Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

atrami nechcem byt k tebe neslusna ale byt tebou tak nepisem take veci ako pises. skus si zobrat za priklad taku SIRINKU. on sa podla mna riadi dost tabulkami a ked chce niektoru mamicku presvedcit o to ze by mala robit nieco inak tak namiesto urazania vzdy poradi. a to sa mi na nej lubi, ze jednoducho neuraza. mozno keby si takto reagovala aj ty, tak by tu neboli vznikli take konfliktne situacie ake tu boli.
mimochodom doteraz si mi neodpovedala na moje otazky ktore som ti polozila iba si jednoducho urazala ostatne dievcata dalej.

miskachrumka
23. júl 2009

andrea no mne tolo mali urciet mlieka nevypije ma 8kg a ani polku mi toho nevypije vypije tak 400ml max.za den!ale ak sa rataju aj kase tak potom hadam to bude aj 500ml viac urcite nieeeeeeeeeeeee ☹

miskachrumka
23. júl 2009

tam malo byt tolko 😀

sirinka
23. júl 2009

jej...ste popisali, ze ani citat nevladzem...k tomu natieraniu...ja malu kym iba lezi v kociku nenatieram, iba starsiu...povedala by som, ze odkedy uz babo samostatne sedi...teda aj pozicia v kociku je ina...treba natierat opalovak, inac velmi pozorne strazit pred slnieckom.
my pouzivame opalovaky od vichy a lrp....

a ku klokanke...je tu tusim az niekolko tem o nej, mne stacilo ze som do nej raz dala klaru ako babatko, ten pohlad na zavesene dieta bol pre mna tragicky....teraz mame manducu a magdalenka v nej spokojne sedka...nevisi 😉

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

miska no tvoj maly ma ale dobru vahu, tak potom neviem. co ine pije okrem mlieka a tej kase? a doktorka ti co povedala na to ze tak malo mliecka pije?

sirinka
23. júl 2009

a napr. co sa tyka cokolady...bola som skalopevne presvedcena, ze do dvoch rokov jej ziadnu nedam...no ale dostala skor, asi ked mala rok a tristvrte...ale zasadne iba kvalitnu horku a minimalne 70% cokinu 😝 a ako jej chuti...

miskachrumka
23. júl 2009

no nepripada mi ze by mal az tak vela ved na 5mesacne 8kg je vela?no mne nato dr.povedla ze mu ho nemam davat nejeke 3,4dni a ze mu mam davat kase a vyzivy no po dvoch dnoch som mu ho dala a zas nechcel tak som jejzavolala a ona ze mu ho mam misat bud s vyzivou alebo piskotymi alebo s bananom no lebo bez mlieka nemoze ostat aj ked ho ma aj v kasiach a ze menit ho už nebudeme to je vse

bobooo
23. júl 2009

ahojte presne má pochopila bejbypd - tiež nemám rada mamičky, ktoré sa miešajú iným do výchovy, kritizujú ich návyky atď. ..každá mamka nech si vychováva ako chce a druhé nech povedia svoje skúsenosti a názory ale nie so slovami, ktoré urážajú ...nemám to tiež rada ani ja nikomu nič nevyčítam ani nerozkazujem a to je tá téma ktorá sa mi páči , ale vidím že aj tu už niekto sem tam zabrda a uráža 😝 😝 😝

misha666
23. júl 2009

ahojte ...tak kasa nam pomohla...spinkala od 21.30 do 1:20 a potom do 7:30 a potom este do 11:15 😀 ...kasu som jej dala pred spanim...v noci a rano aj teraz dostala mlieko, a na dalsie papanie mrkvicka 😀 a mlieko 🙂 uz aj inak kakala ,tak smradlavo viac 😀 😀

lalupa
23. júl 2009

no super tema na hadanie sa... ☹
nie som tabulkova, ale ani nie som extremistka, aby som sa pretekala, co skor svojmu decku dam a ako bravurne chudatko to prezije
vsetko s mierou, netreba na vlastnom decku skusat veci,ktore sa prejavuju az po desatrociach, potom si buchat hlavu o mur je neskoro
bola tu spomenuta medicina a dokazy, tie by som nepodcenovala,ale aspon trochu by som sa nimi riadila, ved casu na vyskusanie vsetkeho mozneho je dost
no su aj lekari, ktori maju svoj vek, su to stara skola a nemaju chut si nieco nove citat, to uz je pruser
a k hippkam a ostatnym konzervam, existuju studie a vysledky,ktore ich praveze posuvaju vyssie v hodnoteniach, prisne kontrolovane suroviny a technologie, takze netreba sa trapit, raz za cas pekne pomozu,ked nestihame varit alebo decku nase jedlo nechuti

len na margo, dieta sa vyvija v maternici 9 mesiacov, potrebuje cas na dozretie, to iste plati po narodeni, ved je to kratka doba na tak zlozite procesy,ake su v tele cloveka...ak sa narodi predcasne, je len na umelej vyzive, pristrojoch...preco? lebo este nie je uplne dokonceny a potrebuje cas...takisto traviaca sustava , imunita, metabolizmus a vsetky procesy v telicku zreju do roka, tak mu pomozte a nespomalujte ho ☹
vela nepotrebuje, prikrmy su len na spestrenie a ochutnavanie, nie doplnanie vyzivy a energie, stale pije mliecko,ktore pokryva vsetky poziadavky
stara dobra zasada "menej je viac" 😉
a nerypte do seba... 😔

krpito
23. júl 2009

mischkachrumka, veru na 5 mesiacov je 8 kg dosť 😉 neviem akú malo Tvoje dieťatko pôrodnú váhu, ale v podstate priberá skoro 800 g za mesiac (keď zoberiem koľko má mesiacov) a to je dosť a neverím že je to len z toho mlieka keď píšeš koľko ho vypije. Nakoniec, pozerala som foto, no veru podvýživený nie je 🙂

kami68
23. júl 2009

baby prepáčte,ale už by ste sa fakt mali krotiť.Alebo ste zabudli,o čom je táto téma?Len tak dalej a adminy vám to zamknú.Prajem pekný zbytok dňa. 😉

miskinadamko
23. júl 2009

toto tu este stale funguje??? 😀 , obdivujem vas 🙄

pietra
23. júl 2009

8kg v 5 mesiacoch sice nema vela deti, ale stale je to v norme, je to horna hranica vahy pre tento vek 😉

sirinka
23. júl 2009

klarka mala 9kg v pol roku a 12kg v roku...z porodnice sme sli s vahou 2900G...a do polroka bola vylucne kojena...kazde babo ma iny metabolizmus, ine geny....

miskachrumka
23. júl 2009

krpito p.v bola 3300g 🙂

miskachrumka
23. júl 2009

a krpito dakujem za kompliment 😅 no niesom z nicoho tak zufala ako ked mi nechce papat!!!!!!!!!!!!!! 😢

krpito
23. júl 2009

mischkachrumka, v podstate priberá 900 g za mesiac takže myslím že okrem zeleninových príkrmov a milečka by som ja osobne nedávala nič viac, ale to som ja ...
Ty musíš vedieť a byť presvedčená že mu treba dať ešte viac, že to by mu nestačilo 😀

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

miskachrumka fakt tvoj maly vazi dost 😉 teraz som bola doma cez obednu prestavku a nas maly mal 7225g ked mal 4 a pol mesiaca. 8kg mal az ked mal 7 a pol mesiaca. teraz v desiatich mesiacoch a pol ma nieco okolo 9.2kg. a to nasho drobca hodnotia podla rastovych kriviek niekde v strede s vahou
sirinka to si mala riadnu babu ked bola mal 😉

katy1979
23. júl 2009

my sme priberali tiez tak 1 kg mesacne do toho pol roka a boli sme vyslovene kojený.
miska ked si taka netabulkova preco ta trapi si su nejake susienky od 6.mesiacov a je tam lepok. vsak ked si netabulkova tak mu to daj.

pisanie o zdravej výzive a postupnom zatazovani organizmu je tu asi celkom zbytocne. ti ktorí by to potrebovali pochopit by to aj tak brali ako navazanie sa.
pozrite sa dieta je tvor nedokonalý. takisto ako aj traviaca sustava a oblicky. ani na slnko sa hned nevyhrnieme na celý den a bez kremu, tak preco to robit tomu žaludku a črevám.

miskachrumka
23. júl 2009

no teraz prbera kazdy mesiac okolo 500g tak som rada!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

sisinka5
23. júl 2009

miskinadamko- 😀

miskachrumka
23. júl 2009
katy1979
23. júl 2009

miska nevyryvam ale ak si netabulkova tak mu ich daj a nepytaj sa.
existuju aj ryzove piskoty keby ta to zaujimalo. a neviem co mas za pani doktorku ale tiez by som radsej najprv volila zmenu UM a ak to nezaberie tak by som to riesila touto cestou.

miskachrumka
23. júl 2009

dobre to ej tvoj nazor!!!!!!!!!a je to tu nato aby som sa pytala!!!!!!!!!!!!!!!

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

katy1979 ja si nemyslim, ze je tu zbytocne pisat o zdravej vyzive skor ide o to ako to niektore mamicky vedia podat. ak niekoho bombardujes urazkami, tak je jasne zi ta dotcna mamicka pocuvat nebude. ak zvolis normalnu formu komunikacie,cez nejake vysvetlovanie tak to mozno niektoru mamicku oslovi.
😉

katy1979
23. júl 2009

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! toto ti ide najlepšie 😀 😀 😀

katy1979
23. júl 2009

cestovatelka ok na misku som mozno vybehla ale takých je nas tu viacej.

myslim ze som ostatne napisala v normalnej a kludnej forme. len mam pocit ze ludia co to nechcu pocut to pocut ani nebudu.

sirinka
23. júl 2009

cestovatelka no to veru hej...kazdy obdivoval jej faldicky...len ja som sa bala, ze budem mat obezne dieta...takze sa dost snazim vyhybat sladkostiam a pod...cukriky este nemala vobec, iba tu horku cokoladu a cerealne keksy, obcas piskoty...a doma pecene kolace.
takisto tycinky...teraz obcas dostane syrove, zemiakove alebo grahamove...ale iba na pridel, nie cely balicek do ruky...

ada32
23. júl 2009

chuda davidko hotovy pokusny kralicek je z neho 😔 ☹