi ma sokovala ale tak dalo sa to cakat!

miskachrumka
12. aug 2009

ja som andrea tiez nikdy nedala rurku chvalabohu! 😉

miskachrumka
12. aug 2009

skusim andrea zajtra ju datpolku a na druhy den polku ! 😉