Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

graceful9
18. apr 2012

@tunzal tak to je riadna žena ako moja :D pomaly aj začnem, včera som jej skkúsila trošku na lyžičku ovocný dať, ale nejak jej nebral, ale to chce asi čas,,,,uvidíme 🙂

jurkovamiluska
18. apr 2012

@graceful9 jasne ze sa mi nechce, mm robi mimo sr, a ked ma prist tak mam nervy lebo musim nieco navarit 😀 a ked som sama mam prazdnu chladnicku a jem same prkotiny, malemu ale varim. raz za dva tyzdne a dam to nadobiek a romrazujem postupne, a veru taketo veci, ako sedenie, chodenie a aj spanok nechavam na prirodu. mne maly napr. od prveho mesiaca spi na chrbte, inak mi nezaspal, ked som ho potom otocila tak sa zobudil. tak reku seriem nato a nechavam ho celu noc.

cany1
18. apr 2012

Jeeej, ani som si nevšimla,že je tu aj takéto fórum pre "netabuľky"....xi...no baby ja mám 2 deti po sebe...a nikdy som nečítala žiadne knihy, neštudovala literatúru, proste mamičky to musia mať v sebe, aby vedeli, čo je pre ich dieťa dobré. Pomáhala mi strašne moja mamka, čo som jej neskutočne vďačná...lebo keby som počúvala "premúdrele" mamičky, môj 10mesačný syn, by jedol ešte teraz mixovanú stravu...a to praská už všetko čo vidí, má 2 zúbky a poradí si s hocijakým mäsom. Staršia dcéra má 2 roky a je normálnu stravu od 4 mesiacov, a je zdravučká.
Takže všetkým babám, ktoré sa riadia podľa svojho materinského inštinktu držím pršteky, nech detičky rastú a prospievajú.

graceful9
18. apr 2012

@jurkovamiluska tvoj prístup sa mi strašne páči 😉 😉 ja navarím asi tak raz za mesiac, lebo môj mm síce chodí domov, ale tak bývame so svokrovcami a tak občas navaria oni a občas sme na polotovaroch,,,občas väčšinou :D a čo sa zabijem, keď mi cestoviny s omáčkou chutia viac z obchodu ako keby som si to nagebzdila sama bez chuti? :D no veď práve, nechápem ako niekto môže dieťa nasilu budiť a dávať spať a štopať, keď neni hladné a nechať revať, keď chce jesť a neni jeho čas,,,nemyslím, že by to z neho spravilo lepšieho človeka 😅

pastelka74
18. apr 2012

@cany1 ...už si to lepšie ani nemohla napísať,čo mi čítaš myšlienky??? 😉

cany1
18. apr 2012

@pastelka74 xi...no jasnovidka nie som...ale fakt som rada, že je tu niečo také. Lebo sa často stretávam s názormi ako každá mamička dodržuje predpisovo či už inštrukcie lekára alebo nejakých kníh. Človeka z toho až hlava bolí a tak si tu môžem kľudne vyjadriť svoj názor a nikto nebude na mňa zazerať 😅
.

stanka04
18. apr 2012

Konecne normalne baby🙂 Sem tam nakuknem,ale toto som nikdy neotvorila,az dnes a parada🙂 Tiez som na tom podobne,mam svoj rozum,malu som na siroko nebalila,klbiky davno ok,spi,kedy chce,koji sa tiez tak.S jedenim sme zacali pred 5tym mesiacom,lebo by nam brala z tanierov,dnes ma 7 mes.a chodi za ruky.Nelezie po styroch,nerobila som to ani ja,ani moj muz,Sedi krasne rovno bez opory,prevaluje sa...len par ludi to nechape,ze ju nemam pustit na nohy,kym nestvornozkuje..A to ju mam nasilu drzat? 😀 Svokre sme to uz vysvetlili,doktorka mi uz len "navrhuje" a je pokoj 🙂 Akurat teraz je hlados v noci kazdu hodku a pol 😝

stanka04
18. apr 2012

Jaj a zabudla som,prikrmy sme zacinali zeleninou,ale nebralo velmi,tak sme behom tyzdna skusili maso a odvtedy ide aj zelenina (a maso skoro vzdy).To bol pohlad u doktorky,ze 3-dnove prestavky s novymi potravinami nist 😝

stanka04
18. apr 2012

@graceful9 Ja mam tiez malu trosku "prerastenu" a tiez sa skoro tahala sediet,sak z lahu nic nevidela🙂 A nic zle sa nedeje...Nepacia sa mi tabulky,odkedy ma dieta co robit,podla mna samo najlepsie vie.Aj prve dva zuby jej vysli skoro a co mam robit 😅 A nasa mini lubi zuzlat surovu mrkvu uz davno.Na tycinky pokrajanu 😉
Som sa rozpisala na vecer 😵

tunzal
19. apr 2012

@graceful9 no je riadna veľká, a nato že má vyše 9 kg nie je tučná 🙂, ako sme včera boli u doktorky a ona ju ťahala za ruky do sedu či to vie, a malá si posadla a potom šupla na nohy, doktorka bola zdesená že čo malá robí, hovorím čo ju mám priklincovať, ked sa sama dáva na nohy, ved ju nenútim 😀 😀 takže tolko o tabulkách . 😀

@stanka04 môj syn štvornôžkoval potom ked už vedel sám chodiť, ale to vtedy mal len 8,5 mesiaca 😀

pastelka74
19. apr 2012

@cany1 ....no,síce sme si založili súkromku,ale sem -tam sem ešte juknem,čo sa píše...vieš niekedy si tabuľkové neodpustia a idú sem radiť....kedysi ma to rozčulovalo,ale dnes ma to pobaví..... 🙂 ....

pastelka74
19. apr 2012

@stanka04 ...vitaj a nech sa ti tu dobre píše.... 😉 🙂

billyjean
19. apr 2012

Ahojte, aka krasna diskusia, to bude nieco pre mna 😀 som v 38. tyzdni, kazdu chvilu porodim svoje prve mimco a bola som v riadnom strese, ze vlastne neviem nic o tom, ako sa starat o miminko.. hlavne som strasne leniva citat prirucky a fora a neviem co, ako by sa to malo robit "spravne".. kedze zijem u Prahy, nemam tu nikoho ani z rodiny, s manzelom na to budeme sami.. a veru to bude velmi intuitivne 🙂

pastelka74
19. apr 2012

@billyjean .....a bude to kráááááásne....užívajte si to,koľko len budete vládať,prajem veľa trpezlivosti a lásky... 😵

cany1
19. apr 2012

@pastelka74 veď nech každý robí podľa svojho vedomia a svedomia a nech nepoučuje druhých. Predsa máme svoj rozum 🤐

cany1
19. apr 2012

Baby od koľkých mesiacov dávate svojim ratolestiam kravské mlieko?
Mojej dcére som striedala od 6. mesiaca kravské s umelým (nemala som možnosť ju dlho kojiť).
Syn má 10 mesiacov, stále kojený, len večer mu dávam UM v domienke, že dlhšie vydrží v noci spať (čo je omyl), ale chcela by som mu už dávať kravské. Čo myslíte????

petrajurinova
19. apr 2012

@stanka04 jaj když bych trvala na tom, že mají mé děti nejdříve lézt po čtyřech než chodit, tak Isabella by nechodila ještě ani teď ve 2,5 letech - ta tomuhle druhu pohybu prostě nepřišla na chuť, nejdřív si sedla, pak se postavila a v 8 měsících začala sama chodit.

@billyjean neboj tabulky do tebe bude tlačit dětská doktorka 😅 A je jen na tobě jak daleko se všemi těmi "musíte", "nesmíte" a "měli byste" budeš řídit.

jurkovamiluska
19. apr 2012

@jurkovamiluska tam som sa pomylila, chcela som napisat, ze mi nespi na chrbte ale na brusku

lypka
19. apr 2012

@cany1 ja dávam od 9 mesiacov 🙂 😉

jurkovamiluska
19. apr 2012

@billyjean no prajem ti vela stastia, a drz sa hlavne svojho rozumu, ja som hned napr. nesuhlasila s tym, ze kazde tri hodiny budit na papanie, sak dieta nieje sproste, zobudi sa ked bude hladne a tak isto som ho ani nekupila hladneho, naco? napapal sa pockala som nejakych 15-20 minut a potom som kupala, lebo s kupania sme mali peklo, ked mi vrestal, ze je hladny a ja som ho tiranizovala vo vani,

billyjean
19. apr 2012

@pastelka74 dakujem, uz sa neviem dockat, ked budeme mat bublinku doma 🙂

@petrajurinova ..a nielen ona.. ale ako pises, clovek musi mat svoju vlastnu hlavu, kedze ani lekari sa v nazoroch nezhodnu.. 🙂

kinka555
19. apr 2012

@paja1975 dakujem, som rada ze som neni jedina... 🙂

kinka555
19. apr 2012

@cany1 ja som zacala davat po 6.mesiaci

cany1
19. apr 2012

@kinka555
@lypka ďakujem baby...tak idem skúšať, hoci ja som mu už robila krupicu jeden čas, ale zdalo sa mi, že po nej plače, bolo to ešte pre neho ťažké, ale teraz keď už je všetko, tak by nemal byť probém

gabikas82
19. apr 2012

maminy ja viem ze moj prispevok sem nepatri ale potrebujem pomoc aj od vas.....
Chcela by som vas poprosit o hlas. S Meliskou hrame o autosedacku. Dakujeme 🙂
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=20176136...

graceful9
19. apr 2012

@stanka04 no čo, vytrhnúť jedine, keĎ nerástli podľa tabuľky :D :D

graceful9
19. apr 2012

@tunzal no veď toto, za nohu guľu uviazať, aby sa nedvíhala :D

lussy23
19. apr 2012

smutné. nerada odsudzujem, dokonca mi to aj vadí, keď druhé odsudzujú, ale mám pocit, že niektoré to tu trošku preháňate. Je smutné, keď sa niekomu nechce varť pre svoje deti☹ neám nič proti tomu, ale radšej tkaé veci písať do sukromnej témy a nie tam, kde to všetci čítajú a môžu vás škaredo odsúdiť a napísať niečo, čo sa vás dotkne,

zabka8423
19. apr 2012

@lussy23 teba to este bavi, moja? tak ked ti to sposobuje vyssi tlak, naco sa sem chodis terorizovat? nechod sem, necitaj a mas pokoj. ake jednoduche... zase len uvadzas veci vytrhnute z kontextu. bez sa mojkat inam, kde sa pomojkas aj s ostatnymi ako su super mamy a nechaj nas zit 😉 😉 ze sa vobec vzrusujes 😀

graceful9
19. apr 2012

@zabka8423 milujem, keď niekto pchá nos kam nemá,,,načo sem šla? čo tu čakala? :D